forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 07:51:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Dwie propozycje
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dwie propozycje  (Przeczytany 40336 razy)
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #60 : 2006-11-09, 08:50:24 »

"Przesada" wg Moniki raczej dotyczy sposobu określenia głównych bohaterów. Gdybyś przypuszczalnie napisał np: "śp. JPII" i nie Rydzol tylko np: "Ojciec Dyrektor" (ew. Rydzyk), to przesady by nie było - chyba o to chodzi Monice?.
A każdy kto się urodził sam sobie odpowie na to pytanie w stosownym czasie. Confused
Doładnie lepiej nie dałoby się tego ująć. Myślałam, że jest to oczywiste dla wszystkich.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #61 : 2006-11-09, 08:57:44 »

"Przesada" wg Moniki raczej dotyczy sposobu określenia głównych bohaterów. Gdybyś przypuszczalnie napisał np: "śp. JPII" i nie Rydzol tylko np: "Ojciec Dyrektor" (ew. Rydzyk), to przesady by nie było - chyba o to chodzi Monice?.
A każdy kto się urodził sam sobie odpowie na to pytanie w stosownym czasie. Confused
Doładnie lepiej nie dałoby się tego ująć. Myślałam, że jest to oczywiste dla wszystkich.

Ale i na to jest wytłumaczenie: czasem "ekspresja myśli" wymaga "ekspresji słowa" i można się "zagalopować" Cool, osiągając przez to przeciwny skutek od zamierzonego Sad. Zamiast zachęcić do myślenia...
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #62 : 2006-11-09, 09:14:06 »

No Zbynek ,lepiej jest w tych czasach ludziom zaakceptowac ohyde niz istnienie Boga .Ciekawe, swoja droga z czego to wynika ... Rolling Eyes  Evil or Very Mad Jak myslisz Zbynek ,czemu?
Wynika to z ogólnie z kreowanym liberalizmem w życiu i błędnie pojętnym relatywizmie życia!
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #63 : 2006-11-09, 09:22:10 »

Marishka, rzeczywiście z pewnego/jednego punktu widzenia nosimy "na sobie" cierpienie z...miłości do tej osoby.
Wg mnie to błędna forma miłości. Nosimy je, wiedząc/wierząc że My sobie z tym poradzimy. Zatem chorujemy-matrwimy się.Lepiej pomaga się jednak będąc zdrowym.
Wiele osob mnie pyta jak pomóż Temu czy Tamtemu. Da się.
Najlepiej jednak pomagać jednak...samemu sobie (co zresztą zaakcentowałaś!).Jeżeli jesteśmy o.k. - świat jest o.k.
Jak moje dziecko kichnie, kaszlnie - to ...leczę siebie. Postępuję wg zasady chcesz leczyć innych - zacznij od siebie.
A do tematu: "co im odpuścicie zostanie odpuszczone, co im zatrzymacie zostanie zatrzymane".
Logika powinna być narzędziem. Intuicja - też. Intuicja pomaga wyprzedzić zdarzenia, rozwinięta pozwala mieć dostęp do wiedzy.
Nawet niesamowitej. Jedna optymalna koleżanka miała wgląd do daty śmierci swojej babci (7 dni wcześniej).
Inna nieoptymalna (?) koleżanka 3 x poinformowała mnie o śmierci osób z jej otoczenia, które znałam. 3 x z pół rocznym wyprzedzeniem.
Tylko Bóg zna datę śmierci (Biblia)? Psalm 82,6
Ta wiedza (dostęp) uczy niesamowitej pokory. Nic nie da się zrobić. (Albo Ja mam za małą Moc (!) by udzielić własciwej porady koleżankom; taka jest prawda).
Wtedy nie moja wola (bo mała) lecz Twoja wola niech się stanie. I tu ma rację Tomasz, Twój mąż. Trzeba rozwijać wiedzę, logikę, moc.

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #64 : 2006-11-09, 10:02:44 »

Tak w sumie "Bądź Wola Twoja" to szacunek dla Innych. Niech robią swoje.
Oby był równy z Szacunkiem Do Siebie!
"kochaj bliźniego swego jak siebie samego".

