forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2021-03-01, 05:00:22

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
591043 wiadomoÂci w 4037 w▒tkach; wys│ane przez 31 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: zofijeczka
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Dzieci-nauka
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 [2] Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Dzieci-nauka  (Przeczytany 12147 razy)
Zofia
GoŠ

Email
Odp: Dzieci-nauka
« Odpowiedz #20 : 2007-06-16, 22:09:21 »

A sk─ůd si─Ö bior─ů dobre geny napewno Ty dobrze wiesz.

Po pierwsze dzieci trzeba rodzi─ç w m┼éodym wieku,bo mniej wi─Öcej po 25 roku ┼╝ycia nasz kod genetyczny zaczyna "┼éapa─ç b┼é─Ödy" ,kt├│re mog─ů si─Ö powielic w potomstwie.
Oczywi┼Ťcie im jeste┼Ťmy starsi tym wiecej b┼é─Öd├│w.
I na geny ma wp┼éyw oczywi┼Ťcie nasze od┼╝ywianie ,ale nie w tym pokoleniu.Ma to wp┼éyw na pokolenia nast─Öpne.Ale na pewno┬á zjedzenie jajka na ┼Ťniadanie nie spowoduje ,┼╝e dziecko zrobi sie nagle inteligentne ,chocia┼╝ przestanie go bole─ç brzuch.
Akurat b├│l brzucha nie ma nic wsp├│lnego z inteligencj─ů . B├│l brzucha to b├│l brzucha a inteligencja jest inteligencj─ů.

Elmo,
a co powiesz na to?
Dawno temu czyta┼éam interesuj─ůc─ů statystyk─Ö, dotycz─ůc─ů wieku rodzic├│w wybitnych ludzi. Wi─Ökszo┼Ť─ç rodzic├│w w chwili pocz─Öci─ů s┼éawnego potomka by┼éa w wieku do┼Ť─ç zaawansowanym. Szczeg├│lnioe utkwi┼é mi wiek rodzic├│w Leonarda da Vinci, kt├│ry wynosi┼é : matka- po pi─Ö─çdziesi─ůtce a ojciec siedemdziesi─ůt dwa lata!!
Jest takie ludowe porzekad┼éo: "ze starych ludzi m─ůdre dzieci si─Ö rodz─ů". Z obserwacji zauwa┼╝am, ┼╝e jest w tym co┼Ť prawdy.
Np. ,moja mama najm┼éodsz─ů siostr─Ö urodzi┼éa w wieku┬á 39 lat, a siostrzyczka nie nale┼╝y do przeci─Ötnych i ┼Ťwietnie radzi sobie w ┼╝yciu.
Z tym "┼éapaniem b┼é─Öd├│w" przez geny w zwi─ůzku z wiekiem, to b┼é─ůd. Na mutacje genowe maj─ů najwi─Ökszy wp┼éyw choroby, czyli warunki bytowe, w tym od┼╝ywianie.
Zastan├│w si─Ö, czy nie lepiej jak rodzice sa dojrzalsi i bardziej ┼Ťwiadomi decyduj─ůc sie na dziecko?┬á Przecie┼╝ dziecko , to nie tylko pocz─Öcie, a ca┼éy proces wychowawczy. Rodzice dojrzali mog─ů bardziej ┼Ťwiadomie wychowywa─ç swoje dziecko.
Pozdrawiam   Zofia
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #21 : 2007-06-16, 22:40:25 »

Jest takie ludowe porzekad┼éo: "ze starych ludzi m─ůdre dzieci si─Ö rodz─ů". Z obserwacji zauwa┼╝am, ┼╝e jest w tym co┼Ť prawdy.
Np. ,moja mama najm┼éodsz─ů siostr─Ö urodzi┼éa w wieku  39 lat, a siostrzyczka nie nale┼╝y do przeci─Ötnych i ┼Ťwietnie radzi sobie w ┼╝yciu.

Zofio nie r├│b z wyj─ůtk├│w regu┼éy.
Proszę nie zaprzeczaj ,że ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Downa nie jest skorelowane z wiekiem matki i ojca .
Nie przypadkowo p┼éodno┼Ť─ç kobiety od 25 roku ┼╝ycia zaczyna systematycznie spada─ç.
Natura widac sama broni si─Ö przed "wadliwym" potomstwem.
Nie przeczę ,ze na geny ma wpływ odżywianie,pisałam o tym.

