forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 01:07:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 32 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna  (Przeczytany 337247 razy)
fewa
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #120 : 2007-06-01, 22:34:44 »

A jak dzieci widzą np ryż i mają ochotę ? Shocked
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #121 : 2007-06-01, 22:59:28 »

Moje dzieci nie lubią ryżu  Shocked Nawet patrzeć na niego nie chcą  Shocked
Jedyne co lubią do obiadu z węgli to; frytki,kalafior,ogórki.I na tym bazuję.
Ostatnio lubią na obiad ;frytki ,ryba smażona,mizeria.Mąż ryby smażonej nie lubi  Shocked Muszę smażyć mięso,sobie gotuję  Shocked
Wszystko jest u nas "zakręcone".Jeden "młyn w kuchni  Shocked . Czasem mam ochotę rzucić garami  przez okno Laughing  hehehe .Żartuję.Nie jest tak źle,przyzwyczaiłam się.
Przecież mogłabym gotować dzieciom ,to co mężowi,tylko co z tego ,jakbym ugotowała ,to nie chciałyby jeść  Sad Tak było  Sad .Ale zaczęłam się pytać ;na co mają ochotę  Very Happy .
Dziś miały taki dzień ,że rano zjadła jedna omleta,druga jajko gotowane i nie chciały jeść obiadu  Surprised ,no to nie zmuszałam  Cool
Chciało się im ogórka ze śmietaną ,no to zrobiłam im mizerię samą  Shocked Zjadły i były szczęśliwe  Laughing jakby przynajmniej zjadły jakieś wykwintne danie  Shocked  Laughing
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #122 : 2007-06-01, 23:36:44 »

To masz fajne dziewczynik. Moje jakby zobaczyłu ryż albo makaron toby dopiero było jakbym im nie chciała dac Shocked Laughing
Mąż za to je wszystko. Dzieciom tylko muszę wymyślac aby nie było wciągle to samo bo marudzą.  Sad
Mniej więcej wiem co im smakuje więc staram się to gotowac, ważne by się nie powtazało zby często. Dzisiaj zrobiłam zupę i naleśniki śmietankowe. Cool
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #123 : 2007-06-01, 23:49:28 »


...naleśniki śmietankowe. Cool
O widzisz  Very Happy świetna myśl! Jutro im zaserwuję naleśniki ,na pewno będą chciały ,bo dawno nie jadły  Shocked
Moje dzieci nawet nie chcą patrzeć na to co ja jem  Shocked a przecież nie jem czegoś niejadalnego  Crying or Very sad  Laughing 




Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #124 : 2007-06-02, 11:42:55 »

Moje dziecko odtatnio reguluje sobie niedostatki kuchni Shocked życząc sobie fasolkę szparagową czy marchewkę z groszkiem polaną tłuszczem.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #125 : 2007-06-02, 11:49:46 »

Moje dzieci nie lubią ryżu  Shocked Nawet patrzeć na niego nie chcą  Shocked

Sugerują co matce trzeba zabrać  Surprised .

a przecież nie jem czegoś niejadalnego  Crying or Very sad  Laughing 

A może byś tak robiła sobie okresowe przerwy od zboż bezglutenowych? Może gotowany owoc jako kopot?
By sie otworzyć na zmiany  Very Happy . Sztywność w reagowaniu to początki ...starzenia się (moje  Very Happy hehe).
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #126 : 2007-06-02, 12:01:19 »

Sugerują co matce trzeba zabrać  Surprised .
Może i racja  Surprised ,bo mnie się też nie chce tego ryżu i zaczęłam jeść frytki i ogórki  z węgli -tak jak dzieci  Shocked i bardzo mi smakują  Shocked
Rano z córką jem omleta na spółkę .Czyżbym wędrowała w kierunku ŻO  Surprised I chce mi się bardzo śmietany  Shocked 

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #127 : 2007-06-02, 12:06:57 »

I chce mi się bardzo śmietany  Shocked 

Witamy w klubie  Very Happy odżywiających się inaczej  Very Happy .
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #128 : 2007-06-02, 12:09:11 »

Widać zaczęłam ewoluować  Laughing  Laughing  Laughing
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #129 : 2007-06-02, 14:59:32 »

Pani Ewo cały czas prowadzę zapisywanie tego co je Bartek i jeśli ma jakieś objawy to co się dzieje. Ale nie wysyłam do Pani bo nie miała Pani ostatnio czasu więc staram się pomagać sobie i jemu sama czytając jak najwięcej Pani rad. Na razie żadna tragedia się nie wydarzyła. Na co teraz zwracać szczególnie uwagę oprócz kupki u Bartka. ?Zachowanie i naczyniak czy cos jeszcze bo skóra to wiem,że czasami reaguje ale to każdy zauważy.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #130 : 2007-06-02, 15:06:53 »

To co robisz - robisz dobrze. Dbaj o siebie, o swoje potrzeby. Też. Zadowolona matka lepiej potrafi wybrać/zadecydować.
I nie przejmuj się zbytnio. Całe życie sie uczymy  Smile . Żyjmy świadomie  Smile .
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #131 : 2007-06-02, 15:15:06 »

Dbaj o siebie, o swoje potrzeby. Też. Zadowolona matka lepiej potrafi wybrać/zadecydować.

