forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 08:51:48

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658488 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Dieta Kwaśniewskiego a ciąża.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta Kwaśniewskiego a ciąża.  (Przeczytany 48453 razy)
kodar
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a ciąża.
« Odpowiedz #40 : 2007-06-18, 11:02:06 »

Flafio,nie mysl o bolach,urodzic i tak musisz,
ja rodzilam juz 3xrazy i za kazdym razem mialam inne bole/z tym 3 dzieckiem,/to najmniejsze i jakies szybkie,jak mnie zlapaly krotko przed 12 w nocy,to bylam na 100% pewna,ze to juz, wiedz poszlam sie wykapac,przygotowalam wszystko do szpitala,domownicy spali a ja sie szykowalam,wreszcie meza obudzilam ok.4 nad ranem,mamy blisko do szpitala,juz wieksze bole mialam w samochodzie,no i zdazylam dojsc do izby przyjec,dostalam silnych skurczy i syn sie urodzil,  o 4 ,20  w sumie wszystko odbylo sie dosc szybko.
Wiec nie zaprzataj sobie glowy bolami,
ucz sie lepiej tajnikow "Autogenes Trenning",uspakajajace wplywanie na wszystkie  organay i exstremitety naszego ciala  bardzo pomaga w podbramkowych sytuacjach,
trzymam kciuki za was Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a ciąża.
« Odpowiedz #41 : 2007-10-27, 09:38:36 »

z tym porodem to zastosowałam optymalną zasadę "nie rób więcej niż musisz". Gdy już boało nie do wytrzymania a znieczulenia nie dało mi się założyć (krwotoki z kręgosłupa) i nie wiedziałam czy męczarnie będą jeszcze godzinę czy 10 godzin i nikogo ze mną nie było kto by mnie wspierał - zarządałam cesarkę. Lekarze się zgodzili bo faktycznie już 9 godzin rodziłam bez żadnego postępu rozwarcia.
Ale nie o tym chciałam napisać. W ramach zapewnienia sobie rzekomo koniecznej nadwagi żeby wykarmić dziecko tylko piersią, roztyłam się aż do 58,5 kg, zaraz skonczę bo dziecko płacze Wink
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a ciąża.
« Odpowiedz #42 : 2007-10-27, 10:17:08 »

wsoczyłam na wagę gdy pierwszy raz wżyciu miałam suche ręce, nigdy wcześniej nie używałam kremu do rąk, mało tego, wszelkie kremy z nich musialam zawsze natychmiast zmyć. A tu nie dość że gorąco mi i duszno gdy tylko z dworu gdzieś wejdę, nie dosć że boli mnie noga gdy tylko chwilkę się nie ruszam, to jeszcze te ręcę. Jak nic zaczęłam sie starzeć! Zrozumiałam skąd u moich rodziców z nadwagą wiecznie otwarte okno i zdemontowane grzejniki... Nie spodziewałam się że aż tyle będę ważyć, planowałam 5 kg nadwagi. Złą przemianę materii zapoczątkowało zapewne żywienie szpitalne, 2 tyg tułałam sie z noworodkiem po 3 szpitalach i choć potem niby jadłam to co trzeba i coraz mnie, to jednak coraz gorzej, zwłaszcza ze każde karmienie piersią skutkowało uczuciem głodu.
Na szczęście wiedziałam że ŻO mi zaraz pomoże, zastosowane bez żadnych grzeszków Wink Najpierw waga stała w miejscu 4 dni więc chyba problem był poważny, jeszcze parę iesiecy jedzenia jak świnia i nie obyło by sie bez prądów!. a potem:
środa 58,2 kg
czwartek 57,5 kg
piatek 57 kg
sobota dzis 56,2 kg!
mam 156 cm wzrostu... Wink mam nadzieje że to przeczyta ktoś kto dopiero sie zastanawia nad przejściem na te żywienie albo stosuje je niedokładnie. Nawet głodówka nie dałaby takich efektów! a co lepsza, dziś pierwsza noc, mimo karmień nocnych, bez uczucia głodu! Mój organizm wreszcie żywi się starymi zapasami Wink i pierwszy raz będzie późniejsze śniadanko! Wink musze koniecznie moich rodziców wysłać do arkadii bo nie stosują naszej diety wzorowo, a jak ich arkadia przydusi to może poczują sie szczęśliwi i przy tym pozostaną? czy ktoś może dać mi jakiś namiar, gdzie by ich wysłać i czy można jakoś w zimie?
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a ciąża.
« Odpowiedz #43 : 2007-10-27, 23:14:11 »

