forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 04:39:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Gdzie są ci dobrzy lekarze?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 14 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Gdzie są ci dobrzy lekarze?  (Przeczytany 110711 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Gdzie są ci dobrzy lekarze?
« Odpowiedz #60 : 2006-10-30, 19:48:06 »

Brufordziku nie zamydlisz mi oczu ,ze personel medyczny  szpitalach opiera sie na Primum Non Nocere w stosunku do pacjeta.
Pamietam jeszcze ze szkoly jak bylam na praktykach i te obchody i stosunek lekarzy do pacjeta:
-tu mamy noge
-tu mamy kregoslup
-tu reka itd.Nie ludzkie tylko przedmiotowe traktowanie pacjeta.
Znam szpitale jako pacjet i jako praktykant.
Ty dobrze wiesz jak jest Brufordzie ,ale dlaczego milabys przyznawac racje publicznie,zreszta wazne ze sam wiesz o bledach i o tym jak trudno jest cokolwiek udowodnic  Evil or Very Mad
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Gdzie są ci dobrzy lekarze?
« Odpowiedz #61 : 2006-10-30, 20:58:43 »

Ale ,jak juz pisalam wczesniej ,natknelam sie na dobrych ludzi-lekarzy ,tak ze zywie nadzieje Brufordzie ,ze nalezysz do nich.  Laughing  i twoja ulubiona emotka :  Very Happy . Pozdrawiam i zycze spokojnego dyzuru  Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Gdzie są ci dobrzy lekarze?
« Odpowiedz #62 : 2006-10-30, 21:18:45 »

Może ten tekst będzie przydatny w waszej dyskusji? - http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=770
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Gdzie są ci dobrzy lekarze?
« Odpowiedz #63 : 2006-10-31, 08:17:54 »

Brufordziku nie zamydlisz mi oczu ,ze personel medyczny  szpitalach opiera sie na Primum Non Nocere w stosunku do pacjeta.
Pamietam jeszcze ze szkoly jak bylam na praktykach i te obchody i stosunek lekarzy do pacjeta:
-tu mamy noge
-tu mamy kregoslup
-tu reka itd.Nie ludzkie tylko przedmiotowe traktowanie pacjeta.
Znam szpitale jako pacjet i jako praktykant.
Ty dobrze wiesz jak jest Brufordzie ,ale dlaczego milabys przyznawac racje publicznie,zreszta wazne ze sam wiesz o bledach i o tym jak trudno jest cokolwiek udowodnic  Evil or Very Mad

Rozumiem , mieli mówić : "tu mamy naszą ukochaną , jakże ważną kończynę dolną pacjenta naszego ukochanego".
Co ja wiem o błędach tego akurat nie wiesz Ty. Twisted Evil
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Gdzie są ci dobrzy lekarze?
« Odpowiedz #64 : 2006-10-31, 08:18:22 »

Może ten tekst będzie przydatny w waszej dyskusji? - http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=770

Nie będzie. Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Gdzie są ci dobrzy lekarze?
« Odpowiedz #65 : 2006-10-31, 08:25:25 »

Właśnie tak myślałem, że zamiast podzielić około 10 mld zł rosznie na pensje dla pracowników służby zdrowia, lepiej jest tymi pieniędzmi "paść" koncerny farmaceutyczne, bo przynajmniej od nich "skapuje" od czasu do czasu, a (nie)rząd mógłby wydać te gigantyczne oszczędności na inne cele Confused, pozostawiając lekarzy na głodowych pensyjkach.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Gdzie są ci dobrzy lekarze?
« Odpowiedz #66 : 2006-10-31, 08:31:01 »

Właśnie tak myślałem, że zamiast podzielić około 10 mld zł rosznie na pensje dla pracowników służby zdrowia, lepiej jest tymi pieniędzmi "paść" koncerny farmaceutyczne, bo przynajmniej od nich "skapuje" od czasu do czasu, a (nie)rząd mógłby wydać te gigantyczne oszczędności na inne cele Confused, pozostawiając lekarzy na głodowych pensyjkach.

