forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 20:14:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658472 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Krytyka diety
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Krytyka diety  (Przeczytany 18791 razy)
Umberto
Go


Email
Krytyka diety
« : 2006-09-17, 15:59:44 »

Witam!
Na forum pojawia sie wiele glosów przeciw ZO. Zauwazylem, ze dieté krytykujá osoby, które nigdy nie stosowaly ZO lub stosowaly já zle, odeszly od diety i teraz sá przeciw. Przypomina mi to troché sytuacje w której osoba bez prawa jazdy napomina kierowcé jak prowadzic auto Very Happy
Ja stosujé ZO od 5 lat. Co pól roku robié badania i zawsze mam wzorcowe wyniki. Czuje sié swietnie.
Skád wiem, ze osoby które odeszly od DO i teraz zawziécie já krytukujá zle stosowali ZO?
Dowodem jest krytyka diety.

P.S. Przepraszam za brak polskich znaków
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Krytyka diety
« Odpowiedz #1 : 2006-09-17, 16:55:43 »

   
Cytuj
Skád wiem, ze osoby które odeszly od DO i teraz zawziécie já krytukujá zle stosowali ZO? 
A to ci dopiero spostrzegawczosc!!!!Gratulacje.A z tymi kierowcami to bym polemizowala  Laughing  Laughing  Laughing.Bo wiekszosc ma prawo jazdy ,ale jakos widac jakby nigdy nie zdawali egzaminu z prawka.Jezdza jak wariaci.Tego ucza na egzaminach?   Laughing  Laughing  Laughing Pozdrawiam  Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Krytyka diety
« Odpowiedz #2 : 2006-09-17, 17:57:10 »

A tak na marginesie to chce napisac ,ze wcale nie mysle ze ZO jest zle ,tylko ,ze na innych dietach tez mozna przezyc dlugi kawalek zycia spokojnie  Laughing To juz zalezy od naszej postawy,od dobrych mysli.Ehhhhh to wszystko jest bardzo skomplikowane,jak kosmos.Czlowiek to taki maly mikrokosmos,w ktorym zachodza takie procesy o ktorych nie mamy najmniejszego pojecia.Czasem siedze sobie albo ide i zastanawiam sie ,co sie tam u mnie w organizmie w tej chwili dzieje ,jakie zachodza podzialy komorek i takie tam inne rzeczy,hmmmmm.Zawrot glowy  Rolling Eyes Rolling Eyes :roll:Pozdrawiam wszystkich
Zapisane
Marek Mitruś
Go


Email
Odp: Krytyka diety
« Odpowiedz #3 : 2006-09-18, 14:44:13 »

Zachodzą procesy biochemiczne i bioelektroniczne niestety też:). No niestety trzeba wiedzieć jeszcze, że biochemia opisuje tylko życie na poziomie molekularnym i nie koliduje to z tym co prezuntuje ze sobą bioelektronika. I odwrtnie. Bioelektronika jest to odrębny materiał. Biochemia i bioelektronika. Dwa bliźniacze, ale niepodobne do siebie dziewczątka. Dwie papużki rozumiejące się wzajemnie. Np - kto wie, że białko jest półprzewodnikiem? No, chyba nikt Confused Takie rzeczy można tylko wyczytać z książek Sedlaka albo w śródziemnomorskich przejściach podziemno-podwodnych, w oceanach, w tunelach podwodnych tam, gdzie światło nie dochodzi, a z których powinno wychodzić. Zostały przykryte przez ziemskie "kataklizmy" naturalne. Cóz, powoli odkrywamy zakamarki naszego ziemskiego życia tutaj. Co raz więcej ludzi ma na to ochotę i prezentują swoje odkrycia z wielką fascynacją dla ludzi. Kamera już dochodzi wszędzie. Już weszła. Myślę, że to tylko kwestia czasu antyglobalnego, nie związanego z odliczaniem albo z - Bóg wie czym jeszcze zawiązanego na supeł.
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Krytyka diety
« Odpowiedz #4 : 2006-09-19, 12:33:48 »

Prawda jest taka ze produkty polecane przez dr Kwasniewskiego sa najlepsze jesli chodzi o wartosci bio chemiczne .Chyba lepiej zjesc dwa jajka niz  np ;glowke kapusty.. Tak wiec inne diety moze dobre sa ale nie az tak jak zywnosc "optymalna"<>Tylko zaznaczam to kolejny raz umiar nade wszystko  Laughing Laughing
Zapisane
wiedza
Go


Email
Odp: Krytyka diety
« Odpowiedz #5 : 2006-09-19, 19:48:35 »

Jestem 4 lata optymalna i czuje sie duzo zdrowsza . Jesli naprawde ma to dzialac na jakis czas ,to  lepiej pare lat byc zdrowa   a nie stale byc chora.
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: Krytyka diety
« Odpowiedz #6 : 2006-09-20, 08:12:56 »

