forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 06:28:47

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
659692 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  żywienie niemowlaka
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: żywienie niemowlaka  (Przeczytany 14779 razy)
dantar66
Go


Email
żywienie niemowlaka
« : 2006-09-22, 13:54:12 »

Pomózcie!!!. Jak żywić7-miesięcznego  niemowlaka? Dr Kwasniewski tak mało pisze o żywieniu niemowląt i małych dzieci. Po krótkim macierzyńskim ( co to jest 18 tygodni) musiałam wrócić do pracy. Karmie nadal piersią, odciagam pokarm w pracy, ale mam go coraz mniej. nie wiem czy zypki z mięsem, żółtkiem i masłem + rozcieńczone soczki to dość, czy mało??  Sad Czy powinnam już cos jeszcze włączać do diety dziecka, czy nie , a jeżeli tak to co? Smile
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: żywienie niemowlaka
« Odpowiedz #1 : 2006-09-22, 18:11:11 »

Pomózcie!!!. Jak żywić7-miesięcznego niemowlaka? Dr Kwasniewski tak mało pisze o żywieniu niemowl±t i małych dzieci. Po krótkim macierzyńskim ( co to jest 18 tygodni) musiałam wrócić do pracy. Karmie nadal piersi±, odciagam pokarm w pracy, ale mam go coraz mniej. nie wiem czy zypki z mięsem, żółtkiem i masłem + rozcieńczone soczki to do¶ć, czy mało?? Sad Czy powinnam już cos jeszcze wł±czać do diety dziecka, czy nie , a jeżeli tak to co? Smile
Tu  ..... http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=519.0     było takie zapytanie  w tym temacie.
pozdrawiam - zbynek
Zapisane
dantar66
Go


Email
Odp: żywienie niemowlaka
« Odpowiedz #2 : 2006-09-23, 09:08:18 »

 :)dzięki za pomoc, już myślałam, że nikt się nie zlituje. bardzo mi pomogłeś. Serdeczne pozdrowienia Laughing Laughing Laughing
Zapisane
dantar66
Go


Email
Odp: żywienie niemowlaka
« Odpowiedz #3 : 2006-09-23, 12:04:02 »

czyżby nikogo oprócz jedynego zbynka temat nie zainteresował????????/  Sad Sad Sad Sad
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: żywienie niemowlaka
« Odpowiedz #4 : 2006-09-23, 16:31:48 »

Moze nikt nie ma niemowlaka  Wink
Zapisane
dantar66
Go


Email
Odp: żywienie niemowlaka
« Odpowiedz #5 : 2006-09-23, 20:19:28 »

elmo, jesteś bardzo dowcipny, przecież jest dużo n iemowlaków, czyżby optymalni ich nie mieli????? Laughing Laughing Razz
Na stronie wskazanej przez Zbynka trwa już dyskusja na ten sam temat,dlatego my slę , że trzeba się tam przenieść, pozdrawiam

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: żywienie niemowlaka
« Odpowiedz #6 : 2006-09-23, 20:31:21 »

Ja wiem tylko tyle:z ksiazki Dieta optymalna gdzie JK pisze ze dziecko powinno byc male ,chude i niskie,powinno dojrzewac jak najpozniej,bo to rokuje mu dlugie zycie.Ja tez mysle ze tak powinno byc.Moje dzieci sa no,moze nie chude ale sa jak w sam raz w porownaniu do swoich rowiesnikow ,ktorzy waza czasem 30 kg w wieku 7 lat!!!Pozdrawiam serdecznie  Smile Ja juz nie mam niemowlakow  Wink







Zapisane
dantar66
Go


Email
Odp: żywienie niemowlaka
« Odpowiedz #7 : 2006-09-23, 20:48:21 »

wiem, że dzieci powinny być małe i chude, a moja Ada jest w sam raz i nawet się martwiłam, że przybiera na wadzę książkowo, ale nie dajmy się zwariować, dziecko jest silne, zdrowe i bardzo ruchliwe i raczej drobne ale nie chude. \Moje jedyne zmarwtwienie to wiedzieć,że żywię ją dobrze i że nie popełniam jakichś dużych błędów. Sama mam problem z rygorystycznym przestrzeganiem zasad ŻO. Dlatego mam obawy, czy moje dziecko będzie umiało sobie poradzyć później wśród nieoptymalnych.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: żywienie niemowlaka
« Odpowiedz #8 : 2006-09-23, 20:52:57 »

Wlasnie o to chodzi ,bo w sklepach jest teraz pelno badziewi i trzeba uwazac.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: żywienie niemowlaka
« Odpowiedz #9 : 2006-09-23, 21:18:48 »

Dopoki spoleczenstwo nie zrozumie, ze choroby biora sie z pozywienia --jest nikla nadzieja, ze bedzie lepiej!
Zapisane
dantar66
Go


