forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2021-03-01, 05:33:25

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. ┼╗ywienie Optymalne nale┼╝y rozpocz─ů─ç od razu w pe┼énym zakresie, bez ┼╝adnego okresu przej┼Ťciowego.
591043 wiadomoÂci w 4037 w▒tkach; wys│ane przez 31 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: zofijeczka
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Inny punkt widzenia
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Inny punkt widzenia  (Przeczytany 22832 razy)
elmo
GoŠ

Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #40 : 2007-05-10, 21:36:51 »

http://portalwiedzy.onet.pl/4869,25297,1400283,1,czasopisma.html

Ksi─ů┼╝ka ukazuje si─Ö 25 maja 2007 r.

M

Ot├│┼╝ Fewa, chyba nadu┼╝ywasz terminu psychopata, kt├│ry okre┼Ťla jednostk─Ö pozbawion─ů jakiegokolwiek tzw, sumienia, nie uznaj─ůc─ů ┼╝adnych norm spo┼éecznych.   

Tomek

To przecie┼╝... wypisz wymaluj Wy.
grizzly
GoŠ

Email
« Odpowiedz #41 : 2007-05-11, 00:41:12 »

M

No wielkie  dziekuje za linka, ta ksiazka to bedzie prawdziwa uczta.  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oczywiscie to "kij w mrowisko"

Pewnie znajda sie tacy co "podpala stosy" Very Happy Very Happy Very Happy
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #42 : 2007-05-11, 00:49:43 »

Od razu narzuca si─Ö wobec powy┼╝szego cytat o tym, ┼╝e nawet stosy nie roz┼Ťwietl─ů ciemno┼Ťci Smile

Tomek
grizzly
GoŠ

Email
« Odpowiedz #43 : 2007-05-11, 01:19:15 »

M

Ot├│┼╝ Fewa, chyba nadu┼╝ywasz terminu psychopata, kt├│ry okre┼Ťla jednostk─Ö pozbawion─ů jakiegokolwiek tzw, sumienia, nie uznaj─ůc─ů ┼╝adnych norm spo┼éecznych.   

Tomek

To przecie┼╝... wypisz wymaluj Wy.

Oj !!!!!  elmo, bardzo, bardzo nie ladnie.

Czytam coraz wiecej postow i widze ze "T i M" to na prawde ludzie o wielkim intelekcie.
Ich blyskotliwa inteligencja i wiedza po prostu godna jest szacunku..

Pamietaj, ze oni aby zdobyc swa "baze filozoficzna"  wlozyli mase pracy i nalezy sie im szacunek.
Sprawiaja na mnie wrazenie bardzo dociekliwych i pracowitych ludzi.

A ty wyzywasz ich w taki "proletariacki" sposob, to po prostu niesmaczne.
Mam wrazenie, ze drazni ciebie inteligencja i wiedza u innych ludzi.
Kazde poglady,  ktore nie zgadzaja sie z twoimi "slepymi dogmatami"
musza ciebie mocno "uwierac".

"T i M" nie sa prostackimi skandalistami,
oni po prostu maja zdolno┼Ť─ç umys┼éu do operowania poj─Öciami abstrakcyjnymi,
 oraz  zdolno┼Ť─ç analitycznego my┼Ťlenia i wyci─ůgania wniosk├│w z przetworzonych danych.
U┼╝ywaja zdobyte do┼Ťwiadczenia do radzenia sobie w sytuacjach ┼╝yciowych.

Ciebie  razi  racjonalne myslenie,  dla ciebie to "profanacja betonowych dogmatow".

Czy tak trudno tobie tolerowac inteligentnych i myslacych ludzi ?

Czy wszyscy na swiecie musza byc "wiezniemi" betonowych dogmatow ?
lutonn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #44 : 2007-05-11, 07:22:30 »

┬á Uwa┼╝asz, ┼╝e jedzenie BTW w odpowiednich proporcjach ma wp┼éyw na "mi┼éo┼Ť─ç do bli┼║niego" - fundamentalny ?
Tomek

TAK uwa┼╝am. J.K. por├│wnuje organizm do samochodu. To jest proste, prawdziwe i genialne. Komfort 'jazdy' zale┼╝y czym si─Ö 'posillisz'.

