forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-04-20, 12:56:59

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. W─Öglowodany staramy si─Ö zjada─ç w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
516514 wiadomoÂci w 3954 w▒tkach; wys│ane przez 67 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Alicja49
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 32 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna  (Przeczytany 178134 razy)
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« : 2006-10-31, 11:20:04 »

Mam syna z cechami autystycznymi .na Forum Autyzm.pl jest duzo diet jakich mamy uzywaj─ů ale nic o diecie optymalnej. Czy dr.Kwasniewski pisze co┼Ť na ten temat albo zetkn─ů┼é si─Ö z tymi chorobami. Sa diety bez weglowodan├│w i inne a nawet na tym forum ie ma takiego tematu.S─ů gorsze przypadki niz mojego dziecka i wiem,┼╝e matki szukaj─ů wszystkiego ale o tej diecie optymalnej zupe┼éna cisza. Napiszcie co┼Ť mo┼╝e wska┼╝─Ö im r├│wnie┼╝ ten kierunek.
lekarka
GoŠ

Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #1 : 2006-10-31, 19:12:55 »

Mia┼éam tylko jeden "przypadek" takiego dziecka. Udziela┼éam porady przez telefon. By┼éo z padaczk─ů i okaza┼éo si─Ö, ┼╝e choroba (nie wiem kt├│ra) zale┼╝y od zbo┼╝ i produkt├│w mlecznych. Padaczka pono─ç ust─ůpi┼éa. Niestety nie udaje si─Ö proowadzi─ç mlecznych do jego diety - od razu reakcja z m├│zgu -padaczka. Nadal jest na diecie bezmlecznej i bez zbo┼╝, na DO. Opiekuje si─Ö nim Jacek Kruszy┼äski , tel. podam na priv. Na logik─Ö autyzm zale┼╝a┼éby od mleczych. Mo┼╝emy sprawdzi─ç.
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2006-11-02, 09:36:29 »

Ja mleko ju┼╝ wykluczy┼éam gdy znalaz┼éam forum o auty┼╝mie g┼éownie matek -www.autyzm.pl.Tam sa diety bez w─Öglowodan├│w, cukr├│w,zb├│┼╝ itp. Ale sa na tyle ci─Ö┼╝kie przypadk ,┼╝e moje to jakby by┼éo zdrowe. Dzi─Ökuj─Ö za odpowied┼║. Napisz─Ö innym o tej diecie a jak j─ů zaczn─Ö i zobacz─Ö skutki powiadomie Pania o tym. 
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2006-11-02, 12:36:58 »

Wykluczenie samego mleka nic nie daje. Z punktu widzenia alergologii (i z mojego) obniżenie produkcji przeciwciał następuje tylko po rotacji produktów mlecznych.
Mleczne (mas┼éo, sery, ┼Ťmietan─Ö, lody, mleko, jogurt, kefir) co 4-7 dni. Dzieci wol─ů jada─ç co 5 dni w jednym posilku. Poprawy nale┼╝y oczekiwac po 21-28 dniach.
Mo┼╝na zastosowa─ç produkty mleczne t┼éustsze - zawieraj─ů mniej alergenu bia┼ékowego. Tak─ů form─Ö post─Öpowania (bita smietana, budy┼ä z dodatkowym mas┼éem) zalecam u osob, kt├│re "mog─ů zej┼Ť─ç ze zbo┼╝". Samo stosowanie t┼éustych produktow mlecznych (przys┼éowiowe mleko prosto od krowy) nie daje tak spektakularnych wylecze┼ä w innych chorobach. Zatem post─Öpowanie takie jest korzystne, a oczekiwanie wyleczenia mo┼╝e by─ç p├│┼║niejsze/niepewne.
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2006-11-02, 12:43:25 »

W innym dziale przeczyta┼éam, ┼╝e masz b├│le g┼éowy. Zr├│b jadanie produkt├│w mlecznych o Siebie co 7 dni. Dni mleczne wpisuj w kalendarz. Tak b─Ödzie ┼éatwiej. TO CO WYWO┼üUJE U CIEBIE B├ôLE G┼üOWY JEST PRZYCZYN─ä AUTYZMU. Ta te┼╝ mo┼╝na znale┼║─ç "winowajc─Ö". Zaczynaj─ůc diagnostyk─Ö od Siebie! Dietami zajmuje si─Ö od 17,5 roku. Flora, Benecol nie zawieraj─ů mas┼éa.
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2006-11-06, 10:23:15 »

