forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 10:08:25

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658490 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  ZAPARCIA + niedowaga
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ZAPARCIA + niedowaga  (Przeczytany 66022 razy)
Flawia
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #60 : 2007-11-13, 15:27:53 »

znalazłam taki przepis, poradźcie czym zastąpić rzeczy szkodliwe... białkami jaj?
Poniżej przedstawiamy oryginalny przepis na ciastka z siemienia lnianego zastosowane w badaniach w Princess Margaret Hospital:

CIASTKA Z SIEMIENIA:
Wymieszać:
5/8 filiżanki mąki
3/4 filiżanki zmielonego siemienia
3/8 filiżanki brązowego cukru
1/2 łyżki proszku do pieczenia
1/2 łyżeczki gałki muszkatołowej
1/2 łyżeczki cynamonu
1 1/2 filiżanki chudego mleka

Uformować ciasteczka.

Piec 30 minut w temperaturze 175°C.
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #61 : 2007-11-13, 15:30:23 »

o, ten lepszy trochę:
Składniki:
40 dag płatków owsianych Kupiec (lepsze są te drobniejsze), siemię lniane, pół szklanki cukru, 1 cukier waniliowy, pół łyżeczki proszku do pieczenia, 3 jajka, 1/2 kostki masła, rodzynki, kokos, słonecznik i co tam kto jeszcze lubi:)

Jak przyrządzić?
Wszystkie składniki dobrze wymieszać - masa ma być klejąca się. Nakładać dużą łyżką na wysmarowaną tłuszczem blachę i piec w temp. ok. 160 st. Pycha!

Jak podawać?
Ciasteczka zdjąć z blachy, jak będą dobrze wystudzone i wcinać. Smacznego!

Uwagi:
Jeśli macie piekarnik z termoregulacją, to można włączyć, jak już spód ciastek będzie przypieczony. Zrumienią się ładnie od góry. W trakcie pieczenia dobrze jest "uklepać" ciasteczka nożem, żeby się lepiej trzymały. Gdyby ciasto się słabo kleiło, dorzucić jajko.

Czas przygotowania:
Pierwsza porcja piecze się troszkę dłużej - ok. 20 min, druga idzie znacznie sprawniej.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #62 : 2007-11-13, 15:51:38 »

"flawia" przepisy na chlebek lniany,widzialas???                http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=646.0   

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #63 : 2007-11-13, 22:00:12 »

...zalany wrzątkiem ....
Very Happy Very Happy Very Happy

Tak de facto odzwierciedla to zdanie mój stosunek do "trucizn"  typu utleniony kwas tłuszczowy.
Badając stany zapalne w naczyniach o jakimkolwiek umiejscowieniu zauważam, że zapalenie naczynia (alergia, miazdżyca, czy inne) bardziej zależy od nadmiaru lub tak zwanych "złych" węglowodanów i nadmiaru białka niż spożywania utlenionego kwasu tłuszczowego nawet w dużej ilości.
Czyli po polsku : obserwuję, że nadmiar W czy B jest większym problemem dla naczynia krwionoścnego niż utleniony kwas tłuszczowy. Możliwe że się mylę!
Tak obserwuję! Może te kawałki kwasu tłuszczowego, te bez tlenu, działają w pewien sposób ochronnie-jako właściwy materiał energetyczny?
Wiele do odkrycia jeszcze pozostało.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #64 : 2007-11-15, 21:06:58 »

A ja przypomnę się ze swoimi radami:

- prądy selektywne na początek, żeby jelita rozkurczyły się i dziecko przestało sie bać wyprózniania
- lekceważona gimnastyka z uciskaniem brzuszka nóżkami

Ostrzegam przed faszerowaniem dziecka błonnikiem i innymi środkami podrażniającymi jelita, dlatego nie polecam siemienia lnianego. Zaparcia u dzieci nie wynikają z braku błonnika, a ze słabych mięsni jelit, lub ich przykurczów, a potem z powstrzymywania się od wyprózniania. Zalegający kał z czasem twardnieje w jelicie.
Draznienie jelit działa doraźnie i szkodzi na dalszą metę, choc może wydawać się łatwiejszym i szybszym sposobem. Wypełnianie jelit peczniejącym siemieniem, kiedy są przykurczone, nie ma najmniejszego sensu i pogarsza sytuację na dalszym etapie.

