forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 08:18:51

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660616 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 32 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna  (Przeczytany 337476 razy)
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #400 : 2008-11-12, 21:34:52 »

Adminie przecież Ja tylko napisałam,że mi nie działa. To forum to nie żaden bubel a Tobie dlaczego nerwy "puszczają"?

Very Happy
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #401 : 2008-11-13, 17:27:13 »

Dziś kontrola u onkologa z Bartkiem- naczyniak stopy.

Badanie USG pokazało małe pozostałości w plauszku stopy naczyniaka - jego pozostałości po obstrzykiwaniach wielkości 9,2 mm na niecałe 3 mm. Następna kontrola -za rok. Na plecach zmiana ,która nie była diagnozowana a, która jest traktowana jako podejrzenie naczyniaka  do obserwacji przez rodziców nie zmienia się. Czasai przy wyzszej dawce węglowodanów w jedzeniu robi się bardziej sina , podobnie jak paluszek. Ale te kwestie niestety nie sa do rozmów z lekarzami Bartka  ze szpitala bo dziś wspominając o tej obserwacji , Pani dr. pominęła Ja mówiąc jakieś niewazne dla Mnie słowa, które po wyjściu wypuściłam ze swojej głowy bo nawet nie była zainteresowana zapytać ile to stosuję itd. Dobra, dziś to nieważne. To najwazniejsze napisałam. Dla czytających, którzy maja podobny problem  u swojego dziecka nadal przekazuję, dowiedzcie się o roli odżywiania w chorobie, bez względu na to co to za choroba, nawet ogólnie aby organizm był silny. Nie macie nic do stracenia chcąc ratować swoje dziecko. A Ja moge tylko napisać dla Mnie tym odzywianiem jest nieskowęglowodanowe jedzenia a inne kwestie sa już mniej ważne i dziś nie chcę tego zgłebiać w tym temacie.

Trzymam kciuki za wszystkich rodziców  aby usłyszeli kiedyś te słowa co Ja dziś, że następna wizyta za rok. Bo dla Mnie to oznacza szczęście, zdrowie,  brak strachu, że moje dziecko umrze ....   
 
Gdzieś to wczesniej przeoczyłam. Gratulacje!!!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #402 : 2008-11-13, 20:35:43 »

Co za bublowate to Forum. Tylko "nowbie" jest pozbawione możliwości pisania postów, a tu niektórzy starsi rangą Użytkownicy też nie mogą pisać, gdzie chcą i co chcą  Shocked.
Jutro sie tym zajmę.

Wyczuwam ambiwalencje....badz pewien jednego, ludzie kochaja to forum, kochaja JK, Ciebie jeszcze nie.......przyjdzie czas..bedzie pora!!! Adam Galica Piotrowski
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #403 : 2008-11-13, 21:10:28 »

! Adam Galica Piotrowski
widze że zaczynasz śpiewke
górolu cy ci nie żal....
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #404 : 2008-11-13, 21:20:23 »

! Adam Galica Piotrowski
widze że zaczynasz śpiewke
górolu cy ci nie żal....


mnie to zol tylko jednego!!
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #405 : 2008-11-13, 21:49:35 »

Dziękuję za podziękowania.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #406 : 2008-11-13, 23:05:23 »

Co za bublowate to Forum. Tylko "nowbie" jest pozbawione możliwości pisania postów, a tu niektórzy starsi rangą Użytkownicy też nie mogą pisać, gdzie chcą i co chcą  Shocked.
Jutro sie tym zajmę.
co ty pleciesz Cool,
zaloz sobie  blog  a nam  zostaw  twoje forum Razz Wink
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #407 : 2008-12-22, 21:23:05 »

Ponieważ to mój najdłużej istniejący wątek na forum chcę wszystkim, których tu spotkałam na forum łącznie z Adminem życzyć:

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
Szczęśliwych chwil tam gdzie jesteście
lub gdzie Was zaniesie wasze życie-oby najszczęśliwsze
Zdrowia dla tych, którzy Go szukają trafiając na to forum
i dla tych, którzy już Je mają.
Pracy bo można Ją łatwo stracić nawet przed świętami
i tylko  DOBRYCH MYŚLI i WESOŁYCH CHWIL
z najbliższymi

Sylwia z rodziną


Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #408 : 2008-12-26, 00:15:14 »

Ponieważ to mój najdłużej istniejący wątek na forum chcę wszystkim, których tu spotkałam na forum łącznie z Adminem życzyć:

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
Szczęśliwych chwil tam gdzie jesteście
lub gdzie Was zaniesie wasze życie-oby najszczęśliwsze
Zdrowia dla tych, którzy Go szukają trafiając na to forum
i dla tych, którzy już Je mają.
Pracy bo można Ją łatwo stracić nawet przed świętami
i tylko  DOBRYCH MYŚLI i WESOŁYCH CHWIL
z najbliższymi

Sylwia z rodziną


 Very Happy

Piekne zyczenia, Sylwia.
Dziekuje i Tobie rowniez zycze wesolych Swiat!
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #409 : 2008-12-31, 13:54:45 »

poczta moja na o2.pl chwilowo niedostępna.