Zastan├│w si─Ö, czy nie lepiej jak rodzice sa dojrzalsi i bardziej ┼Ťwiadomi decyduj─ůc sie na dziecko?  Przecie┼╝ dziecko , to nie tylko pocz─Öcie, a ca┼éy proces wychowawczy. Rodzice dojrzali mog─ů bardziej ┼Ťwiadomie wychowywa─ç swoje dziecko.

Matka po 40 stce w obecnych czasach nie miałaby tzw nerwów na wychowanie dziecka.
A poza tym, zobacz jakie jest ryzyko zgonu rodzica w tym wieku przed osi─ůgni─Öciem przez dziecko pe┼énoletno┼Ťci.
Rzadko wida─ç ,┼╝e umar┼é kto┼Ť w wieku 80,90 lat ( tacy ludzie wr─Öcz jawi─ů sie jako "nie┼Ťmiertelni" w dzisiejszych czasach) a coraz cz─Ö┼Ťciej widuje si─Ö klepsydry z napisem ,┼╝e kto┼Ť zmar┼é po 40 stce,50-tce.No takie s─ů statystyki i nie ma sie co oszukiwa─ç.
Przyczyn─ů najwiekszego procenta zgon├│w jest rak i dotyka on najcz─Ö┼Ťciej osoby w wieku od 40-60 roku ┼╝ycia.
W obecnych czasach decydowanie si─Ö na dziecko w wieku 35-40 lat ,niesie ze sob─ů du┼╝e ryzyko osierocenia go(bior─ůc pod uwag─Ö warunki ┼Ťrodowiskowe w jakich ┼╝yj─ů rodzice takich dzieci ;praca w stresie itp.).
No,Zofio takie sa statystyki i na dzień dzisiejszy nie da się tego zmienić.
PS.Gdzie wyczyta┼éa┼Ť o wieku rodzic├│w Leonarda da Vinci?
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #22 : 2007-06-16, 23:44:59 »

co powiesz na to?
Dawno temu czyta┼éam interesuj─ůc─ů statystyk─Ö, dotycz─ůc─ů wieku rodzic├│w wybitnych ludzi. Wi─Ökszo┼Ť─ç rodzic├│w w chwili pocz─Öci─ů s┼éawnego potomka by┼éa w wieku do┼Ť─ç zaawansowanym. Szczeg├│lnioe utkwi┼é mi wiek rodzic├│w Leonarda da Vinci, kt├│ry wynosi┼é : matka- po pi─Ö─çdziesi─ůtce a ojciec siedemdziesi─ůt dwa lata!!
Np. ,moja mama najm┼éodsz─ů siostr─Ö urodzi┼éa w wieku  39 lat, a siostrzyczka nie nale┼╝y do przeci─Ötnych i ┼Ťwietnie radzi sobie w ┼╝yciu.

Zofio,ja tez moge jak na razie potwierdzic,to co juz wiesz na wlasnym przykladzie,

drugie dziecko urodzilam majac 39 lat,syn jest najlepszym uczniem w klasie,bral nawet udzial w olimpiadzie dla dzieci starszych,slowek z angielskiego uczy sie tylko w czasie lekcji,a wiersz, do nauki na pamiec,umie po 3 razach przeczytania,
majmlodszego urodzilam majac 44 lata,jak obserwuje jest dosc bystry,do przedszkola poszedl znajac tylko j. polski,j.niemieckiego nauczyl sie w blyskawicznym tempie,az wychowawczynie zweocily na to uwage,teraz jako niepelny 6-latek idzie do szkoly,a zeby sie zakwalifikowac,musial odpowiedziec na mnostwo pytan Smile
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #23 : 2007-06-17, 00:40:07 »

co powiesz na to?

Zofio,ja tez moge jak na razie potwierdzic,to co juz wiesz na wlasnym przykladzie,

drugie dziecko urodzilam majac 39 lat,syn jest najlepszym uczniem w klasie,bral nawet udzial w olimpiadzie dla dzieci starszych,slowek z angielskiego uczy sie tylko w czasie lekcji,a wiersz, do nauki na pamiec,umie po 3 razach przeczytania,
majmlodszego urodzilam majac 44 lata,jak obserwuje jest dosc bystry,do przedszkola poszedl znajac tylko j. polski,j.niemieckiego nauczyl sie w blyskawicznym tempie,az wychowawczynie zweocily na to uwage,teraz jako niepelny 6-latek idzie do szkoly,a zeby sie zakwalifikowac,musial odpowiedziec na mnostwo pytan Smile

