forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-01-20, 03:59:42

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
503322 wiadomoÂci w 3945 w▒tkach; wys│ane przez 66 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: wildrose
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 32 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna  (Przeczytany 167681 razy)
Ewa
GoŠ

Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #20 : 2006-11-16, 12:12:46 »

Podawaj, nie takie rzeczy podawali┼Ťmy. Oceniamy tu wsp├│lnie, gdzie i co warto kupowa─ç.
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #21 : 2006-11-16, 21:34:11 »

Chodzi mi o sie─ç sklep├│w Green Way, podaj─Ö link poni┼╝ej. Nie ma tam w─Ödlin bo on jest bardziej dla wegetarian ale s─ů inne rzeczy np. ┼╝urawina na wag─Ö, zio┼éa w doniczkach, kt├│re mo┼╝na kupi─ç,┼╝eby mie─ç ┼Ťwie┼╝e do przyprawiania i inne rzeczy.Zale┼╝y co kto potrzebuje. Ja tam kupuj─Ö herbat─Ö Rooibos, kt├│r─ů pij─Ö bez cukru. Tam jest np. Stevia do s┼éodzenia, kt├│r─ů u┼╝ywaj─ů mamy dzieci autystycznych(w tym ja) ale ja po pewnym czasie zrezygnowa┼éam bo m├│j Bartek przyzwyczai┼é si─Ö do picia tej herbaty bez s┼éodzenia nawet tym zio┼éem.

Jest to herbata z krzewu rosn─ůcego w Afryce ale mo┼╝e wiecie czy mo┼╝na j─ů pi─ç bo ma lekki posmak miodowy ale to chyba nie jest mi├│d w tym krzewie. Ma w┼éa┼Ťciowo┼Ťci o ile nie przekr─Öc─Ö s┼éowa antydoksykacyjne.(nie mam pude┼éka z opisem bo kupuj─Ö na wag─Ö) Co do stevii zastanawiam si─Ö czy to zio┼éo ma jakie┼Ť BTW bo wystarczy szczypta i ju┼╝ szklanka herbaty jest s┼éodka. Mo┼╝e to mo┼╝na by dodawa─ç do jaki┼Ť przepis├│w na ciasta czy inne? Mo┼╝e kto┼Ť pr├│bowa┼é i mo┼╝e co┼Ť na ten temat napisa─ç?
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #22 : 2006-11-16, 21:37:50 »

www.greenway.pl/
to link tam s─ů adresy sklep├│w w Polsce.
SzymonNM100
GoŠ

Email
« Odpowiedz #23 : 2006-11-16, 21:45:22 »

tu burzliwa historia Stevii w USA (uwaga: w tle p┼éon─ůce stosy ksi─ů┼╝ek!)
http://www.nexusmagazine.com/articles/stevia.html
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #24 : 2006-11-16, 21:59:15 »

Niestety nie znam w takim stopniu angielskiego aby przeczyta─ç. Czytam wszystko co znajd─Ö w j─Öz.polskim w necie i w postaci drukowanej,mo┼╝e inni skorzystaj─ů.Generalnie dobra jest czy z┼éa stevia?Bo na pewno lepsza od ksylolitu.Na jednej ze stron znalaz┼éam list─Ö wszystkich dodatk├│w E i niestety ksylolit te┼╝ ma E wi─Öc mimo tego,┼╝e podobno nie szkodzi nie zdecydowa┼éam si─Ö na niego do s┼éodzenia.
ali
GoŠ

Email
« Odpowiedz #25 : 2006-11-16, 23:26:31 »

.Generalnie dobra jest czy zła stevia?Bo na pewno lepsza od ksylolitu.Na jednej ze stron znalazłam listę wszystkich dodatków E i niestety ksylolit też ma E więc mimo tego,że podobno nie szkodzi nie zdecydowałam się na niego do słodzenia.

o stewii mo┼╝esz tu poczyta─ç
http://stevia.webpark.pl/
jak ka┼╝de ziele daje  specyficzny zio┼éowy posmak
mo┼╝esz uprawia─ç to w doniczce na oknie i wyprobowa─ç
wyrasta nawet powy┼╝ej  1 m
w gruncie tylko w sprzyjaj─ůcych warunkach
najlepiej pod foli─ů
wymaga  ciep┼éa i du┼╝ej wilgotno┼Ťci
wydajno┼Ť─ç w uprawie raczej mierna
rozmno┼╝y─ç mo┼╝na z p─Öd├│w
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #26 : 2006-11-19, 23:49:24 »

