forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 02:22:11

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 32 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna  (Przeczytany 337463 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #360 : 2008-09-19, 20:08:58 »

Ewę Foley polecałam ze względu na organizowane przez nią warsztaty hellingerowskie. Swoją drogą w Łodzi też pewnie ktoś je organizuje. Warto w takim warsztacie wziąć udział w charakterze obserwatora.

Książkę "Spostrzeganie, rzeczywistość, język" polecam serdecznie.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #361 : 2008-09-22, 14:50:29 »

Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #362 : 2008-09-22, 21:19:24 »

Kodar dzięki cmok, cmok, cmok Ci za to.

Właśnie czytam program tego co ma być w Łodzi. Tu Wam wstukuję link do strony głónej stąd nałatwiej wejść gdzie się chce. Do miast gdzie się to odbywa w 2008roku.

Całusy dla wszystkich.


http://www.dojrzewalnia.pl/
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #363 : 2008-09-23, 22:55:46 »

Kodar dzięki cmok, cmok, cmok Ci za to.

Właśnie czytam program tego co ma być w Łodzi. Tu Wam wstukuję link do strony głónej stąd nałatwiej wejść gdzie się chce. Do miast gdzie się to odbywa w 2008roku.

Całusy dla wszystkich.


http://www.dojrzewalnia.pl/
Very Happy Very Happy Razz Laughing
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #364 : 2008-10-06, 22:10:35 »

Jestem w lekkim szoku oglądając dzisiejsze statystyki szczegółowe tego forum. zobaczyłam,że ten wątek jest na liście 10 najlepszych wątków wg wyświetleń. Nie zdawałam sobie sprawy,że aż tyle osób go przeczytałam dopiero przeliczyłam 2 lata przez ilość wyświetleń i mi wyszło.
Shocked
Powaracam więc to tematu autyzmu. Wyjechałam w tamtym tygodniu na 4 dni czwartek-niedziela. Mój syn z tatą zaliczył całą  Sad tabliczkę gorzkiej czekolady w sobotę na przyjęciu. Efekt niedziela czekoladowe kupki. Apetyt trochę miał więc zjadł miedzy innymi zupę z tłuszczem. Dlatego tak mu czekolada nie zaszkodziła. Co działa gorzej np. baton Snicekrs. Dostał go w poprzednią sobtoę na pikniku w przedszkolu. Po 2 dniach dostał wysypkę na skórze- za dużo w tym batonie jest razem szczęścia: karmel, orzechy, czekolada, wafelek. Są więc lepsze i gorsze słodycze.

Zachowanie po słodyczach, cukrze, soku z cukrem.
Dziś przyszło mi określenie do głowy jak patrzyłam na zachowanie mojego syna: "oczy z cukrem" Nie minęły 2 doby  od zjedzenia czekolady całej tabliczki a Bartek dostał ode mnie Kubusia.Niestety Kubuś ma cukier. Przechodzimy na soki Hortexu-pomaranczowy, pomidorowy, inne nie mają cukru. Dziś po tym soku Kubusia efekt był właśnie widoczny w zachowaniu, jedne mamy nazywaja to puste oczy, inne mamy niewidzące oczy. Mnie sie wydaje ,że to oczy z cukrem. Takich oczu u Bartka dawno nie widziałam. A dzis gdy miał jeszcze w organizmie nadmiar cukrów z soboty zmagazynowane to wróciło. Jakie zachowanie.: szarpanie mnie,nie słuchanie, czasami dziwny śmiech jak u osób z chorobą psychiczną. A w jednej chwili tak po około godzinie od wypicia soku był moment,że mogłam jego przytulić i na chwilę się uspokoił. Czy to był spadek głukozy czy jak to sie mówi-po zjedzeniu cukrów,Lekarko?

