forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 09:59:46

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658436 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Niebezpieczna witamina A. Pomóżcie Prosze!!
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Niebezpieczna witamina A. Pomóżcie Prosze!!  (Przeczytany 15604 razy)
jimek
Go


Email
Niebezpieczna witamina A. Pomóżcie Prosze!!
« : 2006-10-24, 10:38:24 »

Brałem przez rok witaminę A (1 kapsułake 12000IU) witaminę C (1 tabletkę chyba 200mg) witaminę E (1 kapsułkę chyba 100mg). Na poczatku bylo dobrze z czasem coraz gorzej. W czerwcu odstawiłem to bo bylo ze mną coraz gorzej. Potem sie zaczęło źle dziać. Objawy takie jak zatricie czy hiperwitaminoza. Najpierw drętwienie dłoni w nocy, potem ból nerek i częste oddawanie moczu. Wreszcie oparełm sie o szpital 15sierpnia. Natepnego dnia nie moglem jeść, prawie mdlałem, sucha skóra dłoni i stóp. Wyniki badań w normie. Biore aspargin bo miałem niski potas. Odrzuciłem produkty mleczne i czerwone warzywa bo nie moge tego jeść, źle sie po tym czuję. Co robić pomóźcie. Nie wiem co robić. Źle jest ze mną. 
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Niebezpieczna witamina A. Pomóżcie Prosze!!
« Odpowiedz #1 : 2006-10-24, 11:51:34 »

A słyszałeś coś na temat Żywienia Optymalnego?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Niebezpieczna witamina A. Pomóżcie Prosze!!
« Odpowiedz #2 : 2006-10-24, 12:05:50 »

Nie rzuc sie znowu na ZO jak na gleboka wode.Powolutku musisz z tego wyjsc.Ja na twoim miejscu nie bralabym nawet tego asparginu ,napisz jak mozesz jaki masz poziom potasu.Poczytaj ten watek o niedoborach.I po co tyle w ogole lykales tych witamin?Najpierw poczytaj.Potem powolutku naprawiaj ,nie szybko! Bez paniki ,bo w panice nie mysli sie racjonalnie!
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Niebezpieczna witamina A. Pomóżcie Prosze!!
« Odpowiedz #3 : 2006-10-25, 10:33:44 »

Hiperwitaminoza?
Pacjenci mogą jeść 90 000 IU witaminy przez miesiąc - i nic im nie jest.
Nie polecam takiej dawki na własna rękę. Ma o tym decydować lekarz!
W literaturze opisywana jest hiperwitaminoza A - pisze o bólach głowy. Przyznam, że nie widziałam.
Jeden raz widziałam nudności z powodu witaminy A. Przeszły w dwa dni po jej odstawieniu.
Dzieci mogą jadać do 18 000 IU/dobę.
Ja jestem przeciwniczką brania witamin.
Na jakiej jesteś diecie, ile masz lat?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Niebezpieczna witamina A. Pomóżcie Prosze!!
« Odpowiedz #4 : 2006-10-25, 11:13:12 »

Cytuj
  sucha skóra dłoni i stóp. Wyniki badań w normie. Biore aspargin bo miałem niski potas.   
Cos mi tu nie gra  Rolling Eyes .
Piszesz ze prawie mdlales nie mogles nic jesc,such skora itd. Wskazuje na zaburzenia elektrolitowe.
Piszesz ,ze Wyniki badan w normie ,a dalej ,ze niski potas i bierzesz aspargin.hmmmm....dziwna rzecz.Jak zagladniesz na forum napisz ile miales tego potasu,jakie elektrolity.I wiecej szczegolow np. jakie miales wskazania do brania tych witamin zamiast czerpac je z pozywienia.Jakies niedobory? zaburzenia wchlaniania?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Niebezpieczna witamina A. Pomóżcie Prosze!!
« Odpowiedz #5 : 2006-10-25, 11:53:13 »

Jaki był powód, że tak sie faszerowałeś tymi witaminami? Co ci wtedy dolegało?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Niebezpieczna witamina A. Pomóżcie Prosze!!
« Odpowiedz #6 : 2006-10-25, 11:54:52 »

Acha, a czy ty popijasz czasem alkohol?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Niebezpieczna witamina A. Pomóżcie Prosze!!
« Odpowiedz #7 : 2006-10-25, 11:56:23 »

I czy w ogole tu zagladniesz  Question Rolling Eyes
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Niebezpieczna witamina A. Pomóżcie Prosze!!
« Odpowiedz #8 : 2006-10-25, 12:00:44 »

Jak zwał tak zwał - jesteśmy z Tobą.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Niebezpieczna witamina A. Pomóżcie Prosze!!
« Odpowiedz #9 : 2006-10-25, 19:20:15 »

Ewa, jak ty masz belkę w oku, to inni mają chyba całe płyty paździerzowe Very Happy
Zapisane
jimek
Go


