forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 11:35:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Inny punkt widzenia
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Inny punkt widzenia  (Przeczytany 33909 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #40 : 2007-05-10, 21:36:51 »


  Otóż Fewa, chyba nadużywasz terminu psychopata, który określa jednostkę pozbawioną jakiegokolwiek tzw, sumienia, nie uznającą żadnych norm społecznych.   

Tomek



To przecież... wypisz wymaluj Wy.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #41 : 2007-05-11, 00:41:12 »


No wielkie  dziekuje za linka, ta ksiazka to bedzie prawdziwa uczta.  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oczywiscie to "kij w mrowisko"

Pewnie znajda sie tacy co "podpala stosy" Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #42 : 2007-05-11, 00:49:43 »

  Od razu narzuca się wobec powyższego cytat o tym, że nawet stosy nie rozświetlą ciemności Smile

Tomek
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #43 : 2007-05-11, 01:19:15 »


  Otóż Fewa, chyba nadużywasz terminu psychopata, który określa jednostkę pozbawioną jakiegokolwiek tzw, sumienia, nie uznającą żadnych norm społecznych.   

Tomek



To przecież... wypisz wymaluj Wy.


Oj !!!!!  elmo, bardzo, bardzo nie ladnie.

Czytam coraz wiecej postow i widze ze "T i M" to na prawde ludzie o wielkim intelekcie.
Ich blyskotliwa inteligencja i wiedza po prostu godna jest szacunku..

Pamietaj, ze oni aby zdobyc swa "baze filozoficzna"  wlozyli mase pracy i nalezy sie im szacunek.
Sprawiaja na mnie wrazenie bardzo dociekliwych i pracowitych ludzi.

A ty wyzywasz ich w taki "proletariacki" sposob, to po prostu niesmaczne.
Mam wrazenie, ze drazni ciebie inteligencja i wiedza u innych ludzi.
Kazde poglady,  ktore nie zgadzaja sie z twoimi "slepymi dogmatami"
musza ciebie mocno "uwierac".

"T i M" nie sa prostackimi skandalistami,
oni po prostu maja zdolność umysłu do operowania pojęciami abstrakcyjnymi,
 oraz  zdolność analitycznego myślenia i wyciągania wniosków z przetworzonych danych.
Używaja zdobyte doświadczenia do radzenia sobie w sytuacjach życiowych.

Ciebie  razi  racjonalne myslenie,  dla ciebie to "profanacja betonowych dogmatow".

Czy tak trudno tobie tolerowac inteligentnych i myslacych ludzi ?

Czy wszyscy na swiecie musza byc "wiezniemi" betonowych dogmatow ?
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #44 : 2007-05-11, 07:22:30 »

  Uważasz, że jedzenie BTW w odpowiednich proporcjach ma wpływ na "miłość do bliźniego" - fundamentalny ?
Tomek

TAK uważam. J.K. porównuje organizm do samochodu. To jest proste, prawdziwe i genialne. Komfort 'jazdy' zależy czym się 'posillisz'.

No to bingo.Każdy kto używa samochodu wie  ,że komfort jazdy nie zależy tylko od jakości benzyny jak również wie to ,że samochód psuje się z różnych powodów nie tylko jakości benzyny.Porównywanie relatywnie prostego urządzenia technicznego do organizmu żywego to jedno wielkie nieporozumienie.
  Alez oczywiscie samochod psuje sie nie tylko od zlej benzyny ale tez od zlej amortyzacjii , jak najbardziej mozna to porownac do diety jaka ona by nie byla Very Happy
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #45 : 2007-05-11, 07:29:56 »

  Uważasz, że jedzenie BTW w odpowiednich proporcjach ma wpływ na "miłość do bliźniego" - fundamentalny ? Napisz tak lub nie.
   Sądzisz, że jesteś maszyną, która światopoglądowo i uczuciowo uzależniona jest od strawy ? Że Twoja zdolność do bycia cżłowiekiem jest dyktowana GŁÓWNIE przez wpływ pokarmu ?

 Zapewniam Cię, że na świecie jest bardzo wielu znakomitych ludzi, którzy nigdy nie słyszeli o Żywieniu Optymalnym. Ich również cechuje wybitny poziom intelektualny i emocjonalny. Chcesz mi powiedzieć, że Leonardo Da Vinci, Stephen Hawking, Albert Einstein, Miles Davis zawdzięczali swój status żywieniu ?