Ogólnie jednak jest coraz lepiej. Bartek dostał ze szpitala ICZMP w Łodzi opis badania od psyhologa, która badała go testem dla dzieci zdrowych, że ogólnie jest na poziomie niskim BEZ OKRESLENIA wieku opóźnienia. Czyli jest jeszcze dużo do nadrobienia ale nie jest tak zle jak 2 lata temu. No własnie wątek założyłam pod koniec pazdziernika 2006 roku. Gdy prawie zaczynałam z Bartkiem tę dietę pod kierunkie Lekarki czyli dr.Ewy Bednarczyk-Witoszek.

****
Podsumowanie jakieś małe poniżej po 2 latach diety.

Gdyby ktoś mi powiedział 2 lata temu,że mój syn nie zachoruje na żadną chorobę wymagajacą antybiotyków i innych leków w perzeziębieniach, grypie itp to był nie uwierzyła. Mój syn ma 6 lat i wszystkie mleczne zęby. Mój syn mimo,że ma otyłego tatę, który nie jest na żadnej diecie i mame, która kiedyś wazłya 75 kg a obecnie 64 kg-jest szczupły. Otyłość nie jest dziedziczna.
Naczyniak stopy na razie nie powraca. W listopadzie po roku kolejne będzie badanie kontrolne.
Chodzi do zwykłego przedszkola 4 dni w tygodniu a w poniedziałki wychodzi wcześniej i jedzie na zajęcia specjalne. W sobotę ma od 2 lat logopedę dodatkowo dzięki czemu mówi tak,że dziś zanim dostał Kubusia wiedziałam  bo mi opowiadał,że w sobtę to był w gościach u cioci, Że mała Blaka upuszczała klocki a on je podawał, że ogładał u cioci Mańka(Epoka Lodowcowa). że byli na spacerze i szli od cioci Iwony do cioci Edyty.W przedszkolu uczy się literek i jak przyszedł już 1 dnia to powiedział,że było o samogłoskach i spółgłoskach. Niedawno kiedy Pani opowiadała o znakach drogowych wracał z przedszkola z tatą i co zobaczył znak to mówił: znak drogowy, znak drogowy,...... No mogę tak jeszcze długo.  W wolniejszej chwili napiszę bardziej szczególowo opis od psychologa z ICZMP z badania. 

Pozdrawiam wszystkich którzy to czytają.

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #365 : 2008-10-06, 22:36:46 »

Naczyniak stopy na razie nie powraca.

Super Sylwia,
Przyczepiłabym się tylko do "na razie" Smile. Użycie "na razie" - sugeruje, że stan bez naczyniaka to stan nietrwały.
Może orzechy mają udział... spytaj/zaproponuj mu orzecha/y. Jakie wybierze? Włoskie, laskowe, ziemnie, pistacje?
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #366 : 2008-10-06, 22:47:43 »

Lekarko napisałam na razie nie wraca bo ja też chyba jestem lekko sfiksowana bo czepiam się,że nie umiem zrobić tak aby palec stopy w której naczyniak był zrobił sie całkowicie normlany a jeszcze z boku paluszka ma lekkie zasinienie. Czy usiałby być tak bez odstępstw na bardziej DO bez udziału zbóż, cykru itp. Na plecach zmiana w postaci siniaka , która nie została zdiagnozowana bo lekarze nie widzięli takiej potrzeby też jest lekko sina. Czy to tak już do końca zycia zostaje jako znak ostrzegawczy? Czy gdyby Pani zaczęła bardzo źle jeść to wróciła by Pani choroba, z której się Pani wyleczyła dietą czy już może pojawila by się inna choroba. Nie, no wiem głupie pytanie. Bez sensu. Ale może miała Pani takich pacjentów, gdzie jakaś obserwacja była  taka ? Czy siniak nie zniknie na paluszku bo było to traktowane metodą konwencjonlaną czyli ostrzykiwaniami i naczyniak zniknął  a tak w 100% nie miał szansy zniknąc sam?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #367 : 2008-10-06, 22:55:13 »

Jeszcze nieco za dużo W generuje siniaka (naczyniak). Nie ma już "infekcji" = dawka W jest pi razy drzwi ok.
Dbaj o siebie. By matka miała szczęśliwe dzieci jej zadaniem jest dbać o siebie i o męża. Zawsze.
Dzieci czasem wystarczy "tylko" kochać.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #368 : 2008-10-06, 22:58:35 »

Jeszcze nieco za dużo W generuje siniaka (naczyniak). Nie ma już "infekcji" = dawka W jest pi razy drzwi ok.
Dbaj o siebie. By matka miała szczęśliwe dzieci jej zadaniem jest dbać o siebie i o męża. Zawsze.
Dzieci czasem wystarczy "tylko" kochać.

