forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 14:41:34

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
659740 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Dwie propozycje
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dwie propozycje  (Przeczytany 40322 razy)
Tomkiewicz
Go


Email
Dwie propozycje
« : 2006-10-25, 19:28:11 »

 Mam dwie propozycje zdolne zadowolić zarówno kompletnych idiotów, jak i również ludzi myślących.
   
   Jako, że na tym świecie kretyni mają pierwszeństwo, to cos specjalnie dla nich:

   http://ufonauci.w.interia.pl/wtc_pl.htm


    A teraz coś na poważnie. Propozycja dla osób, które myślą samodzielnie uwzgledniając coś , co dla zdrowego umysłu narzuca się jako prawda niezależna od skrzywień nadinterpretacji. Panie i Panowie, przypomnijmy sobie 11-ego września. Zobaczmy go oczami rozsądku, nie oczami farmera z Teksasu.

http://wtc.hotnews.pl/



pozdrawiam serdecznie !

T
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #1 : 2006-10-25, 19:47:49 »

Tomek jak ty pieknie operujesz stopniami uposledzenia umyslowego ,widac od razu zes znawca oligofrenopedagogiki. idioci ,kretyni....Ja bym na twoim miejscu byla ostrozna w naduzywaniu tych slow, bo nie wiadomo co wyciu kogos moze spotkac.
Nie sadze ,zeby ktos na forum byl uposledzony w takim stopniu.
To krzywdzace nie dla zdrowych ,ale dla chorych osob.Tomek ,troche szacunku.Bo zycie lubi platac figle.
A o ufonautach to sobie poczytaj sam   Laughing  Laughing  Laughing
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #2 : 2006-10-25, 19:49:53 »

Na forum już funkcjonują dwa linki do podobnych stron (mam na myśli wtc.hotnews.pl), ale dzięki za ciekawą stronę.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #3 : 2006-10-26, 15:13:18 »

Tomek jeszcze jedno.Tresc twojego postu rozpoczynajacy ten watek sugeruje ,ze zycie jeszcze nie nauczylo cie pokory.Jakos z glowy nie moze mi wyjsc ,jak mogles pisac o stopniach uposledzenia umyslowego( debil ,kretyn ),nie majac pojecia jak to jest.Do wiadomosci ci podaje ,ze ludzie z tym stopniem uposledzenia ,nie mieliby szans napisac ,czy przeczytac i zrozumiec jakis post i nie zycze ci zebys kiedys sie przekonywal o tym na wlasnej skorze.Bo rodziny ,ktore maja bliskich takich chorych ,bardzo cierpia.
Pogratulowac "humoru" .
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #4 : 2006-10-26, 19:51:21 »

 Elmo, czym dla Ciebie jest pokora ?
       Terminologia "kretyno-debiliczna" , jaką zastosowałem, jest po prostu udniesieniem potocznym do tych rzesz ludzi,którzy ostatnią rzeczą , o jakiej myślą, jest myślenie. Żartujesz, prowokujesz do wypowiedzi, czy tez naprawde nie dostrzegasz określeń "potocznych" ?
       Dziwne.

  Wracając do pokory. Nie jest dla mnie cnotą. Mam babkę, ona żyje wedle zasady "pokorne cielę dwie krowy ssie" i dlatego pogardzam nią. NIe wstydzę się tego i nie mam poczucia winy. Uważam, że pokorni ludzi są niebezpieczni, albo po prostu  wystraszeni. Ja sam bywam nieśmiały, czasem zachowuję dziwny, zahamowany dystans , ale pokora ? Od razu coś się we mnie gotuje. Nie miałem na myśłi kretynów, debilizmu jako pojęć medycznych. Powinnaś to wyczuć.

T
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #5 : 2006-10-26, 20:03:54 »

Piszac o pokorze nie chodzilo mi o "pokorne ciele dwie matki ssie " bo ja akurat jestem odwrotnym uosobieniem tego przyslowia.Chodzi o szacunek ,o pokore w stosunku do ludzi znacznie uposledzonych.Skoro nie znasz znaczenia slow medycznych ,nie uzywaj ich w jezyku potocznym.Nie usprawiedliwiaj sie.Wiesz co? Na forum jest tak: ze z jednym czlowiek sie zgadza z drugim nie.Ale ,nie powiedzialabym do nikogo debil czy kretyn ,bo akurat znam znaczenie tych slow.Kazdy ma swoje racje ,ty masz swoje ,ja swoje ,Daniel swoje ,Marek swoje ,ale to wcale nie znaczy ,ze mamy sie obrazac.
Moje ostateczne zdanie jest takie ,ze uzyles bardzo mocnych slow.Ty pojmujesz to inaczej ,bo nigdy nie widziales takich ludzi ,ja akurat mialam okazje widziec tych ludzi i i ch rodziny i ani mi w glowie uzywac tych slow w jezyku potocznym.Papa
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #6 : 2006-10-27, 18:02:01 »

 Znam znaczenie terminów medycznych , ale znam też potoczną częśc języka polskiego.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #7 : 2006-10-27, 18:13:19 »

taaaa.potoczny jezyk znasz , a owszem ,nie zaprzeczam.nieposkromiony jezyczek  Mr. Green .Znasz moze madyczne znaczenie tych slow,bo nietrudno znalezc objasnienia.
Alle tylko teoretycznie ,a prawtycznie wcale ,niestety. Confused
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #8 : 2006-10-27, 18:19:22 »

 Owszem, jest nieposkromiony.

Co do praktycznej znajomości. Byłem dwa razy w takim miejscu, bo przez 6 głupich lat znałem pewną psycholog kliniczną. Miała praktyki. Widziałem takich ludzi, każdy widział. NIe chcę mieć z nimi nic do czynienia, są wynikiem bestialskiego procederu narodzin za wszelką cenę lub nieszczęśliwych zbiegów okoliczności (nabyte przypadki).
                 