Email
Odp: Niebezpieczna witamina A. Pomóżcie Prosze!!
« Odpowiedz #10 : 2006-10-26, 11:29:45 »

Dziękuję za zaiteresowanie. Mam 23lata. Jestem tu pierwszy raz. Zaczęło sie to w czerwcu 2005. Dostałem pracę na dachach. I chcąc chronić skórę przed słońcem kupiłem te tzw. przeciwutleniacze (wit. A,C,E) oraz krem z filtrem. Specjanej diety nie mam ale trzmam sie takiego "układu": śniadanie i kolacja nabiał (bardzo to lubie i moge jeść tonami), pozostałe 3 posiłki mięso, warzywa i jakiś ryż, mararon, ziemniaki czy pieczywo. Soli prawie nie używam, bardzo rzadko to sie zdaża, podobnie jak słodycze. Alkohol jest czasami w weekendy, w pracy unikam jak ognia, i wiecej niż jednego nie pije bo sie boję, że spadnę z rusztowania czy np.dachu. Tak w ogóle to do 2004 byłem abstynentem, ale uległem. Na początku przeginałem, ale od tego sylwesta piłem tylko kilka razy. Biore aspargin bo białem obniżony potas (3,9) i drętwienie kończyn. Doprowadziłem potas do normy (4,5). Czy te informację wam pomogą? Czytając jakie poradniki te moje ogjawy pasowały do przedawkowania witaminy A. Co dalej robić?       
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Niebezpieczna witamina A. Pomóżcie Prosze!!
« Odpowiedz #11 : 2006-10-26, 12:27:46 »

W sumie potas 3.9 to nie tragedia ,mialam tyle samo i podobnie jak tobie przyszla mi ochota na aspargin ,wzielam 1 tablete i mi sie odechcialo ,bo dostalam boli zoladka.
Odpowiedz ,dlaczego nie przyjdzie ci do glowy uzupelniac "niedobory" w pozywieniu ,jak sie czujesz na dzien dzisiejszy.
Jestes jakis bardzo przewrazliwiony na punkcie tych "niedoborow".Moze za duzo czytasz takiej literatury i objawy przypisujesz tym a nie innym przyczynom.A dretwienie konczyn moze tez byc powodowane nerwica.napieciem nerwowym.Potas 3.9 to nie tragedia .Uspokuj sie ,przemysl swoje zachowanie,nie miotaj sie,nie wpadaj ze skrajnosci w skrajnosc.W stanie napiecia mysli sie nie racjonalnie.
Pisales ,ze sie zle czujesz ,napisz jak jest teraz.
Gdzies czytalam ,ze stres tez powoduje "utrate" potasu w organizmie.
Napisz czy sie czasem za bardzo nie stresujesz czy nie masz nerwicy.
To tyle ode mnie.Pozdrawiam.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Niebezpieczna witamina A. Pomóżcie Prosze!!
« Odpowiedz #12 : 2006-10-26, 12:32:32 »

Rzuć to wszystko i odżywiaj się optymalnie, a wszelkie takie problemy miną już po kilku, kilkunastu dniach.

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Niebezpieczna witamina A. Pomóżcie Prosze!!
« Odpowiedz #13 : 2006-10-26, 15:55:50 »

Powyższa porada - najlepsza!
DO - bez zbóż!
Zapisane
jimek
Go


Email
Odp: Niebezpieczna witamina A. Pomóżcie Prosze!!
« Odpowiedz #14 : 2006-10-26, 16:39:28 »

Jeżeli chodzi o sprawy nerwowe to nie miałem powodów. Skończyłem studia, miałem świetną pracę (co prawda na budowie, ale klimat jest fantastyczny, naprawde zero stresu), finansowo zaczęłem się odbijać od dna, więc nie wiem czy to mogło być powodem. Może dopiero teraz ten stres z okresu studiowania ze mnie wychodzi, bo z taką opinią też sie spotkałem. Czytam dużo literatury bo zawiodłem sie na mojej lekarz rodzinnej. Cały czas mi muwi, że jest dobrze, żadnej choroby nie ma. No to się z tego cieszę. Coś jednak się dzieje skoro skoro mam suchą skóre, dostałem wysypki na szyji, detwienie kończyn. Częste oddawanie moczu i ból nerek mam już za sobą. Samopoczucie jest lepsze ale nie tak jak powinno. Dziwicie się pewnei czemu tak panikuję. To chyba bardziej zdenerwowanie. Prosiłem o skierowanie do endokrynologa (tak mi poradził lekarz z wewnetrrzego, który mnie przyjmował na izbie przyjęć) - nie dostałem. SKierowanie do neurologa dostałem z łaski. Więc jak mam nie panikować, skoro sam nie wiem co robić a moja rodzinna lekarz każe mi sie nie martwić i nic nie robić. Dziękuje i pozdrawiam
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Niebezpieczna witamina A. Pomóżcie Prosze!!
« Odpowiedz #15 : 2006-10-26, 16:50:33 »