Ta chwila trwa już drugi dzień.

Dlatego tutaj życzę Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2009 wszystkim tu obecnym.

Z uwagi na przygotowania do zabawy sylwestrowej nie mam weny aby napisac coś sensowniejszego.

Pa,Pa

Ńieszkodliwych łamanców  i przytulanców w tańcu

Szampana w ilości aby bąbelki nie wyszły uszami

oraz braku kaca w Nowy Rok

Very Happy
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #410 : 2008-12-31, 14:51:12 »

poczta moja na o2.pl chwilowo niedostępna.

Ta chwila trwa już drugi dzień.

Dlatego tutaj życzę Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2009 wszystkim tu obecnym.

Z uwagi na przygotowania do zabawy sylwestrowej nie mam weny aby napisac coś sensowniejszego.

Pa,Pa

Ńieszkodliwych łamanców  i przytulanców w tańcu

Szampana w ilości aby bąbelki nie wyszły uszami

oraz braku kaca w Nowy Rok

 Very Happy

Piękne dzięki!  Smile

Wszystkiego najlepszego w nowym roku 2009!  Smile   I udanego Sylwestra!    Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #411 : 2009-01-04, 17:00:27 »

http://www.polityka.pl/geniusz-w-opalach/Lead30,1152,278169,18/ . Bezglutenowo, bezmlecznie i bezcukrowo...
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #412 : 2009-01-04, 20:15:27 »

Teresa dzięki ,że tam wkleiłas tam link ale dla zainteresowanych, którzy tu wejdą kolejny raz napiszę sprosotwanie :jesli bezglutenowo to rzadko i nie pół opakowania chlebków bezglutenowych codziennie bo ilość węglowodanów w 100 gramach jest zbliżona do pieczywa glutenowego. A więc powinno być: niskowęglowodanowo, bezmlecznie, bezcukrowo. Chociaż Ja również inaczej niż w ogólnie przyjętej diecie dla dzieci autystycznych, Aspergera, ADHD itd. tak mniej więcej raz na tydzień w sobotę daję synowi  coś z mlecznych np. śmietana 36 z czekoladą na ciepło albo coś z cukru raczej swojej roboty np. sernik na zimno o którym pisałam już gdzieś.

Po 2 latach nadal podkreślam nie zmieniłabym swojej wersji niskoweglowodanowej diety u Bartka na inną bo  NIE CHORUJE  a to jest dla Mnie najwększy wykładnik tego, że to jest dla Niego dobre. Podobnie do Mnie też nie choruję a jestem na tym samym jedzeniu co Bartek. Ani On ani Ja nie bierzemy żadnych suplementów witaminowych, mineralnych itd. Nic poza dietą nie istnieje no i poza logopedą i zajęciami w Naviculi w Łodzi - zajęcia dla dzieci autystycznych oraz 4 razy w tygodniu pełny dzień w zwykłym przedszkolu. .

Każdy kto chce w tym temacie ze Mną porozmawiać a tu trafi - proszę pytać a poświęcę swój czas i odpowiem.

Sylwia.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #413 : 2009-01-04, 20:47:17 »

jesli bezglutenowo to rzadko i nie pół opakowania chlebków bezglutenowych codziennie bo ilość węglowodanów w 100 gramach jest zbliżona do pieczywa glutenowego.

Dokładnie !, potem taki na diecie zbożowej bezglutenowej zastanawia się czemu mu mleko/śmietana czy ziemniaki nie wchodzą. Nastąpuje uwikłanie w jedzenie zbóż bezglutenowych.
Masz ode mnie carte blanche do stosowania diety w autyzmie!!! Very Happy Bezdyskusyjnie Smile. Cieszę się Smile. Niech matki wiedzą, że autyzm to choroba do wyleczenia!
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #414 : 2009-01-04, 21:09:20 »

Dzięki Lekarko choć z wiarą w to co poradzę jeszcze nie mam w 100% . A wiara cuda czyni.

