forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:50:44

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658449 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 32 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna  (Przeczytany 335659 razy)
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #60 : 2007-05-11, 08:52:01 »

Zbozowe podaję w tzw.zły dzień.Tyle ile Bartek chce. Jak kiedyś chciał 3 kajzerki-dostał było za dużo zadziałaskóra dawałam mu 2 tyle było ok. Podobnie z innymi. Czasami ja chcę przedobrzyć nie dając mu zbozowoych albo jeszcze mniej wtedy też jest nie do końca dobrze. Pisałam o fali W dla organizmu w zły dzień bo mam wrażenie,że jego organizm jeszcze wciąż CZEKA na te W tak jakby wiedział będę miał więcej hura albo więcej ponaprawiam się.Nie jesetm lekarką nie wiem czym to sobie tłumaczyć. Za chwile minie pełne 6 tygodni kiedy co 4 dni ma zły dzień.Jesli będzie ok coś będziemy zmieniać pewnei co 3 dni ale mleczne i zboża jeszcze pani Ewa mi napisze. Mleczne też znosi coraz lepiej chociaż dwa serki homog. były za dużo,teraz się leczy z tego sam-wychodzi z lekkiej chrypki i kichania bez kataru(a kiedyś był od razu katar) Moja mama widzi,że to mu pomaga i wczoraj mnie rozsmieszyła bo zdała relację z przedszkola. Pani powiedziała,że  Bartek pewnie będzie chory bo ma chrypkę, marudzi jest płaczliwy a mama jej na to,że jak zje tłustego rosołu to mu przejdzie. Very Happy(to reakcja gdy za dużo mlecznych -serki a chyba za mało zboża, trochę ryżu białego i 1 kromka pieczywa.
Do EBW znaczy lekarki, jak ktoś nie wie,Pani Ewa używa takiego skrótu.Smile
Bartek zauważam ponieważ lepiej już się z nami komunikuje pokazuje na co ma ochotę.Dziś pokazał w lodówce masło jest niesety roślinne ale uznalam,że troszkę mu nie zaszkodzi i dałam mu z 1 kromką kukurydzianego bezglut. Chyba musze mu kupić Florę albo Benecol bo to o tym Pani pisała to będę mu robić do jedzenia z nimi  skoro mleczne nadal nie mogą być codziennie. Mogę?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #61 : 2007-05-11, 09:19:31 »

Cytuj
Tak, tylko, że moje dzieci najlepiej były by w "korytku"
A co to znaczy samosienaprawiac, by dzieciom było lepiej? Czy to znaczy, że rodzice muszą byc opty?A jeśli są, a dzieci wolą "korytko", to sobie odpuścic i nie namawiac? Tylko jak odpuszczam to zaraz pojawia się katar/może to alergia/

wlasnie mam to samo,gdy mlodszy wybiera same wegle dostaje napadu astmy,przy ktorej swisty w oskrzelach potrawia nieustepowac i po 3 tygodniach,
rowniez przy podawaniu lekow,
dlatego,gdy pisalam o szkodliwosci zboza,i innych produktow mialam na mysli by zamienic na frytki, placki,warzywa,soki warzywne i moze jagodowe owoce,i wtedy pozostawic dziecku wolna reke niech wybiera i dobiera
naprawiac sie ,to znaczy byc szczesliwym ,zadowolonym z siebie i tego co sie robi,postrzegac radosc i emitowac na  najblizsze otoczenie,
dzieci  maja  b.wrazliwe anteny i kazde niedomaganie rodzica przciagaja  i  nie potrafia  tego zbyt szybko zneutralizowac  i odrzucic uznajac,ze to nie mam zadnego znaczenia w porownaniu z  nimi,
a dzieci maja przewaznie dwoch rodzicow,utozsamiaja sie z jednym i drugim,wybierajac zarowno zachowanie jak i pozywienie od matki jak i  od ojca Confused
gdy psychika dziecka i doroslego jest zbyt obciazona wtedy kazdy wybiera
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #62 : 2007-05-11, 14:27:53 »

