forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 22:56:39

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658481 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Głodówka, Wegetarianizm - gdzie leży prawda?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 27 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Głodówka, Wegetarianizm - gdzie leży prawda?  (Przeczytany 308763 razy)
toan
Go


Email
Odp: Głodówka, Wegetarianizm - gdzie leży prawda?
« Odpowiedz #20 : 2006-11-05, 11:38:44 »

„nikt, nigdy nie wyleczył się głodówkami z żadnej choroby.”  „Dłuższy post w KAŻDYM przypadku jest szkodliwy (...) gdyż kwas żołądkowy zamiast trawić pokarm trawi ściany żołądka”. 

Ja również chętnie zapoznałbym się ze źródłami tych cytatów, ponieważ w Internecie jest wiele "cytatów" Jana Kwaśniewskiego, choć nigdy takich słów nie wypowiedział i nie napisał. Proszę w związku z tym, abyś zapoznał się ze sposobem "preparowania" takich materiałów (http://tiny.pl/r1tl).
A głodówka fizjologicznie i biochemicznie, czyli faktycznie Wink - to zupełnie coś innego jak post, a więc chodzi o głodówkę, czy post? - czekamy na podanie źródeł cytatów.
Zapisane
Robert
Go


Email
Odp: Głodówka, Wegetarianizm - gdzie leży prawda?
« Odpowiedz #21 : 2006-11-05, 13:17:50 »

wojteks** A wydawałoby się, że osoba na DO powinna mieć sprawniej działający umysł... Nigdzie nie pisałem ani nie zarzucałem, że ktoś (Kwaśniewski) broni mi głodówek. Poza tym nie byłoby to praktycznie możliwe. Dyskusja dotyczyła poglądów! Czy rację ma Dr głosząc takie opinie czy nie. Źródło cytatu: książka Dr Kwaśniewskiego "Dieta Optymalna Dieta Idealna".
elmo** Tak, nic nie jadłem a piłem jedynie wodę. W 18-tym dniu głodówki miałem bardzo dużo energii oraz nadzwyczajnie wyciszony umysł. Taki stan można jedynie zrozumieć poprzez własne doświadczenie. Istnieje tysiące przykładów o leczniczej sile głodówek. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to mogę podać link do jednej książki dostępnej za darmo w internecie (jęz. ang.) napisanej przez lekarza który po 6 latach tradycyjnego leczenia (owrzodzenie jelita grubego) stanął przed jedyną alternatywą – operacyjne usunięcie jelita i noszenie worka na g... do końca życia.
Po 42 dniach głodowania był wyleczony! W książce są jego zdjęcia, zdjęcia jego rodziny oraz nazwiska lekarzy którzy "leczyli" go przez te 6 lat. Kiedy był już zdrowy wziął udział w pewnym otwartym sympozjum dot. tej choroby (ulcerative colitis) i kiedy zabrał głos próbując opisać swoje doświadczenie to usunięto go z sali siłą (lekarza!).
toan** Wydaje się, że to źródło na które się powołuję jest dość wiarygodne i nie jest "spreparowanym materiałem". Książka została wydana przez Wydawnictwo "WGP" "Dieta Optymalna Dieta Idealna", rozdział "Igraszki z głodem" . W innej ksiązce Dr Kwaśniewski napisał, że człowiek na diecie niskokalorycznej nie może dożyć 80 lat. To też jest nieprawda.
W sumie mam w posiadaniu 5 książek Dr Kwaśniewskiego i wszystkie oczywiście przeczytałem. Raz jeszcze podkreślam, nie jestem wrogiem Dr Kwaśniewskiego. Wprost przeciwnie, jestem jego zwolennikiem. Jednak w wielu kwestiach sprawy nie są aż tak jednoznaczne. O negatywnych opiniach Dr K. dot. głodówek czytałem jeszcze w innych jego ksiązkach ale nie chce mi się teraz szukać.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Głodówka, Wegetarianizm - gdzie leży prawda?
« Odpowiedz #22 : 2006-11-05, 14:21:19 »


toan** Wydaje się, że to źródło na które się powołuję jest dość wiarygodne i nie jest "spreparowanym materiałem". Książka została wydana przez Wydawnictwo "WGP" "Dieta Optymalna Dieta Idealna", rozdział "Igraszki z głodem" . W innej ksiązce Dr Kwaśniewski napisał, że człowiek na diecie niskokalorycznej nie może dożyć 80 lat. To też jest nieprawda.
W sumie ...

