forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-01, 17:42:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
668092 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Bóg
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 52 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Bóg  (Przeczytany 539872 razy)
Daniel
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #520 : 2012-10-14, 13:16:38 »

Gdy w poszukiwaniu właściwego rozwiązania bolączek egzystencjalnych w końcu zwróciłem się do Boga, to On pierwsze co zrobił, to nakierował mnie na Dietę Optymalną. Upłynęło parę lat i dopiero dziś rozumiem co się wydarzyło. Cały czas zastanawiałem się nad tym: co ma wspólnego dieta z Bogiem? Okazuje się, że jednak ma.

Jeżeli mówię o Bogu, to mam na myśli Boga Abrahama, który jest bogiem żywym i to On jest twórcą Dekalogu. Do Niego przyznają się trzy najpotężniejsze religie świata rozumiejąc Go inaczej. Jaki On jest naprawdę, to wynika z Prawa, którego jest autorem. Jest Bogiem zazdrosnym i wymagającym wyłączności w posłuszeństwie oraz miłości dla siebie. Człowiek, który prawdziwie umiłował Boga nie pragnie już nic dla siebie i wszystko co ma powierza Bogu. Powierza więc też swoje ciało, a wraz z nim swoje życie. W takim człowieku może dopiero zamieszkać Bóg i od tej pory są jednością. Jeżeli człowiek nie pragnie już dla siebie żadnych smakołyków czy wytrawnych napoi, które kiedyś uwielbiał, a nawet już wszelkiego pożywienia, to Bóg musi pragnąć dla niego to czego pragnąłby dla siebie. Ponieważ Bóg jest żywy i jest stwórcą życia na Ziemi, to życie ma dla Niego zasadnicze znaczenie. Nie może więc pozwolić aby jego sługa umarł z głodu, dlatego zapewne chciałby aby jadł to co zapewni mu siłę do pracy i zdrowie. Człowiek nie może więc zaprzestać dbać o swoje ciało, bo jest teraz ono świątynią, w której zamieszkuje Bóg. Dlatego powinien odżywiać się dobrze i dbać o swoją kondycję fizyczną.

Tutaj wyłania się problem, bo skąd prosty człowiek ma wiedzieć: jakie odżywianie jest dobre? Dobry sługa nie czeka biernie, tylko pracuje tak jak by chciał jego Pan. Jeżeli nie wie, to musi tej wiedzy szukać i innych sług swego Pana. Oni z pewnością się tą wiedzą podzielą i co najważniejsze, nie okłamią. Musi więc bacznie szukać sług swego Pana, aby już na zawsze połączyć się z nimi, bo tego na pewno pragnie jego Pan.

Wśród wielu lekarzy i innych specjalistów znajdujemy wiele propozycji różnych diet. Ale czy oni mówią prawdę? Czy ta wiedza przekazywana w dobrej wierze jest prawdziwa? To trudne zadanie dla samotnego poszukiwacza. Byłoby łatwiej szukać razem z innymi braćmi. Teraz jednak jakieś kryteria trzeba przyjąć aby nie zbłądzić. Sam nie rozstrzygnie, która wiedza jest prawdziwa, ale może bacznie zwrócić uwagę na źródło informacji. Jeżeli pochodzi ona od człowieka dla którego ważne są jego tytuły i posiadany majątek, to z pewnością nie jest sługą Pana. Do tej wiedzy należy podchodzić z rezerwą, bo może być kłamstwem. Także wiedza, które źródła nie są znane albo powtarzana przez ludzi, dla których Bóg nie istnieje, może też być kłamstwem. Trudno znaleźć prawdę w świecie gdzie kłamstwo może przetrwać wieki.