czyli bledne kolo ,wysypka ,dretwienie ,zdenerwowanie ,panika ,latanie po lekarzach ,ktorzy mowia ,ze jest ok,ty w to nie wierzysz ,no bo jak? najchetniej to bys wzial skierowania do wszystkich specjalistow ,zeby ci porobili badania  ,ktore zapewne i tak by niczego nie wniosly ,bo chocby wyszly wszystkie w normie ,to i tak bys nie uwierzyl ,bo masz wysypke i dretwienie .Lezysz ,chodzisz i myslisz ,co mi jest?Porzuc te mysl.Zacznij ZO jak mzesz ,tylko nie na wlasna reke ,zebys nie zrozumial ,ze ZO to zywienie bez weglowodanow i rzucil sie na sam T i B.Trzymaj sie .
Zapisane
jimek
Go


Email
Odp: Niebezpieczna witamina A. Pomóżcie Prosze!!
« Odpowiedz #16 : 2006-10-26, 18:33:46 »

Racja, narobiłem paniki. Skoro coś sie działo to chciałem wiedzieć dlaczego i jak się pozbyć problemów. Nie wierze lekarzowi w 100%. Gybym sie dobrze czuł i usłyszałbym, że jest ok to dałbym na luz. Niestety nie jest tak ona mówi. Wg niej wszystkie dolegliwości są na tle nerwowym. Ale jak to sie dzieje? Możesz mi wytłumaczyć? Pracuje sobie w bezstrsowym gronie fajnych ludzi. Skończyłem studia, cieszę się z życia. Nagle mam drętwienie rąk w nocy, potem ból nerek, oddaje prawie 3 liry moczu, trafiam do szpitala. Nastepnego ranka mam szucha skóre, słabo sie czuje i mam jadłowstręt. To tak w skrócie. Czy to jest od stresu? Wytłumacz mi proszę.   
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Niebezpieczna witamina A. Pomóżcie Prosze!!
« Odpowiedz #17 : 2006-10-26, 19:05:20 »

Napisalam do ciebie na priv ,bo nie chce mi sie na forum powtrarzac.Zerknij.Pa
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Niebezpieczna witamina A. Pomóżcie Prosze!!
« Odpowiedz #18 : 2006-10-28, 14:39:00 »

Na mój gust (jakbym odpowiadała jak lekarka NIEoptymalna) - przedawkowaleś mlecznymi (sucha skóra, drętwienia rąk).
Ja też jak zagalopuję się w codziennie mleczne (dawka W-zawsze optymalna) to po paru dniach mam drętwienia rąk nocą.
Ustępują szybko po odstawieniu mlecznych. Zależą bezpośrednio od mieśni górnej częsci kręgosłupa piersiowego (ustępują po porządnym rozmasowaniu tego odcinka).
Masaże codziennie to jak codzienne podawanie...tabletki. Czyli bycie zależnym(przeciwieństwo wolności).
Najlepsza DO bez zboż (mleczne przez miesiąc możesz jadać codziennie).
Jeżeli musisz jadać zboża (żyto, pszenica, ryż kukurydza, jęczmień owies) codziennie stosuj produkty mleczne 1x na 7 dni przez 6 tyg.
Kiedyś tak leczyłam. Przed poznaniem diety dra Kwaśniewskiego .Tak leczę w poradni (niestety większość tych, którzy do mnie przychodzą - nie rozumieją). Jest to mniejsze zło. Niemniej jednak uczy zauważać, że od diety coś (skóra, ręce-drętwienie) zależy. Potem jak zobaczą "jaki mONdry doktor" zaczynam swe opowieści o tym czego dla skóry potrzeba. Potrzeba niezbędnych nienasyconych kwasow tłuszczowych. Są tylko w s. lnianym, olejach z I tloczenia, rybach, żołtkach, boczku.
NIE MA ICH W ZBOŻACH WOGÓLE!
Mrodukty mleczne "działają jak alergen" nie tylko dla skóry. Dla mięśni, nerwów, stawów. Dlatego cel - dieta, która leczy wszystkie choroby.
Zapisane
jimek
Go


Email
Odp: Niebezpieczna witamina A. Pomóżcie Prosze!!
« Odpowiedz #19 : 2006-10-29, 08:56:23 »

Dziekuje. Z tymi produktami mlecznymi to troche dziwna sprawa. Ja tak jak opisalem trzymam sie  "schematu żywieniowego" wczesniej przedstawionego już parę ładnych tat i dopiero teraz by to się objawiło? Podobno nie da się przedawkować witamin i pierwiastków z produktów naturalnych. Jak to wreszcie jest na prawdę?
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 17 zapytaniami.