A ja mia┼éam s─ůsiadke ,kt├│ra urodzi┼éa w wieku 37 lat i zmar┼éa 2 lata p├│┼║niej, zostawiaj─ůc dziecko-i taka z tego regu┼éa.
Ja urodzia┼éam pierwsz─ů c├│rk─Ö w wieku 23 lat i i te┼╝ ma pami─Ö─ç dobr─ů, wrecz rewelacyjn─ů -uczy si─Ö wiersza po przeczytaniu jeden raz(ma┼éo tego ,sprawia wra┼╝enie jakby j─ů to nudzi┼éo i meczy┼éo)-czasem mnie to "przera┼╝a" i ma sz├│stki.Ale cieszy mnie ,ze nie tylko pami─Öc ma dobr─ů ,bo w matematyce osi─ůga bardzo dobre wyniki (cho─ç w to ju┼╝ trzeba w┼éo┼╝y─ç wi─Öcej pracy-chodzi o zrozumienie)--i jaka z tego jest regu┼éa? ┼╗e rodzice ,kt├│rzy maj─ů dost─Öp do internetu maj─ů super dzieci i nie wyciaga┼éabym z tego daleko id─ůcych wniosk├│w.
Ale pytam si─Ö co z tego? Kiedy widz─Ö ,┼╝e jej r├│wiesniczki ,kt├│re maj─ů gorsze stopnie odznaczaj─ů si─Ö specyficzn─ů inteligencj─ů emocjonaln─ů.
S─ů r├│┼╝ne rodzaje inteligencji.
M┼éodsza c├│rka mimo,┼╝e na dzie┼ä dzisiejszy prezentuje "gorszy" stopie┼ä zapamietywania, jest bardziej spostrzegawcza i trudno tu stwierdzi─ç ,kt├│ra osi─ůgnie lepsze wyniki w nauczaniu.
Z moich obserwacji ┼╝yciowych wynika ,┼╝e w ┼╝yciu zawodowym najlepiej radz─ů sobie tzw. ┼Ťredniacy,czasem wr─Öcz "leserzy" szkolni.
W nauczaniu pocz─ůtkowym,kiedy wymagane jest przyswojenie du┼╝ej ilo┼Ťci wiedzy -czytanie,pisanie,podstawy matematyli,ortografii-pamie─ç ma zasadnicze znaczenie.
Dopiero w p├│┼║niejszych latach wymaga sie od dziecka logicznego ┼é─ůczenia fakt├│w.Cho─ç zwykle ucze┼ä wyrabia sobie opini─Ö w pierwszych 2-3 latach nauki w szkole.
Moim zdaniem, szczeg├│lnie zdolno┼Ťci matematyczne ( my┼Ťlenie abstrakcyjne) cz┼éowieka ┼Ťwiadcz─ů o inteligencji.
Przypominam sobie z w┼éasnej edukacji,┼╝e w klasie pierwszej by┼éo du┼╝o os├│b ,kt├│re szybko zapamietywa┼éy ,ale w p├│┼║niejszych klasach zacz─Ö┼éy "odstawa─ç" ,bo ta pamie─ç nie wsp├│┼égra┼éa z ich inteligencj─ů.Co z tego ,┼╝e zapamietywali(uczyli si─Ö na pamie─ç) definicje ,ale nie rozumieli ich i nie potrafili zastosowa─ç ich do zada┼ä.
Także ważne jest rozumienie tego czego sie człowiek ma nauczyć na pamięć.Innymi słowy;najpierw zrozumieć potem zapamiętać.
Halina Ch.
GoŠ

Email
« Odpowiedz #24 : 2007-06-17, 09:00:14 »

Np. ,moja mama najm┼éodsz─ů siostr─Ö urodzi┼éa w wieku┬á 39 lat, a siostrzyczka nie nale┼╝y do przeci─Ötnych i ┼Ťwietnie radzi sobie w ┼╝yciu.
Z tym "┼éapaniem b┼é─Öd├│w" przez geny w zwi─ůzku z wiekiem, to b┼é─ůd. Na mutacje genowe maj─ů najwi─Ökszy wp┼éyw choroby, czyli warunki bytowe, w tym od┼╝ywianie.
Zastan├│w si─Ö, czy nie lepiej jak rodzice sa dojrzalsi i bardziej ┼Ťwiadomi decyduj─ůc sie na dziecko?┬á Przecie┼╝ dziecko , to nie tylko pocz─Öcie, a ca┼éy proces wychowawczy. Rodzice dojrzali mog─ů bardziej ┼Ťwiadomie wychowywa─ç swoje dziecko.
Pozdrawiam   Zofia

Też tak zauważyłam jak Zofia.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #25 : 2007-06-17, 10:44:21 »

Też tak zauważyłam jak Zofia.