100% racja, Ewo, to podstawa!

M
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #132 : 2007-06-05, 21:20:05 »

Do lekarki:

Pani Ewo dziś Bartek był badany przez psychologa. Ponieważ był badany testem  już dla dzieci mówiących to test był  taki aby go porównać do dzieci tzw. zdrowych. W zależności od sfer, które są do rozwijania ma wyniki takie: liczby, litery, figury geometryczne itp to czego można nauczyć się na pamięć ma wyniki na swój wiek tj. 5 lat które skończy w sierpniu a nawet niektóre zadania robił dla dzieci 6 letnich. To jednak co dotyczy sfery bardziej abstrakcji, poznawania świata itp. jest na wiek 3 lata. Ponieważ ani mnie ani Pani psycholog nie interesuje średnia ocena tylko właśnie podzielona na sfery poznawcze aby rozwijać te, z którymi ma problem w tej chwili do tego co umie musimy nadrabiać 2 lata.  W zwiiązku z tym mam pytanie może głupie ale przyszło mi do głowy. Zrobiłam w końcu wyliczenie Bartka węglowodanów wg tabelki ile mógłby zjeść przy 21 kg wagi. Dlatego dopiero teraz bo jeszcze Bartka obserwowałam aby zobaczyć co sam wybiera do jedzenia a o co nawet jak jest w lodówce nie prosi lub nie ma ochoty. Wyszło mi,że mimo tego,że mi się wydawało,że lubi banany mógłby ich nie jeść i robi sobie dłuższe przerwy. Teraz jak nie dostaje jabłek prosi o jabłka. Patrząc na ilość W jabłko lepsze od banana. Do tego np. 100 gram ziemniaków na frytki i jakieś małe ilości owoców z mała ilością w 100g. W związku z tym moje pytanie, które po części dotyczy wczesniejszych myśli o owocach. Co jet lepsze aby Bartek dziennie mieścił w ilości W wokół, której będę krążyć aby ustalić tę dla niego, którą on sobie wybiera OWOCE czy WARZYWA.? Czy lepszy byłby np. kalafior z Florą czy jedno jabłko? Chodzi o te wszystkie minerały, witaminy  bo jajka lubi ale już przez te różne opisy co jest lepsze co gorsze już się trochę gubię. Czy np. kilka dni mógłby być na samych fytkach i jakimś warzywie a inne kilka dni na frytkach i owocu? Czy np. po owocach może mieć gorsze zachowanie niż po warzywach? Dlaczego o to PYTAM? Bo z tym związane jest moje drugie pytanie jeśli jest mi Pani  w stanie odpowiedzieć. Czy za sferę w mózgu odpowiadającą za tę wiedzę, która pomaga dziecku nauczyć się rysować, malować, wiedzieć nie tylko ,że kot jest kot ale,że kot pije mleko, że ktoś jest ładniejszy a ktoś brzydszy, że jak królikowi nie domalowano ucha to dziecko potrafi to wskazaćodpowiada jakiś obszar mózgu, który lepiej pracuje jak DOSTOSUJE MU SIĘ dawkę Węglowadonaw?.Czyli za jakiś moment jak do nie  dojdę.  Pozdrawiam.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #133 : 2007-06-06, 20:44:23 »

OWOCE czy WARZYWA.?

Nie zmuszaj go, nie narzucaj zbytnio. Dziecko, które jest szczęśliwe same wybiera dobry pokarm.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #134 : 2007-06-08, 22:19:34 »

