forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-01, 20:02:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660818 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 28 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: t0mat0
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 32 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna  (Przeczytany 337790 razy)
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #340 : 2008-09-08, 22:49:07 »

Morzesię podobało, w głowie miał bilard w którego grał chociaż raz dziennie. Sam nauczył się robić zdjęcia z mojego telefnou komórkowego bez mojego pokazywania. Nie wiem jak on to robi.  Shocked

Ale i tak najładniejsze zdjęcie jakie mam zrobił na moją prosbę mojemu synkowi i mniemój mąż ale nie telefonem tylko zwykłym aparatem. Jak kupię niedługo drukarkę to zeskanuję i wrzucę. Przepiękne. A ten mąż jako goryl to mój pomysł . W telefonie znalazłam takie śmieszne tapety i taki psikus mężowi wywinęłam.  Very Happy
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #341 : 2008-09-08, 22:50:28 »

A synek,to już nie ten sam,co tutaj na awatarze hehe
Nooo, chudzina biedny, i wszystkie zęby ma i wysoki jakby miał z 7 lat a nie 6. Dla mnie tylko się cieszyć.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #342 : 2008-09-08, 23:18:17 »

Sylwia  Very Happy Inaczej sobie Ciebie wyobrażałam  Very Happy

A ja jakoś przestaję myśleć oczami. Nie myślę jak ktoś może wyglądać.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #343 : 2008-09-08, 23:20:45 »

A ja siłą rzeczy,jak z kims tutaj piszę,to automatycznie sobie wyobrazam,jak ten ktoś wygląda i często te wyobrażenia odbiegają od rzeczywistości  Razz   
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #344 : 2008-09-08, 23:34:43 »


A ja jakoś przestaję myśleć oczami. 

Nie mogę" mysleć oczami" jak nie mam obrazu tego kogoś "w oczach" .Nie widzę rozmówcy,więc sobie go wyobrazam ,a wyobrażamy sobie nie w oczach,no nie?  Smile
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #345 : 2008-09-09, 12:38:10 »

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #346 : 2008-09-09, 12:48:22 »

Nie dalej jak wczoraj widziałam taki "kłębuszek futra" w sklepie zoologicznym w klatce .
Koteczek sam się zabawiał jak umiał-gonił swój ogonek,wdrapywał się  po klatce i pomyslałam ,że musi mu bardzo brakować towarzysza ,z którym mógłby toczyć "walki" .
Kociak kosztował 1200zł -może sie kto zlituje i go kupi.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #347 : 2008-09-09, 22:38:23 »

Moje myślenie oczami to myślenie o czyms, kimś zdarzeniu, które nwet się nie wydarzyło oczami jakby je nazwać od środka. Mam otwarte oczy  mogę iść ulicą ale mogę jednocześnie o czymś myśleć ,że praktycznie widzę to przed oczami. Ale dziwne nawet dla mnie ,że nie tracę jakoś kontaktu z obrazem który mnie otacza rzeczywistym. Jakoś jeszcze nie przejechał mnie przez to samochód ani nic mi sie nie stało. To trudne dla wiekszości pewnie do wymyślenia=wyobrażenia ale ja siedząc bardzo długo w swoim pokoju będąc małą czy dorastającą dziewczynką i będąc tzw. niewidzialnym dzieckiem stworzyłam sobie "swój świat", którego dużą częścią było własnie takie myślenie, wyobrażanie sobie różnych sytuacji , osób.  Czasami przez to moje dzieciństwo to się zastanawiałam czy nie mam cech autystycznych jak mój syn ale po pierwsze nie będę doszukiwać się tej samej choroby u siebie bo to przęgiecie i w niczym mi nie pomoże  a po drugie może jeszcze kiedyś taka moja własna umiejętność przyda mi się i może się okazać,że dzięki niej znalazłam swoją drogę w zyciu.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #348 : 2008-09-10, 08:04:51 »

Ale co mnie zastanawia to mechanizmy tego "rotowania". Na jakiej zasadzie to działa??

Odciążamy przeciążony szlak metaboliczny. Znika w ten sposób choroba.
Pierwszy raz przeczytałam o tym w książce Krause Helen (alergolog, laryngolog), choć genezy można się doszukiwać w Diecie Pieciu Przemian.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #349 : 2008-09-14, 00:23:25 »

No i mam. Jest wpól do pierwszej wnocy a mi sie nie chce spać po słonych plauszkach z kminkiem. A na dodatek przeciągam się jakbym dopiero wstała rano z łóżka. Już kompletnie siebie nie rozumiem:co z czym zjeść, itd. No i pomarudziłam. Pa,Pa, przynajmniej wy śpijcie dobrze.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #350 : 2008-09-18, 09:32:44 »

a teraz konkret dotyczący autyzmu. A raczej coś co mnie ominęło.

