forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 05:35:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
659690 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Dwie propozycje
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dwie propozycje  (Przeczytany 40317 razy)
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #80 : 2006-11-10, 20:27:46 »

 A juści !!

  Kino prawie pełne. No niech będzie, że zarobimy na głupocie ludzkiej. Ja się nie cieszę.

T
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #81 : 2006-11-10, 20:33:54 »

Fajna recenzja tego filmu o którym mówimy (i który Tomek puszcza w tej chwili w kinie):

http://film.onet.pl/0,0,1368861,1,600,artykul.html

Mówię "fajna", bo w sposób kulturalny wytyka beznadziejność takiej produkcji, porównując ja na końcu do kina naprawdę artystycznego (bodajże Zanussi jest wspomniany).

M
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #82 : 2006-11-10, 21:45:28 »

 No i proszę. W rzeczonym filmie jest scena, kiedy z pochmurną jak poranek w Londynie twarzą  papież ogląda nowojorską tragedię. I co ?
  Uwaga !! Na ekranie kina najpierw jeden z samolotów uderza w drugą z wież, a POTEM z nie wiadomo jakich przyczyn, twórcy oszczędzili widzowi widoku zapadającej się wieży. Wiecie , co widać ? Otóż, tylko i wyłącznie chmurę kurzu i pyłu. Jużpojawiło się troche filmów dok. analizujących  zawalanie się wież i najwyrażniej już nie wolno, albo nie wypada pokazywać tego szerokim masom. TAk ja to na dzień dzisziejszy pojmuję.

T
Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Dwie propozycje
« Odpowiedz #83 : 2006-12-06, 15:43:03 »

Elmo

przeglądnełam pobieżnie posty tu chodzi o coś więcej  ,tu jest  zapiekła zawiść która  sięga głębi osobowości człowieka
zniewolonego przez...
>>>>>
Tomkiewicz
Cytuj

Bedzie z mojej strony głupia odpowiedź na głupie pytanie.
  Otóż, ukarał ich , bo był emocjonalnym frustratem, msciwym słabym , pełnym pogardy bożkiem. Skoro obdarzasz swojego Boga cechami ludzkimi, bądź konsekwentna. Skoro msciwy, to posiada też inne cechy człowieka. Miewa orgazmy, brzydki zapach z ust, wzdęcia (chyba, że to Bóg Opty). Elmo, skoro Bóg jest msciwy , to i pewnie zazdrosny. A skoro przejawia takie same cechy jak człowiek, to nie może być doskonały.


>>>>
Cytuj
tomkiewicz
pisze
Pozwolę sobie na nieco odważną analogię, która jedynie ma na celu podkreślić zaślepienie. Otóż, alkoholicy znani są z zapierania się, że piją. Ja uważam, że ludzie religijni są w pewien sposób "na zewnątrz logiki" . Nigdy nie przyznają , że mogą się  mylić, tak jak alkoholik nie przyznaje się do bycia alkoholikiem. Posługując się abstrakcją, ludzie religijni sami spychają się na margines wiarygodności poprzez zaparcie się logiki. Nie istnieje możliwość dialogu , ponieważ religia zakłada FAKTYCZNE ISTNIENIE ABSURDU.
>>>>>
Takie założenie przypomina założenie ,że nie ma Boga słusznie jest przyrównane do alkoholika który zaprzecza kim jest - agnostyk zepchnał siebie na margines  poprzez własne ZAPRZECZANIE - jego myslenie jest tak absurdalne jak on sam.


Cytuj
>>>>>>
toan
Można na podstawie Biblii twierdzić, np: że Bóg (raczej BOGOWIE) jest zwierzęciem albowiem:
ST, KK 3, 18
Los człowieka podobny jest do losu zwierząt
"Ze względu na synów ludzkich,
Bóg chce ich bowiem doświadczyć , żeby wiedzieli,
że sami przez się są tylko zwierzętami."
tam - 21
"Któż pozna, czy siła życiowa synów ludzkich idzie w górę,
a siła życiowa zwierząt zstępuje w dół, do ziemi?" - chodzi o duszę.
- tu można się zastanowić nad "mądrością" śmierci.
A wcześniej:
 ST, KR 1, 25
A wreszcie rzekł Bóg "Uczyńmy (nie - uczynię!)
człowieka na Nasz (nie - mój!) obraz, podobnego Nam (nie - mnie).

A więc skoro człowiek jest tylko zwierzęciem, a Bóg(owie) stworzyli go na "obraz i podobieństwo swoje" - to Bóg (owie) są tylko zwierzętami!

Nie szkoda czasu na takie "rozważania"?
>>>>>
Ja tu nie widzę stwierdzenia ,że człowiek jest zwierzęciem ,ale przyrównanie człowieka do zwierzęcia, jedno co trzeba by zrobic to rozważyć kiedy , jest podobny i czy można nie byc podobnym.
Tak Bogowie=Aniołowie-Władcy  uczynili  ludzi na swoje podobieństwo ,stąd rasy.
Człowiek podobny jest do bydła ale tylko wtedy kiedy pozostanie w swoim niezmienionym stanie.
Jesli sie nie narodzicie z Wody i Ducha nie ujrzycie Królestwa Bożego.

To ,że ludzie tak znają Boga i tylko tyle wiedzą o Bogu ,zawdzięczamy tym którzy umieli czytać a innym zabraniali .
Trudno nam uwierzyć ,że był ZAKAZ czytania Biblii a kto ja miał -milczał ze strachu przed klerem ,dzisiaj czytamy jeszcze nie musimy się ukrywać  teraz tylko Mysleć musimy sami , wolni od naleciałości .



Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.022 sekund z 18 zapytaniami.