Mój syn jutro jedzie na "zieloną szkołę" .Ma byc tzw szwedzki stół.Ciekawe co będzie wybierał?
Na szczęście nie ma astmy, natomiast jest alergikiem, ale nie bierze lekarstw. Staram się go żywic opty.
Warzyw nie lubi ani placków ziemniaczanych. kodar, może to jest dobry pomysł, aby węgke uzupełniał  w owocach jagodowych.
Muszę chyba jakoś inaczej, dac na stół rózne potrawy, a on niech sobie wybiera.
Najgorzej jest rano jak ma na ósmą. Wtedy nic mu nie smakuje. A do szkoły musi miec chleb,bo nic innego nie lubi. Sad
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #63 : 2007-05-11, 16:58:26 »

Bartek zauważam ponieważ lepiej już się z nami komunikuje pokazuje na co ma ochotę.Dziś pokazał w lodówce masło jest niesety roślinne ale uznalam,że troszkę mu nie zaszkodzi i dałam mu z 1 kromką kukurydzianego bezglut. Chyba musze mu kupić Florę albo Benecol bo to o tym Pani pisała to będę mu robić do jedzenia z nimi  skoro mleczne nadal nie mogą być codziennie. Mogę?

Cieszę się, że zgłasza Swoje potrzeby  Very Happy . To sukces  Very Happy .
Masło można dawać kiedy Mu się chce. Jest tak "ponaprawiany", że sam będzie mógł sobie dobrać jego ilość, kiedy chce. Wiele dzieci wyjada z lodowki masło w plasterkach, czy łyżeczką. Zezwalajmy im na to. Niekoniecznie musi to być Flora czy Benecol (nie zawierają serwatki, masła) i niekoniecznie z chlebem bezglutenowym. Samo  masło Shocked .
Rotowanie właściwie (co 3 dni teraz) powinno dotyczyć jedynie zbóż glutenowych. Bezglutenowe zboża nie są najwyższym sdzczęściem dla organizmu. Lepsze prażynki, czipsy, frytki, placki ziemniaczane, kisiel. Rzeczywiście dzieci lepiej tolerują owoce od dorosłych, mniej im szkodzą. Lepiej tolerują pr. mleczne nie tak bogate w białko (masło, śmietana, jogurty/kefiry). Z seram zachowują się często tak (np. z żółtym) że jedzą po cienkim plasterku - by właściwie dobrać jego ilość.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #64 : 2007-05-11, 22:01:31 »

prażynki,czipsy-ale swojej roboty czy kupne?.Nie wiem jak zrobić prażynki.

A co do chleba,ciężko by mi było mu nie dawać bo mój mąż go je,nie jest na żadnej diecie.Nawet wyganiam go ,żeby Bartek nie widział jak je neiktóre rzeczy bo on biedby wtedy woła. A jeśli nawet ma na to ochotę to jak nie widzi wybierze coś innego.Podsumowując dziś miał ochotę na masło z chrupkiim bezglut i zjadł łącznie 3 sztuki.Za to nie chciał frytek tyle co zawsze. Mam nadzieję,że powoli zaczyna sam umieć wybierać co dobre. A jak ładnie już mówi. Dziś był u lekarza na kontroli naczyniaka-USG.Naczyniak się rozszedł.Ostatnio wrzesień naczyniak był już w formie jakby galaretki.Niestety nie oznacza to,że nie widać nic na ciele.Nie rozumiem tego ale nadal ma zasinienie na plecach i paznokiec  na palcu u nogi siny oraz lekko z boku.Naczyniak limfatyczny,dziś był badany w obecności studentów i akurat moja mama słyszała dla nich wytłumaczenie,że kiedyś ostrzykiwano je alkoholem aby wywołać stan zapalny i aby naczyniak się rozszedł a teraz jest podawana inna substancja ale również aby wywołać stan zapalny. Czy mam przez to rozumieć,że skoro limfatyczny to organizm sam ma go zwalczyć traktując jak chorobę? Bo to,że jest on u niego od urodzenia albo i z życia płodowego to jestem pewna bo już będąc po prodzie zwrócilismy na to uwagę ale w Polsce wiadomo... Paluszek od początku był siny(przyczyna =okręcenie pępowiną czy jeszcze wczesniej jak rozwijał się jako płód?)Podobno to zasinienie często znika tak do 7 roku życia.Zobaczymy.Dlaczego jednak nadal reagował na dietę i się powiększał w ciągu tych 3 miesięcy?Dla USG jest jakaś max.granica obrazu jak w mikroskopie i tkanki zmienionej, która nadal tam siedzi nie widzi czy to coś innego?Naczyniak ten w końcu może się odnowić gdyby był np. po wycięciu więc jakaś mikro zmieniona tkanka moze zostać i się odbudować? Zależy od organizmu,diety itp?W końcu zasinienie na plecach z nieznanych przyczyn jest spokojne a na palcu nie było. Co jest lepiej ukrwione palec u nogi bo tam jest więcej "ciała" czy ramiona?Oba zasinienia ma po prawej stronie ale to chyba przypadek? Nie pamiętam czy kiedyś do Pani w emailu nie pytałam o to ale może teraz jak znamy wynik badania  na moje pytania będzie inna odpowiedź?
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #65 : 2007-05-14, 18:47:19 »