Do lekarki.
Pani Ewo już któryś raz czytam o odtruwaniu organizmu. Niestety we wszystkich sposobach czy od mam dzieci autystycznych czy z najnowszego Optymalnika czy inne metody założenie jest takie,że to COŚ z zewnątrz wspomaga organizm i on się oczyszcza a przy rtęci twierdzenie jest,że organizm dzieci jeśli ma problemy z oczyszczaniem rtęci nie wydala. Czy po tych 4 miesiącach nawet jeśli miałby problemy z poważnym zatruciem jakimś pierwiastkiem czy jak tam się to  nazywa to powoli radzi sobie z tym? Czy są jakieś granice, z którymi on sobie nie radzi? W Optymalniku jest w tekście o tym,że toksyny itp. odkładają się w kościach , tkankach itp czyli wszędzie? Czy dlatego to jeszcze za krótki okres aby Bartek wrażliwość na złe jedzenie miał wyższą? Bo czekolada nawet w małych ilościach i gorzka mu szkodzi przez 3-4 dni. Zakleja jelita jeśli mozna by się tak wyrażić i wychodzi w kupce. Właściwe wolę mu dać prażynki ziemniaczane niż uczyć go jeść jakiekolwiek słodycze. Bo po tych 4 dniach zachowanie miał NIESTETY takie jak dietę zaczynał. Pewnie też było trochę za mało tłuszczu ale to ja już wolę aby normalnie się do mnie przytulił i chciał się "ukochać" niż bił mnie i kopał babcię. Najwyraźniej jest Bartek tym przypadkiem wrażliwszego na jedzenie ,może nie organzim cały ale mózg. Podobnie jak przy padaczce? 
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #135 : 2007-06-09, 16:38:23 »

Sylwio,a skad ta rtec w organizmie Bartka, Shocked,
przeciez juz minimalne ilosci tego pierwiastka sa  trujace,
a moze masz na mysli inne trujace toksyny,
ktore znajduja sie w pozywieniu,wodzie i powietrzu???? Confused
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #136 : 2007-06-09, 21:37:03 »

kodar piszę ogólnie bo niestety takie badania trzeba zrobić samemu. Więc tak naprawdę to nie wiem na ile jego organizm może być tymi toksynami obciążony. A zaczynam się zastanawiać bo dopiero ostatnio przeczytałam o garnkach ze stali itp. Mam garnki kupione w Niemczech ale nie są one jakieś bardzo drogie więc nie wiem na ile przy gotowaniu itp. jakieś niepożądane związki  mogą się ? uwalniać z nich. I jaka jest różnica przy jakichś drogich ze stali a jaka przy tańszych a nie chciałabym popadać w paranoję.  Ostatnio na sobie się przekonałam ,że jedząc tak jak Bartek uwrażliwiam się chyba, na złe substancje. Myślałam,że to jakieś moje dziwne uczucie ale dotarło do mnie,że nie. W kuchni ostatnio przeszkadzał mi zapach papierosów i okazało się, że to prawda.Po prostu od sąsiadów ,którzy palą czułam ten zapach, którym przesiąknięty jest wspólny korytarz na dwa mieszkania.  A oglądając kiedyś film dok. o rozwoju życia na ziemi przypomniało mi się dlaczego człowiek jest tak bardzo skomplikowany jeśli chodzi o obronę przed złymi substancjami z zewnątrz.  Musięliśmy wykształcić w sobie takie mechanizmy oczyszczania wg naukowców np. po to aby nie mogąc ucieć daleko przed wybuchem wulkanu, który np. wyrzuca z siebie same pyły mogli przeżyć czy np. później po wybuchu jeśli spadnie deszcz obronić się przed nim pijąc wodę etc. Nie pamiętam innych przykładów ale ze zwykłych zjawisk przyrody jakie były na długo przed XX wiekiem mięliśmy dużo okazji aby w sobie wykształcić mechanizmy obronne do odtruwania i oczyszczania. Ale to co dostarczamy sobie obecnie to już masakra.
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #137 : 2007-06-11, 15:44:16 »

A ja czytałam, że ze stali są okey, natomiast aluminiowe są bardzo szkodliwe. Można to nawet zaobserwowac przy myciu jaki kolor  woda, taka jakby koloru właśnie aluminium, aluminium się ściera podczas gotowania i smazenia. Dostaje się do organizmu i osadza.
Miałam kilka takich garów, wszystkie wylądowały w śmietniku.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #138 : 2007-06-11, 16:16:04 »

Sylwio,ale tez wszystkie plastyki wchodza w reakcje z produktami zywnosciowymi(prawie kazda zywnosc w plastykach), Shocked
nawet te ekologiczne  produkty za nim dojda do klienta  przechowywane sa w olbrzymich lub malych opakowaniach z tworzyw  sztucznych, Confused
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #139 : 2007-06-11, 22:00:39 »

A ja czytałam, że ze stali są okey,


tak tylko stal a stal też jest różna i to reguluje cena.Ale w przesadę raczej nie wpadnę bo na jakieś CUDOWNE garnki typu Zepter czy coś w tym stylu to nie mam tyle kasy aby POSZALEĆ.   
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 32 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.