forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2021-03-01, 04:54:04

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
591043 wiadomoÂci w 4037 w▒tkach; wys│ane przez 31 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: zofijeczka
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Inny punkt widzenia
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Inny punkt widzenia  (Przeczytany 22828 razy)
lekarka
GoŠ

Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #20 : 2007-01-20, 13:01:09 »

To jak z podłego zrobić szlachetnego?
1. Czeka─ç a┼╝ zacznie nosem ora─ç po ziemi.
2. Czekać aż poprosi o "strzał miedzy oczy"?
3. Jak inaczej nab─Ödzie rozumu? Prosz─Ö o sugestie.
Halina Ch.
GoŠ

Email
« Odpowiedz #21 : 2007-01-20, 13:10:04 »

Dobrze zasilony m├│zg pozbawi go patologii.
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #22 : 2007-01-20, 14:09:06 »

S─ůdzisz Halino, ┼╝e mo┼╝esz sobie pozwoli─ç na pomini─Öcie wa┼╝nych aspekt├│w jak wychowanie, predyspozycje og├│lne czy wp┼éyw ┼Ťrodowiska i kr─Ögu kulturowego ? S─ůdzisz, ┼╝e staro┼╝ytni Majowie , gdyby ┼╝ywili si─Ö "optymalnie" zaprzestaliby sk┼éadania ofiar z ludzi ? Uwa┼╝asz, ┼╝e ┼╗O chroni od gwa┼ét├│w , morderstw i wszelkiego rodzaju patologii.
        Og├│lne za┼éo┼╝enie, ┼╝e ┼╗O czyni z cz┼éowieka osob─Ö wielce cnotliw─ů i pe┼én─ů poszanowania dla wszystkich, kwalifikuje si─Ö pod "wishful thinking". Je┼Ťli uwa┼╝asz przeciwnie, daj mi racjonalny dow├│d.

Tomek
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #23 : 2007-01-20, 14:18:10 »

Dobrze zasilony m├│zg pozbawi go patologii.

Praktyka wykaza┼éa, ┼╝e jest to b┼é─Ödne wnioskowanie!. Obserwowa┼éem w┼Ťr├│d spotkanych przez siebie, w tym stosuj─ůcych (przed i w trakcie) zalecenia JK, kilka os├│b np: po zapaleniu opon m├│zgowych i innych przypad┼éo┼Ťciach, gdzie "feler" "patologicznej struktury i czynno┼Ťci m├│zg├│w ludzkich..." (cyt.: prof. dr hab. med. Julian Aleksandrowicz) nie do┼Ť─ç, ┼╝e nie poprawi┼é si─Ö - to jeszcze si─Ö pog┼é─Öbi┼é!. Znalaz┼éem proste i s┼éuszne wyt┼éumaczenie tego zjawiska. Mianowicie, gdy "nieszlachetny" - (taki najcz─Ö┼Ťciej odwo┼éuje si─Ö do "honoru", cho─ç nie wie, co to honor jest) zajmuje si─Ö swoj─ů chorob─ů jest nieszkodliwy, gdy ozdrowieje - wychodz─ů jego przymioty!
Ale i na to jest jak zwykle przypowie┼Ť─ç w "Szwejku", kt├│rego lektur─Ö zwasze wszystkim polecam!, gdy pewien lito┼Ťciwy pan przygarn─ů┼é do swego domu zmarzni─Ötego psa, po rozgrzaniu si─Ö pies pok─ůsa┼é wszystkich domownik├│w (w tym lito┼Ťciwego pana) i do tego okaza┼é si─Ö w┼Ťciek┼éy!. I jeszcze to w┼Ťciek┼ée bydl─Ö pewnie mia┼éo pretensje do lito┼Ťciwego pana o to, ┼╝e jest w┼Ťciek┼ée! Cool

PS ci "nieszlachetni" - stanowi─ů statystycznie warto┼Ť─ç promilow─ů potwierdzaj─ůc─ů regu┼é─Ö - po zastosowaniu DO - funkcjonowanie CUN poprawia si─Ö, ale u pewnego promila efekt├│w nie wida─ç, a nawet si─Ö podarsza! Sad
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #24 : 2007-01-20, 14:22:21 »

Toan, musze to napisa─ç - REWELACYJNY post !!!!!!!