Kochana Pani doktor!
informuje,┼╝e od pi─ůtku jestem na diecie dr.Kwasniewskiego. Niestety nie wiem, jak zrobi─ç,┼╝eby m├│j syn na nia przeszed┼é bo skoro trzeba pi─ç herbat─Ö z cytryn─ů to on moze mie─ç trudno┼Ť─çi.Nie wiem czy mozna chocia┼╝ s┼éodzi─ç mu te herbat─Ö takim zio┼éem o nazwie STEVIA? Dzi┼Ť spr├│bowalam i wypi┼é tak z p├│┼észklanki tej herbaty z cytryn─ů. A kiedy widzi,┼╝e robi─Ö sobie na patelni placuszki to wo┼éa,┼╝e chce mi─Öso ,kt├│re bardzo lubi. Do tej pory STEVIA nie dzia┼éa┼éa na niego negatywnie w og├│le a poniewa┼╝ uwielbia s┼éodycze to np. sernik z tej diety by┼éby dla niego wprost idealny. Bo zwyk┼éych s┼éodyczy juz prawie nie je. A mimo to i tak po jedzeniu ma zmienne nastroje i staje si─Ö z┼éy a rano gdy ma i┼Ť─ç do przedszkola wr─Öcz kopie i siada na pod┼éodze. Czy ta waga ka┼╝dego sk┼éadnika jest taka istotna ,┼╝e np. 100 g zasma┼╝anej marchewki a 30 g mas┼éa jak jest podane w przepisach? Bo wtedy na pocz─ůtku musz─Ö kupi─ç wag─Ö aby m├│c sie zorientowa─ç ,ile czego jem dopiero po pewnym czasie pewnie si─Ö wszyscy ucz─ů bardziej na oko zamiast wagi ┼éy┼╝ka tego, kawa┼éek tamtego?Szczeg├│lnie nie chc─Ö mu zrobi─ç rewolucji bo m├│j m─ů┼╝ nie jest ch─Ötny aby syn zacz─ů┼é tak je┼Ť─ç. Jesli wi─Öc zobaczy bia┼ée pieczywo i b─Ödzie chcia┼é zje┼Ť─ç kromk─Ö czy zwyk┼é─ů parowk─Ö to czy nie zaszkodzi mu to czasami. Mam nadziej─Ö,┼╝e m├│j m─ů┼╝ po pewnym czasie sam poprosi o te diet─Ö bo b─Ödzie mia┼é ochot─Ö tak je┼Ť─ç.Na razie jednak jest zdrowy i nic go nie zmusza do zmian a wa┼╝y ponad 100 kilo.   
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2006-11-07, 20:38:49 »

Nie trzeba pi─ç na DO herbaty z cytryn─ů!
Zio┼éa - o.k. Cho─ç s─ů ro┼╝na zdania. W ko┼äcu pomidor/pietruszka to te┼╝ zio┼éo.
Daj mu mi─Öso jak lubi! Sama dzi┼Ť zjad┼éam metk─Ö tatarsk─ů wo┼éow─ů na obiad.┼Ün Jajko+leczo(pomidor, papryka, pieczarki, pora, smalec). Kolacja - bigos (wi─Öcej w nim kapusty, smalcu ni┼╝ kie┼ébasy/mi─Ösa).Te┼╝ czekolada.
Czekolada na ┼Ťniadanie dla dziecka - o.k. A ile rado┼Ťci!
Sernik optymalny super!
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2006-11-10, 11:35:58 »