Zapytaj, czy mozesz dziecku podać obojętną parafinę, ktora nie jest wchłaniana przez jelita, a daje poślizg przesuwanym resztkom pokarmowym w jelitach i łagodzi ból przy wydalaniu.

Potem, jak juz pomożesz przejść dziecku pierwszy etap w pokonywaniu zaparcia, nie zapominaj o banalnych, ale skutecznych metodach, jak masaż, gimnastyka, ruch i spokój.
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #65 : 2007-11-16, 09:51:09 »

chyba będę musiała się dowiedzieć o te prądy selektywne bo już mi się odechciewa normalnie. odstawiłam nabiał, mąkę, daję ogóra, pomidora itp i... nic, dzis jest trzeci dzień bez kupki, znowu trzeba dać czopek... poprzednio było jako tako ale to dzięki debridatowi i niehumanitarnie bo dziecko zaczynało robić kupkę zasypiając w nocy, gdy chcąc zasnąć sie rozluźniało...
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #66 : 2007-11-16, 10:16:36 »

No właśnie! Nie żałuj czasu i energii. Postaw te sprawę na samej górze swoich dzisiejszych priorytetów, dobra dziecka i załatw sprawę skutecznie. Od tego zalezy przyszłość, zdrowie twojego dziecka. Wbrew pozorom, to bardzo poważny problem i każdy dzień pracuje na rozmiar.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #67 : 2007-11-17, 11:51:36 »

Gimnastyka z nóżkami - doskonały pomysł. Można z tego zrobić ...zabawę Very Happy.
Prądy super.
Celuloza, pektyny z punktu widzenia medycyny klasycznej - wskazane. Może macek10 się wypowie. W którym miesiącu się urodziła? Czasem warzywa robią źle w organizmie. A zioła jeszcze gorzej...Dyskusja z Macek10 na temat otrąb trwa  Very Happy.
Tłuszcz dobry. Dieta bogatobiałkowa - zła. Lekarze leczący dietą optymalną zauważają, że na bogatobiałkowej wersji DO "zatyka" ludzi. Nie ma reguły, wszystko trzeba sprawdzić.
Parafina po miesiącu stosowania wywołuje nieodwracalne zmiany w j. grubym (farmakologia, Danysz). Niemniej jednak 2 tyg. bym stosowała. Na czas rozpoczęcia rotowania pr. mlecznych.
Napisz Flawia co lubi córka.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #68 : 2007-11-17, 12:09:18 »

Cytuj
Tłuszcz dobry. Dieta bogatobiałkowa - zła. Lekarze leczący dietą optymalną zauważają, że na bogatobiałkowej wersji DO "zatyka" ludzi.


U mnie odwrotnie było. Zatkało mnie na 2 tygodnie  Shocked na wysokotłuszczowej diecie z małoobjętościowymi posiłkami B:1 T:3,5 W:0,3. Wg medycyny hinduskiej tłuszcze i oleje wydłużają przecież trawienie. Teraz jem B:1 T:2 W:0,3 + dodałem marchewki, probiotyk lacidofil i zaparcia się skończyły. Cool
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #69 : 2007-11-17, 12:11:45 »

Ciekawa jestem ,gdzie się podziałam logika  Very Happy

Logiko!!!!!!!!!!!!!........where are youuuuuuu..............  Very Happy
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #70 : 2007-11-17, 12:46:36 »