Guzik tam. Twisted Evil
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Gdzie są ci dobrzy lekarze?
« Odpowiedz #67 : 2006-10-31, 08:59:32 »

 Bruford « Odpowiedz #63 : Dzisiaj o 08:17:54 AM » 
Cytuj
Rozumiem , mieli mówić : "tu mamy naszą ukochaną , jakże ważną kończynę dolną pacjenta naszego ukochanego".
Lepiej to brzmi w uszach pacjeta jak lekarz mowi:
Tu jest noga ktorą dzis przygotujemy do jutrzejszej amputacji ,no bo..... wiecie  koledzy ,zaczal schodzic paznokiec i mysle ,ze juz nic nie da sie z tym zrobic  Laughing Twisted Evil Mr. Green.

A jeszcze wazny blad ,jaki lekarze popelniaja ,(pomijajac juz te bledy ,ktorych udowodnic sie nie da),
to jak stoja nad lozkiem chorego i szepca cos do siebie (niekoniecznie na temat choroby pacjeta  Confused ),a reszta stojacych z tylu obchodu chichocze sie nie wiadomo z czego  Rolling Eyes Twisted Evil.
Bylo i tak Bruford ,kiedy mialam praktyki ,obserwowalam lekarzy razem z moja kolezanka i wtedy zdalam sobie sprawe ,ze pacjet guzik ich obchodzi  Confused  Twisted Evil
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Gdzie są ci dobrzy lekarze?
« Odpowiedz #68 : 2006-10-31, 09:23:53 »

Bruford ,ale tak jak pisalam ,mialam okacje ,szczescie spotkac lekarzy ,ktorzy mnie uratowali przed kolejnymi bezsensownymi operacjami.Tutaj w moim miescie chciano mnie od razu ciac ,a nie byly to konieczne ,natychmiastowe operacje ,pomijac tamte cesarskie ciecie i 2 zapalenia otrzewnej.Byl to juz wspomniany pan ordynator z malego miasteczka w woj ,swietokrzyskim i drugi szpital ginekologiczny tez bardzo dobra w swoim fachu pani ordynator ,ktora poradzila sobie bez otwierania brzucha i tez z malego miasteczka w woj .swietokrzyskim.Tych dwoch lekarzy uratowalo mnie przed "nozem".
Czyli wynika z tego ,ze sa jeszcze dobrzy lekarze ,ktorzy chca leczyc nie po najmniejszej lini oporu.
A reszta ,z ktorymi mialam do czynienia to oszolomstwo.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Gdzie są ci dobrzy lekarze?
« Odpowiedz #69 : 2006-10-31, 09:26:36 »

A jeszcze wazny blad ,jaki lekarze popelniaja ,(pomijajac juz te bledy ,ktorych udowodnic sie nie da),
to jak stoja nad lozkiem chorego i szepca cos do siebie wtedy zdalam sobie sprawe ,ze pacjet guzik ich obchodzi  Confused  Twisted Evil

Ależ oczywiście  ,że lekarzy pacjent interesuje tylko jako "skóra" Twisted Evil. Wynika to , jak wiadomo z "mentalności lekarzy " Very Happy. Mentalność lekarzy gorsza bowiem jest od innych mentalności , bardzo ona niedobra jest ta mentalność Very Happy. A jakie błędy robią , uuu pani,, laboga , ja tam co prawda historii choroby na oczy nie widziałam ale jednej babce to badanie niepotrzebnie robili , na pewno chociaż ja tam szczegółów nie znam. .A te błędy to sąd powienien uznać natychmiast , bez tam jakiejś dokumentacji czy faktów.  Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Gdzie są ci dobrzy lekarze?
« Odpowiedz #70 : 2006-10-31, 09:40:25 »

