forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-18, 10:34:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
668628 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 34 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Magdalutek
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Bóg
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 52 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Bóg  (Przeczytany 542091 razy)
Rudka
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #400 : 2007-01-01, 06:05:46 »

Elmo  oczywiście ,ze wierze w dobre zyczenia ,w gwiazdke ,mikołaja choinke
   koziołka matołaka  w miłość   a nawet  w kabały i horoskopy ....itd...
       -to jednak jestem wierzącą ateistką 
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #401 : 2007-01-05, 08:57:10 »

Rudce i Marishce chciałek zwrócić uwagę na pewien styl rozumowania , który sprawia , że jakakolwiek logiczna dysputa jest niemożliwa  " w niektórych warunkach".Mechanizm tegoż widać dwa posty powyżej. Very Happy

Osoba "dyskutująca" ewidentnie myli pojęcia co Marishka w związku z tym tłumaczy.No w końcu jak się rozmawia to trzeba wiedzieć o czym Very Happy.Reakcją jest zwykła agresja : "Marishka się chełpi" Very Happy i elementy ksobnej interpretacji wszystkiego  Very Happy : "Czy Marishka już mnie oceniła?"

Reasumując , dyskutując tu pamiętać trza , że są ludziska dla których znaczenia nie ma nie tylko ortografia ale nawet znaczenie wypowiadanych słów. Pod rozwagę , heh. Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #402 : 2007-01-05, 09:23:16 »

Rudce i Marishce chciałek zwrócić uwagę na pewien styl rozumowania , który sprawia , że jakakolwiek logiczna dysputa jest niemożliwa  " w niektórych warunkach".Mechanizm tegoż widać dwa posty powyżej. Very Happy

Osoba "dyskutująca" ewidentnie myli pojęcia co Marishka w związku z tym tłumaczy.No w końcu jak się rozmawia to trzeba wiedzieć o czym Very Happy.Reakcją jest zwykła agresja : "Marishka się chełpi" Very Happy i elementy ksobnej interpretacji wszystkiego  Very Happy : "Czy Marishka już mnie oceniła?"

Reasumując , dyskutując tu pamiętać trza , że są ludziska dla których znaczenia nie ma nie tylko ortografia ale nawet znaczenie wypowiadanych słów. Pod rozwagę , heh. Very Happy

Lepiej sie pochwal ile ludzi wyleczyłeś z zakrzepicy zyl głebokich -tzn. ile osob dzieki Twojemu leczeniu mialy amputowane nogi  Confused .
Błędy ortograficzne jeszcze nie wywołały u nikogo zaostrzenia choroby zakrzepowej   Wink ,ale leczenie szpitalne ,absolutnie TAK   Confused

A po za tym widać bracie ,żeś mocny jeno w tych wątkach  Laughing   Confused  nic ponad to  Confused
masz racje ,ze tu powracasz.  Laughing
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #403 : 2007-01-05, 19:44:48 »

Oj Morgano skąd wziołeś te informacje. Ja czytałam zupełnie coś innego/wszystkie dzieci  bez względu na to czy zostały ochrzczone czy nie i nawet czy ich rodzice są wierzący czy nie idą do nieba-dzieci są niewinne/
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #404 : 2007-01-06, 02:28:06 »

Bruford
   Masz racje ze mna nie da sie rozmawiać na takie poważne tematy bo  nie jestem
     az tak obcykana we wiedze o zyciu ziemskim i pozagrobowym -jak Ty
    pisze to co czuje -ale Marishka   Shocked  czyżby wpędziła cie w kompleksy?
       
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #405 : 2007-01-06, 08:54:19 »

Bruford
   

    pisze to co czuje -ale Marishka   Shocked  czyżby wpędziła cie w kompleksy?
       

To nie o to chodzi ,tu chodzi o cos wiecej  Shocked .Tu sie dobrze ma ta śmieszna "nauka" Toana (sam to tak okreslił  Very Happy) Pewnie ,ze śmieszna Toan  Very Happy -śmiesznie mądra  Exclamation Idea Wink .Z wszystkich postow trza wyciagac wnioski ,a mądre -zapamietywać.Ja zapamietalam ten post Toana i tera wiem jak on sie ma do rzeczywistosci  Cool .
No ,to tyle co mialam napisac ...,wyszlo tak jak wyszlo ,daliscie sie zaciagnac w kozi rog ,Wasza sprawa  Laughing  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green Nic wiecej nie mam do powiedzenia  Mr. Green Mr. Green Mr. Green hihihi.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #406 : 2007-01-06, 13:22:32 »

Bruford
   Masz racje ze mna nie da sie rozmawiać na takie poważne tematy bo  nie jestem
     az tak obcykana we wiedze o zyciu ziemskim i pozagrobowym -jak Ty
    pisze to co czuje -ale Marishka   Shocked  czyżby wpędziła cie w kompleksy?
       