Dzi─Öki za info, teraz mog─Ö spr├│bowa─ç doda─ç stevii do sernika optymalnego zamiast cukru.
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #27 : 2006-11-20, 20:42:14 »

Kodar - w┼éa┼Ťnie!
Za┼éapa┼éa┼Ť!
Zio┼éa i inne "fuzle" s─ů dla niedowiark├│w lub nie obznajmionych z tematem diety!
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #28 : 2006-11-20, 20:48:11 »

ADHD update: New data on the risks of medication - http://tiny.pl/r8fj
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #29 : 2006-11-22, 22:29:54 »

Tosn dzi─Öki ale nie znam angielskiego na tyle aby czyta─ç tekst w j─Öz.angielskim.Czytam wszystko co znajd─Ö po polsku.
Ewa
GoŠ

Email
« Odpowiedz #30 : 2006-11-24, 20:51:40 »

Cytuj z: Sylwia
Dzi─Öki za info, teraz mog─Ö spr├│bowa─ç doda─ç stevii do sernika optymalnego zamiast cukru.
Powiedz, sylwia, co ci─Ö tak uspokoi┼éo w tym artykule. Ja tam nie znalaz┼éam ┼╝adnej interesuj─ůcej mnie informacji. Zaleca sie tez pod tym linkiem stosowanie razem ze stewia fluoru, a przecie┼╝ wiadomo, ze fluor jest truj─ůcy. Czy ten artyku┼é jest wg ciebie wiarygodny?
Tyle samo dobrego us┼éyszysz o miodzie i owocach. A przecie┼╝ w ┼╗O to s─ů potrawy, na kt├│re mozna sobie pozwoli─ç tylko w symbolicznych ilo┼Ťciach. Je┼Ťli uzywa┼éaby┼Ť stewii w malutkich ilo┼Ťciach, to r├│wnie dobrze mozesz czasem cos pocukrzy─ç.
Po co te kombinacje alpejskie. ┼╗O jest proste.
Poza tym nie przyzwyczajaj sie do słodkiego.
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #31 : 2006-11-25, 14:59:10 »

W tym artykule akurat nic mnie nie uspokoiło. Czytałam też inne.Tak naprawdę to nigdy nie jest się pewnym czy to dobre czy złe.

Ewa
GoŠ

Email
« Odpowiedz #32 : 2006-11-26, 00:46:32 »

No tak, nigdy nie jest sie pewnym. Jednak zawsze trzeba podj─ů─ç jak─ů┼Ť decyzj─Ö. Czy zdecydowa┼éa┼Ť si─Ö ┼╝ywi─ç optymalnie?
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #33 : 2006-11-26, 21:56:23 »

Staram si─Ö stosowa─ç DO odk─ůd zapisa┼éam si─Ö na to forum. Z ma┼é─ů przerw─ů kiedy to ┼║le si─Ö czu┼éam i przerwa┼éam na 2 dni.Ale jestem uparta i zn├│w zacz─Ö┼éam i ca┼éy czas jest ju┼╝ lepiej. Mam tylko czasami ch─Ö─ç na spanie w ci─ůgu dnia szczegolnie w sobot─Ö lub w niedziel─Ö.Chcia┼éabym zn├│w chodzi─ç na aerobik ale boj─Ö si─Ö.Ostatnio jak zacz─Ö┼éam kiedy jeszcze chorowa┼éam na te b├│┼ée g┼éowy po tygodniu mia┼éam katar i zn├│w si─Ö czu┼éam jakbym si─Ö rozpada┼éa.Ale od tego min─Ö┼éo ju┼╝ kilka miesi─Öcy.Z jednej strony s─ů dni kiedy czuj─Ö ,┼╝e mam bardzo s┼éabe nogi-mi─Ö┼Ťnie, z drugiej czasami czuj─Ö si─Ö jakby mnie co┼Ť rozsadza┼éo, jakbym mia┼éa za du┼╝o si┼é.Nie wiem co robi─ç. Na rzie jem nie mierz─ůc BTW ale zaczynam to liczy─ç. Tylko nie wiem,z czego korzysta─ç z tabel w ksi─ů┼╝─çe Dieta Optymalna czy mog─Ö z netu ale tam ju┼╝ widzia┼éam wpisy go┼Ťci ,┼╝e s─ů bl─Ödy. To moja zmora ale najpierw lubi─Ö coraz wi─Öcej wiedzie─ç aby dobrze co┼Ť robi─ç.Jedynie z DO nie mia┼éam wyj┼Ťcia bo za bardzo ┼║le si─Ö czu┼éam. Pozdrawiam.
Ewa
GoŠ