Ojjjj Bruford poczucie humoru to ty masz hehehehe,teraz sie nie dziwie dlaczego tak lekarze chichotali z tylu na obchodzie  Laughing  Laughing  Laughing
Alez oczywiscie oczywiscie ....lekarze sie szkolą ,wyjezdzaja na sympozja ,poglebiaja swa wiedze ,czasem kosztem wlasnej rodziny  Shocked  Confused ,aby tylko pomoc pacjetowi i rozwiklac przyczyny chorob  Very Happy  Laughing  Very Happy

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Gdzie są ci dobrzy lekarze?
« Odpowiedz #71 : 2006-10-31, 10:06:10 »

Bruford napisal :
Cytuj
  A jakie błędy robią , uuu pani,, laboga , ja tam co prawda historii choroby na oczy nie widziałam ale jednej babce to badanie niepotrzebnie robili , na pewno chociaż ja tam szczegółów nie znam. .A te błędy to sąd powienien uznać natychmiast , bez tam jakiejś dokumentacji czy faktów.   

Skoro tak podeszles do tego ,co pisalam to ja tez w podobny sposob opisze moj przypadek:

Mamy dzis kogos na sali pooperacyjenej sistrzyczko???
aaaaaaa zaraz zerkne ,no jest tam jakas babka ,ale chyba potrzebuje krwi ,bo cos chirurdzy ktorzy ja operowali mowili ,ze stracila duzo krwi.
A mamy tam jakas krew w lodowce?
W lodowce nie ,ale mi sie przypomnialo ,ze tydzien temu wkladalam jakas krew do szuflady w zabiegowce.
No ... to dajcie ja tej babce niech sie ucieszy.
A jaki ma czynnik Rh ta kobita?
Rh-
A ta krew z szuflady?
Rh+
Aaaaaa nic nieszkodzi ,moze jej nic nie bedzie ,podajcie ja ,moze kobita nie zauwazy ,bo spi  Laughing  Rolling Eyes Twisted Evil
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Gdzie są ci dobrzy lekarze?
« Odpowiedz #72 : 2006-10-31, 10:17:55 »

Bruford napisal :
[Mamy dzis kogos na sali pooperacyjenej sistrzyczko???
aaaaaaa zaraz zerkne Aaaaaa nic nieszkodzi ,moze jej nic nie bedzie ,podajcie ja ,moze kobita nie zauwazy ,bo spi  Laughing  Rolling Eyes Twisted Evil

I dalej poszli robić to co każdy lekarz robi z każdą pielęgniarką na dyżurze.  Twisted Evil
Ja myślę , że za dużo oglądasz seriali w TV.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Gdzie są ci dobrzy lekarze?
« Odpowiedz #73 : 2006-10-31, 10:23:42 »

Bruford - Ty wcale nie jesteś "ten zły" - Ty lubisz tylko prowokować!
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Gdzie są ci dobrzy lekarze?
« Odpowiedz #74 : 2006-10-31, 10:35:38 »

Bruford ,ja rzadko kiedy teraz ogladam cos w telewizji  Laughing  Laughing  Laughing
To ty tak napisales o lekarzu i pielegniarce ,a nie ja hehehe.
Moze ty ogladasz seriale "szpitalne"  Laughing  Very Happy a moze praktyka  Shocked  Shocked   Very Happy
Ja tez Toan nie mysle ze Brufordzik jest zly  Very Happy
Pozdrawiam  Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Gdzie są ci dobrzy lekarze?
« Odpowiedz #75 : 2006-10-31, 10:56:12 »

Brufordzie mily ,zycze spokojnego dyzuru,malo upierdliwych pacjetow,
bo wiem ,ze pacjeci tez sa"trudni".....,wszystko by chcieli wiedziec  Very Happy ,
a nie da sie wszystkim z osobna tlumaczyc terminow medycznych.
Aha ,ze jedno jestem ci wdzieczna ,za to ze mi kiedys wytlumaczyles ,czemu dochodzi do szybkiego odwadniania u mojego dziecka.Teraz tego pilnuje ,o czym mi napisales .Dzieki jeszcze raz  Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Gdzie są ci dobrzy lekarze?
« Odpowiedz #76 : 2006-10-31, 14:51:30 »

