forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 09:17:26

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660629 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Hipoglikemia
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Hipoglikemia  (Przeczytany 11715 razy)
ola
Go


Email
Hipoglikemia
« : 2006-09-22, 12:41:31 »

Witam!
Mam hipoglikemię-nagłe spadki cukru. Jak mam sobie z tym radzić na diecie optymalnej?Boję się że ograniczając węglowodany będę słabła.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Hipoglikemia
« Odpowiedz #1 : 2006-09-22, 12:46:48 »

hmmm,sama jestem ciekawa co ci odpiszą "optymalni",bo dotychczas pewnie lekarze zalecali ci np.glukoze???czy cos w tym rodzaju???tak?Pozdrawiam
Zapisane
ola
Go


Email
Odp: Hipoglikemia
« Odpowiedz #2 : 2006-09-22, 13:03:37 »

Dokładnie, głównie glukoza i wszystkie "nieoptymalne" produkty jak makarony,ryż,pieczywo...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Hipoglikemia
« Odpowiedz #3 : 2006-09-22, 13:10:38 »

To czekam razem z toba na odpowiedzi ,bo naprawde jestem ciekawa  Shocked .Tyle moge napisac, sama nie uzywam cukrow prostych,ty pewnie na dzien dzisiejszy musisz ,zeby w miare szybko uzupelnic niedobor glukozy w organizmie   Confused .Mam nadzieje ,ze "optymalni" cos poradza  Smile .
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Hipoglikemia
« Odpowiedz #4 : 2006-09-22, 14:47:55 »

Strasznie mało danych ;( zadałaś lakoniczne pytanie a oczekujesz odpowiedzi mającej być może wpływ na twoje życie  Shocked czy oczekujesz niechlujnej odpowiedzi ??? dlaczego ktoś miałby się starać rzetelnie ci odpowiedzieć skoro ty sama traktujesz to po łebkach ??
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Hipoglikemia
« Odpowiedz #5 : 2006-09-22, 14:56:30 »

Ola pewnie wychodzi z założenia,ze kazdy wie co to jest hipoglikemia,ale wiecej szczegolow na pewno by sie przydalo.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Hipoglikemia
« Odpowiedz #6 : 2006-09-22, 15:09:02 »

HIPOGLIKEMIA--to obnizenie poziomu cukruwe krwi pod wplywem nadmiernej ilosci insuliny w organizmie; niedocukrzenie krwi--to ogolnie , a wiecej szczegolow na pewno byloby pomocne !
Zapisane
ola
Go


Email
Odp: Hipoglikemia
« Odpowiedz #7 : 2006-09-22, 15:13:03 »

Nie wydaje mi się że jest to pytanie lakoniczne,ale proszę oto więcej informacji: spada mi poziom cukru tak bardzo,że robi mi sie słabo,mam zawroty i bóle głowy. Pomaga tylko natychmiastowe podanie glukozy lub czegokolwiek co zawiera cukier,no i pilnowanie żeby do takich spadków nie dopuszczać,bo to może doprowadzić nawet do utraty przytomności. Poniewaz w takim wypadku muszę "bazować" na węglowodanach stąd moje pytanie,jak radzić sobie z tym problemem na DO,która wiem,że jest skuteczna w wielu innych chorobach.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Hipoglikemia
« Odpowiedz #8 : 2006-09-22, 15:19:30 »

Hano tyle o hipoglikemii to chyba wie kazdy  Very Happy. Wiem takze ze wlasnie potrzebne jest natychmiastowe podanie glukozy."Optymalni"!!! do dziela!!! dziewczyna potrzebuje pomocy.Ale Olu chcyba musisz poczekac na lekarke,ona cos na pewno ci doradzi  Smile.W sumie  trudna sprawa...hmmmmmmm jak dla mnie.
Zapisane
ola
Go


Email
Odp: Hipoglikemia
« Odpowiedz #9 : 2006-09-22, 15:25:20 »

Domyślam że się że tyle każdy wie.Ale tak to po prostu wygląda  Chodzi mi właśnie o pomoc specjalisty.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Hipoglikemia
« Odpowiedz #10 : 2006-09-22, 15:28:29 »

No to czekaj Olu na lekarke ,ona cos poradzi.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Hipoglikemia
« Odpowiedz #11 : 2006-09-22, 15:41:24 »

Jest jeszcze jedno wyjscie :TELEFON DO JASTRZEBIEJ GORY
         (058)6748048  lub  (058)6748047

FACHOWE PORADY W KAZDA NIEDZIELE od 13°°--14³°
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Hipoglikemia
« Odpowiedz #12 : 2006-09-22, 18:03:04 »

