forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 06:19:39

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658483 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Chleb lniany
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Chleb lniany  (Przeczytany 160964 razy)
Hana
Go


Email
Odp: Chleb lniany
« Odpowiedz #80 : 2007-02-11, 10:26:37 »

Hana -ten normalny w plastykach słonecznikowy?
     to po co ja sie mecze oliwą -niecierpie jej zapachu a zwłaszcza w surówkach.

..no, nie wiem po co?--jak ten najzwyklejszy jest najlepszy.(slonecznikowy).
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Chleb lniany
« Odpowiedz #81 : 2007-02-11, 11:23:04 »

 Hana,nailepszy to jest ekologiczny,ma zupelnie inny kolor i inny zapach niz ten "najlepszy slonecznikowy".Osobiscie tego ekologicznego nie znosze/alergia na cala grupe????/
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Chleb lniany
« Odpowiedz #82 : 2007-02-11, 11:33:33 »

Ekologiczny jest najlepszy pod wzgledem ceny, jak wszystkie produkty ekologiczne--nie dajmy sie oglupiac!
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Chleb lniany
« Odpowiedz #83 : 2007-02-12, 00:35:34 »

wiem ,ze tłoczone na zimno ,-lniane i oliwkowe -- najlepsze ale mnie ten smak zapach Sad
    uzywam  słonecznego albo kujawskiego . W zasadzie to małe ilości -uzywam
 bo najczęściej do śledzi [lubie mieć taki zapasik w domu zalany olejem]
 Praktycznie nic na oleju nie smaże .
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Chleb lniany
« Odpowiedz #84 : 2007-04-09, 13:49:46 »

PASZTET Z JAJEK 
500 g jajek
50 g bułki tartej
150 g świeżych grzybów (pieczarek)
100 g cebuli
100 g masła
sól, pieprz
posiekana natka pietruszki


400 g jajek ugotować na twardo. Oczyścić grzyby, drobno pokroić i podsmażyć na 2/3 masła. Wszystko razem zmielić, a następnie wymieszać z pozostałymi surowymi jajkami, natką pietruszki, bułką tartą i doprawić do smaku. Włożyć do wysmarowanej masłem formy. Piec około 20 minut w nagrzanym piekarniku.

Skład w 100 g potrawy 
Białko  6,6
Tłuszcz 15,2
Węglowodany 4,9

Stosunek  B  :  T  :   W    1  :  2,3  :  0,7
..polecam-moze zastapuc "chleb"(bulke tarta zmniejszylam do 20g),dodalam papryki (owoc), cieszy sie podniebienie, oczy i ..brzuszek (zoladek).
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Chleb lniany
« Odpowiedz #85 : 2007-05-16, 18:16:15 »

Ostatnio czytałam starsze wątki i coś dołożę do tego chleba przez Was wymyślonego aby nie było trzeba go piec z jajek i ze skwarków jak napisała pani Ewa -lekarka w innym wątku.  Very Happy Laughing
Na forum o autyżmie mówią jeszcze o amarantusie i chleb świętojański(to w ksiązce lekarki też).Próbowaliście z tymi mąkami upiec chleb? Czy wiecie jakie te mąki są w smaku po upieczeniu.Siemię już wiem jak smakuje a być może jak nie na siemię Bartek by się skusił czasami może na chleb świętojański czy amarantus. Mogłam kupić chleby ale tylko z dodatkiem amarantusa a z samego amarantusa chyba nie robią. 
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Chleb lniany
« Odpowiedz #86 : 2007-05-16, 19:17:53 »

Czy masz na mysli AMARANT=SZARLAT rosline ozdobna?
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Chleb lniany
« Odpowiedz #87 : 2007-05-16, 22:32:55 »

Nie wiem,wiem,że jest chleb z dodatkiem amarantusa(amarantus mozna kupić np w sklepach internetowych jak wpisze się w wyszukiwarkę google).Nie wiem czy jednak amarant i amarantus to to samo a przede wszystkim jaki to ma smak.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Chleb lniany
« Odpowiedz #88 : 2007-05-16, 22:45:47 »