A to mój syn.Wielkie dzięki jeszcze raz elmo za zmniejszenie zdjęcia. Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #66 : 2007-05-14, 18:57:27 »

Już pisałam Sylwio ,ze jest śliczny, ale jeszcze raz powtórzę; Jest śliczniusi  Wink .
To awatar i nie widać dobrze ,ale w normalnych rozmiarach.... Wink
Tylko pogratulować! Sylwio masz ślicznego chłopczyka ,więc się ciesz ,nie myśl ,źle ;tylko rób żeby wszystko było dobrze  Smile
Pozdrawiam.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #67 : 2007-05-15, 08:08:55 »

Elmo z tą dużą ilością W jak to okreslilaś co daję Bartkowi to sobie przemyślalam. Zajrzałam na początek diety Bartka i mam wrażenie,że mniej jadł ilościowo.Albo to my mu bezwiednie zwiększaliśmy tą ilość jedzenia albo on wymuszając na nas jabłka,banany zwiekszył sobie tę ilość jedzenia dostając więcej W organizm dopomniał się o wiecej jedzenia. Ale lekarka na mnie nie krzyczała  Very Happy więc dlatego chyba nie zwróciłam uwagi. Teraz jednak od około 10 dni ma kaszel alergiczny po kilku błędach.Wczoraj miał zły dzień i mimo tego kaszlu dałam mu Kinder Bueno pierwszy raz po 3 miesiącach!!!. Rano dostał tylko 1 czerwoną grudkę a cos co mu wyskoczyło wczesniej rozdrapal do krwi.Ale kiedyś by to wyglądało gorzej,dużo gorzej. Nie wiem,chyba pani Ewa jest zajęta czekam na odpowiedź emailem od niej czy to przez za duzo parówek, gorzkiej czekolady czy za mało innych rzeczy.Za dużo błędów w tych 10 dniach  na raz. Dlatego teraz powtarzam,żeby nie dawali Bartkowi nic do jedzenia na siłę.
Kaszel też jest dziwny-w nocy ustaje na wiekszą część nocy tylko czasami go ma.W dzień częśćiej.U pediatry -nic w gardle nie ma.A ja zauważyłam ,że przełyka slinę zupełnie jak ja gdy mam zaklejone po mlecznych albo zbozowych.

Elmo dzięki za zwrócenie uwagi.

Powieszę na lodówce spis tego co może jeść Bartek i dużymi literami: NIE WMUSZAĆ BARTKOWI JEDZENIA NA SIŁĘ.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #68 : 2007-05-15, 08:34:52 »

prażynki,czipsy-ale swojej roboty czy kupne?.Nie wiem jak zrobić prażynki.

Prażynki ziemniaczane w sklepach są bez konserwantów.
Czipsy - niestety są z konserwantami  Sad . I tak uważam że czipsy ze sklepu (w przeciwienstwie do medycyny akademickiej) sa "lepsze" od zbóż. Zawsze TYM wzbudzałam ...zdziwienie. To kwestia podejścia od strony diet eliminacyjnych. Często zboża sa bardziej klopotliwe dla organizmu od konserwantów.
Co do kwesti "nagromadzenia trucizn" warto wrocic do tych pokarmów, które są "stosunkowo" bezpieczne (DDP str. 225).
Co do naczyń - przyjmij założenie, że naczyniaki znikną. Nie wiem NA RAZIE (pracuję nad tym), które ustąpią pierwsze te na plecach czy ten na palcu u nogi.

Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #69 : 2007-05-15, 22:01:56 »

Kupiłam florę Pro Activ .W składzie jest maślanka.Czy ona mu nie zaszkodzi? Te ostatnie dni co opisałam błędy -ma przez nie kaszel.Ale od dziś już mu to spływa nie gardłem a nosem. Więc chyba lepiej. Dziś dostał tłusty rosól z kury takiej wiejskiej. Nie wiem czy ten kaszel bo łącznie jest od dwóch tur czyli 10 dni jest po za dużo czekolady,za dużo parówek czy ogólnie za dużo. Prażynki dziś dostał.Trochę rozsądnie-kilka sztuk bo jest tam oprócz ziemniaków olej roślinny i coś tam jeszcze. Dostał wczoraj w zły dzień Kinder Bueno na które 3 miesiące temu przed zaczęciem diety reagował czerwonymi wypryskami na ciele i strasznie swędzącej skórze i rozdrapywaniu tego do krwi szczególnie na nogach i rękach tam gdzire sięgał.Wtedy też dużo skakał tak mi się teraz wydaje, że to przez swędzenie skóry. Dziś po wczorajszym Kinder wyskoczyło mu jedno lub dwa bo to drugie rozdrapał do krwi ale nie tyle co kiedyś. Nawet na pupie już coraz mniej mu wyskakuje krostek. Czyli nie musimy do Pani jechać po 3 miesiącach które właśnie minęły czy mamy się pokazać?Jeśli kaszel mu minie w ciągu tej ostatniej tury do piątku i w sobotę będzie miał zły dzień to mam zacząć od następnej tury co 3 dni? Nadal mleczne i zbożowe razem w zły dzień?
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #70 : 2007-05-16, 23:03:59 »

Kartka wisi-NIE WMUSZAĆ W BARTKA JEDZENIA!  To nie był żart z tą kartką wisi na... lodówce w kuchni. Mój komputer stoi dalej od lodówki. Czytam już tyle wątków,że pewnie żart będzie niezrozumiały. Laughing
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #71 : 2007-05-17, 18:24:15 »

Pokarmy które ci pisałam (str. 225 w mojej książce) likwidują infekcję za 3, najdalej 5 dni. Nie obwiniaj się. Każdy może błądzić, byle zachować świadomość co powstaje z czego. Na tym sympozjum w Warszawie mówili, że ta nietolerancja pr. mlecznych u dzieci autystycznych - to na stałe. Jestem przeciwnego zdania. Choroba migruje po organizmie i teraz wywołuje infekcje (mam nadzieję, że wraz z infekcją nie ma nasileń zaburzeń zachowania) - Danuta Myłek nazywa to "marsz alergiczny" (zmiana lokalizacji choroby).
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #72 : 2007-05-17, 20:59:47 »

Ten marsz wychodzi na to,że się zatrzymuje jak daleko mu się nie pozowoli. Tłusty rosół i brak błędów przez ostatnie dni. Ale wczoraj mama pozwoliła mu zjeść schaobwego z jajkiem i bułką  u znajomej i dziś miał kilka krostek i dopominał się soku,jabłek. Ale jabłka są już nie ciekawe więc miał banana,sok i frytki i ogórka zielonego. Kilka razy zakasłał ale to wszystko. Mam nadzieję,że jak dłużej będzie na tej diecie to będzie reagował podobnie do Pani organizmu,że czasami będzie mógł zjeść złych produktów.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #73 : 2007-05-18, 08:16:32 »

Każdy tak ma, że chce trochę...się popsuć (pogrzeszyć) i wraca potem do Wiedzy. Co za przyjemność być cały czas chorym  Very Happy .
Im człowiek silniejszy to i "jad żmiji nic mu nie zrobi". Dlatego przychodzi wtedy stwierdzenie "ja potrafię lepiej" i w tym momencie ...grzeszymy myślą, dietą i uczynkiem.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #74 : 2007-05-18, 10:02:03 »

Co za przyjemność być cały czas chorym  Very Happy .
Wcale to do przyjemności nie należy. Wierz mi.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #75 : 2007-05-18, 17:26:09 »

Cytuj
Im człowiek silniejszy to i "jad żmiji nic mu nie zrobi". Dlatego przychodzi wtedy stwierdzenie "ja potrafię lepiej" i w tym momencie ...grzeszymy myślą, dietą i uczynkiem

oj mamy tych jadowitych dosyc  sporo,oj mamy Confused
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #76 : 2007-05-18, 19:19:23 »

