forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 14:43:15

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
659740 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  ŻYWIENIE OPTYMALNE a miesiączka prosze o porade !!!!!
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ŻYWIENIE OPTYMALNE a miesiączka prosze o porade !!!!!  (Przeczytany 22542 razy)
beti
Go


Email
ŻYWIENIE OPTYMALNE a miesiączka prosze o porade !!!!!
« : 2006-10-20, 15:33:14 »

wiytam
moja żona (oczywiście) ma problem - po 2 miesiącach żywienia optymalnego i schudnięciu 7 kg ( wielki sukces - przez całe życie - 37 lat  -walka z przewlekłym zatwardzeniem i wielkie wyrzeczenia zeby zgubić 1 kg ) ale jest "problem" w zasadzie mozna powiedziec ze nie miala miesiączki ( test ciazowy powtarzany 2 razy wykazuje zero ciąży i jestesmy na 99% pewni ze nie moze byc w ciazy) . wiem ze zywienie optymalne ma bezposredni wplyw na miesiaczki ale czy az taki - czy ktoś z forum ma jakieś doświadczenie w tym temacie
bedziemy bardzo wdzięczni za wszelką porade i komentarz
pozdrawiam
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE OPTYMALNE a miesiączka prosze o porade !!!!!
« Odpowiedz #1 : 2006-10-20, 22:11:28 »

Mam wrażenie, że niektórzy spodziewają się, że mają tu do czynienia z jasnowidzami. Na podstawie twojego opisu niczego nie mozna wywnioskować. Dieta Optymalna to nie skalpel. Dwa miesiące to bardzo mało.
Może twoja żona już przekwita?
Może łyka jakieś hormony?
Może ma jakieś ogromne stresy?
Może jednak jest w ciązy?
Może ma uszkodzone jajniki?
Jest wiele mozliwości. Mozna tak sobie gdybać.
Zapisane
beti
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE OPTYMALNE a miesiączka prosze o porade !!!!!
« Odpowiedz #2 : 2006-10-20, 23:04:58 »

nie spodziewałem sie jasnowidzów !!!!!!!!!!!!!!!!!
a widze ze jesteście na forum strasznie nerwowi - po tym stwierdzeniu czuje sie troche jak głupek

nie spodziewałem sie jasnowidzenia - a przed napisaniem postu przeczytałem troche postów i opisów dr Kwaśniewskiego i innych - po prostu miałem nadzieje że ktoś sie znajdzie z podobnym doświadczeniem i nic ponad to

do tej pory miała bardzo bolesne miesiączki i od czasu diety skończyły się ... to że żywienie nie działa jak skalpel jest też mylne - ponieważ od pierwszego dnia diety juz wystąpiły pierwsze pozytywne obiawy - ulga w zoładku na przykład - ( jest to działanie natychmiastowe nieprawdaż ) a każdego dnia nastepnego waga zaczęła spadać po 100 do 300 g w zależności od dnia a wszelkie dolegliwości żołądkowe ustąpiły !!!!!!!!!!! pozatym sami nie zaczelismy żywienia a wprowadziła nas pani Wanda z Brwinowa która bardzo sie na tym zna i od lat działa w tym temacie

wiec grzecznie sie zapytałem ... a doczytałem sie wcześniej ze zywienie moze wywołać miesiączki u kobiet 60 letnich a wstrzymać u dziewcząt do 27 roku rzycia !!!!!!!!!!! a u dziewczyn i kobiet z bardzo bolesnymi łagodza do tego stopnia ze sa prawie niezauwazalne ( tez sie doczytalem)
czy to też nie jest "nagłe działanie" nieraz leki działają z większym opóźnieniem .

rozumiem zdenerwowanie bo sa ludzie którzy spalili by jedzących inaczej na stosie jak by mogli ale to nie oznacza ze kazdy ma mały rozumek .........ja jestem zafascynowany skutkami tego "prostego leku" na wszystko ale zawsze twierdziłem ze zywienie to podstawa choc nie wiedzialem co jest najlepsze ...... przez całe zycie zona miala przewlekle zatwardzenie a zywienie optymalne jej super pomoglo i to SZYBKO a lekarze tylko paskudzili sprawe , żaden nie pomyślał o innych rozwiazaniach niz suszone śliwki i światłymi stwierdzeniami typu "wszystko w rękach Boga"

w sumie i tak dziękuje za odpowiedz i zainteresowanie ale naprawde duzo sie najpierw naszukałem nim napisałem na forum
liczymy proporcje codziennie a żona rygorystycznie pzrestrzega proporcji i szybko i bezbolesnie wyszczuplała ( doczytałem ze miesiączki są w żywieniu optymalnym bardzo łagodne !!!!!!!!! )

nie wykluczam ze jest w ciazy - ale daje max 1 % mozliwosci ze jest !!! wykonalismy dwa testy i 100% zero - wiem wiem ważne kiedy sie robi test - wiec na pewno powtórzymy go jeszcze .