Może to coś pomoże, otóż:
Pewnego dnia pewnej pani, podczas lużnej rozmowy, na temat jak wyżej , zaproponowałem codzienną pobudkę przed godz 6-tą. Powiedziałem ,przy okazji, ze mąż z tego bedzie zadowolony bo sniadanko do, pracy znajdzie sie itd itp. Oczywiscie jak obiecała, tak tez uczyniła. 
Odwiedziła mnie po m-cu, radosna już od wejscia.Problem z głowy - stwierdziła. O co tu w tym wszystkim chodzi? zapytała. O nic- odpowiedziałem, uśmiechając sie. Pani organizm teraz pracuje zgodnie z ZEGAREM BIOLOGICZNYM.. i wszystko gra jak w szwajcarskim. W godz 5-7 jelita pracują nawydajniej - wyczytałem kiedyś. NIE PRZESZKADZAC !!- tak jest w kazdym przypadku.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #71 : 2007-11-17, 12:54:30 »

W godz 5-7 jelita pracują nawydajniej - wyczytałem kiedyś. NIE PRZESZKADZAC !!- tak jest w kazdym przypadku.

Po snie,kiedy organizm się budzi,podnosi się poziom ....... i to powoduje kurcze jelit (pobudza perystaltykę)...
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #72 : 2007-11-17, 14:51:48 »

Parafina po miesiącu stosowania wywołuje nieodwracalne zmiany w j. grubym (farmakologia, Danysz). Niemniej jednak 2 tyg. bym stosowała. Na czas rozpoczęcia rotowania pr. mlecznych.
Lekarko, dzieki za info. Nie ma nic u Danysza o zagrozeniu dla jelita.

Znalazłam na 217 str. wyd. X rok 1977 jedną informację na temat parafiny. Pisze on, że: "Podana doustnie, nie ulega wchłanianiu z jelit i pokrywa śluzówkę warstwą ochronną izolacyjną, utrudniającą wchłanianie pokarmów. Treść pokarmowa nie ulega zagęszczeniu, gromadzi się w jelitach, drazni je (ewa: delikatnie) i powoduje odruchowe wypróznienie.
Parafina poza tym stanowi rodzaj smaru dla przewodu pokarmowego, ułatwiając przsuwanie się mas kałowych w jelicie grubym.

Działanie parafiny występuje zwykle dopiero po kilkunastu godzinach. Jest stosowana w zaparciach przewlekłych w dawkach 1-3 łyzek dziennie (ewa: mowa o dorosłych)

Nie nalezy jej jednak podawać zbyt długo, gdyż upośledza wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach."


No, to byłoby wystarczające działanie parafiny. Chodzi o to, by dziecko przestało się bać wypróżniać. Bo powstrzymywanie się, powoduje zatrzymanie kału w jelicie i jego zagęszczanie i twardnienie. Koło się zamyka. Dziecko jeszcze bardziej sie boi. Z czasem jelito leniwieje, rozciąga się.

Kolki i przykurcze jelit mogły byc pierwszą przyczyną zatrzymania kału w jelicie. Parafina pomoże przesunąć treść pokarmową przez przykurczone jelita. Spokój, relaks, masaże pomogą rozluźnić jelita. Gimnastyka je wzmocni tak, że zaczna pracowac sprawniej.

Otręby i inne podrażniacze mogą tylko zbytnio rozdrażnic jelita, które wypychając pokarm tylko pod wpływem rozdrażnienia, nie pracują samodzielnie, a rozleniwiają się, kolki narastają. Jelita dalej sobie nie radzą samodzielnie.

Natomiast wypełniacze, jak siemie lniane, rozpychają jelita, a nam chodzi nie o to. JELITA MAŁEGO DZIECKA, JESZCZE NIE ZDEGENEROWANE, MAJĄ SIE ROZLUŹNIĆ, WZMOCNIĆ I ZACZĄĆ SAMODZIELNIE PRACOWAĆ.

Wg mnie najważniejszy jest DO, relaks, masaż i gimnastyka. Parafina miałaby pomóc tylko w okresie przejsciowym.

