forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2019-11-13, 23:21:53

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
566653 wiadomoÂci w 4026 w▒tkach; wys│ane przez 47 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: algrab
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna  (Przeczytany 225882 razy)
kodar
GoŠ

Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #520 : 2010-03-24, 20:11:35 »

Sylwia,moze ciebie i inne mamy zainteresuje?:

""""Najnowsza ksi─ů┼╝ka autorstwa prof. Simona Barona-Cohena spekuluje, ┼╝e "brytyjski Einstein" Paul Dirac cierpia┼é na autyzm. Autor ksi─ů┼╝ki, b─Öd─ůcy ekspertem w sprawach autyzmu, ostrzega, ┼╝e badanie prenatalne wykrywaj─ůce to schorzenie mo┼╝e spowodowa─ç, ┼╝e tacy geniusze, jak np Dirac, ju┼╝ nigdy si─Ö nie urodz─ů""""

Wiecej znajdziesz w necie. Razz Very Happy
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #521 : 2010-03-24, 21:07:57 »

dzi─Öki kodar

Eeee, tam, bior─ůc pod uwag─Ö jaka jest wiedza o jedzeniu i konserwantach i szczepionkach etc. to na pewno b─Ödzie kogo leczy─ç.

Co dla Mnie jest zasmucaj─ůce.

Sad 
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #522 : 2010-03-29, 20:08:34 »

Krystyna Opty jakim┼Ť cudem znalaz┼éam tw├│j wpis o filmie "Pokona─ç autyzm". Niestety w najbli┼╝szym czasie ju┼╝ Go nie b─Ödzie na Planete.pl

Dzi─Ökuj─Ö

W┼éa┼Ťnie Go odszukuj─Ö  by by┼é z polskimi napisami by Go obejrze─ç. Mam jedno pytanie sk─ůd wiesz, ┼╝e m├│wi─ů tam o leczeniu diet─ů niskow─Öglowodanow─ů? Ogl─ůda┼éa┼Ť? Bo w opisach filmu nic o tym nie pisz─ů?

Krysiu Kochana je┼Ťli mog─Ö tak z podzi─Ökowaniami si─Ö do Pani zwr├│ci─ç jestem uparta i co jaki┼Ť czas wpisuj─Ö w google s┼éowa autyzm i low carb albo podobnie by natkn─ů─ç si─Ö na co┼Ť nowego w temacie w jakim pisz─Ö od 3 lat. I znalaz┼éam Pani─ů Smile

Dzi─Ökuj─Ö, dzi─Ökuj─Ö.

sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #523 : 2010-04-09, 22:27:04 »

Bartek nauczył się jeździć na rowerze.

Very Happy
Very Happy
Very Happy
Very Happy
Very Happy
Teresa Stachurska
GoŠ

Email
« Odpowiedz #524 : 2010-04-10, 09:28:18 »

Sylwio,

gratuluj─Ö  Smile  Bartek zadowolony?
barja
GoŠ

Email
« Odpowiedz #525 : 2010-04-10, 20:31:37 »

Sylwio, wydaje mi si─Ö, ze to ja Ci poleca┼éam ten film, ale moze Krystyna Opty te┼╝ o nim pisa┼éa. Nie pami─Ötam ju┼╝ szczeg├│┼é├│w ale kuracja ┼éaczy┼éa r├│zne elementy: diet─Ö, psychoterapi─Ö klasyczn─ů rehabilitacj─Ö. W przypadku kazdego dziecka inny element by┼é bardziej istotny, dla kazdego trzeba by┼éo znale┼╝─ç indywidualn─ů terapie, ale w KA┼╗DYM przypadku nast─Öpowa┼éo wyleczenie, czego ┼╝ycz─Ö Twojemu dziecku. Znajd┼║ ten program, bo warto.
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #526 : 2010-06-15, 21:36:40 »

No to by mi konto się tutaj nie zdezaktywowało dopisuję o synu.