pozdrawiam
Zapisane
beti
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE OPTYMALNE a miesiączka prosze o porade !!!!!
« Odpowiedz #3 : 2006-10-20, 23:12:26 »

a i jeszcze wyjaśnienie
nie bierze hormonow
a niedawno 3 miesiace temu robila usg zołądka i okolic - lekaż stwierdził niewielkie żylaki i o dziwo jeszcze przed rozpoczęciem żywienia optymalnego odradził jedzenia ogólnie warzyw które powodują wzdęcia - a nie był on lekarzem "optymalnym"
(robilismy USG zeby wykluczyć jakąś wade fizyczną powodująca zatwardzenia)
a co do stresów to chyba prawie każdy je ma - ale zawsze miała bardzo bolesne miesiączki
czy przekwita - hmm mam wrazenie ze ROZKWITA od kiedy je optymalnie ma skóre jak niemowle  - ( wcześniej leczyła sie u dermatologa ponad pół roku - antybiotyki itp syfki na twarzy )

jesteśmy szczesliwi ze znaleźlismy "cudowny lek"
Zapisane
renata1986
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE OPTYMALNE a miesiączka prosze o porade !!!!!
« Odpowiedz #4 : 2006-10-20, 23:30:13 »

wg mnie powinna iść do ginekologa. zatrzymanie okresu to nic dobrego. Lekarz zrobi usg i powie czy wszystko jest w porządku. Warto tez zapytać o badania hormonalne. Żywienie na pewno ma duży wpływ na gospodarkę hormonalną. U każdej kobiety może być inny
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE OPTYMALNE a miesiączka prosze o porade !!!!!
« Odpowiedz #5 : 2006-10-21, 09:03:46 »

Utrata okresu w tym wieku niezależnie od sposobu odżywiania raczej nie jest fizjologiczna, a jej przyczynę powinien ustalić ginekolog.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE OPTYMALNE a miesiączka prosze o porade !!!!!
« Odpowiedz #6 : 2006-10-21, 09:58:58 »

Wiele kobiet przy chudnięciu "traci" miesiączkę na jakiś czas.
Ginekolog przepisze luteinę lub jakieś pochodne progesteronu i po trzech dniach po ich zakończeniu miesiączka wróci.
Przyczyną jest najczęściej "niedomoga lutealna(progesteronowa)" - warto to sprawdzić u ginekologa!
Jako lekarka zalecająca DO (Ewa Bednarczyk-Witoszek,str.58 w książce DO Kwaśniewski,Chyliński) mam pewne koncepcje. Jednak są one na razie nie sprawdzone.
Zalecałaby postępowanie j.w.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE OPTYMALNE a miesiączka prosze o porade !!!!!
« Odpowiedz #7 : 2006-10-21, 13:02:00 »


a widze ze jesteście na forum strasznie nerwowi -
po tym stwierdzeniu czuje sie troche jak głupek

Ewa -potwierdzaja sie moje podejrzenia!





.



Zapisane
beti
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE OPTYMALNE a miesiączka prosze o porade !!!!!
« Odpowiedz #8 : 2006-10-21, 14:57:36 »

witam
bardzo dziekuje za pomoc - na pewno żona uda sie na wizyte u ginekologa ale po wielu latach zycia w tym kraju wizyte u lekarza zwala sie na ostatnie miejsce - tym bardziej ze jakbysmy sie przyznali do zywienia opt. do wyslal by nas pewnie do diabła - oczywiscie sa różni lekarze nie twierdze ze wszyscy ale na pewno wiekszość ma złe nastawienie do tego ( z doświadczenia )

moze sie zle wyrazilem z tym głupkiem ale chodzilo mi prosta odpowiedz tym bardziej ze naprawde skutki żywienia były natychmiastowe !!! faktem jest też że podalem za mało danych i nie uprzedzilem ze juz szukalem informacji na ten temat wiec mozna bylo odniesc wrazenie ze byl skutek i chcialem na forum od razu znalesc rozwiazanie - ale nerwowo czasem jest - nieprawdaż !!! Smile

i bardzo dziekuje za porady szczególnie Pani Doktor
( na obu forach ja zadawałem to samo pytanie - dla wyjaśnienia )

PS pisze w imienu żony ponieważ jest troszke poddenerwowana tym brakiem miesiączki a pozatym nie za bardzo lubi komputery

pozdrawiam
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE OPTYMALNE a miesiączka prosze o porade !!!!!
« Odpowiedz #9 : 2006-10-21, 16:10:26 »

Beti-obszerny material dotyczacy ww.tematu znajdziesz w ksiazkach dr J. Kwasniewskiego "Odpowiedzi na listy"(w zielonej str.25-28 , w niebieskiej str.48-50,71-72,123-125,132-134,)-(kolory dot okladki).
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE OPTYMALNE a miesiączka prosze o porade !!!!!
« Odpowiedz #10 : 2006-10-21, 17:59:20 »

Wiem, że anorektyczki tracą miesiaczkę, ale "po 2 miesiącach żywienia optymalnego i schudnięciu 7 kg" to chyba byłoby dziwne?