Tak, jak myslalam- jest to ozdobna roslina ogrodowa, o oryginalnych purpurowych kwiatach.
Moze znane sa wartosci B.T.W. tej uroczej roslinki?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Chleb lniany
« Odpowiedz #89 : 2007-05-16, 23:26:14 »

               Amarantus, czyli szarłat należy do najstarszych roślin uprawnych świata. Jego niezwykłe walory odżywcze doceniali już Inkowie i Majowie. Dzisiaj, uprawiany już nie tylko w krajach Ameryki Południowej, wzbudził zainteresowanie europejskich specjalistów od żywienia, nazywających amarantus zbożem XXI wieku.



maka jest koloru szarego,  o smaku orzechowym,nadaje sie do wypieku chleba ,ciastek,niestety  BTW nie znam.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Chleb lniany
« Odpowiedz #90 : 2007-05-17, 20:46:05 »

Kodar dzięki, spróbuję.W końcu Bartek od września idzie do przedszkola na cały dzień. Będę musiała dawać mu więcej jedzenia i jakiś obiad na ciepło więc muszę powoli wymyślać różne potrawy które będzie mógł jeść.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Chleb lniany
« Odpowiedz #91 : 2007-05-19, 22:23:34 »

Kupiłam dziś mąkę z amarantusa i upiekłam ..chleb.Zamiast lnu dałam amarantus.

Podaję dla zaintersowanych BTW z opakowania:

w 100 gramach:
B-17,00g
T-8,00g
W-67,5g
wit.B-21,816mg

Opis z opakowania jest dość długi: ciekawsze fragmenty:
przed 3000 lat do czasów kolumbijskich był podstawowa roslina zbozowa uprawiana przez Indian zam. srodkowa i południowa Amreryke
Maka charakt.sie wysoka zawartoscia odzywcza i dietytczna. ok.17%białka o wyjatkowej jak na białko roslinne wart.bilogicznej.bogate w lizyne,metionine,tryptofan,tłuszcz bogaty niezbedne kwasy tłuszczowe i tokotrienole-poch.wit.E.maka-bogata w zelazo,wapn,i magnez.
zawart.zelaza 5 krotnie wyzsza niz w pszenicy.
sposob stosowania:
dodatek do szeregu wyrobów spozywczych.ze wzgledu na zawartosc skrobi wyroby z nia powinny byc poddane obrobce termicznej:gotow,pieczeniu,duszeniu,smazeniu.ilosc maki która mozna dodac moze wynosic od 5-10 a nawet 15% jako skladnik polepszajacy wł.fiz. i odzywcze.

Są jeszcze 4 ciekawe przepisy ,spiszę je innego dnia.
Co jest prawdą a co nie w tym tekscie bo ja się nie znam. Mąka z nasion amarantusa taka jest jej nazwa na opakowaniu.500 gram kosztowało 5,90 zł. Chleb wyszedł jasny i grubo posmarowany kawalek florą Bartek zjadł mimo,że go nie dosoliłam. Jutro ja mam zły dzień to go spróbuję. Nie obliczyłam jednak BTW dla amarantusa.Czy wychodzi korzystniej w tym przepisie na chleb od siemienia. Przepis ten który podała Hana:białka,żółtka, oliwa siemię, proszek do pieczenia i sól do smaku w przypadku tej mąki.

Co wy na to?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Chleb lniany
« Odpowiedz #92 : 2007-05-19, 22:38:58 »

Orzechy wloskie  W--18,0.
Sezam nasiona  W--21.4.
Siemie lniana  W--44,6.
Slonecznik nasiona  W--18,6.

Masz duzy wybor, a Ty szukasz  "maki z amarantusa", gdzie  W--67,5  chyba brak logiki!

Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Chleb lniany
« Odpowiedz #93 : 2007-05-20, 12:59:09 »

Hana no faktycznie.
Ale siemię lniane jest ciemne i mój syn nie chciał go nawet sprobować dlatego bo ogląda to co je.  Very Happy.A ja nie dam mu przecież całego chleba na jeden dzień. Orzechy włoskie no to jeszcze trochę bo jest uczulony i jeszcze trochę te orzechy działają żle jak zje za mało tłuszczu ,lub za dużo B,W. Sezam sprobuję ale też jest dla organzimu nie za dobry chyba jak wszystkie rzeczy z których chce się upieć chleb. :(Słonecznik nie mam jak ich zmielić probowałam w młynku do kawy ale mi się zapycha a mąki ze słonecznika nie sprzedają. Zastanawiam się może czy może mozna uzyć mąki ziemniaczanej,jak by to smaokwało w chlebie. Widzisz ja nie chcę dawać Bartkowi na siłe dawać chleba ale od wrzesnia pójdzie do przedszkola na cały dzień.Będę mu musiała dawać do jedzenia coś na śniadanie, obiad i podwieczorek aby nauczycielki mogły mu to tylko podać do jedzenia bo kuchnia mu tego nie usmaży na smalcu itp.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Chleb lniany
« Odpowiedz #94 : 2007-05-20, 15:46:12 »

Szklanka sezamu, tyle samo slonecznika /ziarna slonecznika musisz uprazyc na patelni i zmielic w mlynku do kawy - nie na maka -na srut-grubiej niz maka, + 1/2 szklanki s. lniane+3 jajka cale+ 6-8 zoltek + 50-70g oliwy z oliwek , zmiksowac -upiec w tem. 200-210°C  45-50 min.-gotowe .
Proporcje sa ok.1 : 2,8 : 0,6 .Chlebek nie jest ciemny--smakuje z maslem, serem, wedlina.
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Chleb lniany
« Odpowiedz #95 : 2007-05-20, 16:47:32 »

Hana, podziwiam Twoje zacięcie kulinarne. Chyba spróbuję tego chleba. Do tej pory piekłam tylko chleb orzechowy, ale mi się znudził i wróciłam do zwykłego, kupowanego w sklepie. Kiedyś bardzo lubiłam piec ciasta, ale z wiadomych względów robię to  2 lub 3 razy w roku.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Chleb lniany
« Odpowiedz #96 : 2007-05-20, 16:55:03 »

Hana, podziwiam Twoje zacięcie kulinarne. Chyba spróbuję tego chleba. Do tej pory piekłam tylko chleb orzechowy, ale mi się znudził i wróciłam do zwykłego, kupowanego w sklepie. Kiedyś bardzo lubiłam piec ciasta, ale z wiadomych względów robię to  2 lub 3 razy w roku.

Barja--dziekuje, to praktyka uczynila mnie "prawie" mistrzem!
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Chleb lniany
« Odpowiedz #97 : 2007-05-20, 16:58:00 »

I pasja pewnie też, bo widać, że gotowanie sprawia Ci przyjemność/radość, a to coś więcej niż tylko "praktyka" Smile

M
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Chleb lniany
« Odpowiedz #98 : 2007-05-20, 18:31:37 »

Szklanka sezamu, tyle samo slonecznika /ziarna slonecznika musisz uprazyc na patelni i zmielic w mlynku do kawy - nie na maka -na srut-grubiej niz maka, + 1/2 szklanki s. lniane+3 jajka cale+ 6-8 zoltek + 50-70g oliwy z oliwek , zmiksowac -upiec w tem. 200-210°C 45-50 min.-gotowe .
Proporcje sa ok.1 : 2,8 : 0,6 .Chlebek nie jest ciemny--smakuje z maslem, serem, wedlina.
Hana, a proszek do pieczenia dajesz? I czy wszystko razem miksujesz, czy najpierw jajka. Pytam bo z ciastami/chlebkami / to mi nie zawsze wychodzi.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Chleb lniany
« Odpowiedz #99 : 2007-05-20, 19:04:22 »

Masz racje Fewa, 10g proszku do pieczenia,sucha czesc z proszkiem wymieszac dodac oliwe ,jajka+ zoltka i miksowac 5-10 minut, do formy (posmarowanej oliwa) i do pieca.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 18 zapytaniami.