W szkole ko┼äczy rok szkolny z innymi dzie─çmi co uwa┼╝amy za sukces bo dzieci autystyczne rzadko do tego dochodz─ů. Pomijam czy to zale┼╝y od "stopnia autyzmu" czy od diety, witamin itp. Nie ma problemu z siedzeniem w ┼éawce, z jakimi┼Ť stymulacjami cho─ç wiemy, ┼╝e czasami m├│wi do siebie na lekcjach ale w┼éa┼Ťnie to te┼╝ chcemy wyeliminowa─ç diet─ů. M├│wi si─Ö generalnie, ┼╝e dzieci autystyczne maj─ů stymulacje, ┼╝e jakies zostaj─ů, ┼╝e rodzaj stymulacji si─Ö zmienia. Traktuje si─Ö to jako co┼Ť co jest a pojedy┼äcze przypadki wylecze┼ä autyst├│w opieraj─ů si─Ö w du┼╝ej mierze na leczeniu du┼╝─ů ilo┼Ťci─ů witamin i suplement├│w. Ja stosuj─Ö tylko diet─Ö i cz─Östo nie omijam jakich┼Ť s┼éodyczy, kisielu, lod├│w, gorzkiej czekolady czy czips├│w. Dlatego by─ç mo┼╝e wolniej to nast─Öpuje. Ale min─Ö┼éy ju┼╝ 3 lata wi─Öc Ja tez wiem du┼╝o wi─Öcej ni┼╝ kiedy┼Ť i nie chc─ůc czasami rezygnowa─ç z takich przek─ůsek ograniczy┼éam owoce, kt├│rych obecnie nie dostaje Bartek codziennie. Ich odstawienie polepszy┼éo wygl─ůd i reakcje  sk├│ry na plecach i pupie w ten spos├│b, ┼╝e obecnie po zjedzeniu np. gorzkiej czekolady ale ca┼éy czas bez owoc├│w nie sw─Ödz─ů go plecy a na pupie nie dostaje pojedy┼äczych krostek.

Oczywi┼Ťcie zdaj─Ö sobie spraw─Ö, ┼╝e mog┼éabym nie podawa─ç mu s┼éodyczy, chrupek etc. a podawa─ç co jaki┼Ť czas owoce ale c├│┼╝ tak si─Ö z┼éo┼╝y┼éo, ┼╝e troch─Ö od innej strony zaczyna┼éam diet─Ö , chcia┼éam by m├│g┼é je┼Ť─ç pewne produkty a dopiero obserwacje moje to wszystko co chcia┼éam zmieniaj─ů. Mo┼╝e za jaki┼Ť czas  spr├│buj─Ö co┼Ť jeszcze. Przez wakacje b─Ödzie mniej okazji w szkole by nie jad┼é i nie pi┼é dodatkowych soczk├│w, czy ciastek na wycieczce czy spotkaniu klasowym. 

Patrz─ůc na Bartka i wiedz─ůc, ┼╝e opr├│cz ─çwicze┼ä w fundacji Navicula i w zaj─Ö─ç  z logopeda od 2006 roku i diety , kt├│r─ů i tutaj opisa┼éam mog─Ö stwierdzi─ç, ┼╝e to wszystko powoduje ,┼╝e dziecko 3,5 letnie , u kt├│rego stwierdzono autyzm ma podobne szanse na wyleczenie jak dziecko m┼éodsze.  Bardzo du┼╝o zale┼╝y od tego czy dieta jak─ů wprowadzili┼Ťmy powoduje, ┼╝e dziecko PRZESTAJE CHOROWA─ć.  Gdy brak jest chor├│b nie ma zatrzymania si─Ö rozwoju, nie ma konieczno┼Ťci podawania ┼╗ADNYCH lek├│w czy witamin ( TYLKO DIETA) i dziecko ca┼éy czas stopniowo idzie do przodu.

Uwa┼╝am te┼╝ po swoich do┼Ťwiadczeniach w stosowaniu diety na sobie i innych doros┼éych, ┼╝e to nieprawda, ┼╝e doros┼éym autystom dieta niskow─Ölgowodanowa nie pomo┼╝e- uwa┼╝am, ┼╝e pomo┼╝e. Efekty mog─ů by─ç na pocz─ůtku ma┼éo widoczne ale uwa┼╝am, ┼╝e w miar─Ö up┼éywu czasu by┼éby coraz wi─Öksze- organizm jest po prostu d┼éu┼╝ej zaburzony i musi min─ů─ç wi─Öcej czasu by si─Ö unormowa┼é.

