forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 10:48:40

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658437 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Bóg
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 52 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Bóg  (Przeczytany 486547 razy)
lutonn
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #40 : 2006-10-01, 17:05:09 »

  Powiem w co wierzę. Otóż, w Mojego Kwiatuszka - czyli Ukochaną Żonę -  w siebie, w prawdę, w dobre intencje i w zwycięstwo mądrości nad plugastwem. Słowo Bóg jest mi niepotrzebne, NIC dla mnie nie znaczy, brzydzę się nim. Nawet wówczas, gdy ubzduram sobie, że Bóg to wszystko, co żyje, że Bóg jest energią, że Wszechświatem i że nie ma nic wspólnego z tym bliskowschodnim rzężeniem, z kórym absolutnie kulturowo nic mnie nie łączy. Wówczas i tak jest to dla mnie dziecinada i naginanie dobrej woli do czegoś , co z nią marnie współgra. Gdyby Bóg (osobowy ) istaniał naprawdę, byłbym prawdziwym jego oponentem. Dlatego też, i tak źle i tak niedobrze. Wierzę (jeszcze) w człowieka, w to, że dojrzeje do określenia sapiens i wyjdzie poza jaskinie emocjonalnie. W to wierzę. Myśłi o Bogu odwracają uwagę od człowieka, to wygodnie i leniwe wyjście. Nie przekonuje mnie ani reformacja ani ortodoksja. Przez 2000 lat najbardziej topowa religia tego globu nie zrobiła zbyt wiele, aby dostąpić zaszczytu odpowiedzialności za wagę swoich przekonań.

T
Ja natomiast Tomku w przeciwienstwie do Ciebie nie wierze w czlowieka a tym samym i w zadna religie , natomiast wierze w cos co ma ogromny i niepojety wplyw na nas i na wszystko co nas otacza, a juz mniejsz a o to jak go nazwac wystarczy ze mam do Niego szacunek.POzdro Laughing Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #41 : 2006-10-01, 17:21:56 »

Ja się przyłaczam do lutonna  Laughing  Laughing  Laughing
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #42 : 2006-10-01, 17:23:32 »

Elmo, kompletne bzdury. Jeśli pojęcie "Bóg" nie ma nic wspólnego z religią, a wiadomo , że jest jej centralnym punktem, to chyba czegoś nie pojmuję z Twojej wypowiedzi. Chcesz przekonać rozmówców, że religia a Bóg są sobie przeciwstawne ? Chyba nie mamy o czym rozmawiać.

T
No jesli tak pojmujesz Boga to naprawde lepiej chyba dla Cie ze w niego nie wierzysz.Bo tak naprawde ty Tomku nie wierzysz w religie a to chyba jest jakas roznica co???
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #43 : 2006-10-01, 17:30:56 »

Niech kazdy wierzy w co chce,nie ma sensu tego rozstrząsać ,bo to przynosi tylko spory  Confused .Nie lepiej pogadać o muzyce?  Laughing  Laughing   Laughing Ja jednak jestem pewna ,ze na kazdego przychodzi czas, aby ten czy drugi pojął ,ze istnieje ktoś taki jak Bóg.Ale naprawde lepiej jest nie pisać o tym.
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #44 : 2006-10-01, 17:34:22 »

Zgadzam się z T. Boga nie ma.
A ciekawe czy wedlug Ciebie czlowiek istnieje i czy istnieje wszechswiat a jesli tak to czy jestes w stanie jakos logicznie wytlumaczyc jego istnienie  Laughing Laughing Mr. Green Mr. Green
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #45 : 2006-10-01, 21:19:19 »

 "Bóg nie wyprodukował człowieka jako żywy automat, żywe obuwie. Człowiek to jeszcze  nie ukończona istota. Człowiek to możliwość, potencjalność sięgnięcia po człowieczeństwo lub regresu na czyste pozycje zwierzęcia. Nikt się więc człowiekiem nie rodzi, człowiek dopiero żyjąc staje się człowiekiem. To nie paradoks. Niekoniecznie człowiekiem trzeba umrzeć. Człowieczeństwo inaczej się taksuje." Ks. prof. Włodzimierz Sedlak QUO VADIS, HOMO?(CONTINUO, Radom 2000r. s.43)
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #46 : 2006-10-01, 21:30:29 »

Mnie dziwi jedna rzecz,to ze ludzie czesto cytują to ,co ktoś kiedyś tam powiedział.Myślcież ludzie własnym rozumem,bo po to go macie i cytujcie samych siebie.
Zapisane
Marek Mitruś
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #47 : 2006-10-02, 09:47:33 »

jeśli człowiek to bóg, to tak.
Zapisane
Marek Mitruś
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #48 : 2006-10-02, 09:48:51 »

to było do lutonna
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #49 : 2006-10-02, 09:54:32 »

