forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2019-11-12, 05:13:57

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczy─ç spo┼╝ytych kalorii, natomiast nale┼╝y liczy─ç kalorie przy kupowaniu ┼╝ywno┼Ťci.
566450 wiadomoÂci w 4026 w▒tkach; wys│ane przez 47 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: algrab
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Dwie propozycje
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Dwie propozycje  (Przeczytany 16792 razy)
Tomkiewicz
GoŠ

Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #80 : 2006-11-10, 20:27:46 »

A ju┼Ťci !!

Kino prawie pe┼éne. No niech b─Ödzie, ┼╝e zarobimy na g┼éupocie ludzkiej. Ja si─Ö nie ciesz─Ö.

T
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #81 : 2006-11-10, 20:33:54 »

Fajna recenzja tego filmu o kt├│rym m├│wimy (i kt├│ry Tomek puszcza w tej chwili w kinie):

http://film.onet.pl/0,0,1368861,1,600,artykul.html

M├│wi─Ö "fajna", bo w spos├│b kulturalny wytyka beznadziejno┼Ť─ç takiej produkcji, por├│wnuj─ůc ja na ko┼äcu do kina naprawd─Ö artystycznego (bodaj┼╝e Zanussi jest wspomniany).

M
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #82 : 2006-11-10, 21:45:28 »

No i prosz─Ö. W rzeczonym filmie jest scena, kiedy z pochmurn─ů jak poranek w Londynie twarz─ů  papie┼╝ ogl─ůda nowojorsk─ů tragedi─Ö. I co ?
  Uwaga !! Na ekranie kina najpierw jeden z samolot├│w uderza w drug─ů z wie┼╝, a POTEM z nie wiadomo jakich przyczyn, tw├│rcy oszcz─Ödzili widzowi widoku zapadaj─ůcej si─Ö wie┼╝y. Wiecie , co wida─ç ? Ot├│┼╝, tylko i wy┼é─ůcznie chmur─Ö kurzu i py┼éu. Ju┼╝pojawi┼éo si─Ö troche film├│w dok. analizuj─ůcych  zawalanie si─Ö wie┼╝ i najwyra┼╝niej ju┼╝ nie wolno, albo nie wypada pokazywa─ç tego szerokim masom. TAk ja to na dzie┼ä dzisziejszy pojmuj─Ö.

T
Jona
GoŠ

Email
« Odpowiedz #83 : 2006-12-06, 15:43:03 »

Elmo

przegl─ůdne┼éam pobie┼╝nie posty tu chodzi o co┼Ť wi─Öcej  ,tu jest  zapiek┼éa zawi┼Ť─ç kt├│ra  si─Öga g┼é─Öbi osobowo┼Ťci cz┼éowieka
zniewolonego przez...
>>>>>
Tomkiewicz

Bedzie z mojej strony głupia odpowiedź na głupie pytanie.
  Ot├│┼╝, ukara┼é ich , bo by┼é emocjonalnym frustratem, msciwym s┼éabym , pe┼énym pogardy bo┼╝kiem. Skoro obdarzasz swojego Boga cechami ludzkimi, b─ůd┼║ konsekwentna. Skoro msciwy, to posiada te┼╝ inne cechy cz┼éowieka. Miewa orgazmy, brzydki zapach z ust, wzd─Öcia (chyba, ┼╝e to B├│g Opty). Elmo, skoro B├│g jest msciwy , to i pewnie zazdrosny. A skoro przejawia takie same cechy jak cz┼éowiek, to nie mo┼╝e by─ç doskona┼éy.

>>>>
tomkiewicz
pisze
Pozwol─Ö sobie na nieco odwa┼╝n─ů analogi─Ö, kt├│ra jedynie ma na celu podkre┼Ťli─ç za┼Ťlepienie. Ot├│┼╝, alkoholicy znani s─ů z zapierania si─Ö, ┼╝e pij─ů. Ja uwa┼╝am, ┼╝e ludzie religijni s─ů w pewien spos├│b "na zewn─ůtrz logiki" . Nigdy nie przyznaj─ů , ┼╝e mog─ů si─Ö  myli─ç, tak jak alkoholik nie przyznaje si─Ö do bycia alkoholikiem. Pos┼éuguj─ůc si─Ö abstrakcj─ů, ludzie religijni sami spychaj─ů si─Ö na margines wiarygodno┼Ťci poprzez zaparcie si─Ö logiki. Nie istnieje mo┼╝liwo┼Ť─ç dialogu , poniewa┼╝ religia zak┼éada FAKTYCZNE ISTNIENIE ABSURDU.
>>>>>
Takie za┼éo┼╝enie przypomina za┼éo┼╝enie ,┼╝e nie ma Boga s┼éusznie jest przyr├│wnane do alkoholika kt├│ry zaprzecza kim jest - agnostyk zepchna┼é siebie na margines  poprzez w┼éasne ZAPRZECZANIE - jego myslenie jest tak absurdalne jak on sam.

>>>>>>
toan
Mo┼╝na na podstawie Biblii twierdzi─ç, np: ┼╝e B├│g (raczej BOGOWIE) jest zwierz─Öciem albowiem:
ST, KK 3, 18
Los cz┼éowieka podobny jest do losu zwierz─ůt
"Ze wzgl─Ödu na syn├│w ludzkich,
B├│g chce ich bowiem do┼Ťwiadczy─ç , ┼╝eby wiedzieli,
┼╝e sami przez si─Ö s─ů tylko zwierz─Ötami."
tam - 21
"Któż pozna, czy siła życiowa synów ludzkich idzie w górę,
a si┼éa ┼╝yciowa zwierz─ůt zst─Öpuje w d├│┼é, do ziemi?" - chodzi o dusz─Ö.
- tu mo┼╝na si─Ö zastanowi─ç nad "m─ůdro┼Ťci─ů" ┼Ťmierci.
A wcze┼Ťniej:
 ST, KR 1, 25
A wreszcie rzekł Bóg "Uczyńmy (nie - uczynię!)
człowieka na Nasz (nie - mój!) obraz, podobnego Nam (nie - mnie).

A wi─Öc skoro cz┼éowiek jest tylko zwierz─Öciem, a B├│g(owie) stworzyli go na "obraz i podobie┼ästwo swoje" - to B├│g (owie) s─ů tylko zwierz─Ötami!

Nie szkoda czasu na takie "rozwa┼╝ania"?
>>>>>
Ja tu nie widzę stwierdzenia ,że człowiek jest zwierzęciem ,ale przyrównanie człowieka do zwierzęcia, jedno co trzeba by zrobic to rozważyć kiedy , jest podobny i czy można nie byc podobnym.
Tak Bogowie=Anio┼éowie-W┼éadcy  uczynili  ludzi na swoje podobie┼ästwo ,st─ůd rasy.
Człowiek podobny jest do bydła ale tylko wtedy kiedy pozostanie w swoim niezmienionym stanie.
Jesli sie nie narodzicie z Wody i Ducha nie ujrzycie Kr├│lestwa Bo┼╝ego.

To ,┼╝e ludzie tak znaj─ů Boga i tylko tyle wiedz─ů o Bogu ,zawdzi─Öczamy tym kt├│rzy umieli czyta─ç a innym zabraniali .
Trudno nam uwierzy─ç ,┼╝e by┼é ZAKAZ czytania Biblii a kto ja mia┼é -milcza┼é ze strachu przed klerem ,dzisiaj czytamy jeszcze nie musimy si─Ö ukrywa─ç  teraz tylko Mysle─ç musimy sami , wolni od nalecia┼éo┼Ťci .

Strony: 1 2 3 4 [5] Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.