? czy ktoś może dać mi jakiś namiar, gdzie by ich wysłać i czy można jakoś w zimie?

nie wiem czy to aktualne
http://www.infofirma.pl/optymalni_dieta_optymalna/index.php?w_POLSCE_arkadie_producenci_sklepy_wczasy_klubu&dzial=35711
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a ciąża.
« Odpowiedz #44 : 2007-10-27, 23:37:47 »

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a ciąża.
« Odpowiedz #45 : 2007-10-28, 15:10:13 »

Wysłany przez: Flawia 
Umieść cytat
wsoczyłam na wagę gdy pierwszy raz wżyciu miałam suche ręce, nigdy wcześniej nie używałam kremu do rąk, mało tego, wszelkie kremy z nich musialam zawsze natychmiast zmyć. A tu nie dość że gorąco mi i duszno gdy tylko z dworu gdzieś wejdę, nie dosć że boli mnie noga gdy tylko chwilkę się nie ruszam, to jeszcze te ręcę.    


 Flawio,a moze rozwinela sie u ciebie luszczyca,????????
suchosc skory rak mam rowniez,
  sie po zjedzeniu niektorych pokarmow i alkocholu i cukrow prostych i wszystkich potraw z octem,i nadmiaru bialka zwierzecego,po wszystkich mlecznych(tak jest u mnie)
jezeli powyzszego unikam skora  staje sie normalan bez kremow i smarowania smalcem,
moze obserwoj po czym nasila sie suchosc skory i eliminuj z diety,
gdzies czytalam,ze chudniecie powoduje wydostawanie sie z organizmu rowniez substancji trujacych,
niestety aktualnie nie wiem gdzie i nie moge podac linka,serdecznie was pozdrawiam,A.

Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a ciąża.
« Odpowiedz #46 : 2007-10-31, 15:14:28 »

łuszczycy chyba nie mam, ta moja suchość rąk trwała krótko, nawet chyba 1 dzień, bo od razu przestałam podjadać zakazane rzeczy. Wydaje mi się że skoro pierwszy raz w życiu tak dużo ważylam to i pierwszy raz w życiu doznałam innych objawów zatrucia mojego organizmu węglowodanami...
coś mi ten spadek wagi ustał i stoi na 57,1... muszę od nowa sie uczyć tej diety, w koncu dotychczas nie dotyczyły mnie wskazówki dla otyłych... Już wiem że mam nie podjadać i nawet zmniejszyc ilość tłuszczy.
Jak obliczacie proporcje BTW w tym co zamierzacie przyrządzić? muszę kupić kalkulator jakiś chyba... chciałam wymieszać jogurt z tłustą śmietaną i nie radzę sobie z obliczeniami, jak tu do tego drinka dodać białko?, żelatyny w proszku dosypać, czy co...
ale zauważyłam wtedy jak chudłam, poprawę czynności mózgu, miałam dużo chęci żeby poprawiać projekt Wink
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a ciąża.
« Odpowiedz #47 : 2007-10-31, 23:37:56 »

a moze skoncentruj sie na razie na karmieniu dzidzi,a pozniej pomosl o odchudzaniu???????
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a ciąża.
« Odpowiedz #48 : 2007-11-01, 15:30:51 »

ja wlasnie pierwotnie miałam taki plan, żeby broń boże nie odchudzać się w czasie karmienia piersią, żadnych kremów antycellulitowych (i nadal kremy nie wchodzą w grę) nawet żadnej gimnastyki, całe sadło na produkcję mleka... Ale tak jak pisałam na początku, trzeba było powiedzieć "stop" gdy organizm był w coraz gorszej formie, gdy waga rosła chociaż wcale już nie miałam takiego wilczego apetytu, organizm zaczął mi sie starzeć w przyspieszonym tempie...
Nie ma zamiaru zejsć do ulubionej wagi 47-48 kg, planuje dodać do tego 5 kg zapasu, ale póki co ciągle to przekraczam, dzis było 56,6 kg. Planuje 53 kg...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a ciąża.
« Odpowiedz #49 : 2007-11-01, 15:48:42 »


Nie ma zamiaru zejsć do ulubionej wagi 47-48 kg, planuje dodać do tego 5 kg zapasu, ale póki co ciągle to przekraczam, dzis było 56,6 kg. Planuje 53 kg...