Mnie dziwi jedna rzecz,to ze ludzie czesto cytują to ,co ktoś kiedyś tam powiedział.Myślcież ludzie własnym rozumem,bo po to go macie i cytujcie samych siebie.
Chyba madrosc na tym polega ze uczymy sie na swoich bledach ale i takze na cudzych .Nie widze nic zlego aby kogos cytowac tym bardziej jesli sie z nim zgadzamy , bo po co wymyslac  cos co juz zostalo wymyslone Laughing :lol:POZDRO
Zapisane
Marek Mitruś
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #50 : 2006-10-02, 09:57:59 »

zgadzam się na tego typu uproszczenie Smile
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #51 : 2006-10-02, 13:37:11 »

http://shane.blox.pl/html   Sluchajcie znow wkleilem tego bloga i nasunela mi sie taka mysl a gdyby tak ktos kompetentny zaprosil ta dziewczyne na to forum np(Cukrzyca.Zrobcie cos) oczywiscie zachowujac wszelkie normy  Cool TO tak tylko se pomyslalem POZDRO Mr. Green
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #52 : 2006-10-03, 19:29:56 »

Zamilkly dziala  Shocked
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #53 : 2006-10-03, 19:41:22 »

Inne wątki na topie  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #54 : 2006-10-03, 20:34:48 »

Wdaje się, że nie ma sensu mówić do głuchego, bo nie usłyszy tego co mówimy. Ale tak nie musi być, gdyż on może mieć umiejętność czytania z ust i dobrze rozumie to co do niego się mówi.
Tak jest i w tym wypadku. Początkowo doszedłem do wniosku, że nie ma sensu rozmawiać o Bogu z ludźmi, którzy dopiero raczkują i upłynie trochę czasu, zanim cokolwiek zaczną rozumieć. Ale jestem w błędzie, bo nie da się określić czasu, którego człowiek potrzebuje do zrozumienia istoty życia wiecznego. Są tacy, którzy umarli i nie zdołali zrozumieć tego co Bóg od nich oczekiwał.
Bóg nie wiele oczekuje od człowieka i wyraża to w prostej formie w przykazaniach. Ale dla człowieka to zrobiła się bariera niemal nie do przekroczenia, bo on tego nie rozumie. Pozmieniał znaczenie słów. Aby zrozumieć ponownie należy przywrócić pierwotne ich znaczenie.
Daniel
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #55 : 2006-10-03, 20:51:58 »

Przypomniało mi się pewne graffiti, które pojawiło się pewnego dnia na murze:

God is dead
Nietzsche

Następnego dnia pod spodem widniało:

Nietzsche is dead
God
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #56 : 2006-10-03, 21:19:26 »

Daniel_dn 
Cytuj
Początkowo doszedłem do wniosku, że nie ma sensu rozmawiać o Bogu z ludźmi, którzy dopiero raczkują i upłynie trochę czasu, zanim cokolwiek zaczną rozumieć.   
.
No,ciekawe....,a kim ty jestes? Czyzbys znał całą prawdę ?  Shocked   Shocked  Shocked .Juz znam twoje uczucia  Cool . Nie chce ci się odpowiadac,bo wiesz wiecej,a pozostali nic nie wiedza,nie ma sensu z nimi dyskutowac .Ale skąd wiesz ,co inni wiedzą i czego doświadczyli  Question
 
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #57 : 2006-10-03, 21:28:52 »

Tak myślałem, ale przyznaję się do błędu i obecuję poprawę.
Daniel
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #58 : 2006-10-03, 23:07:28 »

 Daniel, wybacz, ale czy nie zechciałbyś przyjąć roli proroka ? Choćby na pół etatu . PLEASE !

ps: Wyeliminowano ospę , a może raczej należało pozbyć się nawiedzonych ?

Tomek
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #59 : 2006-10-04, 07:19:37 »

Daniel ? zobacz,Jezus tyle wiedział,a jednak rozmawiał z maluczkimi ,a kimże ty jesteś? stawiasz się ponad Nim  Rolling Eyes Mr. Green Rolling Eyes Mr. Green.,bo przeczytałeś książki Sedlaka i kogoś tam jeszcze  Shocked  Shocked   Shocked  Laughing .A własne przezycia? spostrzezenia? doświadczenia?.
Daniel ,weź się chlopie w garsć  Very Happy ,i powiedz nam wreszczcię,to czego my maluccy nie wiemy  Shocked   Shocked  Shocked  Laughing
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 52 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 18 zapytaniami.