Rudka, czy Ty się czasem nie pomyliłaś ? W którym miejscu Bruford miałby popaść w kompleksy z powodu słów Marishki ?
  To chyba jakieś nieporozumienie. Może pomyliłaś forumowiczów ?

Tomek
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #407 : 2007-01-07, 04:10:54 »

No bo Maryshka wszystko umie tak pięknie  wyliterowac
zreszta wiekszość  forumowiczów tutaj  to intelektualiści .
   Ja troszke jeszcze mlotek ,komputerowy -też .
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #408 : 2007-01-07, 19:43:51 »

Rudka, nie bądź taka skromna. Zastosowałaś na forum wejście smoka. Przeciez specjalnie sie tu zalogowałaś, zeby wspierać Tomkiewicza w jego dysputach Smile No dalejze Smile

Ale pamietajcie przysłowie, że lepiej miec mądrego wroga, niz głupiego przyjaciela Very Happy
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #409 : 2007-01-08, 02:43:35 »

 Very Happy Very Happy
Ewa jesteś niemożliwa -masz racje -Lubie Tomków i wogóle tutaj jest takie
     żywe forum . "wejście smoka " ,a  z natury zawsze byłam i jestem skromna .
   Więcej napisze niż powiem -bo  nie jestem tak bystra jak inni forumowicze .
    zresztą  tutaj wiecej ludzi młodych -a mnie na szczęście nikt nie ogląda.
   Tomków wspierać   Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy  sama widzisz ,ze im zadne wsparcie nie jest potrzebne
      mają duży zasób wiedzy a co najważniejsze  niosa w sobie młodzieńczą pasje
       propagowania humanizmu. Mnie sie podoba -a Tobie? 
       
   
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #410 : 2007-01-08, 18:15:24 »

Cytuj
Tomków wspierać        sama widzisz ,ze im zadne wsparcie nie jest potrzebne
      mają duży zasób wiedzy a co najważniejsze  niosa w sobie młodzieńczą pasje
       propagowania humanizmu. Mnie sie podoba -a Tobie?
 
 
Ja wiem, skromna kobieto, ze sami sobie radzą, ale ty sama tak deklarowałaś sie Smile
Szkoda, ze nie propagują humanitaryzmu.
Ja nie narzekam Very Happy
Spocznij! Uf....
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #411 : 2007-01-08, 23:45:13 »

Ewa  Very Happy ja sie tak deklarowałam Confused Confused Confused :?o rany  nie pamiętam -
         eeee to chyba naduzyłam jakiegoś słowa .
Zreszta ja kiedyś zaczęłam sobie podczytywac  i zauważyłam
    ,ze lepsze teksty piszą niż moi ulubieni  pismacy -szczere i do bólu wyraziste .
     
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #412 : 2007-01-09, 23:36:05 »

Jacy są twoi ulubieni pismacy?
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #413 : 2007-01-10, 03:08:01 »

   Nie no..nie starczyłoby kartki i nie tak nazwiskami .
  Przejrzyj racjonaliste -
     ostatnio pani Ewa lekarka i Kwaśniewski ,Ponomareńko ,Chyliński.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #414 : 2007-01-10, 13:09:06 »

A cóż to? Twoi pismacy boją się rozgłosu? Wink Czy nie warci wzmianki?  Mad
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #415 : 2007-01-10, 21:36:58 »

 Very Happy Very Happy  :Dewa
to raczej ja nie dbam aż o taki rozgłos ,ale czyżbyś nie trafiła na tą stroniczke
     czy jestes belferką?
     