Ale dopiszę smalec pomaga nawet jak rodzic zboczy w kierunku słodyczy częściej np. święta. dlatego ich nie lubię bo wszyscy na potegę dają mojemu Kinder Bueno. Co robi reklama!!! A Ja w święta się wkurzyłam i schowałam wszystko i stwierdziłam skoro bartek i tak się rzuca na słodycze jak je widzi bo albo mu mówię,że nie może albo,że nie kupię bo już nauczył się,że można w sklepie zawołać i omiam też regały ze słodyczami w supermakrecie to zrobiłam mu sernik na zimno tylko z serków homog. i galaretek i jak dostał cały talerz tego sernika na zimno aż się najadł po uszy to więcej nie wołał ze stołu.

Kolejny raz co dla oczu to dla serca. Nawet przejeść się czasami musi dziecko w słodkościach. Bo On nigdy nie zje za dużo, nie przeje się jeśli Ja nie namieszam mu aż tak bardzo  w diecie. Bo jego choroba to moja nieuwaga a nie wina diety.

A smalec pomaga nawet jak się przesadzi ze słodkościami ZEWNĘTRZNIE BO POMAGA SKÓRZE, KTÓRa wchłania tłuszcz do organizmu ale inną drogą niż jelitowo. Jelita pracują nad słodyczami  i widać np. w kupce efekty ale skóra daje trochę tłuszczu do środka a to plus przerwa w słodyczach daje efekt, że z kaszlu czy kataru po za dużej ilośc węglowodanów nie zostaje nic. Lepiej wtedy jednak zrobić 7-10 dni bez cukru, mlecznych, mącznych bo szybciej organizm oczyszcza się a potem znów można wrócić do jedzeniea co sobotę tak jest u Mnie czegoś ze złych produktów.

A jak ktos nie wierzy w skórę i jej wchłanianie to może o tym poszukać. Mnie to niepotrzebne , już się dużo naczytałam m.in. o tym jak alkohol może być wchłaniany bo przecież porami oddychamy a to wbrew pozorom działa w obie strony.

A jakieś komentarze zdziwienia przyjmuję i w wolnej chwili mogę znów poszukać w temacie skóry info ale dziś już nie- zacznę się uczyć  tematów z mojej pracy zarobkowej. Sylwia.

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #415 : 2009-01-04, 21:25:52 »

A więc powinno być: niskowęglowodanowo, bezmlecznie, bezcukrowo.

No i w miarę możliwości - tłusto.
Dzieci lubią ser Almette (70% tłuszczu w suchej masie) córka na kolację dziś zjadła paluszki rybne i ziemniaczki odsmażane z chilli. Ta panierka po niedługim czasie zwykle przestaje szkodzić, szczególnie gdy smażymy na smalcu. Masło też mniej szkodzi dzieciom niż dorosłym. Zwykle.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #416 : 2009-01-05, 07:55:04 »

Sylwio, Lekarko,

Panie mogą pod tekstem w "Polityce" zamieścić informacje o swoim doświadczeniu życiowym i zawodowym w opisywanym w tekście zakresie. Dla tych, którzy do linka nie sięgną.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #417 : 2009-01-05, 11:25:21 »

Sylwia,to co napisze jest b.smutne
.Nie moge sie  jakos pozbyc mysli o tej rodzinie.Poznalam ok.2 lata temu mame,miala rowniez na imie Sylwia i pochodzi z  Lodzi.Ma synka gdzies w takim wieku jak twoj.Jednak ta 30-sto letnia mama swojego autystycvznego synka oddala do Ochronki.Z tego co opowiadala,to jej syn nie chodzil,nosil pampersy i nie mowil.Umial pokazac na  cukierka itd.Mloda matka wiedziala o diecie,bo miala w rodzinie krewnego,ktory byl na Diecie. Dalam jej rowniz ksiazke dr.J.Kwasniewskiego wraz z moim telefonem.Nie podjela jednak trudu,woli dziecko odwiedzac   1xw miesiacu i miec "problem" z glowy.Dziecko jest dosyc daleko od miejsca zamieszkania matki.Nie mam z nia kontaktu. Confused
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #418 : 2009-01-05, 20:16:25 »

Teresa miałam taki moment,że tak robiłam ale wiesz ile razy musiałabym o tym pisać i na ilu stronach. Nie nadążyłabym. Piszę tam gdzie jestem w stanie i ile mogę bo póki co muszę pracować i zarabiać na moją rodzinę. Musiałam jakoś to przerobić, przełknąć mimo ,że Mi smutno i pogodzić się i robić ile mogę.