Tomek
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #25 : 2007-01-20, 14:31:05 »

Tak, ale lito┼Ťciwy pan, nie wykaza┼é si─Ö m─ůdro┼Ťci─ů ┼╝yciow─ů, bo wprowadzaj─ůc w swoje progi istot─Ö niewiadomego pochodzenia - winien jej na wszelki wypadek za┼éo┼╝y─ç kaganiec na pysk!. Unikn─ů┼éby przynajmniej pogryzienia Shocked Wink , bo na obszczekanie mia┼éby wp┼éyw niewielki Very Happy
Halina Ch.
GoŠ

Email
« Odpowiedz #26 : 2007-01-20, 19:05:39 »

S─ůdzisz Halino, ┼╝e mo┼╝esz sobie pozwoli─ç na pomini─Öcie wa┼╝nych aspekt├│w jak wychowanie, predyspozycje og├│lne czy wp┼éyw ┼Ťrodowiska i kr─Ögu kulturowego ? S─ůdzisz, ┼╝e staro┼╝ytni Majowie , gdyby ┼╝ywili si─Ö "optymalnie" zaprzestaliby sk┼éadania ofiar z ludzi ? Uwa┼╝asz, ┼╝e ┼╗O chroni od gwa┼ét├│w , morderstw i wszelkiego rodzaju patologii.
┬á ┬á ┬á ┬á Og├│lne za┼éo┼╝enie, ┼╝e ┼╗O czyni z cz┼éowieka osob─Ö wielce cnotliw─ů i pe┼én─ů poszanowania dla wszystkich, kwalifikuje si─Ö pod "wishful thinking". Je┼Ťli uwa┼╝asz przeciwnie, daj mi racjonalny dow├│d.

Tomek
Wychowanie...itp. - oczywi┼Ťcie, ┼╝e ma znaczenie.
Człowiek (o zdrowo odżywionym mózgu) potrafi odróżniać dobro od zła i zła nigdy nie wybierze.

Co do wp┼éywu DO na 'prawid┼éowo┼Ť─ç' m├│zgu to mam swoj punkt widzenia - bardzo prosty. Skoro DO wp┼éywa, poprawia stan innych narz─ůd├│w to dlaczego mia┼éby by─ç pomini─Öty m├│zg?
Jeżeli DO 'nie leczy' mózgu, to nic nie leczy - DO nie działa wybiórczo.
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #27 : 2007-01-20, 20:21:09 »

Uwa┼╝asz, ┼╝e jedzenie BTW w odpowiednich proporcjach ma wp┼éyw na "mi┼éo┼Ť─ç do bli┼║niego" - fundamentalny ? Napisz tak lub nie.
   S─ůdzisz, ┼╝e jeste┼Ť maszyn─ů, kt├│ra ┼Ťwiatopogl─ůdowo i uczuciowo uzale┼╝niona jest od strawy ? ┼╗e Twoja zdolno┼Ť─ç do bycia c┼╝┼éowiekiem jest dyktowana G┼ü├ôWNIE przez wp┼éyw pokarmu ?

Zapewniam Ci─Ö, ┼╝e na ┼Ťwiecie jest bardzo wielu znakomitych ludzi, kt├│rzy nigdy nie s┼éyszeli o ┼╗ywieniu Optymalnym. Ich r├│wnie┼╝ cechuje wybitny poziom intelektualny i emocjonalny. Chcesz mi powiedzie─ç, ┼╝e Leonardo Da Vinci, Stephen Hawking, Albert Einstein, Miles Davis zawdzi─Öczali sw├│j status ┼╝ywieniu ?

Tomek
evosonic
GoŠ

Email
« Odpowiedz #28 : 2007-01-21, 09:02:30 »

oni sa juz dawno martwi  Very Happy Very Happy Very Happy nie potwierdza i nie zprzecza  Sad  Very Happy
Halina Ch.
GoŠ

Email
« Odpowiedz #29 : 2007-01-22, 10:49:19 »

┬á Uwa┼╝asz, ┼╝e jedzenie BTW w odpowiednich proporcjach ma wp┼éyw na "mi┼éo┼Ť─ç do bli┼║niego" - fundamentalny ? Napisz tak lub nie.
┬á ┬áS─ůdzisz, ┼╝e jeste┼Ť maszyn─ů, kt├│ra ┼Ťwiatopogl─ůdowo i uczuciowo uzale┼╝niona jest od strawy ? ┼╗e Twoja zdolno┼Ť─ç do bycia c┼╝┼éowiekiem jest dyktowana G┼ü├ôWNIE przez wp┼éyw pokarmu ?