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #65 : 2006-11-09, 11:59:01 »

Przed chwilą wyrzucono mnie z pewnego forum...
Wytknęłam prowadzącemu brak logiki, niekonsekwencję.
Spotykając się z takim brakiem logiki, niekonsekwencją - psychologia mowi że JĄ MAM W SOBIE (spotykamy lustra).
Wyrzucając mnie z forum objawili lęki (boją się prawdy; prawda bardzo boli). Sytuacja sugeruje mi, że mam "jasno wyrażać swoje", być w prawdzie.
A może dlatego to wszystko się stało bo wczoraj zjadłam pszenicę ...w ilości optymalnej? Mozolenie się na próżno?

Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #66 : 2006-11-09, 12:07:26 »

No dobra,powiedzmy,że niema boga to co się robi z człowiekiem po śmierci.Jak wytłumaczysz przezycia ludzi którzy wrcili z tamtej drogi.Naukowcy udowodnili oistnieniu duszy.Wiara wcale nie ogranicza człowieka w myśleniu wręcz przeciwnie zmusza do myślenia zastanawienia się nad człowieczeństwem,skąd jesteśmy i dokąd zmierzamy.Biblia została napisana przed wiekami.Nie wiadomo ile zostało dopisane a ile przemilczone.
A co z przepowiedniami? Ponoć żyjemy w czasach ostatnich jak narazie wszystko się zgadza.Neddługo się wszyscy przekonamy.

A propo odnośnie żywienia chodzi mi o te mleczne tzn o wszystkie mleczne czy tylko krowie,a zboze wszystkie czy tylko pszenicę.Czy siemie nie nalezy przypadkiem do zboż?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #67 : 2006-11-09, 12:29:20 »

rodzina lnowate - tu należy len.
rodzina traw - bezglutenowe - ryż, kukurydza, psoso, też bambus (pędy bambusa)
                 -  glutenowe - żyto, pszenica, owies, jęczmień.
Rodziny mają podobne składniki - uruchamiają zbliżone/podobne szlaki.
Mleczne - zamieniają mleko krowie na mleko kozie, kozie na owcze, owcze na mleko wielbłądzie czy bawole.
Nie ma to za dużego sensu...
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #68 : 2006-11-09, 13:10:48 »

 Szymon, masz rację. Religia nie jest jedyną przyczyna konfliktów międzyludzkich, acz jest to przyczyna bardzo istotna. Przejście obok tego zagadanienia do porządku dziennego uważam za przestępstwo.
    Od razu przy tej okazji przypomniało mi się barrdzo kontrowersyjne, ALE (tu wpisać swoje)  zdanie, jakie napisał znany krytyk chrześcijaństwa : "Ten, kto będąc chrześcijaninem nie zna "czarnej" historii Kościoła jest pospolitym nieukiem, ale ten , kto ZNA prawdziwą historię Kościoła i wciąż pozostaje chrześcijaninem, jest człowiekiem podłym".  Sam uważam, że autor nieco przesadził, bo przecież można to i owo naprawiać pozostając przy tej religii, ale coś w tym jest. I to coś jest ważkie.
 
  Zdaje się, że początek tego wątku dotyczył sugestii o zbrodni, jakiej w moim przekonaniu dokonał rząd amerykański na swoim narodzie.
Zdaje się też, że zastraszjąca ilość poważnych rozmów często kończy się tematem religii. I uważam, że to dobrze. Dlatego dobrze, bo w naszym kraju wciąż jest to temat "do dyskusji". W kraju islamskim dyskusji by nie było, ale islam ma to do siebie, że dialogu zwykł nie prowadzić z nikim.


ps: Elmo, czemu dokładasz cegiełkę do stereotypizacji pojęcia "relatywizm" ? Wtłoczono je pomiędzy strzechy i wyszło na to, że i ono zyskało miano "szatańskości" i wszelakiej wszeteczności.

T

     
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #69 : 2006-11-09, 13:14:52 »

 Ewo, powiadasz, że wyrzucono Cię z pewnego forum. Doprawdy, nie przejmuj się. To tylko dobrze o Tobie świadczy, bo nie sądzę, że wyrzucono Cię za chamstwo. Myślę, że wyleciałaś za "MYŚL".