Autyzm wg autystyka

http://kopalniawiedzy.pl/Amanda-Baggs-YouTube-nagranie-In-my-language-autyzm-4416.html

Film nakręcony przez opisywaną dziewczynę.

http://www.youtube.com/watch?v=JnylM1hI2jc

Lekarko dziękuję, że mnie to ominęło u mojego syna.  Very Happy Dziękuję za znalezienie Pani. Dziękuję za to,że jestem i mogłam pomóc mojemu synowi.  Czy ona chciałaby wyzdrowieć ? Takie pytania mnie nurtują jak widzę teraz chorą osobę.  Sad
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #351 : 2008-09-18, 11:22:28 »

Czy ona chciałaby wyzdrowieć ?

Mam wrażenie że 100% osób w poradni z kontraktem NFZ nie przychodzi po ... ozdrowienie  Sad.
Przychodzą po ... receptę ... na żółtym papierku...
Nawet nie dociera do nich co mówię.
Wczoraj przyszła np. MATKA z dzieckiem z łuszczycą celem sprawdzenia obnisk zakażenia sugerując bym zrobiła WYMAZ  Shocked. Musiałam się przytrzymac fotela, zrobić dwa głębokie wdechy i ... spytałam czy dermatolodzy (była u kilku) poinformowali ją o możliwości wyleczenia łuszczycy dietą. Odpowiedziała nie i ... szybko wyszła z ... żółtym papierkiem na badanie ASO.
Szkoda słów. Mam coraz mniejszą ochotę wypisywać żółte (recepty, skierowania) papierki. Są dla ludzi, którzy jeszcze nie rozumieją. Przykre, że do nich nie dociera.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #352 : 2008-09-18, 11:36:21 »

Dramat ale co się dziwić prostym ludziom.
By Pani zobaczyła minę mojego ortopedy jak powiedziałam, że nie mam lekarza prowadzącego i leczę się sama DO.
Nie skasował za wizytę "oj idź już biedne dziecko Smile"
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #353 : 2008-09-18, 11:42:33 »

„W sumie nie zaszkodzi być zdrowym, ale żeby zaraz narażać się na śmieszność i zarzut naiwności stosując dietę nie popartą przez IŻIŻ i autorytety.”

Czy to jest przykład myślenia, czy kurzego instynktu?
Zapisane
monikaf
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #354 : 2008-09-18, 11:53:26 »

"By Pani zobaczyła minę mojego ortopedy jak powiedziałam, że nie mam lekarza prowadzącego i leczę się sama DO.
Nie skasował za wizytę "oj idź już biedne dziecko "

A moja reumatolog gdy juz rozkladala rece, bo nic nie zadzialalo tak naprawde porzadnie, na moje sugestie dotyczace diety i zapytania co o tym mysli, stwierdzila:

prosze lapac sie wszystkiego, bo moje mozliwosci w pani przypadku sie skonczyly.- Fakt autentyczny
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #355 : 2008-09-18, 12:09:36 »

a teraz konkret dotyczący autyzmu. A raczej coś co mnie ominęło.

Autyzm wg autystyka

http://kopalniawiedzy.pl/Amanda-Baggs-YouTube-nagranie-In-my-language-autyzm-4416.html

Film nakręcony przez opisywaną dziewczynę.

http://www.youtube.com/watch?v=JnylM1hI2jc

Lekarko dziękuję, że mnie to ominęło u mojego syna.  Very Happy Dziękuję za znalezienie Pani. Dziękuję za to,że jestem i mogłam pomóc mojemu synowi.  Czy ona chciałaby wyzdrowieć ? Takie pytania mnie nurtują jak widzę teraz chorą osobę.  Sad




Czytałam książkę "Spostrzeganie, rzeczywistość, język". Autor - Felicie Affolter. Pani Sylwio, gdyby udało się ją Pani zdobyć, serdecznie polecam. Polecam ją rownież osobom wychowującym zdrowe dzieci, a nawet tym które dzieci nie mają. Jest tam o spostrzeżeniach jakie nam się nie śnią. Autorka opisała swoje doświadczenia terapeutyczne z osobami autystycznymi i innymi (np po wylewach i urazach mózgu) z poważnymi zaburzeniami w zakresie kontaktów międzyludzkich. W książce są scenariusze zajęć rehabilitacyjnych i wskazówki dla rodziców i terapeutów ułatwiające niesienie pomocy. Dodatkowo objaśnia wiedzę o związkach między działaniami a stukturą języka. Książkę wydały w Polsce Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne w 1997 roku.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #356 : 2008-09-18, 19:23:34 »

Czy ona chciałaby wyzdrowieć ?