Biorąc pod uwagę powyższe jak cennym darem jawi się dr Jan Kwaśniewski. To dzięki jego wiedzy odzyskałem zdrowie i posiadłem tyle siły, że mogę góry przenosić. Ta wiedza nie może być kłamstwem i jest drogą, którą należy podążać aby zbliżyć się do Boga. Wtedy intuicyjnie skierowałem się na Boga, dzisiaj już Boga miłuję. Nie można innaczej tego osiągnąć, jak się wcześniej nie posprząta u siebie z wszelkiego zła. Czuje się tak jakbym narodził się na nowo i już wiem, że to początek pracy, która mnie czeka.
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17950


Odp: Bóg
« Odpowiedz #521 : 2012-10-14, 17:26:44 »

Nie sztuką jest mieć kościół murowany. Sztuką jest mieć kościół w sobie właśnie.  Neutral
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71902


Odp: Bóg
« Odpowiedz #522 : 2012-10-14, 17:53:57 »

Kościół albo kości... Cool Wink
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25602

pindżar ryskow wyszy


Odp: Bóg
« Odpowiedz #523 : 2012-10-14, 17:57:05 »

Mam nadzieje, ze to nie kolejne wcielenie plejszopsztsza
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71902


Odp: Bóg
« Odpowiedz #524 : 2012-10-14, 18:09:40 »

Chyba masz taką samą alergię na tego "plej_tssz"-a, jak "kangur" (obecnie "głupek") na "Edytę"... Laughing
Zapisane

Daniel
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #525 : 2012-10-14, 18:14:20 »

Kościoła w sobie nie mam, ale kości mam.
Nie zamierzam tu nikogo nawracać. Ten mój post, to taki rodzaj spowiedzi. Jeżeli nikogo nie zainteresuje, to nie będę się nad wami znęcał .
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #526 : 2012-10-14, 18:17:55 »

Jak wy lubicie to nawracanie internetowe Daniela!  Shocked
A on tylko na to czeka, bo nie ma kogo nawracać na dobrych dzieciach!  Cool
I zaraz wysmaruje tu Daniel kolejne kazanie, abyście się mogli nawracać...  Wink

Daniel,
proszę daruj sobie tutaj misjonarstwo, bo to jest nie to Forum!  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #527 : 2012-10-14, 18:18:52 »

Kościoła w sobie nie mam, ale kości mam.
Nie zamierzam tu nikogo nawracać. Ten mój post, to taki rodzaj spowiedzi. Jeżeli nikogo nie zainteresuje, to nie będę się nad wami znęcał .

A nie mówiłem?  Laughing Laughing Laughing
Nie znęcaj się nawet, jeśli kogo zainteresuje!  Confused
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #528 : 2012-10-14, 18:28:04 »

Nie ma sprawy. Ty tu rządzisz i bez Twojej zgody niczego już na ten temat tutaj nie napiszę.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #529 : 2012-10-14, 18:29:23 »

Bardzo dziękuję!  Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25602

pindżar ryskow wyszy


Odp: Bóg
« Odpowiedz #530 : 2012-10-14, 18:59:14 »

Chyba masz taką samą alergię na tego "plej_tssz"-a, jak "kangur" (obecnie "głupek") na "Edytę"... Laughing
Kangur ma obsesje a nie alergie Very Happy Ale ja owszem, mam na tego nawiedzonego cpuna, tak jak na podobnych jemu internetowych mesjaszy typu fink, sook czy matti.
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71902


Odp: Bóg
« Odpowiedz #531 : 2012-10-14, 19:11:23 »

Chyba masz taką samą alergię na tego "plej_tssz"-a, jak "kangur" (obecnie "głupek") na "Edytę"... Laughing
Kangur ma obsesje a nie alergie Very Happy

Właśnie...
Zapisane

optymalna2008
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #532 : 2013-09-02, 22:28:48 »

W Boga wierze chociaż czasami jak widzę co sie wkoło mnie dzieje, na świecie- zastanawiam sie i zadaje sobie pytanie dlaczego On na to wszystko pozwala. Inną kwestią jest kościół którego nie toleruje a na księży mam uczulenie...
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17950


Odp: Bóg
« Odpowiedz #533 : 2013-09-02, 23:23:15 »

Dziwne jest to pytanie, wałkowane przez wszystkie pokolenia.
Zostawiać na Ziemii istoty, które wymagają prowadzenia za rękę na każdym kroku... Byłoby to dziwne. Takich istot, które nie mają żadnego swojego rozumu i liczą na stałą pomoc z nieba, nie warto.
Z resztą to już było przynajmniej raz wałkowane w dziejach. Ludzie mając dostępność do wielu "cudów" technicznych rodem nie z tego świata i do boskiego wsparcia szybko się rozbestwiają  Twisted Evil . Dawno temu przed potopem...  Cool

A co na to pozostałości spisane?
"Już nigdy nie będę przeklinał ziemi z powodu człowieka, gdyż myśli serca ludzkiego są złe od młodości jego. Nie będę też już nigdy niszczył żadnej istoty żyjącej, jak to uczyniłem".

