forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 07:33:30

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660219 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Dwie propozycje
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dwie propozycje  (Przeczytany 40418 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #40 : 2006-11-08, 19:22:33 »

Tomek ,pytam z ciekawosci ,dlaczego bierzecie tylko pod uwage Stary Testament piszac ,ze Bog jest msciwy itd ,czemu nie bierzecie pod uwage Nowego T ? tak tylko pytam ,bo faktycznie tak jest w ST.Zydzi tez nie uwazaja NT.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #41 : 2006-11-08, 19:36:44 »

Ehhh ,niech kazdy sobie wierzy w co chce i kogo chce ,bo najgorsze co moze byc ,to stracic wiare ,stracic nadzieje na cokolwiek  Sad
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #42 : 2006-11-08, 19:38:20 »

Elmo, ja (bo to ja o tym akurat pisałam, nie Tomek) akurat patrzę na Biblię W CAŁOŚCI, stąd moja niechęć do "rozgraniczania" pomiędzy Bogiem ST i NT. Proponujesz wybierać z Biblii tylko to, co Ci pasuje w danym momencie? A może sugerujesz, że Bóg zmienny jest (jak kobieta?) i najpierw był taki niezbyt przyjazny, ale z wiekiem się zmienił, złagodniał, i jak już przyszły czasy NT, to niewątpliwie nabrał innych cech ludzkich? A może Bóg sobie, Chrystus sobie? Coś tu nie gra...

M
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #43 : 2006-11-08, 19:42:52 »

A wiesz dlaczego byl msciwy i dlaczego karal narod izraelski?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #44 : 2006-11-08, 19:50:59 »

Drobna poprawka ,nie tylko narod izraelski ,bo i inne narody ,ktore "staly na przeszkodzie " narodowi izraelskiemu tez karal np Egipcjan
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #45 : 2006-11-08, 19:59:20 »

to wszystko z miłości, Elmo, z miłości, przecie "bóg jest miłością"... aczkolwiek, poniekąd chorą!

M
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #46 : 2006-11-08, 19:59:45 »

 Elmo, jeszcze raz - do znudzenia !!!

Stary Testament to religia judaistyczna, Nowy zaś to chrystianizm.
           Na przestrzeni wieków nastąpiła fuzja, synkretyzm religijny. Zaadoptowany dwie całkowicie ze sobą sprzeczne księgi. Stąd monstrualna ilośc absurdu i sprzeczności. ST wręcz kipi nienawiścią, krew leje się strumieniami z wszystkich otworów ciała. Mamy nawet katalog dewiacji, zboczeń i drzewka genealogiczne. Mamy także mądre wskazówki co do żarcia.
                             W NT pojawia się Chrystus, którego "ukrzyżował" św. Paweł.  Był człowiekiem (o ile w ogóle był), a deifikacji dokonał Paweł. Nowy Testament to także kompletnie inne ujęcie tematu. Cały prawie świat zaadoptował pochodne kultów Baala, które rozwinęły się potem w kulty jahwistyczne, ale Jahwe pozostał przy cechach Baala, boga gromów, burz - niezwykle srogiego i msciwego.
       
Jestem pełen podziwu dla ekspansji chrześcijaństwa i pełen rozczarowania, że objęło ono Europę. Bo Nasz Kontynent jest jedyną szansą na to, aby człowiek był lepszy. To właśnie Europa powinna stać się oazą dla wolnomyślicieli, ludzi wykształconych i światłych. Europa powinna promieniować wolnościa na cały świat. Niestety, tak się nie stało. Może kiedyś.

T
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #47 : 2006-11-08, 20:05:21 »

A wiesz dlaczego byl msciwy i dlaczego karal narod izraelski?


Bedzie z mojej strony głupia odpowiedź na głupie pytanie.
  Otóż, ukarał ich , bo był emocjonalnym frustratem, msciwym słabym , pełnym pogardy bożkiem. Skoro obdarzasz swojego Boga cechami ludzkimi, bądź konsekwentna. Skoro msciwy, to posiada też inne cechy człowieka. Miewa orgazmy, brzydki zapach z ust, wzdęcia (chyba, że to Bóg Opty). Elmo, skoro Bóg jest msciwy , to i pewnie zazdrosny. A skoro przejawia takie same cechy jak człowiek, to nie może być doskonały.