Email
« Odpowiedz #34 : 2006-11-26, 23:36:20 »

Po jakim┼Ť czasie stosowania ┼╗O wysypiam sie znacznie szybciej. Kiedy┼Ť potrzebowa┼éam 8-9 godzin, teraz 6-7, a czasem nawet mniej. T┼éuszcz daje ci tyle energii, ┼╝e znacznie szybciej si─Ö regenerujesz.
Jeste┼Ť za kr├│tko na ┼╗O, zeby spodziewa─ç si─Ö juz niekt├│rych rezultat├│w. Oczywi┼Ťcie zak┼éadam, ┼╝e jesz prawid┼éowo Smile
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #35 : 2006-12-16, 21:13:36 »

Do lekarki

Bartek le┼╝y w szpitalu, w┼éa┼Ťnie od niego niedawno przyjecha┼éam. Badanie na uczulenie na kazein─Ö wysz┼éo wg informacji od mojego m─Ö┼╝a, kt├│ry rozmawia┼é z lekark─ů prowadz─ůc─ů dobrze czyli,┼╝e nie jest uczulony.Ale czy to ma w og├│le znaczenie?Nie wiem. Przeczyta┼éam jeszcze raz Pani rady z tego w─ůtku na spokojnie i mam pytanie co do mlecznych. To znaczy,┼╝e mog─Ö dawa─ç Bartkowi np. budy┼ä zrobiony z mleka i budyniu z proszku co 4 -7 dni i patrze─ç na objawy przez te 21-28 dni? Po ilu godzinach maj─ů b─ç jakie┼Ť objawy?Jaka reakcja z├│┼é─ůdka,gazy, stolec czy co┼Ť jeszcze? Co wtedy dawa─ç w pozosta┼éych posi┼ékach aby organizm si─Ö nie bardzo buntowa┼é?Czy mog─Ö mu dawa─ç zamiast zb├│┼╝ chleb lniany?Ile kromek dziennie? Waga Bartka to 21 kg. Wzrost 111 cm. Wiek w sierpniu 4 lata sko┼äczy┼é.Teraz ju┼╝ je ros├│┼é czy inn─ů zup─Ö tak jak ja na takim bardzo t┼éustym wywarze. Daj─Ö mu jajecznic─Ö na smalcu z jak─ů┼Ť w─Ödlin─ů bo w┼éa┼Ťnie dla niej on chce jajecznic─Ö je┼Ť─ç. Tylko kolacja to jeszcze chleb orkiszowy z mas┼éem i w─Ödlin─ů lub pasztetow─ů. Do tej pory unika┼éam dawania mu takich rzeczy jak budynie, kisiele i inne z uwagi na r├│┼╝ne konserwanty b─Öd─ůce w tych produktach. Zastanawiam si─Ö czy np. kakao jest lepsze lub gorsze. Ja jem np.┼Ťledzie z cebul─ů i ┼Ťmietan─ů 30% i ju┼╝ nic mi po nich nie jest. A kiedy┼Ť by mnie "rozsadza┼éo" Czy ja te┼╝ mam spr├│bowa─ç z mlekiem, budyniem i innymi mlecznymi co 4-7 dni i patrze─ç jaka reakcja. ?Wiem,┼╝e to mo┼╝e by─ç kwestia psychiki  ale od 3 dni co dziennie zjad┼éam po 1 kosteczce czekolady i niestety sw─Ödzi mnie wtedy sk├│ra, wyskoczy┼éy mi dzi┼Ť jakie┼Ť sk├│rne wypryski a wi─Öc co┼Ť z t─ů Candid─ů by─ç mo┼╝e te┼╝ jest. Szczeg├│lnie,┼╝e na mleko zawsze m├│j organizm ┼║le dzia┼éa┼é. 
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #36 : 2006-12-17, 12:17:18 »

