forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 14:46:11

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Bóg
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 52 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Bóg  (Przeczytany 486742 razy)
Jona
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #280 : 2006-12-10, 17:11:56 »

MORGANO
Cytuj
Osoby kalekie na sądzie ostatecznym za grzechy popełnione w swoim poprzednim życiu zostali skazani że będą żebrakami i tyle tylko będą mieli do życia ile ludzie im z łaski dadzą.


Na sądzie OSTATECZNYM?  czyli  nie dajesz im szansy na Zbawienie ?
Zostali skazani na to ,że będą Żebrakami?   to jakieś  fatum i kalectwo i  żebractwo  a co pierwsze?

Był taki człowiek ślepy od urodzenia ,faryzeusze uważali jak ty ,że to kalectwo jest za  grzechy ,ale Pan Jezus  UCIAŁ spekulacje
Ani on nie zgrzeszył Ani rodzice jego , ale jest to poto by Uwielbiony został Bóg

o ile wiem to hindusi  również wierzą ,ze zło jest  za poprzednie życie . Jakie to ma znaczenie skoro jest Zbawiciel i Zbawienie.


Cytuj
Wiele jest przypadków że dzieci nowonarodzone jedno lub dwu dniowe umierają. Umierają juz bezpowrotnie, bo tyle im tylko pozostało do całkowitego wyzwolenia się czyli 500 lat.

A skąd te 500 lat ?  i co z nimi skoro żadne nie wyznało  Wiary swojej  Wiary W...
Cytuj
Skoro Bóg jest miłosierny i sprawiedliwy to nie mogłby posyłać na świat chore cierpiące niemowleta gdyby to się nie wiązało z poprzednim życiem.

A ja myslę że to robota szatana-Weża ,który  niszczy ,kradnie , oczernia  itp
Bóg jest Miłoscia .

Czy magia  jest czysta? i zgodna z Wolą Boga YHVH Shocked
czy mówisz o kabale?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #281 : 2006-12-10, 17:32:15 »

Jono ,czytasz Biblie ,to wiesz jaki stosunek ma Bóg JHVH co do magii...i ludzi zajmujacych sie magią...
Duzo jest na ten temat w Biblii...
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #282 : 2006-12-11, 15:05:53 »

REINKARNACJA- to religia Azjatycka.Wieżą oni,że po śmierci odradzają się w innym życiu.Jak ktoś był zły to może przyjść na świat w postaci zwieżęcia. Laughing Laughing
Zło i dobro zawsze było obecne w śród ludzi.Człowiek się składa z dobra i zła i tylko od niego zalezy w którą stronę się przechyli.A jak odróżnić jedno od drugiego.Np. jeżeli czujemy niepokój lęk obawę i PRZYMUS-czyli stres to napewno nie pochodzi od dobrego.Wiadomo,że żywienie ma decydujący wpływ na nasz stresi ,możemy przechylić się w stronę dobra.

Laughing :lol:Morgano gdyby tak było jak piszesz to żywienie by niektórym nic nie pomogło chodzi mi o ciężko chorych musieli by żyć w swojej ''Karmie''.Być może że niekyórzy wracają do nas ale tylko za przyzwoleniem Najwyzszego Cool jak mają coś do załatwienia ,a życie skończyło się zbyt gwałtownie.
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #283 : 2006-12-11, 15:53:44 »

No ! moze wlasnie tak! Cool Razz Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #284 : 2006-12-13, 14:01:41 »

[

Był taki człowiek ślepy od urodzenia ,faryzeusze uważali jak ty ,że to kalectwo jest za  grzechy ,ale Pan Jezus  UCIAŁ spekulacje
Ani on nie zgrzeszył Ani rodzice jego , ale jest to poto by Uwielbiony został Bóg



Cytuj

Tak dokładniej to " by objawiły się sprawy Boże" J 9,3
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #285 : 2006-12-13, 17:31:21 »

Wszystko co nas spotyka zlego albo dobrego zalezy od nas, a dziedziczac cechy zachowawcze po naszych przodkach dziedziczymy po niekad ich grzechy , moim zdaniem istnieje jakas sila ktora weryfikuje nasze postepowanie czy nam sie podoba to czy nie.Bedac dzieckiem zazdroscilem niektorym moim kolegom za to ze ich nikt nie" weryfikowal" mieli totalny luz robili co chcieli a czasami naginali prawoi doznawali powodzenia w tym zachowaniu, ale czy na dluzsza mete to sie sprawdza? Tak samo jest w kwestii wiary niegodziwcy doznaja powodzenia , a my im zazdroscimy , lecz ich niejako Bog oposcil i wczesniej czy pozniej zbieraja owoc swojego postepowania .Jesli Bog kogos kocha to go karci , nie pozwala abysmy zeszli z drogi ktorej pragniemy , ale czy my to potrafimy dostrzec i to jest wlasnie madrosc o ktora trzeba prosic Laughing Laughing Razz Mr. Green Mr. Green
Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #286 : 2006-12-13, 20:24:05 »

elmo

Cytuj
Jono ,czytasz Biblie ,to wiesz jaki stosunek ma Bóg JHVH co do magii...i ludzi zajmujacych sie magią...
Duzo jest na ten temat w Biblii...