Do lekarki
Posz┼éam do sklepu gdzie kupilam okulary . Stwierdzili,┼╝e warstwa ochronna si─Ö zdar┼éa i byc moze mam uczulenie na nikeil bo ju┼╝ nawet z┼éoty kolor star┼é si─Ö i moja sk├│ra ociera si─Ö zwyly metal-nikiel. Czyta┼éam troch─Ö o tym uczuleniu ale,┼╝eby przez dwa lata dzia┼éalo to tak silnie na ca┼éy organizm to chyba nie. Dzi┼Ť wypilam jogurt wlasnej roboty podany w diecie na kandydoz─Ö z wiejskiego mleka i ma┼éego jogurtu z probiotykami(p├│┼é szklanki) i juz mia┼éam gazy. Jestem tak na polowie na diecei DO i na diecei na kandid─Ö.Czytaj─ůc twoje inne posty znalaz┼éam ,┼╝e zbo┼╝a uczulaj─ů a w takim razie mo┼╝e spr├│buj─Ö p┼éacki na smalcu ale bez mas┼éa zamiast chrupkiego pieczywa. Mo┼╝e to mas┼éo dodatkowo nie by┼éo dobre. Do tego ┼╝├│┼étka z gotowanych jajek i mi─Öso w┼éasnej roboty. Piszesz,┼╝e dieta DO pomaga na candid─Ö.Nie wiem ju┼╝ w takim razie co my┼Ťle─ç bo wg pierwszych 6 tygodni zalecanej diety dr.Janusa nalezy wystrzega─ç si─Ö produkt├│w s┼éodkich np.czekolady,cukru, majonezu. Potem przez rok mozna 1 produkt na dzie┼ä wporwadza─ç i patrze─ç jak organizm reaguje. A Ty piszesz,┼╝e nawet czekolada. Przeczyta┼éam te┼╝,┼╝e nie ma przejscia stopniowego tylko od razu trzeba przej┼Ť─ç na DO. Jeszcze jedno jest tu te┼╝ mowa o niskim indeksie glikemicznym.Wg.diety, dr.Janusa nalezy je┼Ť─ç te produkty co maja niski indeks. Tu jest on wi─Öc zgodny z DO. Tylko tyle jeszcze innych rzeczy jest inaczej.Aha zapomnia┼éam napisa─ç,┼╝e z tego wszystkiego to ju┼╝ nawet czuj─Ö jak cisnienie mi skacze(w ci─ů┼╝y mia┼éam podwy┼╝szone i bra┼éam Isoptin)Nie wiem te┼╝ co my┼Ťlisz o takiej Miksturze do picia: oliwa z oliwek plus aloes(rozcienczony z wod─ů w stosunku 1:1) plus sok z cytryny.Pi┼éam to przez miesi─ůc. Czy mona to pi─ç dalej razem z diet─ů ,w kt├│rej bed─Ö mia┼éa troch─Ö DO i troch─Ö diety na candid─Ö. Przecie┼╝ cukier jako┼Ť musz─Ö i tak dostarcza─ç organizmowi bo zag┼éodz─Ö siebie a nie cadid─Ö(jesli j─ů mam) .Mo┼╝e wi─Öc nie mo┼╝na przesadza─ç. Sernik zjad┼éam wczoraj wieczorem wg przepisu DO tylko nie da┼éam do niego cukru i nie czu┼éam ┼╝adnych sensacji, mimo,┼╝e on by┼é moj─ů kolacj─ů wi─Öc gdyby cos by┼éo nie tak to chyba ju┼╝ bym to czu┼éa w jelitach.Przepraszam za ewnetulane b┼é─Ödy ale pisz─Ö bez okular├│w bo musz─Ö zrobi─ç sobie drugie w plastikowych oprawkach.A m├│ prywatny okulistka jest taka dobra,┼╝e mimi op┼éat mam wizyt─Ö dopiero na 30 listopada. Lecz─Ö si─Ö u niej ju┼╝ od podstaw├│wki.Pisa┼éa┼Ť gdzie┼Ť o badaniu Ige , jak my┼Ťlisz czy mozna by to badanie zrobi─ç lubczy jeszcze jakie┼Ť inne, kt├│re mog┼éoby pokaza─ç og├│lnie ,┼╝e m├│j organizm sie buntuje jak to pisze J.K. choroby mam z autoagresji? 
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2006-11-10, 19:12:31 »

Ja lecz─Ö diet─ů uczulenie na nikiel. Jest to dieta bez zb├│┼╝ t┼éusta z rotowanymi mlecznymi. Ta dieta te┼╝ likwiduje lamblie, candid─Ö alb. (oczywi┼Ťcie cukry proste - w ka┼╝dej wersji s─ů ma┼éo korzystne; rzadko nie szkodz─ů).
Jak sie jest szczelnym (w┼éa┼Ťciwie od┼╝ywionym) ┼╝aden Nikiel nie robi kuku.┼╗aden alergen NIE MA DOSTEPU.
Czekolada, cukier, majonez - rzeczywi┼Ťcie s─ů inne lepsze rzeczy do jedzenia. Ja te┼╝ te jadam. Jestem czlowiekiem.
Mikstura o.k.
Cytryna na DO jest rzeczywi┼Ťcie lepiej tolerowana ni┼╝ na dietach zbo┼╝owych. Nie jestem jej zwolenniczk─ů, bo wiele problem├│w wywo┼éuje, od sk├│ry po stawy.
Najwa┼╝niejsze - dieta bez zb├│┼╝, t┼éusta, mleczne jadaj wg przepis├│w dra Kwa┼Ťniewskiego. Ja sie smiej─Ö z tego jak kto┼Ť m├│wi, ┼╝e mleko prosto od krowy i jogurt w┼éasny i z dobrej favryki. One zawieraj─ů to samo co ┼éy┼╝eczka mas┼éa! Prawie to samo, wystarczy jednak bym nie wyleczy┼éa czego┼Ťtam (wszystkiego).
W- kasza gryczana, ziemniaki, warzywa, czekolada, owoce (ja nie mam zapotrzebowania na ostatnie 2 za często). Ostatnio kupiłam tapiokę.
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2006-11-10, 22:21:34 »