Mo┼╝e kto┼Ť si─Ö zdecyduje wdro┼╝y─ç podobn─ů u doros┼éych autyst├│w? W najgorszym przypadku b─Öd─ů zdrowi fizycznie na nowej diecie.

Pozdrawiam. Sylwia 
renia
Hero Member
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 57963

« Odpowiedz #527 : 2010-06-15, 21:59:13 »

W szkole ko┼äczy rok szkolny z innymi dzie─çmi co uwa┼╝amy za sukces bo dzieci autystyczne rzadko do tego dochodz─ů.

Gratulacje dla Bartka i Rodzic├│w.. Very Happy

.... pojedy┼äcze przypadki wylecze┼ä autyst├│w opieraj─ů si─Ö w du┼╝ej mierze na leczeniu du┼╝─ů ilo┼Ťci─ů witamin i suplement├│w. Ja stosuj─Ö tylko diet─Ö..

Ja uwa┼╝am, ┼╝e je┼Ťli dziecko (oboj─Ötnie czy chore, czy zdrowe, czy nawet doros┼éy) otrzymuje warto┼Ťciowe po┼╝ywienie, w kt├│rym s─ů┬á wszystkie witaminy i minera┼éy, to organizm najlepiej wie ile czego potrzebuje i tyle pobiera z po┼╝ywienia, a reszt─Ö wydala. Organizm jest m─ůdrzejszy od lekarzy i zawsze d─ů┼╝y do zdrowia...cz─Östo my mu w tym przeszkadzamy..

CzarnaJulka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #528 : 2010-06-19, 15:04:51 »

... Bardzo du┼╝o zale┼╝y od tego czy dieta jak─ů wprowadzili┼Ťmy powoduje, ┼╝e dziecko PRZESTAJE CHOROWA─ć.┬á
Twoje do┼Ťwiadczenia mog─ů wskazywa─ç na to, ┼╝e autyzm jest chorob─ů spichrzeniow─ů.
Halina Ch.
GoŠ

Email
« Odpowiedz #529 : 2010-06-21, 19:31:58 »

.. ┼╝e autyzm jest chorob─ů spichrzeniow─ů.
Co to znaczy 'spichrzeniow─ů'?
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #530 : 2010-07-03, 21:17:12 »

chyba o to chodzi ale dla mnie to czarna magia, wa┼╝ne dla mnie ,┼╝e dieta pomaga, ju┼╝ jest druga mama, kt├│ra si─Ö o tym przekonuje i piszemy razem w podsumowaniu na forum s─ůsiedzkim DD.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lizosomalne_choroby_spichrzeniowe

pozdrawiam,

┼Ťwiadectwo szkolne i opis badania psychologicznego od psychologa  robione w maju i czerwcu to kolejne opisy ┼Ťwiadcz─ůce o tym, ┼╝e rozw├│j Bartka idzie do przodu.

Bartek ma ju┼╝ :  przeci─Ötny poziom rozwoju umys┼éowego (II=88, skala s┼éowna II=79,skala bezs┼éowna II=100)

opinia i opis ze ┼Ťwiadectwa tutaj:

Wys┼éany: Pon Cze 28, 2010 20:57         
Opinia psychologiczna Bartosza Kowalskiego ze szpitala ICZMP

Wys┼éany: Pi─ů Cze 25, 2010 14:42         
Wyniki klasyfikacji rocznej Bartosz Kowalska

link: http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=17115&postdays=0&postorder=asc&start=105

pozdrawiam

sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #531 : 2010-07-03, 21:31:16 »

czarna julka dzi─Ökuj─Ö, znalaz┼éam inny tekst ┼éatwiejszy i co┼Ť nieco┼Ť zrozumia┼éam.

Metabolizm jest zauwa┼╝any w auty┼║mie tak jak dieta ale nie taka , kt├│ra powoduje, ┼╝e dzieci staj─ů si─Ö zdrowe inaczej ni┼╝ m├│j syn( p├│ki co zdrowe w sensie cia┼éa i coraz lepiej funkcjonuj─ůce psychicznie i w rozwoju emocjonalnym)

pozdrawiam.

