forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2019-02-17, 15:47:51

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczy─ç spo┼╝ytych kalorii, natomiast nale┼╝y liczy─ç kalorie przy kupowaniu ┼╝ywno┼Ťci.
549981 wiadomoÂci w 4001 w▒tkach; wys│ane przez 56 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Adam22
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Chleb lniany
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Chleb lniany  (Przeczytany 52741 razy)
toan
GoŠ

Email
Odp: Chleb lniany
« Odpowiedz #40 : 2006-11-16, 11:40:14 »

Cz─ůsto si─Ö mo┼╝e zdarzy─ç, ┼╝e przy zbyt du┼égim moczeniu maku (nawet przy zalaniu wrz─ůtkiem), mak mo┼╝e "ple┼Ťnie─ç" (kie┼ékowa─ç) - co nie musi by─ç "wad─ů", a wr─Öcz - mo┼╝e wyj┼Ť─ç na zdrowie w/g wegezalece┼ä - "nawet przy ┼╗O" Mr. Green! - kie┼ékowanie zmniejsza zawarto┼Ť─ç W w nasionach Exclamation
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #41 : 2006-11-16, 11:47:44 »

Kajam si─Ö. ┼╗art nie na miejscu.
Mi├│d powinnam napisa─ç:
"Mi├│d jest o.k."  i
"Mi├│d nie jest o.k."
Oba zdania s─ů prawdziwe. O r├│┼╝nicy mi─Ödzy tymi dwoma zdaniami mo┼╝na napisa─ç z parena┼Ťcie stron.
Forumowicze znaj─ů t─Ö r├│┼╝nic─Ö.
Ewa
GoŠ

Email
« Odpowiedz #42 : 2006-11-16, 12:53:53 »

Ewa, niezupełnie "miód jest OK" bo 
najgorsza w tej grupie jest fruktoza (mi├│d, cukier, owoce, soki owocowe), najlepsza skrobia (zbo┼╝a, ziemniaki) [...]
Nale┼╝y wy┼é─ůczy─ç zupe┼énie z diety produkty zawieraj─ůce g┼é├│wnie cukry proste ( glukoza, owoce, soki owocowe, mi├│d, cukier, s┼éodycze, czekolada, ciasta, torty). Cukier jest z┼éym, ma┼éo wydajnym ┼║r├│d┼éem energii dla cz┼éowieka. Spalanie cukru w ustroju cz┼éowieka jest bardzo trudne i uci─ů┼╝liwe.

Przy ┼╗ywieniu Optymalnym niejadalne dla cz┼éowieka s─ů te produkty, kt├│rych on na surowo zjada─ç nie mo┼╝e. Niejadalne s─ů r├│wnie┼╝ te produkty, kt├│re zosta┼éy wyprodukowane sztucznie z surowc├│w na surowo niejadalnych takie jak cukier, s┼éodycze, s┼éodzone p┼éyny, m─ůka ziemniaczana. Niejadalny jest mi├│d.[...]

Uwaga: ka┼╝dy produkt z niejadalnych mo┼╝na spo┼╝ywa─ç w ilo┼Ťci ograniczonej zawarto┼Ťci─ů w─Öglowodan├│w — do 50-60 gram├│w na dob─Ö ┼é─ůcznie wszystkich w─Öglowodan├│w.
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=79

Niewielkie symboliczne ilo┼Ťci niejadalnych sk┼éadnik├│w (jak wyzej w cytacie) JK dopuszcza w ┼╝ywieniu. Tu przepis na czasie na
pierniki na miodzie  http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=522

toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #43 : 2006-11-16, 13:12:31 »

"Mi├│d jest o.k."┬á i "Mi├│d nie jest o.k." Forumowicze znaj─ů t─Ö r├│┼╝nic─Ö.

Gdybym mia┼é pewno┼Ť─ç, ┼╝e ka┼╝dy Forumowicz rozumie t─Ö r├│┼╝nic─Ö - w og├│le bym si─Ö nie odezaw┼é!, bo przecie┼╝ powszechnie wiadomo, co potwierdza wiele bada┼ä naukowych i jest zgodne z prawd─ů Exclamation, ┼╝e ┼╝├│┼étka s─ů najbardziej mia┼╝d┼╝ycorodne... w okre┼Ťlonych warunkach!, podobnie jak t┼éuszcze zwierz─Öce Rolling Eyes. Ale, tak┼╝e w okre┼Ťlonych warunkach - ┼╝├│┼étka najszybciej lecz─ů mia┼╝d┼╝yc─Ö..., co te┼╝ jest┬áprawdziwym twierdzeniem Shocked., ale nie dla wszystkich.
Mo┼╝na w ┼╗O pokry─ç ca┼éodobowe zapotrzebowanie na W miodem, ale nie jest to post─Öpowanie rozs─ůdne, bo z praktyki wychodzi, ┼╝e s─ů "zdrowsze" i "chorsze" w─Öglowodany i nie ma to nic wsp├│lnego z modnymi IG - bo ilo┼Ť─ç zjadanych W jest znikoma, a dodatkowo - dojadanie t┼éuszczu spowalnia "rzut insuliny". Uwa┼╝am, ┼╝e problematyka IG wymaga osobnego opracowania - mo┼╝e w OPTYMALNYCH - co┼Ť na ten temat si─Ö pojawi?.
Hana
GoŠ