To nie dietę, lecz głupotę ludzi należy krytykować. Czy jak nie ma się kłopotów ze zdrowiem - to dba się o nie? Kto podejmuje DO - przeważnie 'nieuleczalnie" chorzy i "truposzczaki" na pięć min. przed śmiercią, jako "ostatnią deskę ratunku". A dlaczego się doprowadzili do TAKIGO stanu? i kto za to odpowiada? Shocked. Chyba nie DO i Dr-JK  Confused:Cool
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Krytyka diety
« Odpowiedz #7 : 2006-09-20, 09:43:03 »

To nie dietę, lecz głupotę ludzi należy krytykować. Czy jak nie ma się kłopotów ze zdrowiem - to dba się o nie? Kto podejmuje DO - przeważnie 'nieuleczalnie" chorzy i "truposzczaki" na pięć min. przed śmiercią, jako "ostatnią deskę ratunku". A dlaczego się doprowadzili do TAKIGO stanu? i kto za to odpowiada? Shocked. Chyba nie DO i Dr-JK  Confused:Cool

To nie z głupoty ale z niewiedzy.
Teraz wiedza jest dostępna dla każdego i to jest tylko kwestią wyboru, ale i tak trzeba posiadać trochę wiedzy o ludzkim organiźmie żeby takiego wyboru dokonać.
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Krytyka diety
« Odpowiedz #8 : 2006-09-20, 10:07:20 »

dzisiejsza wiedza bywa  czasami zwodnicza . Laughing
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Krytyka diety
« Odpowiedz #9 : 2006-09-20, 10:13:25 »


Zachodzą procesy biochemiczne i bioelektroniczne niestety też:). No niestety trzeba wiedzieć jeszcze, że biochemia opisuje tylko życie na poziomie molekularnym i nie koliduje to z tym co prezuntuje ze sobą bioelektronika. I odwrtnie. Bioelektronika jest to odrębny materiał. Biochemia i bioelektronika. Dwa bliźniacze, ale niepodobne do siebie dziewczątka. Dwie papużki rozumiejące się wzajemnie. Np - kto wie, że białko jest półprzewodnikiem? No, chyba nikt Confused Takie rzeczy można tylko wyczytać z książek Sedlaka albo w śródziemnomorskich przejściach podziemno-podwodnych, w oceanach, w tunelach podwodnych tam, gdzie światło nie dochodzi, a z których powinno wychodzić. Zostały przykryte przez ziemskie "kataklizmy" naturalne. Cóz, powoli odkrywamy zakamarki naszego ziemskiego życia tutaj. Co raz więcej ludzi ma na to ochotę i prezentują swoje odkrycia z wielką fascynacją dla ludzi. Kamera już dochodzi wszędzie. Już weszła. Myślę, że to tylko kwestia czasu antyglobalnego, nie związanego z odliczaniem albo z - Bóg wie czym jeszcze zawiązanego na supeł.   
Cytuj
     no chyba troche przesadzasz .Ja bym sie tak nie fascynowal tym co kiedys bylo ale upadlo byc moze z wlasnej glupoty lepiej sie uczyc na bledach..Madrosc polega na tym ze nie popelnia tego samego bledu Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Krytyka diety
« Odpowiedz #10 : 2006-09-20, 10:21:55 »

No pewnie, na innych dietach mozna jakis czas zyc spokojnie. Po Czarnobylu niektórzy tez jakis czas zyli spokojnie, a dopiero  potem ujawniły sie komplikacje. Palisz nalogowo 40 papierosów dziennie i przez jakiś czas zyjesz spokojnie, a nawet sie uspokajasz. Alkohol wręcz daje ulgę, ale na jak długo?

Ja, ile razy spotkam bardzo starą energiczną, zdrową staruszkę, zawsze pytam, co w życiu jadła. Każda - jak do tej pory - mówi, że jadła tłusto i nie napychala się owocami ani cukrem. A czy ona stosowała Żywienie Optymalne? Po prostu, może odżywiała się optymalnie lub oscylowała wokół takiego żywienia.

Jest Kuchnia Polska, ale jak różnie żywia się jej zwolennicy.
Jeżeli ktoś żywi się zgodnie z Kuchnią Śródziemnomorską, to wcale nie wiadomo, czy jest bliżej czy dalej Optymalnego Żywienia. Mogę zasuwać sałatki z oliwą i przy tym, napychać się słodyczami lub nie, mogę dolewać więcej oliwy lub mniej, jeść więcej serów lub mięsa, mogę jeść jajka lub ich unikać - itd. Nie warto tak bardzo skupiać sie na Kuchni, a lepiej na proporcjach i wartościowych produktach.

Cytuj z: ELMO
wcale nie mysle ze ZO jest zle ,tylko ,ze na innych dietach tez mozna przezyc dlugi kawalek zycia spokojnie
Elmo, jeśli tak myślisz, to trudno byłoby ci sie zdyscyplinować, aby zywić się optymalnie. Tyle jest innych zdrowych diet, więc ŻO mozna potraktować z przymrużenioem oka Wink Niestety, w ten sposób nie sprawdzisz dobroczynnego działania ŻO. Jeśli ty lub ktoś w twojej rodzinie ma problemy ze zdrowiem, miej świadomość, dlaczego.