No to bingo.Ka┼╝dy kto u┼╝ywa samochodu wie┬á ,┼╝e komfort jazdy nie zale┼╝y tylko od jako┼Ťci benzyny jak r├│wnie┼╝ wie to ,┼╝e samoch├│d psuje si─Ö z r├│┼╝nych powod├│w nie tylko jako┼Ťci benzyny.Por├│wnywanie relatywnie prostego urz─ůdzenia technicznego do organizmu ┼╝ywego to jedno wielkie nieporozumienie.
  Alez oczywiscie samochod psuje sie nie tylko od zlej benzyny ale tez od zlej amortyzacjii , jak najbardziej mozna to porownac do diety jaka ona by nie byla Very Happy
lutonn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #45 : 2007-05-11, 07:29:56 »

┬á Uwa┼╝asz, ┼╝e jedzenie BTW w odpowiednich proporcjach ma wp┼éyw na "mi┼éo┼Ť─ç do bli┼║niego" - fundamentalny ? Napisz tak lub nie.
┬á ┬áS─ůdzisz, ┼╝e jeste┼Ť maszyn─ů, kt├│ra ┼Ťwiatopogl─ůdowo i uczuciowo uzale┼╝niona jest od strawy ? ┼╗e Twoja zdolno┼Ť─ç do bycia c┼╝┼éowiekiem jest dyktowana G┼ü├ôWNIE przez wp┼éyw pokarmu ?

Zapewniam Ci─Ö, ┼╝e na ┼Ťwiecie jest bardzo wielu znakomitych ludzi, kt├│rzy nigdy nie s┼éyszeli o ┼╗ywieniu Optymalnym. Ich r├│wnie┼╝ cechuje wybitny poziom intelektualny i emocjonalny. Chcesz mi powiedzie─ç, ┼╝e Leonardo Da Vinci, Stephen Hawking, Albert Einstein, Miles Davis zawdzi─Öczali sw├│j status ┼╝ywieniu ?

Tomek
  No Ja osobiscie uwazam ze czlowiek zdrowy bedzie bardziej szczesliwszy od chorego a jak sie jest szczesliwym to i inaczej sie patrzy na innego czlowieka.Jest na swiecie bardzo wielu ludzi ktorzy ┼╝ywia sie podobnie lecz  o tym nie wiedza , Tak wiec Ja bym tu nic nie przesadzal, a watpliwosci i tak pozostana Very Happy
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #46 : 2007-05-11, 08:26:54 »

Twierdz─ůc ,┼╝e :

┼╗ywienie optymalne nie ma i nie mo┼╝e mie─ç istotnego wp┼éywu na poziom czowiecze┼ästwa. Brak tu jakichkolwiek dowod├│w.
┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬áWojny, konflikty mi─Ödzyludzkie i brak mi┼éo┼Ťci nie wyp┼éywaj─ů ze z┼éego sk┼éadu diety.

Tomek

PS.Tu razi w oczy kr├│tkowzroczno┼Ť─ç  Confused . I podwa┼╝anie autorytetu J.Kwa┼Ťniewskiego (kt├│rego swoja drog─ů ma┼éo co obchodzi ,co jakis tam Tomkiewicz pisze-jeden z wielu)

I zarazem zak┼éadaj─ůc takie w─ůtki jak Tomkiewicze ,zupe┼énie nie zwiazane z ┼╗O ,a wprost przeciwnie ,rozwijaj─ůc ,potem temat jakoby ┼╝ywienie nie mia┼éo najmniejszego wp┼éywu na org. i zachowanie cz┼éowieka ;jak r├│wnie┼╝ wklejaj─ůc takie linki -mo┼╝na ┼Ťmia┼éo stwierdzi─ç ,┼╝e:

Oczywiscie to "kij w mrowisko"

Pewnie znajda sie tacy co "podpala stosy" Very Happy Very Happy Very Happy

Reasumuj─ůc; pisanina przez Tomkiewicz├│w na Forum ,to tylko i wy┼é─ůcznie- kij w mrowisko- nic ponad to ....
Z reszt─ů jest tutaj paru Forumowicz├│w ,kt├│rzy ┼Ťwietnie zdaj─ů sobie z tego spraw─Ö  Wink

Sko┼äczy┼éam  Smile dzi─Ökuj─Ö  Wink
Tymon
GoŠ

Email
« Odpowiedz #47 : 2007-05-11, 08:37:20 »

Osobi┼Ťcie uwa┼╝am, ┼╝e takie wk┼éadanie kija w mrowisko ma du┼╝y walor poznawczy. Ka┼╝dy ma przecie┼╝ swoje pogl─ůdy i chyba nie jest niczym niew┼éa┼Ťciwym, ┼╝e dzieli si─Ö nimi tutaj na forum (pod warunkiem, ┼╝e nikomu nie uw┼éacza). Cz─Östo internet to jedyne miejsce, gdzie mo┼╝na podzieli─ç si─Ö z innymi lud┼║mi swoimi np. bardzo kontrowersyjnymi, czy nowatorskimi przemy┼Ťleniami.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #48 : 2007-05-11, 08:42:57 »

Tymon.Trzeba zna─ç intencje autora wsadzaj─ůcego kij w mrowisko  Wink .