W sumie to chodzi o to, abyś podał dokładnie źódło informacji. Bo na takiej zasadzie w książce DODI rozdział "Igraszki z głodem" s. 78 w. 14 to  wydaje mi się, że "Kwaśniewski" radzi tak: cyt" Rano wypij szklankę ciepłej wody z łyżką stołową gorzkiej soli, następnie przygotuj  2,2 litra mieszanki soków grejpfrutowego, pomarańczowego, cytrynowego oraz wody destylowanej. Pij roztwór co pół godziny po 100 gramów. Do końca dnia jedz wyłącznie pomarańcze." Czy ja źle rozumiem, czy Kwaśniewski radzi spożywać naturalne soki w Diecie Optymalnej i pomarańcze do końca dnia?, czy codziennie do końca życia Wink tak radzi?
Zapisane
Robert
Go


Email
Odp: Głodówka, Wegetarianizm - gdzie leży prawda?
« Odpowiedz #23 : 2006-11-11, 12:30:48 »

Na życzenie podaję dokładne źródło informacji: książka Marka Chylińskiego i Jana Kwaśniewskiego "Dieta Optymalna Dieta Idealna" Wydawnictwo WGP rok 2004 rozdział "Igraszki z głodem" str.77 wiersz 5 od góry "Od głodu jeszcze nie ustąpiła żadna choroba"... str.76 wiersz 1 od góry "głodówki z wyboru są wszak czymś absolutnie obcym ludzkiej naturze"... str.76 w.8 od góry "człowiek głodować nie powinien, gdyż walka o pełny żołądek była zawsze motorem rozwoju ludzkości"... str. 85 w.16 od góry "żołądek wytwarza kwas nawet wtedy, gdy jest pusty, sygnalizując jednocześnie, że domaga sie pokarmu. I wtedy dochodzi do tego, co nazywamy samotrawieniem tkankowym, które szybko prowadzi do owrzodzenia żołądka. Dłuższy post w każdym przypadku jest więc szkodliwy, gdyż agresywny kwas zołądkowy zamiast trawić pokarm trawi sciany zołądka"... I tego typu kompletnie fałszywych stwierdzeń możnaby jeszcze więcej przytoczyć tylko po co? Tyle powinno wystarczyć. Ja wiem, dla niektórych to co powie, napisze Dr Kwaśniewski to świętość więc będą próbowali popierać jego opinie. Nie ma to jednak żadnego znaczenia. Prawidłowo prowadzone głodówki uratowały życie wielu osobom. I to jest niezaprzeczalny fakt.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Głodówka, Wegetarianizm - gdzie leży prawda?
« Odpowiedz #24 : 2006-11-11, 13:48:32 »

W sumie to czepianie się słówek.
Też miałam nieprzyjemności ze zdania w swojej książce : "każda cukrzyca jest wyleczalna". Rzeczywiście powinnam temat rozwinąć, a nie zostawić czytelnika wkurzonego...
Raz prowadzilam pacjentkę na głodówce 14 dni. Na jej życzenie. Efekty były niesamowite. Miała niewiele chorob. Po 14 dniach zniknęła jej nawet niewyraźna mowa.
Zaczęła mówić powoli, bez nasilonego "myślotoku". Wcześniej miałam problemy by ją zrozumieć. Zjadała spółgloski, końcówki...
Po 14 dniach zasycił ją plaster truskawki! Teraz wyznaczyła sobie dawkę dobową jej ulubionych truskawek 7-8 (lato). (Ja jakoś mam wstręt do mrożonek).
Raz byłam 3 dni na wodzie i kiedyś indziej 3 dni na warzywach.
Wszyscy obecni na tym forum wiedzą że post JEST dietą tłustą.
Zapisane
Robert
Go


Email
Odp: Głodówka, Wegetarianizm - gdzie leży prawda?
« Odpowiedz #25 : 2006-11-11, 14:30:17 »