No i masz  babo placek  , Elmo a wiesz  co Bóg powiedział o jedzeniu świniny?
A  ŻO  polega włąsnie  na takowym mięsie  i co robić???

>>>>>>
lutonn

Cytuj
Tak samo jest w kwestii wiary niegodziwcy doznaja powodzenia , a my im zazdroscimy , lecz ich niejako Bog oposcil i wczesniej czy pozniej zbieraja owoc swojego postepowania .Jesli Bog kogos kocha to go karci , nie pozwala abysmy zeszli z drogi ktorej pragniemy , ale czy my to potrafimy dostrzec i to jest wlasnie madrosc o ktora trzeba prosic


Tak , słusznie  juz Dawid zauwazył taka zbieżnosć Bezbożny- bogaty i dobrze mu sie wiedzie  we wszystkim  .No i  niestety
często sie słyszy -jemu to się powodzi a ja tyram i tyram  i dlaczego nie mam.
Ze zdrowiem jest podobnie  .
Masz racje  to co dziedziczymy po rodzicach  to niestety grzech- śmierć  ,a choroby  według mnie to złe duchy któe przechodzą
niejako  dziedzicznie ,lub  nie ale jakby według rodzaju.
Wnioskuję tak dlatego bo jak patrzę na np Dauna to wszystkie twarze są  podobne jak w rodzinie .
Inne choroby też są do siebie podobne  badź z zachowania bądź wygladu.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #287 : 2006-12-13, 21:18:32 »




choroby  według mnie to złe duchy któe przechodzą
niejako  dziedzicznie

Też tak to widzę.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #288 : 2006-12-14, 08:35:59 »

elmo


No i masz  babo placek  , Elmo a wiesz  co Bóg powiedział o jedzeniu świniny?
A  ŻO  polega włąsnie  na takowym mięsie  i co robić???


A no trza się przerzucić na baranine  Very Happy ,albo wołowine  Very Happy .
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #289 : 2006-12-14, 13:56:53 »

Oj dawno nie jadłam baraniny.nie widziałam jeszcze nigdy w sklepie tego mięsa,nawet nie pamiętam smaku bo było to bardzo dawno jak byłam dzieckiem to rodzice chodowali barany.Tak się teraz porobiło,że nic się nie opłaca i mamy to co mamy.
Bóg zabronił ludziom spożywać wieprzowiny ze względu na to iż były nosicielami chorób ,a w tych czasach nie było możliwości zbadania takiego mięsa.Dzisiaj nie musimy się obawiać,każde  mięso jest badane zanim trafi do sklepu.
Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #290 : 2006-12-14, 15:51:22 »

fewa

Oo gdyby to tylko o to chodziło co piszesz ,ale wtedy to i baraniny nie mozna było zbadac ,zresztą oni chyba poznawali zdrowe czy chore  ,po wnętrznościach  jesli wnetrze było czyste  bez plam to i zewnątrz było zjadliwe - tak mysle.
No i na zewnątrz mozna było po ciele poznac  czy wnętrze jest  zjadliwe.

Elmo
a ty  jadasz czy nie?
baranina - no tak ,kiedyś  dostałam wątrobe i płucka  ale  były  w jakiś taki wielkich plamach  ,ze mnie odpychało ,mówiono mi że to wszystkie tak maja  i ze to nic takiego ,ale nie mogłam.

A moze ze świniną o coś inne chodzi ,ale o co?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #291 : 2006-12-14, 20:54:43 »

Zydzi nie mogą spozywac wieprzowiny ,bo Bog im zakazal spozywac mieso ze zwierzat parzystokopytnych ,a dlaczego to nie wiem  Shocked .Tak samo ,nie wolno im dodawac mleka ani smietany do zup,zabrania tego prawo Boskie.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #292 : 2006-12-14, 21:14:09 »

Zydzi nie mogą spozywac wieprzowiny ,bo Bog im zakazal spozywac mieso ze zwierzat parzystokopytnych ,a dlaczego to nie wiem  Shocked .Tak samo ,nie wolno im dodawac mleka ani smietany do zup,zabrania tego prawo Boskie.

he he  a  jak mogli badać mięso na włośnie  trychniny?????
zakaz, żeby się nie wytruli
mięso zwierząt  dopuszczonych do zjadania  nie przenosi takich ukrytych zakażeń
inne można  stwierdzić po uboju

o zakazie mleka ani śmietany nic nie wiadomo
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #293 : 2006-12-14, 21:21:40 »

o zakazie mleka ani śmietany nic nie wiadomo

Pisze w Biblii ,ze nie wolno topić koźlęcia w mleku matki jego.Nie mogą wlawac smietany ani mleka do zup ,ani popijac miesa smietana pewnie tez.