BARDZO MADRE SLOWA!!!!!

WSZYSTKIE KOBIETY TAK POWINNY MYSLEC!!!


 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #369 : 2008-10-08, 12:38:16 »

dbać o siebie i o męża. ...

By to zrozumieć trzeba się najpierw najeść śmietany, potem frytek (placków), a potem dalej eksperymentować.
Nie można zrozumieć siebie/męża jezeli nie zrozumie się postepowania wstępnych z obu stron. Często jest tak, że jednego rodzica stawiamy na piedestale bo... krzywdził drugi.
Winni (i niewinni) są zawsze oboje, szczególnie Ci którzy najbardziej kochali. Ten który WYDAJE się nam niewinny ma powinien dostać za ... współudział (ciche zezwolenie, że krzywdził WINNY).
Mam znajomą która cierpi z powodu tego, że maż nie chce z nią współzyć. Jest Córką Taty, Tata kochał, spacery, zaufanie, akceptacja Taty. Może zrozumie to, że zaburzenia z seksem są z powodu właśnie Taty (baaardzo kochał) nie ulokował swych uczuć w kobiecie tylko w ... dziecku. Jej mąż okazał się być Synem Mamy ... Smile. Przypadek ? Nie.
Trzeba zrzucić z piedestału niewinnego rodzica (dawał ciche zezwolenie na to co się działo). Trzeba zrozumieć to i inne sprawy.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #370 : 2008-10-08, 12:49:14 »

...Winni (i niewinni) są zawsze oboje, szczególnie Ci którzy najbardziej kochali. Ten który WYDAJE się nam niewinny ma powinien dostać za ... współudział (ciche zezwolenie, że krzywdził WINNY)...

Wezykiem, wezykiem  Cool Razz

Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #371 : 2008-10-10, 21:46:30 »

Nie da rady od razu nienawidzić albo oddać za współudział. Dzisiaj kupiłam mamie różę. Bez okazji. A ona jak to ona zapytała a z jakiej okazji ? Nie tylko ja jestem DDA. Ona jest wspólwinna ale i jak to sie mówi współuzalezniona, współciepriąca-moje okreslenie. Czy kogoś kto trzyma w życiu łańcuszek nieszczęścia po przodkach mamy tylko i wyłącznie obwiniać?. Czy zawsze trzeba wyrazić złość, gniew, wszystkie negatywy ? czy  mozna to przerobic na coś dobrego. ?Czy nie można tego łancuszka przerwać? Czy trzeba wciąż dorabiać nowe ogniwa z bólem i nauka przejścia od cierpienia do szczęścia. Nie mozna dojść do szczęścia bez ranienia przodków nawet swojej matki? Czy zawsze musi być tak jak zakładamy bo tak  zakładają inni?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #372 : 2008-10-10, 22:18:56 »

1. Czy kogoś kto trzyma w życiu łańcuszek nieszczęścia po przodkach mamy tylko i wyłącznie obwiniać?.2. Czy zawsze trzeba wyrazić złość, gniew, wszystkie negatywy ?3. czy  mozna to przerobic na coś dobrego. ?Czy nie można tego łancuszka przerwać? 4.Czy trzeba wciąż dorabiać nowe ogniwa z bólem i nauka przejścia od cierpienia do szczęścia. 5.Nie mozna dojść do szczęścia bez ranienia przodków nawet swojej matki? 6.Czy zawsze musi być tak jak zakładamy bo tak  zakładają inni?