To nie jest czepianie się słówek tylko zasadnicza różnica zdań. Stwierdzenie, że: "Od głodu jeszcze nie ustąpiła żadna choroba" może być tylko prawdziwe albo fałszywe. Ja wiem, że jest to absolutnie fałszywe. Podobnie jak zdanie: "Dłuższy post w każdym przypadku jest więc szkodliwy".
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: Głodówka, Wegetarianizm - gdzie leży prawda?
« Odpowiedz #26 : 2006-11-11, 14:47:50 »

Robert nie wiesz "dziecko" co to głód, bo pewnie jesteś z pokolenia powojennego. Ja zadnałam w dzieciństwie głodu. Do czego prowadzi - popatrz - http://tiny.pl/rl4n. Prażuchę i inne wegetariańskie dania też jadłam. Jakoś nie było to dla mnie zdrowe Sad.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Głodówka, Wegetarianizm - gdzie leży prawda?
« Odpowiedz #27 : 2006-11-11, 15:08:44 »

Nie sadze aby glodowanie bylo zdrowe ,ale z tego co piszecie ,co ludzie przedstawieni na fotografii i w ogole ludzie zaglodzeni w obozach mieliby strasznie owrzodziale zoladki ,a nie sadze ,zeby tak bylo.Nie ktorzy z nich pewnie zyja do tej pory... w zdrowiu.
Moim zdaniem na wrzody zoladka wplywa wiele czynnikow : nieprawidlowe zywienie ,przy tym stres ,leki farmakologoczne ,bakterie ,wirysy ,grzyby.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Głodówka, Wegetarianizm - gdzie leży prawda?
« Odpowiedz #28 : 2006-11-11, 15:11:08 »

 Nie widzę najmniejszego sensu w stosowaniu głodówek. Myślę, że jest to rodzaj autoagresji.
      Z drugiej jednak strony, spożywanie w momencie nasycenia i braku wyraźnego odczucia głodu - jest czymś jeszcze gorszym niż mocne postanowienie niejedzenia. Organizm w stanie głodu i tak "spożywa" wedle zapotrzebowań. Tak jak pisze Ewa, pewnie to jest tłuszcz. Potem, gdy rezerwy się skończą...


T
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Głodówka, Wegetarianizm - gdzie leży prawda?
« Odpowiedz #29 : 2006-11-11, 15:19:56 »

Owszem ,po co ma sie glodowac ,kiedy mamy co jesc ,obozy to sprawa mimo wszystko incydentalna ,tam ludzie nie mieli wyboru.Nie mieli pokarmu ,to nie jedli.Z reszta jak komus pomagaja glodowki ,to niech glodują.Co moge wiecej napisac.Jednak trzeba wziasc pod uwage fakt ,ze wiele chorob cywilizacyjnych pojawilo sie z obzarstwa,no to ,to juz jest druga skrajnosc.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Głodówka, Wegetarianizm - gdzie leży prawda?
« Odpowiedz #30 : 2006-11-11, 15:41:49 »

 Nie, no mogli zjadać siebie nawzajem Smile
     Zresztą, całkiem możliwe, że tak właśnie było. Nie wiemy tego na pewno, można tylko przypuszczać.

T
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Głodówka, Wegetarianizm - gdzie leży prawda?
« Odpowiedz #31 : 2006-11-11, 19:04:48 »

Drogi Robercie,
Każdy ma prawo twierdzić, co mu się podoba. Jeśli uważasz, że głodówki są zdrowe, to nikt i nic nie będzie Cię w stanie przekonać, że są szkodliwe. Szczęśliwie się składa, że większość błędnych twierdzeń weryfikuje obserwacja i życie.
Np: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=775 - jest tak cyt.:
"Głodzenie zawsze powoduje zaburzenia psychiczne, większą śmiertelność, krótsze życie, przedwczesne starzenie , stałe uczucie zmęczenia, bóle głowy, zaburzenia rytmu serca, lęki, płaczliwość, zaburzenia pamięci i znaczny spadek wydolności psycho-intelektualnej, powszechnie zaburzenia snu, zmniejszenie zdolności do pracy i zmniejszenie wydajności pracy.
     Diety niskokaloryczne, niskotłuszczowe, powodują zobojętnienie, obniżenie poczucia moralności, postawy aspołeczne i egoistyczne. Zwiększenie spożycia tłuszczu u tych ludzi powoduje zmniejszenie stopnia otępienia umysłowego." 
Oczywiście można twierdzić, że jest dokładnie odwrotnie, ale wyboru postępowania dokonuje się samodzielnie.
Jeśli Tobie wegetarianizm i głodowanie służy, to nikt Cię nie będzie zmuszał do Żywienia Optymalnego, bo wiesz przecież co dla Ciebie dobre. Ale takie same zasady powinny obowiązywać osoby inaczej się odżywiające w stosunku do osób stosujących ŻO. Można w świadomym życiu skutecznie omijać to, co mogłoby zaszkodzić.

Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Głodówka, Wegetarianizm - gdzie leży prawda?
« Odpowiedz #32 : 2006-11-11, 21:07:30 »

 Diety niskokaloryczne, niskotłuszczowe, powoduj± zobojętnienie, obniżenie poczucia moralno¶ci, postawy aspołeczne i egoistyczne. Zwiększenie spożycia tłuszczu u tych ludzi powoduje zmniejszenie stopnia otępienia umysłowego."



   Myślę, że to brutalna prawda. Człowiek myśli , czuje i żyje na określonym rodzaju paliwa. Nie wydaje mi się możliwe, aby mógł dobrze funkcjonować na nieodpowiedniej ilości kalorii i marnym paliwie. Mnie się to wydaje proste jak budowa cepa. Analogia Twojego Taty o samochodzie, który nie pojedzie na badziewiastym paliwie, albo będzie mniej sprawny - jest analogią niezwykle trafną.

T
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Głodówka, Wegetarianizm - gdzie leży prawda?
« Odpowiedz #33 : 2006-11-11, 21:44:07 »

to brutalna prawda.

I do każdego zacytowanego zdania jest kilka pozycji z piśmiennictwa naukowego, gdy jeszcze robino rzetelne badania nad tymi dietami. Z uwagi na popularnonaukowy charakter publikacji - piśmiennictwo pominięto.
No, ale Robert też ma wiele dowodów na to, że wegetarianizm i głodówki są zdrowe. Osobiście jestem za - jeśli to służy jego zdrowiu. Przecież to jego zdrowie Confused.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Głodówka, Wegetarianizm - gdzie leży prawda?
« Odpowiedz #34 : 2006-11-11, 21:46:10 »

Nie glodowka nie wegetarianizm- ale POST ,ktory najbardziej z wszelkich mozliwych diet i dietek przypomina ZO , skazujac organizm czlowieka na zywienie sie wlasnymi rezerwami, a wiec praktycznie tluszczami i to w 80%. Brak tluszczu dostarczanego w pokarmie moze byc przyczyna cofania sie zmian chorobowych.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Głodówka, Wegetarianizm - gdzie leży prawda?
« Odpowiedz #35 : 2006-11-11, 22:32:15 »

Hana,
To zależy co rozumiesz pod pojęciem post. Jeśli całkowite powstrzymanie się od jedzenia pokarmów - to zgoda post=głodówka. Jeśli post polega na powstrzymaniu się od wybranych produktów (np; mięsa) to post nie jest już głodówką i nie powoduje chwilowego przejścia na ŻO.
A głodówka - po dobie - to faktycznie zmuszenie niefizjologiczne organizmu do ŻO, ze wszystkimi tego "odżywiania" dobrodziejstwami. Problem w tym, że okres ten trwa stosunkowo krótko i dalsza głodówka powoduje wyniszczenie głodowe organizmu, ale to można sobie odszukać samodzielnie na www-dr..., jeśli kogoś interesuje.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Głodówka, Wegetarianizm - gdzie leży prawda?
« Odpowiedz #36 : 2006-11-11, 22:53:08 »

Podejrzewam, ze prawie kazdy otarl sie o POST- jednodniowy, dwudniowy...brak laknienia, brak uczucia glodu, nic w zasiegu reki nadajace sie do zjedzenia (wtedy lepiej nic nie jesc ,jak zjesc niejadalne) lub po prostu -brak czasu-i ten jeden ,dwa .....dni byly tez na ZO.
Zapisane
Robert
Go