Uczulenie na kazein─Ö?
Wielokrotnie przekonałam się, że najlepiej zbadać dynamikę mlecznych na swoim organizmie.
To s─ů BZDURY, ┼╝e przy nietolerancji mleka NIE MA nietolerancji sera!Objawy s─ů "bardziej ukryte".
Jeszcze wi─Öksz─ů bzdur─ů jest: ┼╝e nietoleruj─ůcy mleka - toleruje kefir. Jadanie kefiru codziennie uaktywnia szlaki obs┼éuguj─ůce go. To u┼Ťpienie czujno┼Ťci organizmu. To wiara w lekarza. Cz─ůsto zapominamy j─ů zamienia─ç na wiar─Ö te┼╝ w siebie.
Jedynie rotacja WSZYSTKICH mlecznych daje odpowied┼║ na podejrzewan─ů nietolerancj─Ö. Odpowied┼║ organizmu jest powtarzalna.
Jak robi─Ö budy┼ä - dodaj─Ö do niego wi─Öksz─ů ilo┼Ť─ç mas┼éa. Jestem zwolenniczk─ů diety t┼éustej.Stosuj─Ö teraz cz─Ö┼Ťciej ok. 1,8gT/kg/dob─Ö.
Kisiele rzadko teraz jadamy. Córka do 7 r.ż bardzo je lubiła.
Obj. żoł-jel (ból, wzdęcia, "duży brzuch", zab. w oddawaniu stolca).
Chleb lniany - o.k. Posmarowany smalcem ze skwarkami albo Benecol, albo trzeba sprawdzać etykiety czy produkt zawiera masło/mleko(Flora, Kama, Rama?).
ELIMINACJA MLEKA, SERÓW A POZOSTAWIENIE MASŁA W CODZIENNIE DIECIE - NIE JEST DIAGNOSTYCZNE.
Od 18 lat badam ten temat i zachowanie proporcji dra Kwa┼Ťniewskiego, a pozostawienie "nietoleranta" w diecie nie daje wyleczenia. ┼üy┼╝eczka mas┼éa (szczeg├│lnie padaczka, autyzm) podtrzymuje chorob─Ö.
Jak lubi jajka - niech je jajka. Jak lubi mięsa niech jada mięsa (karczek, boczek ala chrupki, kiełbasa, inne).
ORKISZ to pszenica. Nalezy do zb├│┼╝  glutenowych.
Kakao - sama mia┼éam nietolerancj─Ö czekolady (sucha sk├│ra, ┼Ťwi─ůd). Niemniej jednak par─Ö dni tamu zaleci┼éam by matka zrobi┼éa obiad swojej c├│rce ...w postaci czekolady.
Jakie dziecko by┼éo szcze┼Ťliwe. Nie musia┼éo je┼Ť─ç nakazanego obiadu.
Rotacja mlecznych u matki? Jestem za. Ja mia┼éam wp┼éyw na od┼╝ywianie c├│rki do 7 r.┼╝. Potem stwierdzi┼éam, ┼╝e lepsze jest podej┼Ťcie : chcesz wyleczy─ç dziecko - wylecz matk─Ö. Jak dziecko teraz choruje (do 7r.┼╝ nie mia┼éa kataru, kaszlu, b├│lu gard┼éa, gor─ůczki)  stosuj─Ö - u siebie - str. 225 bez cukr├│w prostych. Choroba trwa wtedy u c├│rki do 3 dni.
Wersje diety u dzieci:
1. wybieranie produktow jadalnych ze spisu dra Kwa┼Ťniewskiego.
2. poszerzenie tej diety o zbo┼╝a bezglutenowe (ry┼╝, kukurydza, proso) - w ci─Ö┼╝kich chorobach dzieci - jestem przeciw.
3. punkt 1. lub 2. z rotaj─ů pr. mlecznych.
4. do ka┼╝dej z w/w/ wersji mo┼╝na zastosowa─ç zbo┼╝e glutenowe 1 x na 7 dni. U doros┼éych nie polecam. Zbo┼╝e glutenowe zalecam doros┼éym "jak maj─ů j─Özyk na nie w okolicy kostek".
W ci─Ö┼╝kich chorobach najlepsza jest 1. z rotacj─ů pr.mlecznych.
Jedno dziecko woli bit─ů ┼Ťmietan─Ö, inne jajka, kolejne boczek/schabowy (bez panierki). Zdrowie dziecka mo┼╝na osi─ůgn─ů─ç "ustawiaj─ůc" si─Ö do dziecka i lecz─ůc siebie.
Ciesz─Ö si─Ö ┼╝e opisuje si─Ö szkodliwo┼Ť─ç mleka, pszenicy, soi w ADHD. To po┼Ťrednie wskazanie ┼╝e produkty dobre pokrywaj─ů si─Ö z jadalnymi - wymienionymi przez dra Kwa┼Ťniewskiego.
http://www.dzieci.bci.pl/strony/autism/Biomed.htm
NIEPOWA┼╗NE JEST odstawianie mleka, a pozostawianie mas┼éa w diecie. Dieta dra Kwa┼Ťniewskiego na 1 mc (odstawianie zb├│┼╝) jest LOGICZNA. Potem trzeba sprawdzi─ç ca┼é─ů grup─Ö pr. mlecznych.
Autorka s┼éusznie (mi─Ödzy wierszami) zauwa┼╝a, ze pszenica to taki sam gluten jak ┼╝yto (owies, j─Öczmie┼ä- te┼╝ s─ů zbo┼╝ami glutenowymi).
S┼éusznie te┼╝  (mi─Ödzy wierszami) zauwa┼╝a, ┼╝e zbo┼╝a bezglutenowe nie s─ů dla dzieci autystycznych dobrym rozwi─ůzniem.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #37 : 2006-12-17, 12:54:51 »