Pani doktor gdyby to nie by┼é k┼éopot chcia┼éabym zapyta─ç  w jakim mie┼Ťcie pani przyjmuje. Dla mnie dojazd to nie problem, je┼║dzi┼éam dwa lata do pracy pod W-w─Ö a teraz czasami jak musz─Ö je┼╝dz─Ö do Gda┼äska-centrala mojej firmy. Czy przyj─Ö┼éa by mnie Pani? Jestem dzi┼Ť dodatkowo po Festiwalu Wr├│┼╝b,Zdrowia i Niezwyk┼éo┼Ťci w ┼üodzi gdzie postanowi┼éam zaryzykowa─ç czytaj─ůc chyba nawet tutaj o badaniu oka.(badanie irydologiczne) Mam nawet ciekawe wnioski. Wg lekarza,kt├│ry robi┼é to badanie np.mam problem z lew─ů nerk─ů i gdy zapyta┼é mnie czy nie boli mnie lewe biodro czasami to potwierdzi┼éam bo b├│l jaki czasami mam w lewej pachwinie nogi promieniuje a┼╝ do po┼Ťladka. Ale te┼╝ inne rzeczy mi powiedzia┼é m.in,┼╝e alergia nigdy nie jest sama z siebie ,┼╝e to zawsze chory organizm,narz─ůd daje objaw alergii bo ma problem w prawid┼éowym funkcjonowaniu. Mam np. podra┼╝nion─ů trzustk─Ö. Leczenie zio┼éami wg jego propozycji to jednak gwarantowana dziura w portfelu poka┼║nych rozmiar├│w i mimo,┼╝e tak ma┼éo to ja jednak nie zarabiam w stosunku do najni┼╝szej pensji to wydatek rz─Ödu 300 z┼é na r├│┼╝ne zio┼éa na r├│┼╝ne dolegliwo┼Ťci to dla mnie ju┼╝ poka┼║na kwota. Pozdrawiam. Nie chc─Ö lekarza optymalnego z ┼üodzi bo nie znam go i nie wiem ile lat przyjmuje i jakie jest jego nastawienie. Pozdrawiam. Wypity jogurt dzia┼éa "gazowo,wybuchowo" .Ca┼éy dzie┼ä mam gazy, przeszkadza┼éo to mojemu organizmowi na tyle,┼╝e nie za bardzo by┼é g┼éodny.Czy kuracja Lacidofilem o ile dobrze przytaczam nazw─Ö na 3 miesi─ůce jako wskazanie przez irydologa to w┼éa┼Ťciwy pomys┼é?1x1 na dzie┼ä.Czyta┼éam,┼╝e sa lepsze i gorsze takie leki,z kt├│rych najlepsze s─ů te co rozk┼éadaj─ů si─Ö dopiero w jelicie np. Pro Bactri4? Czy to prawda?
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2006-11-11, 09:28:17 »