Drażni cię nieraz, że na swoje dociekliwe pytania dostajesz ogólnikowe odpowiedzi. A czy "przeciętny zjadacz chleba" oferuje ci teorie biochemiczą? Ja ci tylko mogę powiedzieć, że od czasu kiedy zaczełam ŻO minęła mi alergia na pyłki, mam super cerę, pięty jak u niemowlaka, wystarcza mi 5 godzin snu, wygładziły mi sie zmarszczki, wzmocniły mi się paznokcie, wieczorem nie bolą mnie nogi, ani nie czuję zmęczenia, mam płaski brzuch, jędrną skórę, nie mam wzdęć, nie przeziębiam się, kiedy inni obok mnie chorują na grypę.
Spróbuj i ty.

ŻO nie jest leczeniem. ŻO, zdrowe powietrze, woda dają organizmowi optymalne warunki, aby bronił się przed chorobą, regenerował i rozwijał. Człowiek nie rodzi się po to, by się leczyć, a żyć w zdrowiu, rozwijać się fizycznie, intelektualnie i duchowo. Jeżeli znajdujesz się w trudnych warunkach, ŻO daje ci najlepsze szanse by je przetrwać.
A co się dzieje z ludzmi? Ich celem życia stała sie walka z chorobami, szukanie najlepszych leków, depresje. Czy tak byłoby, gdyby człowiek odżywiał się prawidłowo?
Jeżeli chcesz podać choremu dziecku jajko jak pigułkę i za godzinę widzieć efekty, to się przeliczysz. Wiem, że ogarnia cie niepokój, nauczona inaczej sie zywić, boisz sie tłuszczu i ryzyka - szczególnie, że chodzi o dziecko. Chciałabys szybkich dowodów na dzialanie takiego żywienia. Oprócz moich i innych deklaracji o zdrowiu, nie dostaniesz dużo więcej. Pozostaje ci pozostać przy "starym" odżywianiu, w którym czujesz się bezpieczniej. A czy zdrowsza? Tego się nie dowiesz.

Dokładniejsze informacje natomiast znajdziesz w Diecie Optymalnej J.Kwaśniewskiego. Przystępnie o biochemii takiego żywienia pisze Lutz w "Życiu bez pieczywa"
Zapisane
Marek Mitruś
Go


Email
Odp: Krytyka diety
« Odpowiedz #11 : 2006-09-21, 09:51:42 »

Ja chyba mam jakieś schizy. Albo potrzebny mi jest kopniak w dupę.
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Krytyka diety
« Odpowiedz #12 : 2006-09-21, 10:10:39 »

Marku chyba pora wcisnac opcje i pobrac nowy obrazek .POZDRO Laughing Laughing
Zapisane
Marek Mitruś
Go


Email
Odp: Krytyka diety
« Odpowiedz #13 : 2006-09-21, 15:32:30 »

A co ma obrazek do rzeczy?
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Krytyka diety
« Odpowiedz #14 : 2006-09-21, 18:34:20 »

  noo coments  Laughing Laughing Mr. Green
Zapisane
Marek Mitruś
Go


Email
Odp: Krytyka diety
« Odpowiedz #15 : 2006-09-21, 18:38:03 »

Gościu idź się przetrzyj.
Zapisane
Makot-ka
Go


Email
Odp: Krytyka diety
« Odpowiedz #16 : 2006-09-21, 18:55:19 »

Marku chyba pora wcisnac opcje i pobrac nowy obrazek .POZDRO Laughing Laughing

Niech nie zmienia Shocked. Na pierwszy rzut oka wszystko widać Confused
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Krytyka diety
« Odpowiedz #17 : 2006-09-21, 21:36:12 »

A co ma obrazek do rzeczy?
To ma, ze ja dostaję oczopląsu, a ty schizy Very Happy Nie miałabym nic przeciwko, żeby Toan cie uziemił. Jak do tej pory nie powiedziałeś nic treściwego.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Krytyka diety
« Odpowiedz #18 : 2006-09-21, 21:40:54 »

Cytuj
     Drażni cię nieraz, że na swoje dociekliwe pytania dostajesz ogólnikowe odpowiedzi      
.Ehhh ,dostalam odpowiedz na temat tego odwodnienia,przyczyne kwasicy mojego dziecka.I musze napisac ,ze nikt nie wytlumaczyl mi tego tak dobrze jak Mr.Bruford    Cool  .Napisal takie jedno zdanie ,do ktorego sie dostosowalam,mam nadzieje ,ze bedzie dobrze  Smile.Pozdrawiam Mr.Bruforda  Smile  Cool.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Krytyka diety
« Odpowiedz #19 : 2006-09-21, 21:44:21 »

I wszystkich forumowiczow  Smile .Forumowicze wszystkich wątków łączcie się  Smile  Cool
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 17 zapytaniami.