Bo widzsz ,"kijem z mrowisko" te┼╝ mo┼╝na nazwa─ç model ┼╝ywienia jaki zaproponowa┼é J. Kwa┼Ťniewski .
Ale J.Kwa┼Ťniewski mia┼é inne intencje-Jemu chodzi┼éo o zdrowie ludzi -kr├│tko m├│wi─ůc .

Kiedy┼Ť na Forum Toan ,cos takiego m─ůdrego napisa┼é.Jak znajd─Ö ,to wklej─Ö.
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #49 : 2007-05-11, 08:52:37 »

fajnie,ze niektorzy z was sa tolerancyjni na  poglady innych tutaj na Forum,na inne spostrzeganie swiata,
ale jezeli chodzi o pewne osoby,to one wzgledem was nie sa az tak tolerancyjni,
maja jeden punkt widzenia na niektore sprawy i zaciekle,go bronia nie zwracajac uwagi zarowno na slowa jak i sposob obrobny wlasnych dogmatow,
zupelnie nie licza sie z innym nich ich wlasne myslenie,
nie dopuiszczaja nawet mysli,ze rozni ludzie maja rozne spojrzenie na slusznosc tego czego zaciekle  bronia  Confused
Tymon
GoŠ

Email
« Odpowiedz #50 : 2007-05-11, 09:12:39 »

Elmo, naprawd─Ö my┼Ťlisz sobie, ┼╝e autor (kto┼Ť tutaj na forum) ma z┼ée intencje? Kodar, je┼╝eli inni nie s─ů tolerancyjni, to by─ç mo┼╝e maj─ů jakie┼Ť wyparte problemy sami ze sob─ů, nie wiem, nie wnikam. To wcale nie jest pow├│d, ┼╝eby z kim┼Ť nie rozmawia─ç, albo si─Ö oburza─ç i z┼éo┼Ťci─ç (ka┼╝dy ma przecie┼╝ racj─Ö w swoim umy┼Ťle).
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #51 : 2007-05-11, 09:26:59 »

Kodar, je┼╝eli inni nie s─ů tolerancyjni, to by─ç mo┼╝e maj─ů jakie┼Ť wyparte problemy sami ze sob─ů, nie wiem, nie wnikam. To wcale nie jest pow├│d, ┼╝eby z kim┼Ť nie rozmawia─ç, albo si─Ö oburza─ç i z┼éo┼Ťci─ç (ka┼╝dy ma przecie┼╝ racj─Ö w swoim umy┼Ťle).

Timon ,daleko mi do obrzucania i zloszczenia sie z powodu innosci w postrzeganiu swiata,nie ma ludzi  identyko,zarowno  jak umyslow Cool
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #52 : 2007-05-11, 09:32:10 »

Tymon ja nic nie mysl─Ö i nie obchodzi mnie ,co kto┼Ť my┼Ťli o mnie i mog─Ö nawet uchodzi─ç za g┼éupi─ů  w┼Ťr├│d g┼éupc├│w lub owieczk─Ö w┼Ťr├│d baran├│w -
dla mnie to nie istotne  Cool

Wychodzę tylko z jednego założenia :

Nie ┼Ťpiesz si─Ö w duchu do obra┼╝ania si─Ö ,
bo obraza spoczywa w zanadrzu głupców . .

Tylko tyle.┼╗yje mi sie ca┼ékiem spokojnie  Cool
Dzi─Ökuj─Ö  Smile
Halina Ch.
GoŠ

Email
« Odpowiedz #53 : 2007-05-11, 09:37:42 »

Czy tak trudno tobie tolerowac inteligentnych i myslacych ludzi ?

Czy wszyscy na swiecie musza byc "wiezniemi" betonowych dogmatow ?

Skoro s─ů tak tw├│rczy (my┼Ťlowo), inteligentni to dlaczego w┼╝ywaj─ů takich rynsztokowych okre┼Ťle┼ä?
Uwa┼╝asz ludzi na poziomie, kt├│rzy wiedz─ů, ┼╝e innych pogl─ůdy i upodobania trzeba szanowa─ç (tego wymaga od nas poziom kultury osobistej), za betonowych dogmat├│w?

To papla─ç co mi ┼Ťlina na j─Özyk przyniesie i najlepiej poddaj─ůc tylko totalnej rynsztokowej krytyce nazywasz "lud┼║mi o wielkim intelekcie"?