Uczulenie na kazein─Ö?
Wielokrotnie przekonałam się, że najlepiej zbadać dynamikę mlecznych na swoim organizmie.
To s─ů BZDURY, ┼╝e przy nietolerancji mleka NIE MA nietolerancji sera!Objawy s─ů "bardziej ukryte".
Jeszcze wi─Öksz─ů bzdur─ů jest: ┼╝e nietoleruj─ůcy mleka - toleruje kefir. Jadanie kefiru codziennie uaktywnia szlaki obs┼éuguj─ůce go. To u┼Ťpienie czujno┼Ťci organizmu.
Lekarko- Ewa.Wlasnie dzis sie nad tym zastanawialam.W watku " Mleko cichy..." pisali forumowicze ,ze mleko jest nie tolerowane dlatego ,ze zawiera laktoze ,a wszyskie inne" mleczne" sa ok.I tak sie zastanawialam ( bo ja nie toleruje mleka-tez nabylam tej nietolerancji kilka lat temu),dlaczego nie mog─Ö je┼Ť─ç r├│wnie┼╝ sera ┼╝├│┼étego ,twarogu-niestrawno┼Ť─ç itd.,no ale mam odpowied┼║,┼╝e to mo┼╝e by─ç normalne.Kefiru r├│wnie┼╝ nie toleruj─Ö ,praktycznie to niczego co ma zwi─ůzek z mlekiem.Wol─Ö nawet nie eksperymentowa─ç ,bo skutki s─ů bardzo nieprzyjemne.  Confused
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #38 : 2006-12-17, 13:25:10 »

Nale┼╝y zlikwidowa─ç t─ů nietolerancj─Ö (w medycynie opisuj─ů, ┼╝e si─Ö nie da  Very Happy jak reakcje trwaj─ů ponad 2 lata).
Uprzejmie donosz─Ö, ┼╝e si─Ö MYL─ä. Podejrzewam, ┼╝e nawet genetyczny brak enzym├│w jest do "obalenia". Trzeba zweryfikowa─ç (zdiagnozowa─ç i wyleczy─ç) inny nadmiernie obci─ů┼╝ony szlak (podobne tory metaboliczne) - najscz─Ö┼Ťciej WSZYSTKIE ZBO┼╗A. Te bezglutenowe te┼╝.
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #39 : 2006-12-17, 13:33:31 »

A po mojemu - najbardziej mnie ciekawi reakcja r├│wnie┼╝ na ghee. Nawet u dw├│ch optymalnych. Proporcje zachowuj─ů.
Jest najprawdopodobniej kompatybilna z nietolerancj─ů wo┼éowiny (przyznam, ┼╝e nie spotka┼éam jeszcze).
Pierwszy alergologiczny (i nie tylko) objaw, ┼╝e co┼Ť nam nie s┼éu┼╝y - TO BRAK OCHOTY na to.
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 32 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.