Teresa Stachurska
GoŠ

Email
« Odpowiedz #532 : 2010-07-04, 00:10:18 »

Pani Sylwio, koncentracj─Ö znakomicie poprawia umiej─Ötno┼Ť─ç ┼╝onglowania pi┼éeczkami. Mo┼╝e wi─Öc warto by Pani lub/i M─ů┼╝, oraz Bartek pouczyli si─Ö tego ┼╝─ůglowania? Pa┼ästwo po to by Bartek mia┼é wz├│r oraz mia┼é z kim ─çwiczy─ç.

Poza tym - serdeczne gratulacje!
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #533 : 2010-08-27, 10:24:20 »

Kilka nowo┼Ťci: Bartek chodzi na treningi pi┼éki no┼╝nej z innymi dzie─çmi, radzi sobie nie┼╝le, nigdy nie trenowa┼é ani nawet du┼╝o nie gra┼é. Raz tylko nie chcia┼é skaka─ç na jednej nodze ale tata mu pokaza┼é co ma zrobic i potem sie cieszy┼é, ┼╝e jednak potrafi.

ALE PONIEWAZ BARDZO SI─ś CIESZ─ś Z INNEGO POWODU TO MUSZ─ś OG┼üOSI─ć,  ┼╝e wydrukowano opis Leczenia Bartka diet─ů niskoweglwodanow─ů w "Poradniku Dobrego Zdrowia".

Mam nadziej─Ö, ┼╝e dzi─Öki temu inni rodzice spr├│buj─ů u swoich dzieci tej diety.

http://www.poradnikdozdrowia.pl/

Gwidon
GoŠ

Email
« Odpowiedz #534 : 2010-08-27, 10:32:07 »

... Shocked Shocked Shocked--nie wydtukowalo im sie to przez pomylke? przeciez cukier i miod to samo zdrowie Cool...
Teresa Stachurska
GoŠ

Email
« Odpowiedz #535 : 2010-08-27, 10:33:26 »

Kilka nowo┼Ťci: Bartek chodzi na treningi pi┼éki no┼╝nej z innymi dzie─çmi, radzi sobie nie┼╝le, nigdy nie trenowa┼é ani nawet du┼╝o nie gra┼é. Raz tylko nie chcia┼é skaka─ç na jednej nodze ale tata mu pokaza┼é co ma zrobic i potem sie cieszy┼é, ┼╝e jednak potrafi.

ALE PONIEWAZ BARDZO SI─ś CIESZ─ś Z INNEGO POWODU TO MUSZ─ś OG┼üOSI─ć,┬á ┼╝e wydrukowano opis Leczenia Bartka diet─ů niskoweglwodanow─ů w "Poradniku Dobrego Zdrowia".

Mam nadziej─Ö, ┼╝e dzi─Öki temu inni rodzice spr├│buj─ů u swoich dzieci tej diety.

http://www.poradnikdozdrowia.pl/ 

Gratulacje!!!

sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #536 : 2010-08-27, 10:36:48 »

... Shocked Shocked Shocked--nie wydtukowalo im sie to przez pomylke? przeciez cukier i miod to samo zdrowie Cool...

czyli nie jeste┼Ť z tego zadowolony, ┼╝e wydrukowali? czy mia┼ée┼Ť ochot─Ö na mi├│d i Ci zaszkodzi┼é po zjedzeniu i przekona┼ée┼Ť, ┼╝e jednak naprawde szkodzi?

Very Happy
Gwidon
GoŠ

Email
« Odpowiedz #537 : 2010-08-27, 10:58:31 »

Rolling Eyes Wink Laughing Cool
WojciechS
GoŠ

Email
« Odpowiedz #538 : 2010-08-27, 11:14:33 »

Strasznie si─Ö wzruszy┼éem czytaj─ůc ten tekst, bo wreszcie Bartu┼Ť b─Ödzie pe┼énoprawnym cz┼éonkiem Komuny Chrze┼Ťcija┼äskiej!
GRATULACJE!!!
Teresa Stachurska
GoŠ

Email
« Odpowiedz #539 : 2010-08-27, 13:05:30 »

Pani Sylwio,

chcia┼éam ten tekst przes┼éa─ç kole┼╝ance pod francusk─ů granic─Ö, kt├│rej znajoma ma autystycznego synka, ale pod linkiem jest jedynie zajawka. Ca┼éego Pani nie ma?
Strony: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 19 zapytaniami.