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #294 : 2006-12-15, 01:29:41 »

Z tego co wiem (Polski Słownik Judaistyczny,Bożymińska,Żebrowski) to nie wolno im łączyć mięsa z mlekiem/śmietaną.

PRAWA ŻYDOWSKIE DOTYCZĄCE ŻYWNOŚCI:
1. Żydom wolno spozywać niemal wszystkie pokarmy roślinne z wyjątkiem owoców z drzew liczących mniej niż 4 lata.
2. Chleba pieczonego z ziarna pochodzącego z nowych zbiorow.
3. Produktów "nieopodatkowanych", tj. przed oddaniem dziesięciny.
4. Gatunków roślin powstałych ze skrzyżowania (Kilajim).
5. Trunków typu wino wyprodukowanych czy tylko dotkniętych przez nie-Żyda.
6. Zwierząt nieczystych.
Dziwne, że mogą jeść miód - produkt "nieczystej" pszczoły.
7. Całkowitym zakazem objęte jest spożywanie krwi (z wyj krwi ryb).
8. Zakaz mieszania pokarmów mlecznych i mięsnych, z wyjątkiem ryb.
Nie tylko niełączanie, ale i osobne przechowywanie.
Mogą zatem ugotować wegetariańską zupę i zaprawić ją śmietaną.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #295 : 2006-12-15, 09:20:09 »



Mogą zatem ugotować wegetariańską zupę i zaprawić ją śmietaną.
Zupewegetarianska owszem mogą ,chodzi o to aby nie byla na wywarze miesnym.
Juz zacytowalam ,to co pisze w Biblii:"Nie wolno topić koźlęcia w mleku matki jego"
A co do krwi ,to tez nie wolno im spozywac.Swiadkowie Jehowy tez nie spozywaja ,odmawiaja tez transfuzji krwi.
Czytalam kiedys ,ze na transfuzje krwi nie zgadzaja sie S.Jehowy i ...lekarze .Jest to w pewnym rodzaju pojscie na łatwiznę.Nie Tylko ,ze SJ i lekarze nie przyjmuja ich z roznych powodow.
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #296 : 2006-12-15, 10:14:13 »

Latwiej kierowac spolecznosciami jak sa nakazy i zakazy , i jeszcze gdy to ma jakies zabarwienie to lud to uwielbia inaczej nieda sie go okielznac .Swiadkowie Jehowy nie spozywaja krwi  ale jedza mieso w ktorym jest przeciesz krew Cool Laughing Mr. Green
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #297 : 2006-12-15, 10:26:54 »

lutonn ,a ile masz krwi w tym miesie  Shocked ,przeciez nie saczy sie z miesni krew jak kupujesz mieso.
A co transfuzji ,to gdy S Jechowy ma miec operacje ,to mowi lekarzom ,ze jest S,Jehowy i wtedy lekarze przygotowuja dla nich preparaty kriozastepcze ,sami pewnie z nich tez korzystaja.
Wielu S Jehowy jest " zabezpieczona" taki mi preparatami.Wożą je w samochodzie na wypadek,gdyby sie cos wydarzylo.
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #298 : 2006-12-15, 12:10:19 »

A Samson mial dlugie wlosy i byl dlatego silny ( czy to nie jest zabarwienie?) Embarassed Evil or Very Mad Idea Mr. Green
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bóg
« Odpowiedz #299 : 2006-12-15, 12:22:39 »

A Samson mial dlugie wlosy i byl dlatego silny ( czy to nie jest zabarwienie?) Embarassed Evil or Very Mad Idea Mr. Green
Ale dzieki podstepnej Dalili Filistyni dowiedzieli sie ,ze sila Samsona tkwi w jego dlugich wlosach i uspala Dalila Samsona i pewien czlowiek obciął mu włosy.Gdy sie obudzil byl pozbawiony swojej sily.Filistyni go obezwladnili,wyłupali mu oczy i i wsadzili go do wiezienia.Gdy Filistyni urządzali swieto ku czci boga Dagona ,wyprowadzili Samsona ,zeby sie z niego posmiac ,ale jemu zdążyły odrosnac włosy i zawalił budynek w któtym swietowano-wszyscy zginęli  Shocked  Idea Exclamation Rolling Eyes
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 52 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 18 zapytaniami.