Celuloza, pektyny z punktu widzenia medycyny klasycznej - wskazane. Może macek10 się wypowie. W którym miesiącu się urodziła? Czasem warzywa robią źle w organizmie. A zioła jeszcze gorzej...Dyskusja z Macek10 na temat otrąb trwa  Very Happy.
Medycyna klasyczna pomaga i to często tylko doraźnie, tylko tym, co się "klasycznie" odżywiają. W tym wypadku, maja leniwe, znieczulone od drażniacego jedzenia (cukry, błonnik) jelita, rozepchane zalegającymi resztkami pokarmowymi. Dodatkowo dochodzą stresy. My mówimy o malutkim dziecku.

W godz 5-7 jelita pracują nawydajniej - wyczytałem kiedyś. NIE PRZESZKADZAC !!- tak jest w kazdym przypadku.
Po snie,kiedy organizm się budzi,podnosi się poziom ....... i to powoduje kurcze jelit (pobudza perystaltykę)...
Kristan, w tym coś jest! Rzeczywiście rytm organizmu robi swoje, a poza tym, kiedy wstaniesz wcześnie, nie spieszysz się do pracy, nie poganiają cię inni domownicy, łatwiej sie rozluźniasz i... robisz swoje Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #73 : 2007-11-17, 15:53:04 »

Nie rozumiem czemu wciąż czytam o "rozpychaniu" jelit błonnikiem.
Jelito ,żeby mogło prawidłowo funkcjonować musi być nalezycie wypełnione (i nie piszę tu o nadmiernym wypełnieniu lub niedostatecznym,piszę i nalezytym).
Niedostateczne wypełnienie jelita pokarmami ubogoresztkowymi powoduje napięcie mięśni ,a skórcze odcinkowe jelit zaciskają jego części ,co powoduje upośledzenie(spowolnienie) przesuwania się treści ,woda wchłania sie nadmiernie wskutek długiego przebywania treści w jelicie,treść zbytnio twardnieje i mamy problem.
I to jest cała filozofia zaparć,którą trzeba zlikwodować pożywieniem,a nie "cudami" .
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #74 : 2007-11-17, 19:05:18 »

te niedostateczne wypełnienie jelita poarmami ubogoresztkowymi objawiało się zaparciami w postaci drobnych bobków, dawno takich nie było. Dziwne ze po 3 dniach po tym czopku stolec był aż za luźny... i nawet na reakcje na czopek było czekać 3 godziny.... Ja muszę jej zapewnić więcej ruchu...
dobry pomysł z tym porannym wstawaniem, faktycznie to prawda... Wink potem napiszę coś więcej bo mam mase pracy.... bardzo dziękuje za burzę mózgów, o, kupie ten lacidofil...
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #75 : 2007-11-17, 20:55:36 »

Flawia, skoro były bobki, to znaczy, ze ona ma przykurcze jelit. Jelita trzeba rozluźnić.
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #76 : 2007-11-17, 21:07:01 »

bobki byly kiedys, czasami, gdy wypróżnienia nie były problemem, teraz nie ma ich wcale...
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #77 : 2007-11-17, 21:09:52 »

Flawia, jak są bobki, zawsze jest problem.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #78 : 2007-11-18, 15:53:26 »

Flawia , dajesz pozywienie   zbyt tresciwe,?malo warzyw,? a moze sprobuj z zupkami warzywnymi z zoltkiem,zamiast miesa?moze tarta marchew z jablkiem i oliwa,?dzieci chetnie jedza,moze pieczone jablko??.moze kisiel na wodzie  z maki ziemniaczanej z tartym jabkiem,albo z odrobina soku owocowego??jelita nawet u dzieci przyzwyczajaja sie do wspomagania a pozniej sa leniwe Sad
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: ZAPARCIA + niedowaga
« Odpowiedz #79 : 2007-11-18, 17:58:19 »

Kodar, to właśnie owoce i warzywa wyręczają jelita w pracy.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 18 zapytaniami.