Email
« Odpowiedz #44 : 2006-11-16, 14:04:54 »

Cukru i miodu uzywamy jak przyprawy i to tej najdrozszej, duzo, duzo drozszej od szafranu-w minimalnych ilosciach.
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #45 : 2006-11-16, 21:21:39 »

Chciałabym upiec ten lniany chleb ale co to znaczy,że trzeba go upieć jak biszkoptowy?Gdzie znajdę przepis na biszkoptowy chleb?
Hana
GoŠ

Email
« Odpowiedz #46 : 2006-11-17, 10:49:58 »

Hana
GoŠ

Email
« Odpowiedz #47 : 2006-11-17, 10:52:20 »

Sylwia --wyzej masz przepis na "chleb biszkoptowy".
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #48 : 2006-11-18, 11:06:43 »

Dziękuję Hana,dzięki temu linkowi znalazłam też jak widzę sposób obliczania BTW. Zaraz będę robić chleb a do tego nauczę liczyć BTW.
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #49 : 2006-11-30, 23:36:16 »

Czy mo┼╝naby oliw─Ö z oliwek w tym chlebie lnianym zast─ůpi─ç smalcem?
Z mieszanki mielonego siemienia lnianego i jaja można robić ponoć też kluski kładzione np na rosoł.
I jak wcze┼Ťniej zauwa┼╝y┼éa Ewa - placki sma┼╝one na np. smalcu.
ali
GoŠ

Email
« Odpowiedz #50 : 2006-12-01, 22:53:57 »

siemi─Ö lniane zawiera glukozydy cyjanogenne

dawka toksyczna
HCN - 1mg/1 kg m c /doro┼Ťli
KCN - 0,15 - 0,2 g

100 g nasion zmielonych = 50 mg HCN

cyjanki kumuluj─ů si─Ö w organizmie
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #51 : 2006-12-05, 22:18:27 »

Optymalnym, kt├│rzy jadaj─ů cz─Ö┼Ťciej smalec, boczek
CZ─śSTO SZKODZ─ä wszystkie nasiona ro┼Ťlin oleistych.
SZKODZ─ä IM TAK┼╗E wielonienasycone oleje ro┼Ťlinne.
Oliwa z oliwek jest stosunkowo bezpieczna. ALE NIE ZAWSZE.
mala
GoŠ

Email
« Odpowiedz #52 : 2006-12-06, 11:28:29 »

w jaki spos├│b szkodz─ů, czym to si─Ö objawia
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #53 : 2006-12-14, 13:37:31 »

Co do zakalca. Piekę go sama juz kilka razy i zawsze wychodzi dobry jak włoże go nagrzanego piekarnika w temp.150-180 stopni i piekę około godziny.Ten podstawowy przepis bez pestek. A co z tym smalcem mozna zamiast oliwy ten smalec czy nie?
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #54 : 2006-12-14, 17:28:47 »

Mala, u ka┼╝dego inaczej.
A smalec si─Ö "wkr─Öci" w to ciasto?
Hana
GoŠ

Email
« Odpowiedz #55 : 2006-12-14, 18:16:27 »

Mieszanie smalcu z olejem -jaki da efekt?
Ktory z olejow ma najwieksza wartosc odzywcza?
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #56 : 2006-12-15, 01:06:28 »

To miałby być smalec zamiast oleju.
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #57 : 2006-12-15, 11:38:11 »

Czytalam,ze loj wolowy jest bardziej kaloryczny i trzeba wtedy mniej.Znam opty.ktorzy takowy zjadaja.Mnie osobiscie nie smakuje.
Ewa
GoŠ

Email
« Odpowiedz #58 : 2006-12-15, 13:54:35 »

Zgadza sie, Ali, te┼╝ czyta┼éam o szkodliwo┼Ťci siemienia lnianego. Mam tez obawy, ze dziewczyny tak urozmaic─ů ┼╗O, ┼╝e sam JK jej nie rozpozna. To co proponuje Lekarka-Ewa wydaje mi sie ┬á jakim┼Ť rozwiazaniem dla zywi─ůcych si─Ö inn─ů diet─ů. Chyba miesza sie tu za bardzo poj─Öcia. Id─ůc tym tropem zajdziemy do diety makrobiotycznej albo gorzej Very Happy

A z drugiej strony m├│wi si─Ö, ze zwiazki cyjanku w pestkach sliwek, moreli, jab┼éek itp przed kt├│rymi tyle lat nas sie ostrzega, s─ů wr─Öcz potrzebne i zabezpieczaj─ů przed rakiem.