Mam wrażenie że 100% osób w poradni z kontraktem NFZ nie przychodzi po ... ozdrowienie  Sad.
Przychodzą po ... receptę ... na żółtym papierku...
Nawet nie dociera do nich co mówię.
Wczoraj przyszła np. MATKA z dzieckiem z łuszczycą celem sprawdzenia obnisk zakażenia sugerując bym zrobiła WYMAZ  Shocked. Musiałam się przytrzymac fotela, zrobić dwa głębokie wdechy i ... spytałam czy dermatolodzy (była u kilku) poinformowali ją o możliwości wyleczenia łuszczycy dietą. Odpowiedziała nie i ... szybko wyszła z ... żółtym papierkiem na badanie ASO.
Szkoda słów. Mam coraz mniejszą ochotę wypisywać żółte (recepty, skierowania) papierki. Są dla ludzi, którzy jeszcze nie rozumieją. Przykre, że do nich nie dociera.
Oj, lekarko chyba żaden Pani pacjent nie poprawił humoru. Prosę pomyśleć o tych internetowych jak Ja, którzy zakumali. Choć trochę -mam nadzieję. Bo dla innych trza być walniętym aby posłuchać kogoś w necie i leczyć dziecko z autyzmu dietą-wszystkie matki  to słyszały od rodziny, lekarzy a już leczyć jak Ja to wariatką do kwadratu. Ale staram się nie przejmować tym "Co ludzie powiedzą"?. Mam katar i koleżanka z pracy dziś do mnie powiedziała,że muszę wziąśc jakieś witaminy. A ja jej na to,że nie uznaję witamin. Od 2 lat. No i dostałam diagnozę,że wyjałowiłam swój organizm skoro nie jem różnych rzeczy. Powiedziałam,że mam ochotę na pietruszkę i muszę sobie ją kupić bo jak już to witaminy są w tym co jem. A ona,że jeszcze trzeba więcej bo się nie przyswajają. I tak dalej- nudno streszczać bo wiadomo jakia jest wiedza ogółu. A to jest coś w co ja już uwierzyłam, więc jeden krok dalej jestem niż inni. Ma Pani więc, choć jedną osobę , która choć trochę Pani słucha. Teraz to napiszę choć wiele razy już chciałam. Lekarko wysyłam dużego całusa. Adminie kiedyś by się przydała buźka z dużym CMOK'IEM.     
 Smile           Smile          Smile Smile Smile                Smile Smile      Smile       Smile             Smile                Smile               Smile     Smile                Smile
 Smile      Smile               Smile      Smile             Smile           Smile       Smile           Smile  Smile             Smile   Smile      Smile  Smile         Smile        Smile
 Smile Smile                    Smile       Smile            Smile           Smile Smile Smile Smile         Smile     Smile            Smile       Smile      Smile             Smile
 Smile      Smile               Smile       Smile            Smile           Smile       Smile        Smile  Smile Smile  Smile         Smile               Smile             Smile
 Smile            Smile         Smile Smile Smile                Smile Smile       Smile       Smile      Smile             Smile       Smile               Smile             Smile

Panią. Cała nasza rodzina z maą włącznie. Ona też po części zrozumiała.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #357 : 2008-09-18, 19:27:41 »

No proszę jakie wyznania miłości na Forum  Very Happy
Pozdrawiam!
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #358 : 2008-09-18, 21:51:24 »

O kurczę.
Dziekuję  Very Happy.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #359 : 2008-09-19, 19:48:22 »

Teresa dziękuję. Za Ewę Foley też. Sprawdziłam w necie i jest w mojej bilbiotece, nawet 2 tytuły. Postaram się je przeczytać w weekend któryś z kolejnych bo tylko tak ją można z biblioteki wypożyczyć. A tej nastepnej też poszukam. Poproszę choć może to głupie jak ktoś może pomysleć o mnie w dniach 2-5 pażdziernika. Ja postaram się o Was jak tylko będę umiała pomysleć najlepiej. Dziękuję bardzo. A jeśli ktoś może ma plany wtedy aby być w Zakroczymiu na zjeżdzie DDA to jak usłyszy imię Sylwia niech zapyta czy ja to ja. To sobie pogadamy oko w oko.  Smile Smile
Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 32 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.