Wiem,że już pytałam post powyżej ale boję się bez odpowiedzi Pani to zrobić(mam teraz inne duże problemy ) nie wiem czy tę florę pro-activ jak onama  maślankę to może codziennie jeść posmarowaną na plastrze wędliny.Czy co  3 dni jak inne mleczne?Czy reguła codziennie nie jeść tego samego obowiązuje też do dobrych produktów.?Najlepiej najadam się plackami jajko+ziemniak a żółądek to mam wrażenie daje mi w kość jak mam WIELKI STRES wtedy nie czuję głodu-i pojawia się przykry zapach,bóle głowy osłabienie,  tak jakby H.Pylori zwiększała się jej ilość w organizmie i krążła we krwi czy coś. W końcu jakieś badanie z krwi pokazało,że ją mam a dopiero potem potwierdziło to badanie żołądka ale pewnie walnęłam jakąś totalną głupotę bo to raczej bez sensu.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #77 : 2007-05-18, 19:44:47 »

florę pro-activ jak onama  maślankę

DROBINY PR. MLECZNEGO PO TAK DŁUGIM CZASE ROTOWANIA NIE MAJĄ ZNACZENIA.
Mają znaczenie w pierwszych 2 tyg sprawdzania.
A żołądek - staraj się by dieta była tłusta. Zupy, ziemniak z tłuszczem, te placki, warzywo z tłuszczem, boczek, kokos, marchewka z majonezem. Za dużo białka w diecie nie pozwala się "znormalizować" żołądkowi  Smile .
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #78 : 2007-05-19, 22:06:35 »

Napisałam pewne podsumowanie na stronie www.dzieci.org.pl na forum.

Na co wpadłam obserwując siebie na diecie lekarki co mógł czuć Bartek jak jadł "po staremu".?

Skakanie, machanie ramionami, roztrzepanie itp zachowania.
W zły dzień kiedy zjadłam to co chciałam trochę zbóż, lody Grycana a w dobry dzień 1 kostkę gorzkiej czekol Wedla w kawie(którą teraz rzadko piję,nigdy jej nie lubiłam a przyszła mi ochota smak na to) całe ciało mnie swędziało, mimo,że krostek wyskakuje mi mało w stosunku do Bartka.(w końcu już trochę eksperymentwałam z jedzeniem -może dlatego. Olśniło mnie coś. Skoro ja mam problem z podrapaniem się na plecach, barkach i trudno drapać się jednoczesnie w kilku miejscach to co musi czuc dziecko gdy je wszystko swędzi? Bartek teraz mniej prosi o głaskanie po plecach? Dlaczego? BO go już nie swędzą. Te zachowania WYNIKAJĄ ze skóry w dużym stopniu a nie tylko z mózgu i układu nerwowego. Ale dla Pani to chyba oczywiste. Napisałam to jednak na forum bo wg mnie za bardzo wszystko jest zwalane na układ nerwowy i inne niedomagające układy organizmu. Teraz nawet jak mam ochotę w dobry dzień coś zgrzeszyć to staram się myśleć o tym,że jeszcze nie jedno być może zobaczę czego nie widziałam obserwując tylko Bartka i jak już coś to najwyżej gryz.Jak dziś banana.  Sad
Pozdrawiam.

Opis na tamtym forum jest dość chaotyczny ale to przez moje inne sprawy, którymi mam zajętą głowę.

Link, który wcześniej podałam nadal aktualny.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #79 : 2007-05-20, 09:42:04 »

że jeszcze nie jedno być może zobaczę czego nie widziałam

Nooo  Very Happy .
Warto utrzymywać dobowe ilośći W w granicach 0,5-1,0g/kg/dobę.
Rzeczywiście pomaga w tym ...rosół, jaja, warzywa, oliwa/smalec/majonez, wołowina, ryby.
Jak sie zje 300g sałaty to ... zobacz na jak długo jest spokój z ...zachciankami (typu baton czy czekolada gorzka czy inne niewiadomoco).
Dobrze jak jaja tak długo "trzymają". Mniej ciekawie jest jak po posiłku z jaj chce się za godzinę jeść !
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 32 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 17 zapytaniami.