[...]Dlaczego zapadamy na raka – czy na skutek palenia papieros├│w, intensywnego nas┼éonecznienia, czy te┼╝ jest to efektem toksycznych dodatk├│w do naszej ┼╝ywno┼Ťci? Dr Krebs tak nie my┼Ťli. Ca┼éo┼Ť─ç jego udokumentowych bada┼ä biochemicznych wskazuje na fakt, ┼╝e rak jest po prostu skutkiem niedoboru witaminy B 17, ju┼╝ dawno temu usuni─Ötej z naszych wysoko rafinowanych, zachodnich diet.

[...]nasze drugorz─Ödne ┼║r├│d┼éo witaminy B 17 ( poprzez konsumpcje mi─Ösa), bardzo szybko wysycha. Podczas gdy Hunzowie i Eskimosi otrzymuj─ů przeci─Ötn─ů, jednostkow─ů dawk─Ö witaminy B 17 w wysoko┼Ťci 250 – 3.000 mg na dzie┼ä, Europejczycy, spo┼╝ywaj─ůcy “ zdrow─ů” wsp├│┼éczesn─ů ┼╝ywno┼Ť─ç, przyjmuj─ů jej zaledwie 2 mg.

[...] z powodu wrogiej kampanii przeciwko B 17 Laetrile oraz z powodu trudno┼Ťci w zdobyciu “zakazanej” substancji, wi─Ökszo┼Ť─ç choruj─ůcych na raka zaczyna stosowa─ç witaminy, jako ostatni─ů drog─Ö ratunku, d┼éugo po tym, jak zostan─ů ju┼╝ spaleni promieniowaniem i zatruci chemoterapi─ů.

[...] Dow├│d, kt├│ry dr Krebs zaprezentowa┼é na przestrzeni lat dla poparcia swego twierdzenia o “ utraconej” witaminie B 17 w naszych dietach jest bardzo prosty. Par─Ö wiek├│w temu zwykli┼Ťmy jad─ůc chleb z domieszk─ů nasion prosa i lnu, bogatych w witamin─Ö B 17, a teraz chleb pszeniczny i ┼╝ytni, ktory jadamy nie ma jej wog├│le. Przez cale generacje nasze babcie zwyk┼éy dodawa─ç pokruszone nasiona ┼Ťliwek, czere┼Ťni, jab┼éek, moreli i innych ro┼Ťlin botanicznej rodziny Rosaceae do swych domowych konfitur i d┼╝em├│w. Babcia pewnie nie wiedzia┼éa, dlaczego to robi, ale nasiona wszystkich tych owoc├│w s─ů jednym z najpot─Ö┼╝niejszych ┼║r├│de┼é witaminy B 17 na ┼Ťwiecie.
Kiedy “┼Üwiat bez raka” zosta┼é napisany w 1974 r. – witamina B 17 Laetrile by┼éa jeszcze wolno dost─Öpna w Australii. Teraz jej nie ma.

[...]Witamina jest nieszkodliwa dla zdrowych tkanek z bardzo prostego powodu: ka┼╝da moleku┼éa B 17 zawiera jedn─ů jednostk─Ö cyjanku, jedna jednostk─Ö benzaldehydu i dwie jednostki glukozy(cukru) ‘zamkni─Öte’ razem. Po to, aby cyjanek m├│g┼é sta─ç si─Ö niebezpieczny trzeba najpierw....

Wi─Öcej tu: http://alternatywa.com/modules.php?name=News&file=print&sid=313

Hana
GoŠ

Email
« Odpowiedz #59 : 2006-12-15, 19:43:42 »

]
siemi─Ö lniane zawiera glukozydy cyjanogenne

dawka toksyczna
HCN - 1mg/1 kg m c /doro┼Ťli

KCN - 0,15 - 0,2 g
100 g nasion zmielonych = 50 mg HCN

cyjanki kumuluj─ů si─Ö w organizmie

Moze byc wersja :
                   -ze slonecznikiem
                   -z dynia
                   -z sezamem
oczywiscie z nasionami, + oliwa z oliwek + cale oliwki smakuje  SWIATECZNIE i wyglada tez SWIATECZNIE .
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 17 zapytaniami.