Email
Odp: żywienie niemowlaka
« Odpowiedz #10 : 2006-09-24, 08:50:10 »

najgorsze jest to, że w sklepach te wszystkie gotowe paskudztwa dla dzieci mają tak obrzydliwy skłąd, że słabo się robi. Nie wiem czy czytaliście kiedyś skład gerberków i innych niby zdrowych zupek dla niemowląt:skrobia kukurydziana( po co?), sok z winogron w rosołku?????okropieństwa i olej rzepakowy = fuj, właściwie wszystko co dziecku popdajemy trzeba ściągać ze wsi od gospodarzy ( uczciwych) i samemu przetwarzać i piec. I to jest do zrobienia, ale później co??? Jak dziecko pójdie do przedszkola???? To dostaniew płatki z mlekiem na śniadanie, makaron z serem na obiad i banana na podwieczorek. I tego się boję, pozdrawiam
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: żywienie niemowlaka
« Odpowiedz #11 : 2006-09-24, 14:07:33 »

najgorsze jest to, że w sklepach te wszystkie gotowe paskudztwa dla dzieci mają tak obrzydliwy skłąd, że słabo się robi. Nie wiem czy czytaliście kiedyś skład gerberków i innych niby zdrowych zupek dla niemowląt:skrobia kukurydziana( po co?), sok z winogron w rosołku?????okropieństwa i olej rzepakowy = fuj, właściwie wszystko co dziecku popdajemy trzeba ściągać ze wsi od gospodarzy ( uczciwych) i samemu przetwarzać i piec. I to jest do zrobienia, ale później co??? Jak dziecko pójdie do przedszkola???? To dostaniew płatki z mlekiem na śniadanie, makaron z serem na obiad i banana na podwieczorek. I tego się boję, pozdrawiam

Mam znajomąoptymalnąi urodziła dziecko (optymalne), teazz (II rok) chodzi do przedszkola i tam nie je tych rzeczy, których dotychczas nie jadła po prostu mówi, że ona tego nie lubi. Największy problem to miała mma tego dziecka z wychowawczyniami.
Pozatym dziecko to widziało w sklepach i na reklamach różne bajery, znajoma kupowała co wybrało dziecko ale po spróbowaniu mała wyrzucała po prostu te rzeczy małej nie smakowały.
Zapisane
dantar66
Go


Email
Odp: żywienie niemowlaka
« Odpowiedz #12 : 2006-09-24, 15:41:40 »

Mam właśnie taką nadzieję, że sama nie będzie tego świństwa chciała, a jak dorośnie optymalnych przybedzie na tyle, że nie bedą dziwolągami.Bardzo zależy mi na prowadzeniu dziecka wg optymalnych zasad, ponieważ jestem przekonana, że dzięki ŻO moja mała jest silna, zwinna i sprytna ponad wiek, potwierdzenia lekarzy. Dzięki temu urodzona miesiąc wcześniej była w pełni dojrzałym dzidziusiem i nie miała Żółtaczki - tak oczywistej u wcześniaków, czym wprawiła w zdymienie wszystkich lekarzy w szpitalu.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: żywienie niemowlaka
« Odpowiedz #13 : 2006-09-25, 03:11:05 »

Moja córka po urodzeniu też nie miała żółtaczki i jakoś nikt mi z tego powodu nie składał pochwał.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: żywienie niemowlaka
« Odpowiedz #14 : 2006-09-25, 03:13:45 »

Mięsa wołowe, wieprzowe, królicze, indycze, kacze, gęsie, baranie, żółtka, ziemniaki, wszystkie warzywa,smalec, masło(sklarowane lepsze), smalec (jak lubi), oleje rośl.(MOŻE KTOŚ KOMPETENTNY się wypowie, czy rzeczywiście zmiana środowiskaz pH3 na pH8 powoduje utlenianie NNKT, na jakiej zasadzie?). Moje dziecko chętnie w 7 miesiącu zjadło zupę porową z ziemniakiem (por, ziemniak, olej rośl., rosół), choć z cebulowymi trzeba ostrożnie. Ja miałam na taką ochotę i zaproponowałam dziecku. Pierwszy raz zjadło 60ml tej zupy. Do tej pory jadała tylko łyżeczkę czgokolwiek w tym wieku. W 7 miesiącu lubiła też prażony słonecznik (rozgnieciony) i salami węgierskie Pick(bo ja je lubiłam). Słuchaj własnych smaków. Jest duże prawdopodobieństwo, że TO NA CO TY MASZ OCHOTĘ będzie smakowalo dziecku. Z owocami jest różnie. Z tego tytułu, że są na Tej Ziemi - próbowałabym, ale nie jestem do końca przekonana, raczej nawet przeciwna. W swojej książe piszę o szkodliwości owoców.Z rzadka miewam ochotę na pół owoca.O żywieniu dzieci piszę w swojej książce.

Zapisane
dantar66
Go


Email
Odp: żywienie niemowlaka
« Odpowiedz #15 : 2006-09-25, 17:52:08 »

Dzięki za informacje, to mi troche rozjasniło, mam też zamiar upiec jej biszkopcik i podawać z jakąś pastą z mięska, lub z samym masełkiem, bo na twarożki jeszcze za wcześnie. A żeczywiście mała bardzo lubi to co ja jem i lubię,a bardzo nie lubi słodkich i owocowych smaków.Z owocami tak czułam, żeby nie podawać, bo sama nie bardzo je lubie , a w sprzedaży są paskudne. Nie przejmowałabym się tak, gdyby nie to że muszę pracować i oprócz zupki w południe dziecko wymaga jakiegoś drugiegi śniadania, bo jest głodne, a piers dostaje ostatni raz o 6-ej rano. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 17 zapytaniami.