Tomek
  No Ja osobiscie uwazam ze czlowiek zdrowy bedzie bardziej szczesliwszy od chorego a jak sie jest szczesliwym to i inaczej sie patrzy na innego czlowieka.Jest na swiecie bardzo wielu ludzi ktorzy żywia sie podobnie lecz  o tym nie wiedza , Tak wiec Ja bym tu nic nie przesadzal, a watpliwosci i tak pozostana Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #46 : 2007-05-11, 08:26:54 »


Twierdząc ,że :

   Żywienie optymalne nie ma i nie może mieć istotnego wpływu na poziom czowieczeństwa. Brak tu jakichkolwiek dowodów.
             Wojny, konflikty międzyludzkie i brak miłości nie wypływają ze złego składu diety.

  Tomek


 PS.Tu razi w oczy krótkowzroczność  Confused . I podważanie autorytetu J.Kwaśniewskiego (którego swoja drogą mało co obchodzi ,co jakis tam Tomkiewicz pisze-jeden z wielu)

I zarazem zakładając takie wątki jak Tomkiewicze ,zupełnie nie zwiazane z ŻO ,a wprost przeciwnie ,rozwijając ,potem temat jakoby żywienie nie miało najmniejszego wpływu na org. i zachowanie człowieka ;jak również wklejając takie linki -można śmiało stwierdzić ,że:



 
Oczywiscie to "kij w mrowisko"

Pewnie znajda sie tacy co "podpala stosy" Very Happy Very Happy Very Happy



Reasumując; pisanina przez Tomkiewiczów na Forum ,to tylko i wyłącznie- kij w mrowisko- nic ponad to ....
Z resztą jest tutaj paru Forumowiczów ,którzy świetnie zdają sobie z tego sprawę  Wink

Skończyłam  Smile dziękuję  Wink
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #47 : 2007-05-11, 08:37:20 »

Osobiście uważam, że takie wkładanie kija w mrowisko ma duży walor poznawczy. Każdy ma przecież swoje poglądy i chyba nie jest niczym niewłaściwym, że dzieli się nimi tutaj na forum (pod warunkiem, że nikomu nie uwłacza). Często internet to jedyne miejsce, gdzie można podzielić się z innymi ludźmi swoimi np. bardzo kontrowersyjnymi, czy nowatorskimi przemyśleniami.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #48 : 2007-05-11, 08:42:57 »

Tymon.Trzeba znać intencje autora wsadzającego kij w mrowisko  Wink .

Bo widzsz ,"kijem z mrowisko" też można nazwać model żywienia jaki zaproponował J. Kwaśniewski .
Ale J.Kwaśniewski miał inne intencje-Jemu chodziło o zdrowie ludzi -krótko mówiąc .

Kiedyś na Forum Toan ,cos takiego mądrego napisał.Jak znajdę ,to wkleję.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #49 : 2007-05-11, 08:52:37 »

fajnie,ze niektorzy z was sa tolerancyjni na  poglady innych tutaj na Forum,na inne spostrzeganie swiata,
ale jezeli chodzi o pewne osoby,to one wzgledem was nie sa az tak tolerancyjni,
maja jeden punkt widzenia na niektore sprawy i zaciekle,go bronia nie zwracajac uwagi zarowno na slowa jak i sposob obrobny wlasnych dogmatow,
zupelnie nie licza sie z innym nich ich wlasne myslenie,
nie dopuiszczaja nawet mysli,ze rozni ludzie maja rozne spojrzenie na slusznosc tego czego zaciekle  bronia  Confused
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #50 : 2007-05-11, 09:12:39 »

Elmo, naprawdę myślisz sobie, że autor (ktoś tutaj na forum) ma złe intencje? Kodar, jeżeli inni nie są tolerancyjni, to być może mają jakieś wyparte problemy sami ze sobą, nie wiem, nie wnikam. To wcale nie jest powód, żeby z kimś nie rozmawiać, albo się oburzać i złościć (każdy ma przecież rację w swoim umyśle).
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #51 : 2007-05-11, 09:26:59 »

Cytuj
Kodar, jeżeli inni nie są tolerancyjni, to być może mają jakieś wyparte problemy sami ze sobą, nie wiem, nie wnikam. To wcale nie jest powód, żeby z kimś nie rozmawiać, albo się oburzać i złościć (każdy ma przecież rację w swoim umyśle).


Timon ,daleko mi do obrzucania i zloszczenia sie z powodu innosci w postrzeganiu swiata,nie ma ludzi  identyko,zarowno  jak umyslow Cool
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #52 : 2007-05-11, 09:32:10 »

Tymon ja nic nie myslę i nie obchodzi mnie ,co ktoś myśli o mnie i mogę nawet uchodzić za głupią  wśród głupców lub owieczkę wśród baranów -
dla mnie to nie istotne  Cool

Wychodzę tylko z jednego założenia :


 
Nie śpiesz się w duchu do obrażania się ,
bo obraza spoczywa w zanadrzu głupców . .