Jak kiedys lezalam w szpitalu i z czystej ciekawosci zapytalam pana" waznego" i wyuczonego "doktora" ,to powiedzial mi ,zebym najpierw poszla na studia medyczne ,to potem pogadamy.  Very Happy
Tak Bruford wiem ,ze duzo jest takowych ,nieznosnych pacjetow   Rolling Eyes Mr. Green,ktorzy chcieliby wiedziec co im jest  Very Happy  Shocked  Twisted Evil .
Ale pytac lekarza prowadzacego ,co mi jest.... ,czyz to nie jest pomylka  Rolling Eyes Twisted Evil
Moze lepiej salowej jest zapytac  Very Happy
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Gdzie są ci dobrzy lekarze?
« Odpowiedz #77 : 2006-10-31, 16:08:09 »

Tak Bruford wiem ,ze duzo jest takowych ,nieznosnych pacjetow   :Ale pytac lekarza prowadzacego ,co mi jest.... ,czyz to nie jest pomylka  Rolling Eyes Twisted Evil
Moze lepiej salowej jest zapytac  Very Happy

1.Jest dużo różnych pacjentów Very Happy
2.Zależy o co i jak pytasz Very Happy.Salonową też można o wiele rzeczy zapytać Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Gdzie są ci dobrzy lekarze?
« Odpowiedz #78 : 2006-10-31, 16:14:26 »

No ja pytalam ,dlaczego jest wolna perystaltyka jelit pare dni po operacji ,ale sie dowiedzialam , ze zeby sie dowiedziec ,musze isc na studia madyczne  Very Happy
Moze lepiej bylo isc z tym pytaniem do salowej  Laughing  Laughing  Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Gdzie są ci dobrzy lekarze?
« Odpowiedz #79 : 2006-10-31, 16:29:55 »

Bruford napisze ci jeszcze jeden komiczny przypadek z zycia szpitala z moim udzialem jako pacjeta  Cool .
Piata doba po operacji ,juz mnie nic praktycznie nie bolalo ,poodlaczano mnie od wszelkich wezy  Very Happy .Wieczor i sobie juz slodko zasypialam  Very Happy ,gdy nagle ni stand nie zowad wpada pielegniara z pelna strzykawa 10 ml. i mnie budzi .Ja oczy wywalilam  Shocked i pytam co to?  Shocked  ,a ona srodek przeciwbolowy na noc ,mowie jej ,ze mnie juz nic nie boli ,ale ona : to na wszelki wypadek.Dziwil mnie jeszcze bardziej fakt ,ze jak dostawalam zawsze sr.p/bolowy to bylo to mniej wiecej 2 ml,a ona 10 ml.  Shocked  Shocked .Ok wstrzyknela mi i poszla  Evil or Very Mad .Pare chwil po tym zrobilo mi sie okropnie duszno ,nie moglam oddychac ,ze mna na sali byla naszczescie dziewczyna ,kazalam jej otworzyc okno ,ale i to nic nie dalo ,bylo mi coraz bardziej duszno.Zawolala pielegniarke ,pielegniarka lekarza i tak stoja nade mna ,jeden z drugiej strony a pielegniarka z przeciwnej i slysze jak pan madry lekarz mowi do pani madrej pielegniarki:
" ej ,cos ty jej dala?"  Shocked
ona: noooooooo ,to co lezalo w zabiegowce  Rolling Eyes
No ale dostalam cos przeciwwstrzasowego i mi minelo  Very Happy .
Ach te szpitale  Laughing  Laughing  Evil or Very Mad
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 14 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 17 zapytaniami.