Beti, no i dobrze, że sie czujesz, jak czujesz. Równie  dobrze ja mogłabym zadać pytanie: "Jestem na ŻO 3 miesiace, mam kaszel.  Kupiłam sobie w aptece syrop i nie pomaga, ale na 98% nie mam grypy. Co mi jest?"

Cenne jest to, ze najpierw przeszukałeś forum (nie wiem jak z artykułami Jana Kwaśniwskiego). Jednak chodzi o sposób zadania pytania. Niektórzy lubią jałowe rozmowy, a ja uważam, że to brak szacunku dla drugiego człowieka, samemu sie oszczedzac w pisaniu, a oczekiwać konstruktywnych odpowiedzi. Sam widzisz, że niewiele ci trzeba, zebyś sam poczuł się dotknięty. Coś nerwowy jestes Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE OPTYMALNE a miesiączka prosze o porade !!!!!
« Odpowiedz #11 : 2006-10-22, 16:24:37 »

Wracajac do postawionego pyt.przez Beti..Moja 26-cio letnia corka b.czesto donosila mi o powtarzajacym sie  zatrzymywaniu okresu.Corka jest b.chuda,anemiczna,z niska waga,mierzy 164cm a malo kiedy wazy 50kg/.W tym czasie nie byla w ciazy oraz ginekolog wykluczyl zmiany chorobowe.Moja corka nie jest i nie byla na DO.Lekarka w swojej ksiazce  pisze o DO,ze jest to dieta malo kaloryczna.Mja corka jadla zawsze malo i tylko raz dziennie.Mysle,Beti ,ze w przypadku Twojej zony jak i mojej corki chodzi o to samo-brak odpowiedniego pozywienia.Moze powinniscie pewne skladniki diety zamienic na inne albo zwiekszyc ilosc bialka w diecie.Tym bardziej,ze Twoja zona szybko chudnie.Musicie troche poeksperymentowac z bialkiem i weglowodanami.Gdy te proporcje beda odpowiednie a,zona bedzie czula glod to dolozcie tluszczu/jak bedzie za duzo to przestanie chudnac/Dieta jest troche skomplikowana i potrzebujecie na poczatku opieki ze strony dobrego lekarza optymalnego.Ale glowa do gory wszystko/tylko to co dobre!/szybko powroci.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE OPTYMALNE a miesiączka prosze o porade !!!!!
« Odpowiedz #12 : 2006-10-22, 16:28:42 »

Kiedyś był artkuł dra Kwaśniewskiego w Dz.Zachodnim dt. tego, że kobieta powinna miesiączkować 1 x w życiu i w ten dzień zachodzić w ciążę
(o ile nic nie pomyliłam).
Długo tego nie rozumialam, aż do rozmowy z Panem Bonifacy Czerniak
http://www.arkadia-polania.pl/
Jest z wykształcenia weterynarzem i lekarzem. Skończył te i te wyższe studia. O ile wiem najpierw weterynarię.
Zapytany o tę kwestę - odpowiedział, że
"suki na zdrowej diecie NIE miesiączkują/NIE mają cieczki co miesiąc.
Jak suka jest "napakowana węglowodanami" ma cieczkę co miesiąc, a im jest bardziej zdrowa, im mniej jada węglowodanów, tym rzadziej występuje u niej cieczka..."
Rok temu jak z Nim rozmawiałam wchodził na swoją stronę co 2 tygodnie.
Może Toan rozwinie temat.
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE OPTYMALNE a miesiączka prosze o porade !!!!!
« Odpowiedz #13 : 2006-10-22, 21:06:14 »

 NO MOZE NIE 1X W ZYCIU TYLKO 1X NA ROK  Razz
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE OPTYMALNE a miesiączka prosze o porade !!!!!
« Odpowiedz #14 : 2006-10-22, 22:59:08 »

A wtedy się zachodzi w ciążę w ten dzień miesiączki czy kiedy indziej?
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE OPTYMALNE a miesiączka prosze o porade !!!!!
« Odpowiedz #15 : 2006-10-23, 10:08:46 »

 Embarassed Rolling Eyes Idea
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE OPTYMALNE a miesiączka prosze o porade !!!!!
« Odpowiedz #16 : 2006-10-23, 19:17:02 »


]
A wtedy się zachodzi w ciążę w ten dzień miesiączki czy kiedy indziej?

I to w grudniu,dokladnie 25 ale trzeba patrzec w gwiazdy (w niebo)!
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE OPTYMALNE a miesiączka prosze o porade !!!!!
« Odpowiedz #17 : 2006-10-23, 19:32:00 »

hehehehehehe,rozbrajajace  Laughing  Laughing  Laughing.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE OPTYMALNE a miesiączka prosze o porade !!!!!
« Odpowiedz #18 : 2006-10-23, 19:37:50 »

Co Elmo nie wierzysz? -to sprawdz-grudzien tuz, tuz!(ale posiac trzeba bylo chyby duzo wczesniej).
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: ŻYWIENIE OPTYMALNE a miesiączka prosze o porade !!!!!
« Odpowiedz #19 : 2006-10-23, 19:41:54 »

 Shocked i powiadasz ,ze sie patrzy w gwiazdy ..... Shocked
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.