T
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #48 : 2006-11-08, 20:07:44 »

Tak ,Tomek masz racje ,jak we wszystkim ,ale zanim odpowiedziales mi na moje pytanie napisaliscie 2 niepotrzebne posty
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #49 : 2006-11-08, 20:09:25 »

Tomku juz nie musisz nic pisac ,ja juz pojelam ,ze ty wiesz wszystko
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #50 : 2006-11-08, 20:11:34 »

Cytuj
Cały prawie świat zaadoptował pochodne kultów Baala, które rozwinęły się potem w kulty jahwistyczne
Tomek, możesz przybliżyć, bo nie rozumiem
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #51 : 2006-11-08, 20:17:22 »

  Szymon, zanim rozwinął się kult Jahwe, który stał się bohaterem ST, powszechne były kulty Baala, boga, którego cechy ma Jahwe. Po prostu Baal "ewoluował" w Jahwe. W religijnych systemach to norma.
     Pierwszy z brzegu przykład. Starożytny Bóg Słońca, uosobienie energii i ciepła, płodności i mądrości stał się Bogiem Zła, czyli Lucyferem.

T
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #52 : 2006-11-08, 20:30:31 »

Tak, teraz rozumiem. Niepokój mój wzbudziło u mnie użycie przez Ciebie sformułowania "cały świat", bo pojęcie Baal funkcjonowało w dosyć wąskim kręgu kulturowym.
Co do ewolucji z Baala w kierunku Jahwe- ideologia generuje tu raczej poglądy. Dla teologa będzie to obrazoburstwo, dla świeckiego badacza fakt. Mimo że obydwaj dysponują podobnymi informacjami. Wszystko zależy od woli wypowiadającego poglądy.
Co do JHWH zgoda. Jego obraz ze ST to mozaika uczuć, a Księga Estery bodaj największy ból głowy dla uczonych w Piśmie, jak tu pogodzić Boga mordercę z Bogiem miłości...
Na szczęście my nie mamy tych zmartwień Wink
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #53 : 2006-11-08, 20:37:26 »

. Niepokój mój wzbudziło u mnie użycie przez Ciebie sformułowania "cały świat




 Nie dziwię Ci się. Pominąłeś bardzo wazne słowo, którego użyłem - "prawie"

T
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #54 : 2006-11-08, 20:39:14 »

No dobra, niech będzie.
Niepokój mój wzbudziło u mnie użycie przez Ciebie sformułowania "prawie cały świat", bo pojęcie Baal funkcjonowało w dosyć wąskim kręgu kulturowym.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #55 : 2006-11-08, 21:09:55 »

 Pisałem "prawie cały świat", bo tylko spójrz.
  Prawie cała Europa, Obydwie Ameryki zainfekowane przez konkwistadorów oraz imigrantów. Większość biedaków w Latinolandach rozkłada ręce przed posłannikami KK.Tylko w Azji nieco inaczej, ale jak tak dalej pójdzie, to i Azjaci się ugną. Więc , albo świat zostanie zalany przez najbardziej fanatyczną i paskudną niczym twarz Kruegera religię mahometańską, albo chrześcijaństwo wkroczy ostatnim , zdecydowanym krokiem. Jeszcze skieruj uwage na Afrykę ! Północna-wiadomo !
        W pozostałej części niewiele lepiej. Haratają się zpowodów religijnych i plemiennych. Wielu ma tam na ustach Biblię. To robota ojciaszków-misjonarzy.


T
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #56 : 2006-11-08, 21:24:47 »

W tym sensie tak, bo Baal to stara historia- bajka dla niegrzecznych dzieci.
Rzeczywiście religia w obecnej formie jest gwałtem na rozumie ludzkim i źle się dzieje, że, tak jak wspominasz, misjonarze nawracają na jedyną słuszną wiarę. Im naród głupszy, tym biedniejszy, a co za tym idzie bardziej religijny (można zmieniać kolejność 3 kluczowych słów- głupi, biedny, religijny- zdanie nie traci sensu) zgodnie z definicją wziętą żywcem z katechizmu KK.
Najgorsze jest jednak to, że religia nie jest jedynym powodem, dla którego haratają się ludzie (mimo że religia bardzo pomaga im  dokuczać sobie nawzajem) .
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #57 : 2006-11-08, 21:39:31 »

A w takiej Szwecji, na przykład, tylko 10% ludności deklaruje wiadę w boga / przynależność do jakiejkolwiek religii...
Co zmusza do myślenia...

M
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #58 : 2006-11-08, 22:53:56 »

No.... to taki „postępowy” kraj ta Szwecja, gdzie..... ludzie legalizują ohydę! Evil or Very Mad

Cytuj
Bestializm w Szwecji jest LEGALNY. Zakaz homoseksualnych i zoofilskich zachowań został zniesiony jednocześnie w 1944 roku.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #59 : 2006-11-09, 08:46:38 »

No Zbynek ,lepiej jest w tych czasach ludziom zaakceptowac ohyde niz istnienie Boga .Ciekawe, swoja droga z czego to wynika ... Rolling Eyes  Evil or Very Mad Jak myslisz Zbynek ,czemu?
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.