forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 10:43:50

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658437 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Inny punkt widzenia
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Inny punkt widzenia  (Przeczytany 33894 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #60 : 2007-05-11, 10:38:39 »

A ja kiedys miałam okazje słuchac ich w Anty radio .  Confused .  Walenie kamieniami po głowie.Słuchac się nie da ,ale co miałam robić ,zatkać sobie palcami uszy?  Shocked
Więc musiałam znieść ich gadkę - baaaardzo "inteligentną" .
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #61 : 2007-05-11, 11:28:28 »

http://portalwiedzy.onet.pl/4869,25297,1400283,1,czasopisma.html

Ksi±żka ukazuje się 25 maja 2007 r.

M

No wielkie dziekuje za linka, ta ksiazka to bedzie prawdziwa uczta. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oczywiscie to "kij w mrowisko"

Pewnie znajda sie tacy co "podpala stosy" Very Happy Very Happy Very Happy

Czy Wy tulko takie książki czytacie?

Rzeby miec jasny obraz sytuacji, trzeba znac drugą stronę .
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #62 : 2007-05-11, 11:47:23 »

Też się trochę dziwię. U mnie na DO nic się nie zmieniło pod względem wiary. Ale w sumie też nie czytam wszystkiego. Wiem, że takie dywagacje można prowadzić na dowolny temat i odowadniać sobie do znudzenia to albo tamto, nie mając nigdy pewności. Czuję, jakbym już to kiedyś przerabiał.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #63 : 2007-05-11, 11:52:15 »



Czy Wy tulko takie książki czytacie?


Fewa ,przecież na tym bazuje ich "potężna wiedza" ... Na Dawkinsie itp.  Shocked 
To jak mają mieć pojęcie o tej drugiej stronie ?
No,sama pomyśl?
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #64 : 2007-05-11, 11:53:18 »

I to jest właśnie" inny punkt widzenia ".Nikt nie musi się zgadzac z tym co inni uważają za prawdę - prawda?
Przyszła mi jeszcze taka jedna myśl:
- jest życie, jest śmierc
- są ateiści, są wierzący
- jest światło, jest ciemnośc
- jest dobro, jest zło
- jest mądrośc, jest głupota
I tak można by bez końca. Nigdy nie będzie tak, że wszyscy będą jednakowi. Możemy tylko zachowac się kulturalnie wobec rozmówcy.
Żeby znac inny punkt widzenia trzeba się wczuc w tą sytuację w której się znaleźli i zrozumiec dlaczego tak czy inaczej spostrzegają świat.
Wystarczy tylko zastosowac jedną zasadę: nie pisz odrugim to co byś niechciał, aby o tobie pisano. Czyli "nie czyń drugiemu to co tobie nie miłe" Cool Cool
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #65 : 2007-05-11, 12:00:02 »

U mnie na DO nic się nie zmieniło pod względem wiary.

Bo niby czemu DO miałoby zmienić Twój system etyczny i moralny? Od samego początku właśnie o tym piszemy, że żywienie optymalne nie wpływa na zmianę systemu wartości człowieka, nie przekszałca cudownie niegodziwca w osobę szlachetną.

M
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #66 : 2007-05-11, 12:11:43 »

ehhh tam ...Tomkiewicze juz sie podsumowali  Shocked

Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #67 : 2007-05-11, 12:20:08 »

elmo, no właśnie i dziwię się im/Tomkiewiczom/ dlaczego tak zaciekle bronią swoich poglądów. Wystarczy się zatrzymac i pomyślec. Kiedyś zadałam im pytanie oczywiście bez odpowiedzi. Co się dzieje z ateistami po śmierci/ ŻO nie gwarantuje bezśmiertelności, są też wypadki/ i nie wiem .Czyżby nie posiadali duszy Laughing Laughing, to niemiżliwe.Więc chyba nie zastanawiają się co potem. Jak ja spotykam się z ludzmi z innymi wyznaniami to sobie rozmawiamy. Ale nigdy nie przekonujemy się nawzajem i nie szydzimy z innych myślących inaczej

A jeśli są dowody na to, że ewolucja miała miejsce i są dowody na istnienie Boga, to dlaczego tych dwóch pojęc nie połączyc?