Flawia,przypomniałaś mi siebie ,kiedy ja byłam po porodzie z drugim dzieckiem i nie mogłam wrócić równiez do mojej wagi 48 kg.Waga moja zatrzymała się na 53 kg. i nie chciała spaść.
Lekarz mówił,że to dobrze, a ja byłam niezadowolona. Dopiero później (może po pół roku) zaczęła mi waga spadać i spadła do 48 kg  Smile .Myslę,że powinnas się uzbroić w cierpliwość i zaczekać,wszystko ma swój czas  Smile
Pozdrawiam.
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a ciąża.
« Odpowiedz #50 : 2007-11-01, 16:24:53 »

ja już z tym 56,6 czuje sie lepiej niż jak miałam 58,5 kg... wiec nie ma we mnie pośpiechu, ale waga jest mi potrzebna do sprawdzania czy nie rośnie... nie wątpie że wrócę do pierwotnej wagi tak jak niektórzy Tu piszący. Okazało się tylko że muszę pilnować żeby przesadnie nie tyć...
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dieta Kwaśniewskiego a ciąża.
« Odpowiedz #51 : 2014-12-21, 08:49:04 »

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dieta Kwaśniewskiego a ciąża.
« Odpowiedz #52 : 2017-11-23, 09:11:53 »

Adminie, jakieś sugestie co do tego co robić, a czego nie robić, w ciąży na diecie Ww?
Dieta oparta jest na pieczywie, ziemniakach, makaronach, kaszach, twarogu, serze i nie za często chudsza wieprzowina, sporadycznie strączkowe i orzechy, warzywa i owoce jako dodatki smakowe.
Badania kompleksowe zrobione, wszystko w widełkach norm laboratoryjnych.
Przed przejściem na Ww, ze 3-4 lata temu, było niskobiałkowe korytko i stwierdzono astmę i polipy w zatokach, obecnie objawów tych schorzeń brak.
Co z suplami dla kobiet w ciąży?
Druga ciąża.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a ciąża.
« Odpowiedz #53 : 2017-11-23, 09:52:00 »

Po pierwsze: unikać obcych kotów - wystarczające uzasadnienie - https://pl.wikipedia.org/wiki/Toksoplazmoza
Po drugie: jeśli nie ma żadnych dolegliwości żołądkowo-jelitowych łyknąć przez 2-3 dni 1-2 kapsułki probiotyku ze szczepami mlecznymi - zapobiega awitaminozom z grupy B, z wyjątkiem B12
Po trzecie zapisać się do ginekologa opiekującego się ciążą. Wykonywać polecenia prozdrowotne z wyjątkiem dietetycznych i nie brać materny!
Zamiast tego osłonowo dla spokojności jedną tabletkę pluszzz kobieta - nie zaszkodzi. Zapobiegawczo. Trochę masła, aby NNKT zabezpieczyć.
Po czwarte dużo spacerów i gimnastyki ogólnorozwojowej szczególnie rozciągającej uda i dół podbrzusza, łącznie z trenowaniem parcia i zwieraczy.
Po piąte zapisać się do szkoły rodzenia.
Po szóste nie objadać się zbytnio, ale i dogadzać zachciankom, cały czas obserwując organizm i pomagać w razie konieczności.
Po siódme nie wygłupiać się w szpitalu zabraniając procedur okołoporodowych w tym pierwszym szczepieniom.
Po ósme przed okresem zbędnych szczepień, jeśli z dzieckiem jest wszystko ok, u zaprzyjaźnionego pediatry poprosić o wpisanie atopowego zapalenia skóry, astmy, uczulenia skórnego, częstych przeziębień i gorączkowania - to powinno wystarczyć.
Po dziewiąte unikać lekarzy, a jeśli to kontakty z nimi ograniczyć do minimum, bo nic tak nie rujnuje zdrowia, jak "dobre, naukowe rady"
Po dziesiąte nie stronić od dobrych rad doświadczonych kobiet, ale i nie robić tego, co wydaje się "zabobonne".

To chyba tyle na szybko...  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Dieta Kwaśniewskiego a ciąża.
« Odpowiedz #54 : 2017-11-23, 09:57:16 »

Oczywiście okazywać wiele czułości i udawać, że się cieszy razem lub martwi z ciężarną z każdej jej uwagi dotyczącej tej przypadłości fizjologicznej. Wink
I nie unikać seksu, bo  wreszcie jest "bezstresowy"...  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dieta Kwaśniewskiego a ciąża.
« Odpowiedz #55 : 2017-11-23, 10:01:45 »

 Laughing
Super, dzięki!
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Dieta Kwaśniewskiego a ciąża.
« Odpowiedz #56 : 2017-11-23, 17:03:51 »

 Laughing
Zapisane

Strony: 1 2 [3] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.256 sekund z 20 zapytaniami.