Tomek

TAK uwa┼╝am. J.K. por├│wnuje organizm do samochodu. To jest proste, prawdziwe i genialne. Komfort 'jazdy' zale┼╝y czym si─Ö 'posillisz'.

Te parę wybitnych nazwisk wybranych z kilku miliardów ludzi... to niewiele w stosunku do ogółu.
Bruford
GoŠ

Email
« Odpowiedz #30 : 2007-01-22, 10:56:28 »

┬á Uwa┼╝asz, ┼╝e jedzenie BTW w odpowiednich proporcjach ma wp┼éyw na "mi┼éo┼Ť─ç do bli┼║niego" - fundamentalny ?
Tomek

TAK uwa┼╝am. J.K. por├│wnuje organizm do samochodu. To jest proste, prawdziwe i genialne. Komfort 'jazdy' zale┼╝y czym si─Ö 'posillisz'.

No to bingo.Ka┼╝dy kto u┼╝ywa samochodu wie  ,┼╝e komfort jazdy nie zale┼╝y tylko od jako┼Ťci benzyny jak r├│wnie┼╝ wie to ,┼╝e samoch├│d psuje si─Ö z r├│┼╝nych powod├│w nie tylko jako┼Ťci benzyny.Por├│wnywanie relatywnie prostego urz─ůdzenia technicznego do organizmu ┼╝ywego to jedno wielkie nieporozumienie.
Halina Ch.
GoŠ

Email
« Odpowiedz #31 : 2007-01-22, 11:31:13 »

"Jak dbasz, tak masz".  Czy to b─Ödzie samoch├│d, czy ┼╝ywy organizm.

W jednym się zgodzę: po uszczypnięciu, samochód nie krzyknie: "ała"!
Jak go kopniesz to na pewno Ci nie odda.

kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #32 : 2007-01-22, 11:53:50 »

┼╗e Twoja zdolno┼Ť─ç do bycia c┼╝┼éowiekiem jest dyktowana G┼ü├ôWNIE przez wp┼éyw pokarmu

Jezeli J.K.tak pisze i na kazdym kroku to podkresla, to dlaczego to kwestionujesz???Tomku,odpowiednie odzywienie mozgu powoduje lancuchowa reakcje.Inne myslenie powoduje tez inne reakcje i rozne bo rozne zachodza reakcje chemiczne i inne u kazdego czlowieka.A umyslow madrych bylo troche wiecej i czy ktos z badaczy tychze umyslow przeprowadzal badania nad ich pozywieniem???Zaczne jak BRUFORD,gdzie sa badania na to,ze ludzie o mocnych umyslach nie zjadali wiecej tluszczu a tym samycm ich proporcje B T W nie byly takie jak na ZO???? Razz
Moja odp.GLOWNIE
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #33 : 2007-01-22, 13:02:39 »

Dlatego o┼Ťmielam si─Ö kwestionowa─ç, bo nie mam na to ┼╝adnych dowod├│w. Wielu , bardzo wielu tzw optymalnych nie pozbywa si─Ö swoich przywar tylko dlatego, ┼╝e jedz─ů t┼éusto. Maj─ů jedynie wi─Öcej animuszu (energii) , by je uskutecznia─ç. Kodar, zejd┼║ na ziemi─Ö.
        To nie takie proste. Samo jedzenie nie zagwarantuje nikomu poziomu etycznego. Mo┼╝e jedynie cz─ůstkowo wp┼éywa─ç lub wyp┼éywa─ç z kondycji organicznej. Omijaj─ůc inne bardzo istotne determinanty, gwa┼étownie zani┼╝asz wiarygodno┼Ť─ç swoich przemy┼Ť┼ée┼ä w tym przypadku.
   Zalecam "bujanie w ob┼éokach" w tej materii ┼╝ycia, kt├│ra tego wymaga (vide sztuka - czyli pot─Öga wyobra┼║ni i uczu─ç).