Smile
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #534 : 2013-09-03, 06:50:09 »

. Dawno temu przed potopem...  Cool

A co na to pozostałości spisane?
"Już nigdy nie będę przeklinał ziemi z powodu człowieka, gdyż myśli serca ludzkiego są złe od młodości jego. Nie będę też już nigdy niszczył żadnej istoty żyjącej, jak to uczyniłem".

 Smile
„Już nigdy nie będę złorzeczył ziemi z powodu człowieka, gdyż skłonność serca człowieka jest zła od samej jego młodości; i już nigdy nie zadam ciosu wszystkiemu, co żyje, tak jak to uczyniłem." Cool
(Izajasza 54:9) „Jest to dla mnie czymś takim, jak dni Noego. Jak przysiągłem, że wody Noego już nie przetoczą się przez ziemię, tak przysiągłem, że się na ciebie nie oburzę ani cię nie zgromię." ... i Rodz. 9:11 "Tak, ustanawiam moje przymierze z wami: Już nigdy nie zostanie wytracone wszelkie ciało przez wody potopu i już nigdy nie nastąpi potop, by ziemię obrócić w ruinę”.
wnikliwość przydatna jest  Smile
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25602

pindżar ryskow wyszy


Odp: Bóg
« Odpowiedz #535 : 2013-09-03, 08:02:06 »

Dziwne jest to pytanie, wałkowane przez wszystkie pokolenia.
Zostawiać na Ziemii istoty, które wymagają prowadzenia za rękę na każdym kroku... Byłoby to dziwne. Takich istot, które nie mają żadnego swojego rozumu i liczą na stałą pomoc z nieba, nie warto.
Z resztą to już było przynajmniej raz wałkowane w dziejach. Ludzie mając dostępność do wielu "cudów" technicznych rodem nie z tego świata i do boskiego wsparcia szybko się rozbestwiają  Twisted Evil . Dawno temu przed potopem...  Cool

A co na to pozostałości spisane?
"Już nigdy nie będę przeklinał ziemi z powodu człowieka, gdyż myśli serca ludzkiego są złe od młodości jego. Nie będę też już nigdy niszczył żadnej istoty żyjącej, jak to uczyniłem".

 Smile
Rano jak wstalem, popatrzylem to mialem ci odpisac "nie prowokuj"  Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17950


Odp: Bóg
« Odpowiedz #536 : 2013-09-03, 10:51:47 »

A gili gili gili.  Laughing  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71902


Odp: Bóg
« Odpowiedz #537 : 2013-09-03, 11:00:43 »

 Laughing
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56868


Odp: Bóg
« Odpowiedz #538 : 2013-09-03, 12:58:54 »

 Laughing
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #539 : 2013-09-03, 14:08:53 »

Rano jak wstalem, popatrzylem to mialem ci odpisac "nie prowokuj"  Laughing Laughing
rozmyślałem nad zarzutem , że 'tu krytykuje , a tam nie'
i ... już wiem  Shocked

TAM widzę chęć rozwoju , otwartość
TU chęć utrzymania 'dobrostanu' , zadowolenie z siebie , okopanie na pozycjach

a ponieważ nigdy nie byłem wyznawcą żadnej religii  Cool pod nazwą 'patiotyzm' , 'materializm' ,
DO/ŻO , DD , DDP, ... , czy nawet 'Religia'  mierzi mnie fanatyzm  Razz

zabawne i smutne zarazem jest obserwowanie jak ludzie nadymają się pod wpływem wiedzy ( o tak "wiedza nadyma" ) pieniędzy czy władzy

noi , lubię pomagać 'potrzebującym'  Very Happy

Dario
Zapisane
Strony: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 52 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 20 zapytaniami.