1.Uznać prawdę. 2. faza wyrażenia tej prawdy. 3. po zrozumieniu - bezwzględnie.4. jak się nie zrozumie przyczyny głównej problemy powracają w ... napotykanych bliźnich (projekcje), np. nie wiadomo czemu kogoś bardzo nie lubimy.5. Prawda jest częścią miłości. Można tak ją przekazywać by nie bolało (z tego co zauważam). Jak moja koleżanka wytyka mi błędy jeden po drugim to ... skłaniam się w pół ze śmiechu. Taką ma metodę podawania prawdy. Nie boli, stymuluje do zmiany na lepsze, a jest przy tym konstruktywna i stanowcza. 6. chyba musi być w/w w szczegółach bo kombinacji wiele Cool.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #373 : 2008-10-22, 15:31:20 »

To co napiszę tak bardzo jest dla mnie niesamowite,że już kolejny dzień myślę aby o tym napisać na Forum i jak wracam do domu to zapominam tylko patrzę, słucham i znów.
Postaram sie napisać zrozumiale aby szczęście nie przytłoczyło mi myślenia.

Obecny Rozwój Bartka

 - Bartek zaczął śpiewać piosenki wymyślone PRZEZ SIEBIE. DO JAKIES MELODII ŚPIEWA SŁOWA,ŻE DZIECI W PRZEDSZKOLU SIĘ ROZEBRAŁY,  POŁOZYŁY SIĘ SPAĆ.CAŁA HISTORIA O SPANIU JEST WTAKIEJ PISENCE.
NIE JESTEM WAM W STANIE POWTÓRZYĆ  bo oboje z mężem stajemy, słuchamy i się po prostu uśmiechamy. 

- uczy sie liter i zaczyna czytać pojedyńcze zdania z 2-3 głoskowych słów. np. ALa ma kota. itd. Na razie na ćwiczeniach z męzem czy w przedszkolu. Jak weżmiemy coś do czytania pokazuje np. słowo tata, które zna i rozpoznaje w tekście.

- potrafił wymyśleć sobie,że kaczka którą dostał do zabawy w wannie, że idzie spać, że otwiera jej wymyślone drzwi kładać ją na zwykła półkę, że ja całuje, że mówi ,że ja KOCHA!, ,że idzie do maluchów(małych kaczuszek) spać i tak to od kilku dni po skonczeniu kapieli mamy rytuał i zabawę we wannie. Kaczka jest kapana , myta mydłem.  Very Happy

- nadal śpiewa piosenki biorąc pianino i udając,ze gra na nim jak Pani od rytmiki w przedszkolu. Uczy się nowych piosenek z bajek, które od września sa na kanałach dla dzieci , a których wcześniej nie słyszał.

- opowiada jak umie co sie stało w bajce

-prosi mnie aby pójść się z nim pobawić jak coś robi aby mu pomóc-  TO BARDZO WAŻNE U DZIECI AUTYSTYCZNYCH BO WCHODZENIE W INTERAKCJĘ Z DZIECMI, DOROSŁYMI OZNACZA,ŻE ŚWIAT JEST DLA NIEGO OTWARTY I ŻE ON SAM SIĘ PRZED NIM NIE ZAMYKA POPRZEZ ZŁĄ DIETĘ, CHOROBY, ZŁE ZACHOWANIA WOBEC NIEGO INNYCH . (  to mi przyszło na mysl gdy zastanawiałam się dlaczego jakiś dorosły doszedł do wniosku, że np. gdy naprawdę bardzo autystyczne dziecko ,źle sie zachowuje, pobudza sie zachowaniem to w przedszkolu specjalnym uczyli rodziców aby np. podnieść dziecku ręce do góry postawić je twarzą do ściany aby się uspokoiło. Teraz po przeczytaniu nowych książek dotarło do mnie i Bartek też mi to uświadomił jak raz jemu tak zrobiłam jakieś 2 tygodnie temu,że to nic nie daje. Dzieci zamknięte będa nadal jeszcze bardziej zamknięte bo uznają to zachowanie za rodzaj przemocy wobec nich. Dlaczego? Bo mój syn gdy dostał wtedy sok z cukrem też się tak zachował i chcąc go uspokoić podniosłam mu ręce do góry i postawiłam blisko ściany twarzą do niej a On mimo,że za moment zachował się tak samo nadpobudliwe powiedział do mnie nie bij mnie, to boli. Mimo,że go nie uderzyłam (ale klapsy kiedyś ode mnie dostał co właśnie sobie wyrzucam gdy dotarły do mnie moje osobiste problemy jak mnie trakotwano w dzieciństwie- ale już nie cofnę czasu sprzed 2 tygodni ani wczesniejszego) [color=Red][/color]