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #9 : 2006-10-27, 18:27:25 »

Cytuj
   NIe chcę mieć z nimi nic do czynienia
iiiiiiiii jasne  Shocked
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #10 : 2006-10-27, 18:38:37 »

Oczywiście wolałabyś, abym zarzucił  Cię stekiem obłudy pseudomoralnego bełkotu. Jesteś w stanie, będąc całkiem szczerą wobec siebie, stwierdzić, że współczujesz tym ludziom ? Że na ich widok nie ogarnia Cię lęk i obrzydzenie ?
   Współczucie można czyuć tylko wtedy, gdy zna się coś z własnego doświadczenia. A zatem, żeby współczuć "sprawnym inaczej", sama musiałabyś się na chwilę taką stać. Rozumiesz różnice między obłuda i fałszem a prawdziwością emocji ?



Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #11 : 2006-10-27, 18:44:48 »

Wiesz co? chodzilam kiedys do szkoly medycznej gdzie mielismy praktyki na przeroznych oddzialach,miedzy innymi psychiatrycznych ,dla doroslych i dla dzieci.I przychodzilam z tych oddzialow i caly czas myslalam o tych ludziach,caly czas rozstrzasalam kazde slowo ,kazdy gest.przychodzilam i plakalam.Ta szkola byla dla mnie szkola zycia.Ale ze szczeroscia przyznaje ze nie urawiam swojego zawodu z jednej strony bo w polsce jakos trudno znalezc prace w tym zawodzie ,a zdrugiej strony ,nie chce bo bym sie zadreczyla.To byl jedem przypadek z mojej szkoly.Byly inne oddzialy i inne przypadki.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #12 : 2006-10-27, 18:47:11 »

 Jest pewna różnica między przypadkami do wyleczenia, a kompletną beznadzieją . Szkoda, że i jedni i drudzy nierzadko na jednych oddziałach.

Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #13 : 2006-10-30, 03:57:37 »

Elmo, czym dla Ciebie jest pokora ?
       Terminologia "kretyno-debiliczna" , jaką zastosowałem, jest po prostu udniesieniem potocznym do tych rzesz ludzi,którzy ostatnią rzeczą , o jakiej myślą, jest myślenie. Żartujesz, prowokujesz do wypowiedzi, czy tez naprawde nie dostrzegasz określeń "potocznych" ?
       Dziwne.

  Wracając do pokory. Nie jest dla mnie cnotą. Mam babkę, ona żyje wedle zasady "pokorne cielę dwie krowy ssie" i dlatego pogardzam nią. NIe wstydzę się tego i nie mam poczucia winy. Uważam, że pokorni ludzi są niebezpieczni, albo po prostu  wystraszeni. Ja sam bywam nieśmiały, czasem zachowuję dziwny, zahamowany dystans , ale pokora ? Od razu coś się we mnie gotuje. Nie miałem na myśłi kretynów, debilizmu jako pojęć medycznych. Powinnaś to wyczuć.

T

Swego czasu PRZYJACIELE podarowali mi książkę pt. „Księga Mądrości Żydowskich”. Od czasu do czasu zaglądam do niej i dzisiaj znalazłam coś takiego:
„Kto posiada następujące trzy przymioty, należy do uczniów naszego ojca Abrahama. Kto zaś posiada trzy inne przymioty należy do uczniów występnego Balaama. Życzliwość, pokora i skromność – oto przymioty uczniów praojca Abrahama. Zazdrość wyniosłość i pożądliwość – oto cechy występnego Balaama.
Jaka jest różnica między uczniami praojca Abrahama a uczniami występnego Balaama?
Uczniowie praojca Abrahama zażywają żywota na tym świecie i mają swój udział na tamtym świecie. Uczniom występnego Balaama przypada w dziedzictwie piekło, oni zstępują w otchłań zguby.”


Wg mnie pokora , jeżeli idzie w parze z mądrością, to dobra i pożądana cecha.

Tomku, wiesz już dużo, ale jak będziesz  wiedział WSZYSTKO, to myślę ,że przestaniesz pogardzać drugim człowiekiem.

Pozdrawiam  Zofia
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #14 : 2006-10-30, 13:30:47 »

Tomek wie jeszcze zbyt mało, stąd szfladkowanie i pogarda, ale jest na dobrej drodze.

Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #15 : 2006-10-30, 13:56:43 »

"Tomek wie jeszcze zbyt mało, stąd szfladkowanie i pogarda, ale jest na dobrej drodze".

Amen

ps: I to jest właśnie postawa "z góry". Jej szczytowy wręcz przykład. Skoro Halino wiesz WSZYSTKO, to po co tu piszesz ? Żeby uczyć ? P
    W moim przekonaniu człowiek wiedzący wszystko (cokolwiek to znaczy) może mieć poważny problem z super-ego. Więc, albo jest to megalomania albo chodzi o interes. Tobie nie chodzi o to drugie.


T
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #16 : 2006-10-30, 22:07:27 »

Człowiek, który wie wszystko to już ...umiera, a mi się jeszcze żyje.

Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #17 : 2006-10-31, 16:46:43 »

 Dlatego postaraj się być sceptyczną.

T
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #18 : 2006-11-07, 13:25:13 »

Może lepiej tak: ''Człowiek uczy się całe życie,a umiera głupi''
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #19 : 2006-11-07, 13:37:49 »

 Eee tam, od razu głupi.

  Raczej z głupich powodów, najczęściej spowodowanych przez samego siebie.

T
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 18 zapytaniami.