Je┼╝eli chodzi o moje zdanie to jestem przeciw kuracjom z Lactobacillus acidofilus...
13 lat temu mia┼éam okazj─Ö sprawdza─ç dzia┼éanie lek├│w zawieraj─ůcych To na swoim dziecku karmionym naturalnie.
Zamiana zielonej kupki na kupkę typu jajeczniczka przebiegała u mojej corki niezależnie od podania Tego leku, A ZALEŻAŁA OD MOJEJ DIETY.
Je┼╝eli po kefirze jest problem - sugeruj─Ö mleczne do rotacji. Zbo┼╝a to be absolutne. Mozolenie si─Ö na pro┼╝no...
Nie wim czy dojrza┼éa┼Ť do rotacji mlecznych bo ┼Ťmietana w DO, z tego co obserwuj─Ö, s┼éu┼╝y do "akceptacji" braku szlaku metabolizuj─ůcego zbo┼╝a.
To po prostu zamiana wi─Ökszego cukru na mniejszy cukier. Tak obrazowo. ┼Ümietana jest korzystna (?) zatem na 6 tygodni. M┼éodym i mniej za┼Ťmieconym mniej rzeczy szkodzi. Cho─ç m┼éodzi bardziej ch─Ötniej przejd─ů na rotacj─Ö mlecznych. S─ů M┼üODZI, latwo wchodzi do nich NOWE (mam nadzieje, ┼╝e optymalne czyli t┼éuste).
Brak podatno┼Ťci na zmiany to - starzenie si─Ö. Ze starszymi czasem jest wog├│le trudno. Oni nie prosz─ů cz─Östo o zmian─Ö...Z nimi trzeba inaczej...
Ewa
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2006-11-11, 11:25:19 »

Cytuj z:     Sylwia
Piszesz,┼╝e dieta DO pomaga na candid─Ö.Nie wiem ju┼╝ w takim razie co my┼Ťle─ç bo wg pierwszych 6 tygodni zalecanej diety dr.Janusa nalezy wystrzega─ç si─Ö produkt├│w s┼éodkich np.czekolady,cukru, majonezu.
Sylwia, grzyby, nowotwory od┼╝ywiaj─ů si─Ö cukrem, wi─Öc logiczne jest, ┼╝e nie nale┼╝y dostarcza─ç im pozywienia. Nie chodzi o to, ze one szczeg├│lnie lubia czelolad─Ö. Po prostu cukier, kt├│ry znajdziesz w r├│┼╝nych produktach (lepszy cukier, kt├│ry powoli dostaje si─Ö do krwi - to skrobia). Zywienie optymalne leczy te dolegliwo┼Ťci, bo zak┼éada jedzenie bardzo ma┼éych ilo┼Ťci w─Öglowodan├│w i daje energi─Ö, kt├│ra pozwa┼éa organizmowi zwalcza─ç "obcych" Smile w organizmie. Poza tym ┼╗O regeneruje sk├│r─Ö, b┼éony ┼Ťluzowe. Jedz wi─Öc zgodnie z ┼╗O. Nie zapominaj o kolagenie np. sk├│rkach wieprzowych, galaretach. Nie przesadzaj z jego  ilo┼Ťci─ů, bo inne sk┼éadniki s─ů r├│wnie wa┼╝ne w ┼╝ywieniu.┬á Nie nale┼╝y wi─Öc zjada─ç tego kolagenu litrami. Wystarczy malutka ilo┼Ť─ç codziennie lub co drugi dzie┼ä.

Na indeks glikemiczny nie ogladaj sie. Ziemniaki maj─ů np. wysoki, a s─ů polecane przez JK w optymalnej dawce z t┼éuszczem (czyli jak wszystko - nie du┼╝o!)

Sylwia, ja na poczatku diety reagowa┼éam wzd─Öciami np. na kapust─Ö, a teraz mog─Ö j─ů je┼Ť─ç bez przeszk├│d. Wzd─Öcia wywo┼éuje u mnie mleko, ale nie kwa┼Ťna smietana. Przy grzybkach i fermentacji jak─ů one wywo┼éuj─ů, rzedzywi┼Ťcie uwa┼╝aj na cukry. Jedz tylko optymalne cukry w optymalnych ilo┼Ťciach Smile
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2006-11-11, 22:50:06 »

Dzi─Ökuj─Ö za odpowiedzi na forum i te prywatne.W┼éa┼Ťnie ponownie odnalaz┼éam info o ┼╝urawinie i dosz┼éam do wniosku,┼╝e jesli mog┼éabym go nadal go pi─ç na DO to z ch─Öci─ů b─Öd─Ö kontynuwoa─ç bo na jaki┼Ť czas przerwa┼éam a wida─ç ,┼╝e to te┼╝ mi pomaga┼éo.Pomaga m.in. sok z ┼╝urawiny na wiele chr├│b-badania nawet przeprowadzali na zagranicznych uniwersytetach na co pomaga.Przesy┼éam link jak kto┼Ť nie s┼éysza┼é.W co w─ůtpi─Ö bo wy wszystko wiecie:).
http://www.zum.org.pl/files/Zurawina%20-%20nowe%20spojrzenie.pdf
pozdrawiam
Ewa
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2006-11-12, 13:30:30 »