Gdzie?

http://www.libramed.com.pl/wpg/NumeryArchiwalne/05/06.html

Nie radziłabym kobietom późnego rodzenia dzieci ze względu chęć posiadania geniusza ,bo można się deko zdziwić.
Zwróćcie uwagę na tabelę .U kobiet 40-sto letnich rodzi się jedno dziecko na 112 z zespołem Downa, a póżniej jest jeszcze gorzej.
To, o czym piszecie ,to hazard.
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #26 : 2007-06-17, 11:14:21 »

Elmo,nawet J.Kwasniewski zgadza sie z nami Laughing Laughing
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #27 : 2007-06-17, 11:18:41 »

Wam si─Ö wydaje ,┼╝e Jan Kwa┼Ťniewski si─Ö zgadza z Wami ,tak jak si─Ö wam Wydaje ,┼╝e rozumiecie Jego ksi─ů┼╝ki.A wygl─ůda na to ,┼╝e jednak nie rozumiecie ,bo ┼éapiecie sie za inne ,twierdz─ůc ,┼╝e dobrze ,┼╝e takie s─ů ,bo inaczej nie rotowaliby─çcie produkt├│w mlecznych ,kt├│re to rzekomo JK ka┼╝e je┼Ť─ç codziennie.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #28 : 2007-06-17, 11:27:17 »

Wam si─Ö wydaje ,┼╝e Jan Kwa┼Ťniewski si─Ö zgadza z Wami ,tak jak si─Ö wam Wydaje ,┼╝e rozumiecie Jego ksi─ů┼╝ki.A wygl─ůda na to ,┼╝e jednak nie rozumiecie ,bo ┼éapiecie sie za inne ,twierdz─ůc ,┼╝e dobrze ,┼╝e takie s─ů ,bo inaczej nie rotowaliby─çcie produkt├│w mlecznych ,kt├│re to rzekomo JK ka┼╝e je┼Ť─ç codziennie.
Dodam jeszcze;to rod┼║cie sobie dzieci w wieku 40 lat ,tylko jak si─Ö Wam urodzi dziecko z zespo┼éem Downa ,to nie miejcie do JK  pretensji ,tak jak maj─ů do Niego Ci ,kt├│rzy my┼Ťl─ů ,┼╝e kaza┼é im je┼Ť─ç codziennie ┼Ťmietan─Ö i mas┼éo ,a oni wci─ů┼╝ chorowali  Laughing
To tyle ,co do Waszego rozumowania tego, co jan Kwa┼Ťniewski pisze w ksi─ů┼╝kach  Very Happy
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #29 : 2007-06-17, 11:33:47 »

"Sypn─Ö┼éam" b┼é─ůd.Ma by─ç oczywi┼Ťcie z du┼╝ej litery -Jan-napisa┼éam z ma┼éej .
fewa
GoŠ

Email
« Odpowiedz #30 : 2007-06-17, 18:53:22 »

Ja nie ┼Ťledz─Ö statystyk i trudno mi si─Ö wypowiedziec w kt├│rym wieku jest lepiej urodzic dziecko. Byc mo┼╝e, prawdopodobie┼ästwo jest takie im jeste┼Ťmy starsi tym mamy wi─Öksz─ů sk┼éonno┼Ťc do chor├│b.Ale jak matka jest zdrowa a w dodatku prawid┼éowo si─Ö od┼╝ywia i nie ma nadwagi to niepowinno miec wi─Ökszego wp┼éywu na to czy urodzi dziecko zdrowe czy nie. Wydaje si─Ö, ┼╝e g┼é├│wnym powodem jakie dziecko si─Ö urodzi jest stan zdrowia matki i oczywi┼Ťcie opieki medycznej zw┼éaszcza podczas porody.Zawsze my┼Ťla┼éam, ┼╝e dziecko przychodzi na ┼Ťwiat w chwili gdy rodzice pragn─ů miec potomka /nie mylic tu przyg├│d jednorazowych/chc─ůc przelac swoj─ů mi┼éo┼Ťc na jeszcze jedn─ů osob─Ö.Choc s─ů te┼╝ dzieci nieplanowane. ┼╗ycie jest zbyt sk─ůplikowane, aby mo┼╝na by┼éo jednoznacznie powiedziec kiedy jest lepiej urodzic dziecko.
Strony: 1 [2] Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 19 zapytaniami.