Nie wydaje mi się że jest to pytanie lakoniczne,ale proszę oto więcej informacji: spada mi poziom cukru tak bardzo,że robi mi sie słabo,mam zawroty i bóle głowy. Pomaga tylko natychmiastowe podanie glukozy lub czegokolwiek co zawiera cukier,no i pilnowanie żeby do takich spadków nie dopuszczać,bo to może doprowadzić nawet do utraty przytomności. Poniewaz w takim wypadku muszę "bazować" na węglowodanach stąd moje pytanie,jak radzić sobie z tym problemem na DO,która wiem,że jest skuteczna w wielu innych chorobach.
Cały czas mało szczegółów ;( można się tylko domyślać że nie jesteś na DO ?? Wink na Diecie Optymalnej jest niemożliwe doprowadzenie swojego organizmu do hipoglikemii.

P.S.
szczegóły to :
wiek, wzrost, waga, choroby na które cierpisz, co zjadasz na codzień.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Hipoglikemia
« Odpowiedz #13 : 2006-09-22, 22:52:27 »

Sławek? To ty? Miło mi cię powitać Smile
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Hipoglikemia
« Odpowiedz #14 : 2006-09-23, 11:42:45 »

Cześć Ewa Wink
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Hipoglikemia
« Odpowiedz #15 : 2006-09-23, 13:04:40 »

O! To ty Smile. Poznaję cię po tym uśmiechu Very Happy
Fajnie że sie odzywasz
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Hipoglikemia
« Odpowiedz #16 : 2006-09-25, 03:31:37 »

Rzeczywiście wartałoby odpowiedzieć na pytania Sławka.
Do tej pory spotkałam dwie takie choroby.
Należy wykluczyć inne (organiczne) przyczyny. Ale Cię zdiagnozowano.
Jedna z tych osób z hipoglikemią była "napakowana węglowodanami".Miewała spadki do 35mg%.Druga umknęła mi z pola widzenia.
Zrezygnuj ze zbóż (produktów żytnich, pszennych, ryżowych, kukurydzianych, jęczmiennych, owsianych) i ogranicz jak tylko możliwe cukry proste=owoce.
Jadaj śmietanę, sery, ziemniaki, czekoladę - długotrwale uwalniają cukier.
I jaja,wieprzowinę, wołowinę,kury,ryby, orzechy, slonecznik, migdały.
I tłuszcze - masło, śmietana, smalec, majonez, oleje roślinne ( nie za bardzo zgodne z dietą dra Kwaśniewskiego), kokos,siemię lniane.
I warzywa, grzyby.
Dobieraj produkty, które Ci smakują. Rób możliwe kombinacje (placki ziemniaczane, bigosy, lecza, zupy, marchewkę z tłuszczem). Nie dodawaj mąki w pierwszym miesiącu diety.
Jak często zdarzały Ci się napady hipoglikemii?
Zapisane
ola
Go


Email
Odp: Hipoglikemia
« Odpowiedz #17 : 2006-09-25, 08:37:07 »

Mam 164 cm wzrostu,ważę 60 kg. Co jem? Wszystko jest podporządkowane cukrom i temu żeby poziom był odpowiedni,ale przyznam szczerze że i tak bardzo często i bardzo szybko robi mi się słabo. Chyba ja też jestem "nafaszerowana węglowodanami".Mam takie okresy że jest ok,ale jeśli już zdarzają się "napady" to rano-najczęściej.Na nic nie choruję,cukier na czczo w normie(co prawda dolna granica-nie mam wyniku przy sobie,nie mogę więc podać dokładnej wartości),krzywa cukrowa prawidłowa. Ile węglowodanów mogę zjeść na DO,żeby nie mieć "napadów'?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Hipoglikemia
« Odpowiedz #18 : 2006-09-26, 23:58:06 »

Może uda Ci się utrzymać 60gW/dobę?
Na DO Poziom cukru utrzymuje też... tłuszcz jedzony we większych ilościach.
Wypij na wieczór śmietanę - rano nie powinno być spadków. Choć wolałabym zaczynać dzień od śmietany.
Spróbuj jak lepiej.
Zastosuj ile możesz z mojego poprzedniego postu i napisz.  Efekty powinny być już po 3-5 dniach!
Pisz na kartce co jadasz, by się podzielić informacją.Czekamy.
Zapisane
ola
Go


Email
Odp: Hipoglikemia
« Odpowiedz #19 : 2006-09-27, 07:21:27 »

Dziękuję. Będę próbować. Dam znać!
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.