Skąd możemy wiedziec jak zostaliśmy stworzeni?
Niektórzy uważają, że pochodzimy od małp. Dlaczego nie?
Wystarczy sobie wyobrazic, że Bóg stworzył najpierw małpę i zapragnął stworzyc istotę podobną do bogów/rozumną/I co zrobił, zaczął bawic się genami małpy dodając ok 2 geny boskie. Choc wcale tak nie musiało byc. Każdy ma inny punkt widzenia, a to zależy od ..... Confused
Jeżeli byśmy pochodzili z prostej lini od małpy to dlaczego jeszcze nie słyszałam aby jakaś malpa urodziła człowieka? Albo człowiek małpę Laughing Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #68 : 2007-05-11, 12:23:37 »

Fewa ,zagląnij do wątku Jak dobrzy ludzie.....
No przecież oni sie już poplatali totalnie.No ,nazwali siebie psychopatami  Shocked No to czego można oczekiwać ? No ,logika ,logika....
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #69 : 2007-05-11, 12:29:26 »

Dziwi mnie jeszcze ,ze mięli pretensje do Jony ,do Daniela ,a co najlepsze na  koniec do JKwaśniewskiego ,ze nawiązał w swoich książkach do wątków biblijnych .

A to oni są nawiedzeni i to na maxa  Shocked Będą wklejać linki do upadłego ,natrętnie wpychać swoje poglądy innym .To manipulanci o wyrachowanym podejściu do sprawy.

W sumie dobrze się podsumowali -idealnie  Shocked
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #70 : 2007-05-11, 12:31:33 »

Cyt.: "Bo niby czemu DO miałoby zmienić Twój system etyczny i moralny?"
Sprostuję. Nie o system etyczny mi chodziło. Raczej o mój stosunek do religii chrześcijańskiej. (Uważam, że lepsze paliwo dla mózgu zmienia jakość myślenia i co za tym idzie - mój system wartości - wydaje mi się to logiczne. Nie jestem przecież tylko ciałem, albo tylko umysłem. To, co zjadam, kształtuje i wpływa zarówno na moje ciało, jak i na mój umysł. Dla mnie to zupełnie logiczne. Myślę, że dla Ciebie również.) Spotkałem się z ludźmi, którzy po wprowadzenia DO zmienili swoje poglądy dot. kościoła instytucjonalnego. Wiadomo skądinąd, że w religii rzymskokatolickiej jego rola jest bardzo duża, wystepuje hierarchiczność duchowieństwa itp. Dla mnie te sprawy jak były, tak są obojętne.
Co do ateistów i pochodzenia człowieka...
Ojej...
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #71 : 2007-05-11, 13:42:33 »

Jak DO kształtuje człwieka mam przykład w domu.
Mój syn był tak uzależniony od słodyczy,że jak zabrakło ich w domu to była awantura. W okresie dojżewania dostał takiego trądziku, że latał po lekarzach jak poparzony. Na nic zdawały się moje tłumaczenia o wpływie diety na to co ma.
W międzyczsie uległ kontuzji kolana na boisku. Było leczenia trądziku i kolana, łykał ciągle jakieś antybiotyki, używał jakiś maści i żadnego efektu. Był nerwowy, opryskliwy, ciągle mnie ustawiał co rodzic powinien itp.

W końcu po jakiś awanturach, zaczął jeść to co mu przygotowywałam. Po tygodniu przestał brać tabletki i maści.

Teraz ma piękną cerę, kolano dało się naprawić (w prywatnej klinice, bo tutaj kazano mu się pogodzić, że tak musi być), uprawia sport, lubi podyskutować, zmienił towarzystwo bo tamo już mu nie odpowiadało.
Jest zupełnie innym, lepszym człowiekiem.
Czasami jak z kolegami wyjeżdża gdzieś i je 'korytkowo' to zaraz pojawiają się pojedyncze pryszcze. Teraz wie, że cała przyczyna dobra i zła 'leży na talerzu'.

Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #72 : 2007-05-11, 13:49:22 »

Halino, Twój post tylko podkreśla jak, niestety, mało wiesz na temat okresu dojrzewania i tego, co (i dlaczego) się dzieje w psychice nastolatka.

M
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #73 : 2007-05-11, 14:09:10 »

Podejrzewam, że Halina jako matka wie o wiele więcej na ten temat, niż myslisz. Jednak wpływ diety jest bezsprzeczny. Sam przeszedłem na DO parę lat temu - co prawda już po okresie dojrzewania - jednak efekt był podobny jak w przypadku syna Haliny.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #74 : 2007-05-11, 14:13:56 »

Ależ Tymonie, ja nie wątpię, że trądzik znika.

M
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #75 : 2007-05-11, 18:50:05 »

Halino, Twój post tylko podkre¶la jak, niestety, mało wiesz na temat okresu dojrzewania i tego, co (i dlaczego) się dzieje w psychice nastolatka.

M
Mari. nie wiesz jak bardzo się mylisz.Halina ma rację ja mogę to potwierdzic, mam dwie nastolatki i jednego 10-cio latka.Jestem z natury obserwatorem.
Tu nie chodzi tylko o trądzik. Dzieci są spokojniejsze na ŻO.
Nigdy nie miałaś takiego dnia że wszystko cię denerwowało? I to jest powód złego samopoczucia/pozywienie/
Dawniej się zastanawiałam dlaczego wszystko mnie drazni mimo, że nie było ku temu powodu/jak nie byłam naŻO/
Czy Ty nie czujesz się bardziej spokojna na ŻO. Może nie na wszystkich działa, albo to przychodzi z wiekiem?
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #76 : 2007-05-11, 21:57:05 »

Nigdy nie miałaś takiego dnia że wszystko cię denerwowało?

Tak. Ale przestałam mieć takie dni na długo przed tym jak dowiedziałam się w ogóle o istnieniu ŻO.

M
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #77 : 2007-05-12, 10:57:12 »

Nie ważne co nam pomaga. Ważne, że po tym czujemy się świetnie.
Jeden potrzebuje chleba, drugi smalcu, a Ty psychoanalizy. Cool
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #78 : 2007-05-12, 11:17:15 »

 
Jeden potrzebuje chleba, drugi smalcu, a Ty psychoanalizy. Cool


Fewo bardzo delikatnie powiedziane,oj bardzo  Shocked .
Bo trzeba odróżnić psychoanalizę od włażenia w buciorach w czyjeś życie . Wiedzą o tym doskonale osoby ,które utrzymywały osobisty kontakt z Tomkiewiczami poprzez maile ,gg itp , bo przecież Marishce źle się czyta przez priv.Prawda M?  Smile Ciekawe tylko dlaczego tak źle Ci się czytało na priv-bo dla mnie to dziwne  Shocked .Ja doskonale czytam wiadomości na priv.A może chodziło ,żeby nikt nie wiedział o czym piszemy  Shocked  Idea Question 
No i jakby to wyglądało gdybyś spamowała mi ciągle priv linkami o nienawiści do rodziców  Shocked  Question lepiej było przecież spamować gg i maile  Idea

Ależ byłam idiotką ,że dałam sie wciągnąć w takie manipulacje  Exclamation ,ale w sumie to była dla mnie szkoła  Exclamation Idea
Dowiedziałam się jakie można przyjmować pozy ,aby zmanipulować drugą osobę. Niech to będzie ostrzeżeniem dla pozostałych .


Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Inny punkt widzenia
« Odpowiedz #79 : 2007-05-13, 13:10:25 »

Halino, Twój post tylko podkreśla jak, niestety, mało wiesz na temat okresu dojrzewania i tego, co (i dlaczego) się dzieje w psychice nastolatka.

M

Ciekawe?... Skąd Ty wiesz, że ja mało wiem???!
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 18 zapytaniami.