forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 12:33:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
659831 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  żywienie niemowlaka
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: żywienie niemowlaka  (Przeczytany 4398 razy)
dantar66
Go


Email
żywienie niemowlaka
« : 2006-09-22, 12:46:40 »

Czy ktoś może mi poradzić jak żywić 7-miesięcznego niemowlaka? Karmienie naturalne +zupki z mięsem, żółtkeim i masłem ( jak do tej pory nie sklarowanym, bo o nim nie wiedziałam) oraz soczki to chyba niedługo będzie za mało. Po zbyt krótkim macierzyńskim ( co to jest 18 tygodni) musiałam wrócić do pracy . Czy soczki powinny byc bardzo ograniczone, a owoce wcale czy troche ? :(i
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: żywienie niemowlaka
« Odpowiedz #1 : 2006-09-24, 17:29:21 »

Mięsa wołowe, wieprzowe, królicze, indycze, kacze, gęsie, baranie, żółtka, ziemniaki, wszystkie warzywa,smalec, masło(sklarowane lepsze), smalec (jak lubi), oleje rośl.(MOŻE KTOŚ KOMPETENTNY się wypowie, czy rzeczywiście zmiana środowiskaz pH3 na pH8 powoduje utlenianie NNKT, na jakiej zasadzie?). Moje dziecko chętnie w 7 miesiącu zjadło zupę porową z ziemniakiem (por, ziemniak, olej rośl., rosół), choć z cebulowymi trzeba ostrożnie. Ja miałam na taką ochotę i zaproponowałam dziecku. Pierwszy raz zjadło 60ml tej zupy. Do tej pory jadała tylko łyżeczkę czgokolwiek w tym wieku. W 7 miesiącu lubiła też prażony słonecznik (rozgnieciony) i salami węgierskie Pick(bo ja je lubiłam). Słuchaj własnych smaków. Jest duże prawdopodobieństwo, że TO NA CO TY MASZ OCHOTĘ będzie smakowalo dziecku. Z owocami jest różnie. Z tego tytułu, że są na Tej Ziemi - próbowałabym, ale nie jestem do końca przekonana. W swojej książe piszę o szkodliwości owoców.Z rzadka miewam ochotę na pół owoca.O żywieniu dzieci piszę w swojej książce.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.