Mi nie odpowiada ten poziom dyskusji . 'Z drzewa zeszli┼Ťmy' ju┼╝ par─Ö milin├│w temu, to do czego┼Ť zobowi─ůzuje.
Tymon
GoŠ

Email
« Odpowiedz #54 : 2007-05-11, 09:50:14 »

W sumie inteligencja niejedno ma imi─Ö. Jest du┼╝o wi─Öcej "typ├│w" inteligencji ni┼╝ tylko werbalna. A poziom dyskusji?... To niestety brak kultury i szacunku dla wicewersanta. My┼Ťl─Ö, ┼╝e takie osoby nie przestrzegaj─ů zalece┼ä DO (ewentualnie z punktu widzenia psychologii - co┼Ť w sobie wypieraj─ů).
Halina Ch.
GoŠ

Email
« Odpowiedz #55 : 2007-05-11, 09:51:11 »

Osobi┼Ťcie uwa┼╝am, ┼╝e takie wk┼éadanie kija w mrowisko ma du┼╝y walor poznawczy. , gdzie mo┼╝na podzieli─ç si─Ö z innymi lud┼║mi swoimi np. bardzo kontrowersyjnymi, czy nowatorskimi przemy┼Ťleniami.

Mam podobne zdanie na ten temat. Lubi─Ö kontrowersyjne dyskusje, bo s─ů ciekawe.
Tylko chodzi mi o  zachowanie formy i kultury prowadzonej dyskusji.

Mamy popyt na głupotę widać to szczególnie w telewizji(np. Majewski, Wojewódzki) i taki poziom zagnieździ się na tym forum jeżeli nie będziemy no to zwracać uwagi.
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #56 : 2007-05-11, 10:00:59 »

Mamy popyt na głupotę widać to szczególnie w telewizji(np. Majewski, Wojewódzki) i taki poziom zagnieździ się na tym forum jeżeli nie będziemy no to zwracać uwagi.

Halino, pozwolę sobie przypomnieć Ci Twoje własne słowa:

I jeszcze raz powt├│rz─Ö: zaczynamy ZAWSZE od siebie, a potem wymagamy tego samego od innych.

M
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #57 : 2007-05-11, 10:02:36 »

A ja odpowiem jeszcze na to pytanie grizzly'ego: "czy tak trudno tobie tolerowa─ç inteligentnych i my┼Ťl─ůcych ludzi ?" tymi s┼éowami:

Jak mo┼╝e byc mi trudno tolerowac ludzi inteligentnych? W og├│le u┼╝y┼ée┼Ť niew┼éa┼Ťciwego s┼éowa  Confused .

My┼Ťli ,s┼éowa ludzi inteligentnych s─ů jak balsam ,s─ů ukojeniem.My┼Ťli ,s┼éowa i czyny takich ludzi s─ů dla mnie czym┼Ť wyjatkowym.Czym┼Ť, co zas┼éuguje na wpojenie sobie ich; i zastosowaniu ich w zyciu codziennym.
Przyznam szczerze ,┼╝e czasem trudno mi przyj─ů─ç rady tych m─ůdrych os├│b,ale pracuje nad tym.
S─ů dla mnie wzorem w niekt├│rych sytuacjach.

Ale nie mog─Ö nazwa─ç ludzi inteligentnymi ,kt├│rzy w perfidny spos├│b manipuluj─ů inn─ů osob─ů.Chocia┼╝,moge si─Ö myli─ç.S─ů inteligentni ,ale mnie nie obchodzi taka perfidna inteligencja.
dzi─Ökuj─Ö ,sko┼äczy┼éam  Smile .
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #58 : 2007-05-11, 10:09:00 »

Mamy popyt na głupotę widać to szczególnie w telewizji( np. Majewski, Wojewódzki) i taki poziom zagnieździ się na tym forum jeżeli nie będziemy no to zwracać uwagi.

┼Üwietny przyk┼éad! W┼éa┼Ťnie takich ludzi nie da sie s┼éucha─ç.
O ile s┼éowa m─ůdrych ludzi s─ů balsamem dla umys┼éu cz┼éowieka o tyle wypowiedzi w/w pan├│w
sa jak walenie kamieniami po głowie.
A maj─ů si─Ö za tak inteligentnych  Confused  Shocked .Zero samokrytyki.Totalne za┼Ťlepienie.
Tymon
GoŠ

Email
« Odpowiedz #59 : 2007-05-11, 10:31:35 »

Nigdy ich nie widzia┼éem. Ju┼╝ od wiek├│w nie ogl─ůdam TV. B─Ödzie kilkana┼Ťcie lat. Shocked
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 17 zapytaniami.