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #416 : 2007-01-12, 11:27:40 »

Dekalog Rybińskiego - na miarę czasu

To już ładnych parę tysięcy lat minęło od czasu, kiedy Mojżesz zszedł z góry Synaj z dwiema tablicami kamiennymi zawierającymi 10 Bożych przykazań. Apokryfy wcale nie mniej wiarygodne niż propagowana przez „Gazetę Wyborczą” Ewangelia Judasza, powiadaj, że przykazań było 15 na trzech tablicach, ale Mojżeszowi nie chciało się dźwigać takiego ciężaru, więc jedną tablicę porzucił. Straciliśmy bez powrotnie 5 przykazań i może, dlatego świat tak właśnie wygląda.
Ale jeśli nawet mamy komplet, to przecież postęp jest nieustanny, życie się komplikuje i 10 przykazań dawno już stało się niewystarczającym źródłem wskazań etycznych. Stanowczo przykazania pilnie wymagają modernizacji i unowocześnienia. Niektóre można skreślić, inne trzeba dopisać, aby były w zgodzie ze współczesnością. A ponieważ na Pana Boga nie mogą jakoś liczyć, może nie chce się włączyć w nurt postępu etycznego, a może uważa, że na tyle już, Boże Dzieci wydorośleliśmy, że sami sobie damy radę i powinniśmy wziąć sprawę przykazań zgodnych z duchem czasu we własne ręce. Postanowiłem dać przykład i ułożyć kilka przykazań, które stosowane są w praktyce życiowej, używane jako miara nowoczesności, popularyzowane - ale nie zostały jeszcze skodyfikowane. Niektóre przestarzale przykazania zmodyfikowałem, niektóre stworzyłem sam z wiarą, że choć pewnie nie przemawia przeze mnie Duch Święty to na pewno odezwał się Duch Czasu.
Rezultat jest następujący:

1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną, ale proroków możesz sobie wybierać sam.
2. Nie będziesz wzywał imienia Pana Boga twego. Lepiej powołuj się na     cytaty z klasyków.
3. Pamiętaj, aby dzień święty święcić zakupami w supermarkecie.
4. Czcij ojca twego i matkę twoją, i ich emerytury.
5. Nie zabijaj, chyba, że w ramach aborcji lub eutanazji.
6. Nie cudzołóż bez prezerwatywy.
7. Nie kradnij przy świadkach.
8. Nie dawaj prawdziwego świadectwa przeciw bliźniemu twemu, bo trafisz do sądu za oszczerstwo.
9. Nie pożądaj żony bliźniego twego, lepiej pożądaj jego samego.
10. Nie pożądaj L mercedesa bliźniego twego ani żadnej rzeczy, która jego jest. Domagaj się ich od państwa w imię sprawiedliwości społecznej.
Te przykazania lepiej pasują do praktyki naszego życia niż Mojżeszowe starocie. Ale też nie wystarczą, by ukształtować należycie i harmonijnie stosunki międzyludzkie. Potrzebne są kolejne:

11. Nie lustruj bliźniego twego.
12. Nie nazywaj rzeczy po imieniu, bo się to obróci przeciwko tobie.
13. Idź ze stadem, a będziesz barankiem na ofiarę.
14. Dawaj świadectwo każdorazowej prawdzie.
15. Daj głos wyborczy, a potem siad i łapa.

Oczywiście, życie jest tak bogate, że ujęcie jego zasad w przykazania przekracza możliwości jednostki. Potrzebny jest zbiorowy wysiłek. Zachęcam — piszcie własne Dekalogi. Mamy w końcu czas relatywizmu.
Gazeta FAKT 15-17 kwietnia 2006


Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #417 : 2007-01-12, 18:37:02 »

MORGANO

Dobre  na miare czasu nie ma co? Very Happy

Aż i pomysleć jakie przykazania byłby w wydaniu T,R,BvelS -? Shocked



Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #418 : 2007-01-12, 23:45:37 »

 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Morgano ,alez one są prawdziwe i życiowe -nic ująć ani dodać
no chyba z tą żoną blizniego Very Happy Very Happy,czyzby to było do księdza Confused
   Ja słyszałam ,ze w przykazaniu było -nie pożadaj zony blizniego swego -nadaremno.
     Mozna jeszcze dodać --nie zabijaj -jak sie masz kim wyręczyć
    Pracuj żeby jeść -kradnij ,żeby zyć
   
Zapisane
Nick
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #419 : 2007-01-19, 20:51:34 »

1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.

J.K.
Zapisane
Strony: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 52 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 18 zapytaniami.