Tylko tyle.Żyje mi sie całkiem spokojnie  Cool
Dziękuję  Smile
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #53 : 2007-05-11, 09:37:42 »


Czy tak trudno tobie tolerowac inteligentnych i myslacych ludzi ?

Czy wszyscy na swiecie musza byc "wiezniemi" betonowych dogmatow ?


Skoro są tak twórczy (myślowo), inteligentni to dlaczego wżywają takich rynsztokowych określeń?
Uważasz ludzi na poziomie, którzy wiedzą, że innych poglądy i upodobania trzeba szanować (tego wymaga od nas poziom kultury osobistej), za betonowych dogmatów?

To paplać co mi ślina na język przyniesie i najlepiej poddając tylko totalnej rynsztokowej krytyce nazywasz "ludźmi o wielkim intelekcie"?

Mi nie odpowiada ten poziom dyskusji . 'Z drzewa zeszliśmy' już parę milinów temu, to do czegoś zobowiązuje.
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #54 : 2007-05-11, 09:50:14 »

W sumie inteligencja niejedno ma imię. Jest dużo więcej "typów" inteligencji niż tylko werbalna. A poziom dyskusji?... To niestety brak kultury i szacunku dla wicewersanta. Myślę, że takie osoby nie przestrzegają zaleceń DO (ewentualnie z punktu widzenia psychologii - coś w sobie wypierają).
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #55 : 2007-05-11, 09:51:11 »

Osobiście uważam, że takie wkładanie kija w mrowisko ma duży walor poznawczy. , gdzie można podzielić się z innymi ludźmi swoimi np. bardzo kontrowersyjnymi, czy nowatorskimi przemyśleniami.

Mam podobne zdanie na ten temat. Lubię kontrowersyjne dyskusje, bo są ciekawe.
Tylko chodzi mi o  zachowanie formy i kultury prowadzonej dyskusji.

Mamy popyt na głupotę widać to szczególnie w telewizji(np. Majewski, Wojewódzki) i taki poziom zagnieździ się na tym forum jeżeli nie będziemy no to zwracać uwagi.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #56 : 2007-05-11, 10:00:59 »

Mamy popyt na głupotę widać to szczególnie w telewizji(np. Majewski, Wojewódzki) i taki poziom zagnieździ się na tym forum jeżeli nie będziemy no to zwracać uwagi.

Halino, pozwolę sobie przypomnieć Ci Twoje własne słowa:

I jeszcze raz powtórzę: zaczynamy ZAWSZE od siebie, a potem wymagamy tego samego od innych.

M
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #57 : 2007-05-11, 10:02:36 »

A ja odpowiem jeszcze na to pytanie grizzly'ego: "czy tak trudno tobie tolerować inteligentnych i myślących ludzi ?" tymi słowami:

Jak może byc mi trudno tolerowac ludzi inteligentnych? W ogóle użyłeś niewłaściwego słowa  Confused .

Myśli ,słowa ludzi inteligentnych są jak balsam ,są ukojeniem.Myśli ,słowa i czyny takich ludzi są dla mnie czymś wyjatkowym.Czymś, co zasługuje na wpojenie sobie ich; i zastosowaniu ich w zyciu codziennym.
Przyznam szczerze ,że czasem trudno mi przyjąć rady tych mądrych osób,ale pracuje nad tym.
Są dla mnie wzorem w niektórych sytuacjach.

Ale nie mogę nazwać ludzi inteligentnymi ,którzy w perfidny sposób manipulują inną osobą.Chociaż,moge się mylić.Są inteligentni ,ale mnie nie obchodzi taka perfidna inteligencja.
dziękuję ,skończyłam  Smile .
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #58 : 2007-05-11, 10:09:00 »


Mamy popyt na głupotę widać to szczególnie w telewizji( np. Majewski, Wojewódzki) i taki poziom zagnieździ się na tym forum jeżeli nie będziemy no to zwracać uwagi.

Świetny przykład! Właśnie takich ludzi nie da sie słuchać.
O ile słowa mądrych ludzi są balsamem dla umysłu człowieka o tyle wypowiedzi w/w panów
sa jak walenie kamieniami po głowie.
A mają się za tak inteligentnych  Confused  Shocked .Zero samokrytyki.Totalne zaślepienie.
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #59 : 2007-05-11, 10:31:35 »

Nigdy ich nie widziałem. Już od wieków nie oglądam TV. Będzie kilkanaście lat. Shocked
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 18 zapytaniami.