Kodar- sąsiadka moja przez drzwi-alkoholiczka, dwie córki, które przeżyły jeszcze więcej zła niż Ja. Żadna nie chce sie Nią zając po operacji mózgu. Mimo,że jedna przyjechała ale Ja nie wnikam więc ie wiem dokładnie co i jak. Mogłabym powiedzieć trochę Hannibalowo" jak dała tak Jej zostanie oddane" ale nie życze nikomu. Nie załatwisz tego za Nią ani nie przekoasz, pomogłas, pokazałaś. Na siłę sie nie da. Nawet Kotański wiedział, że jak wyciagnie rękę a ktoś wróci do starego życia to albo wyjdzie z Niego sam albo nie zależy co jest tylko w tym człowieku.

Pozdrawiam.

Lekarko co do tłuszczu wiem, Ja jestem z tych co na tłuszcz trcohę patrzą jeszcze krzywo ale się ucze ale może dzięki temu łatwiej Mi poopowiadać o tym komuś kto zaczyna bo sama miałam z tym problem i nadal tłuszczowa panienka to Ja nie jestem. Ale może tak ma być. Dla Mnie "tłuszcz i już" nie jest zdaniem , w które wierzę w 200% i mam na zawsze  smak więc spoko, póki co uczę się tego i jest ok.

KsięgowośćMnie jeszcze nie zabija więc jako tako jest. Pa,pa.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #419 : 2009-01-12, 20:21:35 »

To moja wypowiedź z tego forum tylko z innego wątku. Życzę sobie aby w 2009 roku sie spełniło i aby zgłosiła się jakas mama, która będzie chciała wdrożyć u swojego dziecka autystycznego równiez tę dietę.


to  mój tekst z grudnia 2008 z wątku "dławienie w gardle" który tu przeklejam.

"Skonultowałam się z prywatną logopedą mojego syna , która mi powiedziała, że dzieci autystyczne w jakimś moencie mogą przestać ukladać dobrze puzzle jak mój syn teraz własnie odchodzi od tego. Ale te puzzle to ma związek z czymś co ogólnie chciałam napisać.

Mimo tego, że Ja przymjuję do wiadomości, że z puzzlami może tak być, to i tak od jakiegoś czasu uważam, że głeboko chore dzieci autystyczne, które przejawiają np. zdolności w postaci przesrysowania całej mapy USA a nie robią innych rzeczy nie są upośledzone umysłowo ani nie mają uszkodzonych ukł. nerwowych czy innych mikrouszkodzeń no chyba ,że one wyjdą w badaniu ( ale tu pytanie czy organizm może je stworzyć sam na złej diecie?)-patrz dieta w chorobach uznawanych za psychiczne, które podawała Lekarka- tylko ich funkcje dzialności mózgu są zaburzone.  Chciałabym spotkać matkę, która uzna,że chce wdrożyć dietę u takiego dziecka bardzo głeboko zaburzonego, która Mi powie, że probowała różnych diet i ta w końcu pomogła. Bo paradoks diety z USa polega na tym, że nie pomaga wszystkim dzieciom. U niektórych jest coś lepiej jakiś czas a potem wraca autyzm. A Ja to łąćzę m.in. z nadmiarem W bo tam jest pieczywo bezglutenowe. Organizm jest się w stanie przestawić się na inną gospodarkę gdy odstawi się pewne produkty ale jak pisze Lekarka w książce tam gdzie w państwach jest zboze bezglutenowe autyzm jest mniejszy o ileś procent ale wg Mnie  nadal jest, bo nadmiar W nadal istnieje. Na pewno są jeszcze inne wspólistniejące przyczyny ale ja nie jestem ekspertem i to są moje obserwacje z zachowań Bartka gdy wiem, że zjadł za dużo W i widzę jak się zachowuje. "

Smile
WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI : MÓJ SYN ZACZYNA CZYTAĆ. W ZWYKŁYM PRZEDSZKOLU CZYTA PROSTE ZDANIA W CAŁOŚCI. TO BYŁA I NADAL JEST OGROMNA PRACA I NAUKA NAD NASZYM SYNEM MOJEGO MĘŻA.
Smile
(A MÓJ MĄŻ SCHUDŁ JUŻ 17 KILO, BEZ CHLEBA. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
Smile
Smile

Zapisane
Strony: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 32 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.