Sylwia, no pewnie, ┼╝e mozna pi─ç sok z ┼╗urawiny. Mozna tez ja jes─ç. Ma ma┼éo cukru. Jest wspania┼éa na dolegliwo┼Ťci p─Öcherza. Oczyszczgo z bakterii. Pod wp┼éywem jej substancji bakterie s─ů "sparalizowane" i nie s─ů w stanie czepia─ç si─Ö b┼éon ┼Ťluzowych. Dzieki temu ┼éatwo mozna je wyp┼éuka─ç z p─Öcherza.
A ich kwas pewnie tez działa zabójczo na grzyby.
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2006-11-13, 00:33:06 »

Sylwia dopasuj proporcje DO do siebie,pilnuj zalecanej ilosci weglowodanow,rotuj mleczne ,unikaj  wszystkich prod.sbozowych to wtedy i zurawina Ci pomoze./albo nie bedziesz jej wogole potrzebowala/Dotatkow w postaci zurawiny i innych  potrzebuja tylko ci ,co zle stosuja ZO.
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2006-11-13, 00:51:34 »

Sylwia ja tez nie przeforsowalam DO u moich synow ,wlasnie przez lepiej wiedzacego meza.Walczylam uparcie jednak zrezygnowalam bo sama sie psychicznie wykanczam.Wzielam sie na inny sposob.Staram sie chleb zamieniac na bulki,robie produkty,ktore dzieci jedza bez pieczywa.Jak chca pieczywa podtykam frytki lub popkorn lub smazone ziemniaki na boczku z cebula.Pozwalam na dzem ale tylko do omletow.Kupuje tylko wedliny i miesa ,ktore w swoim skladzie zawieraja  jak najwiecej tluszczu.Zredukowalam owoce,ktore maz kupuje.Wywalczylam te ,ktore maja najmniej cukru.Mysle,ze wdrazajac powoli a systematycznie inne produkty osiagniesz wiecej niz forsujac na sile.Moj mlodszy chodzi do przedszkola i nie mam wplywu na to ,co akurat wybierze na  sniadanie.Moge tylko przypominac a dajac przyklad w domu mam cicha nadzieje,ze bedzie wybieral te wartosciowsze produkty.
Ewa
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2006-11-13, 13:37:46 »

Cytuj z:      Kodar
Dotatkow w postaci zurawiny i innych  potrzebuja tylko ci ,co zle stosuja ZO.
Ale┼╝ troszk─Ö owoc├│w na ┼╗O trzeba zjada─ç. ┼╗urawina ┼Ťwietnie sie do tego nadaje.
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #17 : 2006-11-13, 22:48:29 »

Dzi─Ökuj─Ö,ja t─Ö ┼╝urawin─Ö pij─Ö bo s┼éysza┼éam o jej wp┼éywie na Helicobacter.Pylori.Zreszt─ů od momentu eliminacji cukru przed 1,5 miesi─ůcem kiedy to by┼éa zurawina dla mnie strasznie kwa┼Ťna dzi┼Ť nie czuj─Ö tego i jest dla mnie w miar─Ö s┼éodkim napojem.Poza tym pij─Ö zalane suszone owoce ┼╝urawiny przegotowan─ů wod─ů jak herbat─Ö.Mo┼╝e spr├│buj─Ö je┼Ť─ç owoce bo do tej pory by┼éy dla mnie za kwa┼Ťne.
Ewa
GoŠ

Email
« Odpowiedz #18 : 2006-11-15, 11:44:33 »

Spr├│buj ┼Ťwie┼╝─ů ┼╝urawin─Ö. Ja nigdy nie jestem pewna tego, co pij─Ö, je┼Ťli to gotowe w kartonikach w sprzeda┼╝y.
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #19 : 2006-11-15, 20:24:53 »

To s─ů same suszone owoce w torebkach foliowych, kt├│re daj─Ö si─Ö ┼éy┼╝eczk─Ö na szklank─Ö i zalewa wrz─ůtkiem. Ale dzi┼Ť policzy┼éam cen─Ö i op┼éaca bardziej  kupi─ç ┼╝urawin─Ö luzem w sklepach sieci ze zdrow─ů ┼╝ywno┼Ťci─ů.Nie wiem czy moge tu podawa─ç jej nazw─Ö. S─ů te sklepy w du┼╝ych miastach. Jak mog─Ö to podam w nast─Öpnym po┼Ťcie. Pozdrawiam.
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 32 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.