-kiedy przychodzi z przedszkola np. wczoraj opowiada jak był na basenie, wkłada klapki od basenu i zaczynał mi pokazywać ,że był na basenie.

-żartuje ze mną jak przechodzimy po pasach ,że nie na zielonym tylko na czerwonym sie przechodzi a Ja mu odpowiadam,że nie ,że na zielonym. (do tego nie chce już trzymać za rekę tylko sam przechodzi po pasach a skoro kiedyś i tak musi być samodzielny nauczyłam się,że krzyk wracaj tutaj nie pomoze to krzyczę zanim dojdzie do skrzyzowania - popatrz w obie strony czy nie jedzie auto- i to go zatrzymuje. Jak ktoś jest lepszy w pedagogice albo ją studiował może może polecić jakąś książkę jak wymyślać sposoby na inne zachowania wobec dzieci aby nie traktowały Mnie rodzica jako krzykacza, którego nie słucha tylko jak kogoś kto uważa na niego aby mu sie nic nie stało. ? 

I dużo więcej.  Very Happy Very Happy
 Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #374 : 2008-10-22, 16:03:15 »

Sylwio  mogę  się cieszyć Twoim szczęściem. Czas pokazuje   że żO robi wspaniałe postępy u twego synka .Mogę polecić ci   trzy pozycje      .Mi bardzo pomogły   .Autorki  to.Adele  Faber i Elaine Mazlish. WYZWOLENI RODZICE WYZWOLONE  DZIECI .    DRUGA TO   : JAK              MóWIć     żEBY   DZIECI     NAS SłUCHAłY JAK   SłUCHAć    żEBY   DZIECI    DO NAS   MóWIłY .A TRZECIA   TO:JAK   MóWIć  żEBY   DZIECI  SIę   UCZYłY    W DOMU I  W SZKOLE.    Zyczę pasjonującej lektury. pozdrawiam.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #375 : 2008-10-23, 21:35:44 »

Moim zdaniem takie same, a moze i lepsze  dzialanie jak powyzszy "kapsulkowy" tluszcz ma dieta optymalna, poprzez odpowiednie odzywienie mozgu.

Tak.
Niepotrzebne tylko (wg mnie) - "moim zdaniem". To wiedza biochemiczna.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #376 : 2008-10-23, 21:51:07 »


Niepotrzebne tylko (wg mnie) - "moim zdaniem". To wiedza biochemiczna.
A wiedza "badziewno-odpustowa"  lepsza byłaby w/g ciebie?
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #377 : 2008-10-23, 22:00:35 »

Edyta, już trochę jest tych wątków, w których mówisz co myślisz. Nawet ja z Toba pisze w wątku do Admina . Ale możesz przynajmniej w tych niektórych wątkach nie pisać tak "odpustowo"?Proszę.  Confused
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #378 : 2008-10-23, 22:01:58 »

Ok.Sylwia.Robię to przez szacunek dla Ciebie  Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #379 : 2008-10-23, 22:04:29 »

Ok.Sylwia.Robię to przez szacunek dla Ciebie  Smile

I nie będę w tym wątku wytykała błędów "lekarce"  Smile
Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 32 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 17 zapytaniami.