T
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #70 : 2006-11-09, 13:20:14 »

Dzięki,rozumiem.osobiście nie mam powaznych problemów zdrowotnych,czasami tylko problem ze skórą,im bardziej się drapałam tym bardziej swędziała,żadne balsamy nie pomagały,probowałam zmniejszać potem zwiększać białko myślałam,że to moze woda jest zanieczyszczona.Być moze ''winowajcą'' :lol:jest biały ser,czyli sernik.No to by było przerąbane.Jak upiec ciasto bez mąki,masła,sera.Mąkę zastąpiłam juz dawno orzechami,migdałami,słonecznikiem,sezamemi ostatnio siemieniem lnianym.Robiłam jak tradycyjne kruche ciasto z odrobiną cukru tylko co dać zamiast masła.Czy ktoś robił może z oliwą? Shocked
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #71 : 2006-11-09, 14:45:39 »

Wyleciałam ze Świętego forum.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #72 : 2006-11-09, 14:57:39 »

Czepianie się masła ma sens tylko gdy prowokacja na mleczne jest pozytywna, a zmiany nie ustępują po 3 tyg.
Z resztą u osób młodych i zdrowych i "mało chorych" reakcja na masło wygasa najszybciej. Mało alergenu?
Nie włączałabym jednak masła na stałe do codziennego jadłospisu. Jestem za medycyną, która daje gwarancję wyleczenia PO trzech dobach. Co do zamiany na oliwę z oliwek poczekam na wypowiedź bardziej doświadczonych.
Z chlebem lnianym zaczęło się dobrze. Kupiłam 200g(1,90zł) i... zjadłam na pierwsze śniadanie w drodze do pracy (jakieś 30-40g). Niestety poprawiłam się i...na drugie śniadanie (jadąc z jednej roboty do drugiej) też zjadłam siemię lniane. Może jednak poprawię się i zacznę piec?
Zapisane
adax
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #73 : 2006-11-10, 15:22:48 »

Wracając do pierwotnego tematu - nalezy rozważyć jak solidne posiadamy dowody na "teorię spiskową" lub na jej brak. Uważam, że tak duże przedsięwzięcie logistyczne i zapewne polityczne musiałoby być "obsługiwane" przez dość dużą ilość osób a to znacząco zwiększa ryzykow dekonspiracji - szczególnie takich (chaniebnych) działań.
Nie pomyślałeś o tym?
Nawet w najbardziej zdegenerowanym narodzie są jednostki pozytywne które "wywlekają" różne (o wiele mniej spektakularne) perełki - narażając wszystko co mają tj. własne życie!   
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #74 : 2006-11-10, 16:58:55 »

 Adax, ja ciągle nie moge pojąć własnej głupoty i zaślepienia. Przecież dwie wieże zawaliły się  w sposób "domku z kart". Tak wyburza się stare, niepotrzebne budynki. Detonuje się bardzo inteligentnie popodokładane ładunki, aby poza chmurą kurzu uzyskać piękną , skonsolidowaną w jednym miejscu kupę gruzu. Zwłaszcza w miejscach gęsto zabudowanych.  Dowodów jest o wiele więcej. Można rozmawiać.

Tomek
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #75 : 2006-11-10, 17:29:17 »

[
  Dowodów jest o wiele więcej. Można rozmawiać.Tomek

Ale, o czym -jak "wszystko bylo zaplanowane , a plan zapiety na ostatni guzik, i dalej toczy sie wg. "PLANU"
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #76 : 2006-11-10, 17:32:24 »


Ale, o czym -jak "wszystko bylo zaplanowane , a plan zapiety na ostatni guzik, i dalej toczy sie wg. "PLANU"
Cytuj

 

Ano. Toczy się. Ale rozmowa to terapia.

T
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #77 : 2006-11-10, 17:35:32 »

Oj, gdyby "ta terapia"mogla wyleczyc, albo chociaz podleczyc.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #78 : 2006-11-10, 17:56:41 »

 Pozwolę sobie tu być wulgarny - i od razu obiecuję, że nigdy więcej.

Po prostu wolę żyć w lekkim , ale świadomym wkurwieniu niż żyć w skurwieniu.
        Hano, rozmowa jest terapią, bo z dużym prawdopodobieństwem prowadzi do wyleczenia z głupoty. No, chyba , że moja naiwność sięgnęła już zenitu.

T
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #79 : 2006-11-10, 19:38:40 »

[





.
        Hano, rozmowa jest terapią, bo z dużym prawdopodobieństwem prowadzi do wyleczenia z głupoty. No, chyba , że moja naiwność sięgnęła już zenitu.

T

Chyba ulzylo, po tych przeklenstwach.
Oj, chciala bym, chciala zeby prowadzila do wyleczwnia z glupoty tez--a naiwnosc w zenicie?--zobaczysz jak pelne bedzie kino .
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 17 zapytaniami.