Tomek
Szymon
GoŠ

Email
« Odpowiedz #34 : 2007-01-22, 18:43:24 »

Na moment wr├│c─Ö jeszcze do pocz─ůtku dyskusji. Od jakiego┼Ť czasu na ┼éamach Gazety ┼Üwi─ůtecznej (GW) toczy┼éa si─Ö dyskusja w zwi─ůzku z opiniami R.Dawkinsa. Poni┼╝ej link do jednej z ciekawszych replik, kt├│ra, mam nadziej─Ö, wniesie nowy punkt widzenia do dyskusji
http://www.gazetawyborcza.pl/1,76498,3754295.html
pozdrawiam
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #35 : 2007-01-22, 19:31:40 »

Wiem, Szymonie, a nawet jaki┼Ť czas temu w tym w─ůtku wklei┼éam link do Racjonalisty (http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5185) gdzie by┼éa ┼Ťwietna odpowied┼║ krytyczna na ten artyku┼é Sosnowskiego. Zreszt─ů, znaj─ůc pogl─ůdy tego pana i jego mocno pro-katolickie audycje w Tr├│jce, trudno si─Ö dziwi─ç.

M

P.S. Najbardziej mnie ┼Ťmieszy, ┼╝e wi─Ökszo┼Ť─ç tych os├│b wypowiada si─Ö o ksi─ů┼╝ce na podstawie kr├│tkiego fragmentu. Ilu z nich mia┼éo okazj─Ö j─ů przeczyta─ç w ca┼éo┼Ťci? Ach, przepraszam, nei powinnam si─Ö o to pyta─ç, bo przecie┼╝ ksi─ů┼╝ka nie ukaza┼éa si─Ö jeszcze w polskim t┼éumaczeniu. Ale niekt├│rym fajnie si─Ö o niej dyskutuje nawet nie czytaj─ůc...
Szymon
GoŠ

Email
« Odpowiedz #36 : 2007-01-22, 19:43:49 »

Dzi─Öki za link do Racjonalisty- ciekawy artyku┼é- ostatni rzadko tam zagl─ůda┼éem  Sad

Je┼Ťli natomiast chce Ci si─Ö poczyta─ç co┼Ť bezsensownego, to polecam
http://www.gazetawyborcza.pl/1,76498,3863019.html
Szymon
GoŠ

Email
« Odpowiedz #37 : 2007-04-12, 21:49:05 »

Witam
Zastanawialem sie ostatnio nad teoria, kt├│r─ů Dawkins prezentuje w Samolubnym Genie, jakoby memy, kt├│re istniej─ů wewn─ůtrz m├│zg├│w,  przekazywane by┼éy dalej i zachowywane by┼éy przez socjalizacj─Ö "w puli mem├│w" etc.
Znajoma mi osoba studiuj─ůca socjologi─Ö twierdzi, ┼╝e wi─Ökszo┼Ť─ç opinii na temat mem├│w, na kt├│re natkn─Ö┼éa si─Ö w literaturze fachowej, ma charakter ironiczny ze wzgl─Ödu na wysoce spekulatywny charakter teorii.
Co o tym s─ůdzicie?
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #38 : 2007-04-13, 08:51:04 »

Oj Szymon.  Very Happy
Ja si─Ö tak zastanawia┼éam ostatnio nad t─ů nieszcz─Ösn─ů grasic─ů  Confused .I nic nie jest pewne dla mnie.  Confused

Musia┼éabym sama przeprowadzi─ç z 1000 sekcji zw┼éok na osobach doros┼éych ,┼╝eby cokolwiek wiedzie─ç ,┼╝eby miec jakie┼Ť statystyki.
A tak...to...nici z mojego zastanawiania si─Ö  Confused

Ale...nikt nikomu nie zabrania zastanawiania si─Ö  Wink
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #39 : 2007-05-10, 21:17:46 »

http://portalwiedzy.onet.pl/4869,25297,1400283,1,czasopisma.html

Ksi─ů┼╝ka ukazuje si─Ö 25 maja 2007 r.

M
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 17 zapytaniami.