forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 01:20:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Długość układu pokarmowego człowiekaZADZIWIAJĄCE!!Przeczytaj
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Długość układu pokarmowego człowiekaZADZIWIAJĄCE!!Przeczytaj  (Przeczytany 10252 razy)
mati474
Go


Email
Długość układu pokarmowego człowiekaZADZIWIAJĄCE!!Przeczytaj
« : 2006-10-29, 18:02:22 »

Zadziwiające ile tych długości i proporcji może być na róznych stronach kurcze dlaczego jeszcze mamy tylko 1 gatunek homo sapien s skoro jest tyle możliwości na różnych stronach (głownie wegetarianie i ci co są za mięsem)

Kurtka znowu mam wątpliwości. Wegetarianie mi piszą że człowiek ma układ pokarmowy jak roślinożercy optymalni żę jak mięsożerni. Książki żę pośrodku i wszystkożerny. Jak to do holery jest? Wkurza mnie to wszystko.Ja chcę dowodów !badań! argumentów ! Chyba jeśli sam nie założę laboratorium nie zrobie badań i linijką nie zmierze to sie nie dowiem naprawde na 100%!!! :/... Mętlika można dostać bo komu wierzyć?No komu?! Każdy sobie wybierze argumenty pod swoją teorie...

Mam więc pytania kokretne?FAKTY!! 1Długość ukł pokarmowego różnych mięsożerców człowieka róznych roślinożerców-porównanie. 2W tym długości jelita cienkiego grubego ,pjemność i wielkośc żołądka ,zakręcenie jelita bo czytałem że mięsożerni mają krótsze więc mniej pozawijane aż po prawie prostą rure. Jak najwięcej ale pewnych informacji faktów argumentów żebym wiedział.

I czy ta informacja jest prawdziwa? (i u człowieka i roślinożerców?)Na stronie wegetarian:

- Jesteśmy mięsożercami?
Czy rzeczywiście? Długość ludzkiego układu trawiennego względem całego ciała posiada proporcje takie jak u wszystkich roślinożerców - jest 12-krotnie dłuższy niż tułów. Mięsożercy mają jelita 4-krotnie krótsze, dostosowane do szybkiego wydalania rozkładających się resztek mięsa, a ich wątroba ma zdolność do eliminowania kilkunastokrotnie większej ilości kwasu moczowego (który jest produktem ubocznym trawienia mięsa) niż wątroba istot roślinożernych

Oczywiście w ks.Kwaśniewskiego i innych Ponomarenki i pewnie bardzo licznej grupie innych. (jak i liczni jeśli nie liczniejsi są wegetarianie popierający swoją odmienną teroie) jest na korzyść mięsa.

Wrzucam tego linka gdzie tylko moge (fora wegetarian optymalnych i wy tez tak róbcie to moja prsba) chce konfrontacji aby dojść prawdy a nie jedni swoje drudzy swoje JEDNA JEST PRAWDA!!
Zapisane
mati474
Go


Email
Odp: Długość układu pokarmowego człowiekaZADZIWIAJĄCE!!Przeczytaj
« Odpowiedz #1 : 2006-10-29, 18:03:53 »

Zapraszam do włączenia sie też na forach można skopiowac wypowiedź i tam dać.

Forum niskowęglowodanowe:

http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=14707

a także wegetariańskie:

http://www.wegetarianie.pl/XForum-viewthread-tid-1524.html
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Długość układu pokarmowego człowiekaZADZIWIAJĄCE!!Przeczytaj
« Odpowiedz #2 : 2006-10-29, 18:06:21 »

Witam z forum DobraDieta   Very Happy .Zycze odpowiedzi na nurtujace pytania   Wink
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Długość układu pokarmowego człowiekaZADZIWIAJĄCE!!Przeczytaj
« Odpowiedz #3 : 2006-10-29, 19:49:09 »

 Znana i rozczytywana autorka, chyba Grodecka miała swój w jakiejś wyższej szkole o wspaniałym wpływie wegetarianizmu na zdrowie. Rzecz jasna, zgromadziło się nieco studentów,którzy usłyszeli mniej więcej , że ci , co jedzą mięso sa jak faszyści. Ponoć większość w tym własnie momencie wyszła z sali. I to nie dlatego, że byli faszystami Smile

T

ps: Wegetarianizm to element składowy wiekszości religii dalekowschodnich wynikający z ich etyki. Rozumienie go , jako w pełni racjonalnego i właściwego sposobu żywienia cżłowieka, jest grubym nieporozumieniem - zważywszy, że człowiek nie posiada układu pokarmowego roślinożercy.

T
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Długość układu pokarmowego człowiekaZADZIWIAJĄCE!!Przeczytaj
« Odpowiedz #4 : 2006-10-29, 22:51:07 »

Co niektórzy ludzie tak jedzą jak zwierzęta roślinożerne które żywią się pędami, liśćmi, owocami czy korzeniami. Zwierzęta te, nie mają odrębnych posiłków a z powodu niskiej wartości odżywczej pokarmu muszą go spożywać w ogromnych ilościach oraz bardzo starannie gryźć i przeżuwać np. żyrafa spędza na jedzeniu dwanaście godzin na dobę pożerając sześćdziesiąt pięć kilogramów zielska dziennie. Czyli....dobrą oceną przynależności ludzi do tej grupy  ( roślinożernych )  jest ilość czasu spędzana na jedzeniu na dobę. Laughing

pozdrawiam - zbynek




                             
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Długość układu pokarmowego człowiekaZADZIWIAJĄCE!!Przeczytaj
« Odpowiedz #5 : 2006-10-30, 09:38:41 »

Mati ,odpowiedz na pytanie czy czlowiek jest miesozerny czy roslinozerny znajdziesz pytajac o to siebie.Czy moj przewod pokarmowy jest w stanie strawic np.ziemniaki ,pomodory ,jablka ,salate,buraczki dalej mieso ,ryby ,jaja itd?.Jesli twoj organizm trawi te produkty zywnosciowe to znaczy ,ze jestes wszystkozerny  Shocked   Laughing .Zadziwiajace odkrycie  Shocked .Chodzi o to ,zeby wybierac ze wszystkich produktow zywnosciowych ,te ktore najbardziej sluza naszemu organizmowi.Widzisz ,wegetarianie odrzucaja calkowicie mieso ,nie wiem jak jest z jajami czy tez odzucaja czy nie .Natomiast ZO nie eliminuje spozywania produktow pochodzenia roslinnego.Ci ktorzy nic nie wiedza o tym ,co pisze JKwasniewski ,z gory krytykuja ta diete ,gloszac wszem ze Kwasniewski kaze jesc tylko tluszcz.Spotkalam sie z taka opinia.A to nie prawda.
A jesli chodzi o dlugosc przewodu pokarmowego i innych szczegolow ,to najlepiej jakbys zostal np patomorfologiem  Rolling Eyes  Shocked
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.024 sekund z 18 zapytaniami.