Email
Odp: Głodówka, Wegetarianizm - gdzie leży prawda?
« Odpowiedz #37 : 2006-11-12, 01:01:00 »

Właśnie od takich stwierdzeń zacząłem ten temat: "Wydaje się, że Kwaśniewski myli dwa bardzo skrajne pojęcia "głodówka lecznicza" i głodowanie (niedojadanie)." Prowadząc głodówki lecznicze można również pozbyć się wrzodów żolądka a nie ich nabawić!
sabina* Masz rację, nie wiem co to jest głód pomimo tego, że prowadziłem długie głodówki. W czasie głodówki nie odczuwa się prawdziwego głodu. Dr Kwaśniewski tego nie rozumie.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Głodówka, Wegetarianizm - gdzie leży prawda?
« Odpowiedz #38 : 2006-11-12, 09:56:39 »

Dr Kwaśniewski tego nie rozumie.

A to świetnie, że Ci się tak wydaje. Z czystym sumieniem możesz sobie głodować, jeśli nie wolisz świadomie przejść na klasyczne Żywienie Optymalne.
Napiszę dość wyraźnie, bo co pisałem dotychczas raczej nie dociera:
można Żywienie Optymalne zastosować w dwojaki sposób: normalnie - stosując zalecenia Żywienia Optymalnego i patologicznie - stosując krótkotrwałe głodówki u osób nie będących codziennie na ŻO, a stosujących różne inne modele żywienia. Gdy krótkotrwała głodówka trwa zbyt długo prowadzi do wyniszczenia organizmu i jest zawsze szkodliwa.
Dr JK od początku stara się chronić wszystkich przed ewentualną patologią (już taki jest i się nie zmieni), więc poleca zasady ŻO, a nie lecznicze głodówki (Żywienie Optymalne wymuszone głodem) przechodząc w opisie z głodówki do głodu, bo lepiej dociera do odbiorców.
A specjalnie dla Tomkiewicza, bo mu się podobają takie porównania i Ciebie przy okazji taki przykład:
Normalnie zalecane przez Dr JK Żywienie Optymalne : jeździsz samochodem na benzynie, zawsze tankujesz do pełna, rzadko zapala Ci się kontrolka rezerwy, zawsze w terminie wymieniasz zużyte części zamienne, smary, oleje.
Patologiczne ŻO (głodówka lecznicza) - w samochodzie masz dwie instalacje, bo nie stać Cię, na jedną benzynową (tłuszcze nasycone) - drugą jest instalacja na Holzgas. Na codzień jeździsz na gazie drzewnym (węglowodanach), ale od czasu do czasu włączasz guzik przełączając się na benzynę i ze zdziwieniem stwierdzasz, że lepiej Ci się jedzie, a nawet silnik się "naprawia", bo zawory przestały dzwonić i panewki przycichły!. I nie zadajesz sobie pytania, dlaczego tak się dzieje?. Kończy ci się benzyna w baku, więc musisz ze smutkiem włączyć holzgaz, a tu okazuje się, że strae dolegliwości wracają...
Można wmawiać kierowcom, że holzgas jest lepszy od benzyny, można wmawiać kierowcom, że chwilowa jazda na benzynie jest lepsza od jazdy na Holzgazie, ale każdy kierowca wie, że nieustanna jazda na benzynie jest najlepsza!, a dbanie o odpowiednie smary, oleje i inne substancje jest równie ważne (czego głodówka lecznicza- nie dostarcza organizmowi).
A więc każdy kierowca raczej zna instrukcję obsługi swojego samochodu (jeśli nie chce przepłacać w warsztatach), ale nie każdy człowiek zna instrukcję obsługi własnego organizmu ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Prościej nie jestem już w stanie tego wytłumaczyć.
Jeśli Robercie wiesz, że dobrze postępujesz - to dalej postępuj tak, jak jest nalnepiej w/g Ciebie - dla Twojego organizmu. Życzę samych sukcesów.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Głodówka, Wegetarianizm - gdzie leży prawda?
« Odpowiedz #39 : 2006-11-12, 20:11:33 »

 Bingo Bingo  Tomasz !!!!! Smile

T
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 27 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 18 zapytaniami.