forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 15:29:52

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660325 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 32 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna  (Przeczytany 337212 razy)
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #80 : 2007-05-20, 21:05:17 »

Dzisiaj odwiedziło mnie dziecko  jeszcze ( Shocked ) autystyczne z rodzicami  (11lat) .
Współistniała padaczka od 2 r.ż. z dużymi napadami. od 18 dni (!) bez napadu spastycznego padaczki.
Z wywiadu problem zaczął się w 2.rż.. Dziecko mówiło wtedy jeszcze mama, tata, baba itd (czyli narządy "do mówienia ma"  Very Happy). W kilka dni przestało chodzić, przestalo mówić.  Zaczęło WYPLUWAĆ CHLEB, którym karmili go rodzice.A gdy podano mu chleb z szynką "tak długo mielił w buzi pokarm" aż WYRZUCIŁ CHLEB, a zjadł szynkę. Wypluwał też CZEKOLADĘ. NIE LUBIŁ SŁODYCZY.
Na DO zastosowanym wiele lat temu dziecko zaczęło chodzić, napady jednak utrzymywały się codziennie. Z diagnostyki dotyczącej żywienia, którą przeprowadzaliśmy telefonicznie ( Shocked ) przed dwoma laty wyszło, że napady są po pr. mlecznych. Nie ustąpiły jednak całkowicie po odstawieniu pr. mlecznych. Pozostały spastyczne napady bez utraty przytomności. Okresowa hiperwentylacja.
Pr. mlecznych nie udawało sie wprowadzić do żywienia w ciągu tych dwóch lat (matka wprowadzała śmietanę, a potem masło co ok. miesiąc). Zawsze wystepowały PO NICH ataki padaczki. Po ok. 24 godz od śmietany czy nawet masła (!).
Gdy taka powtarzalna, wielokrotna reakcja nie jest w stanie wygasnąć w ciągu 2 lat pozostaje ZAWSZE jeszcze jakiś inny czynnik węglowodanowy (!!!) w żywieniu, który pominęliśmy w wywiadzie.
Zatem telefonicznie "badaliśmy" zboża glutenowe (nadal nie widząc pacjenta fizycznie) - okazało się, że napady spastyczne są po nawet niewielkiej ilości zbóż glutenowych.
29.04.2007 rodzice odstawili w diecie dziecka na stałe również WSZYSTKIE ZBOŻA CAŁKOWICIE (matki dzieci autystycznych wiedzą, że kupka/stolec dziecka pogarsza sie również po zbożu bezglutenowym, a zatem co wywołuje nieprawidłową pracę jelita - może wywoływać problemy z zakresu czynności naczyń głowy).3.05.2007 skończyły się napady spastyczne, jak na wstępie, od 18 dni poprawia się kontakt z rodzicami. Dziecko jest spokojniejsze. Nie mówi jeszcze jednak. Często się  hiperwentyluje. Jak dotąd rotując podejrzane czynniki uzyskiwaliśmy jedynie 2 dniowe okresy bez napadow spastycznych. Poprawa po zjedzonym "złym" pokarmie następowała ok 3-7 dni, następowała powoli. Zatem 18 dni bez napadu spastycznego wraz z poprawą komunikacji niewerbalnej należy uznać wstępnie za sukces  Smile.
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #81 : 2007-05-20, 21:08:32 »

Cytuj
Dobrze jak jaja tak długo "trzymają". Mniej ciekawie jest jak po posiłku z jaj chce się za godzinę jeść !
Cytuj

Dlatego zawsze jem jaja z majonezikiem (uwielbiam!) Trzymie naprawde dlugo Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #82 : 2007-05-20, 21:11:34 »

Są tacy, którzy po jajecznicy z 3 jaj czy 5 żółtek i jednego białka na smalcu za godzinę są głodni  Surprised .
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #83 : 2007-05-20, 21:17:08 »

Są tacy, którzy po jajecznicy z 3 jaj czy 5 żółtek i jednego białka na smalcu za godzinę są głodni  Surprised .

....a ziemniaki i kalafior  "trzymają" ich przez 2 dni.  Laughing

Swoja drogą tacy opisani powyżej w cytacie ,powinni dostać Nobla z metabolizmu.  Laughing  Laughing  Laughing

...garbate aniołki przesuwają chmurki na niebie ....
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #84 : 2007-05-20, 21:58:58 »

Do lekarki
Pani Ewo z tym mówieniem to jak Bartek . Też już mówił mama,tata, kajkajka nawet wymyslił na kaczuszkę podczas kąpieli.I przestał. Jeśli dziecko mówiło może mówić tylko musi trafić na bardzo dobrego logopedę-z mojego doświadczenia osoba starsza mająca doswiadczenie z dziecmi autystycznymi.Niekonicznie prywatnie.Pieniądze nie załatwiają czasami nic a wręcz szkodzą. Jeśli logopoedzie zalezy na pieniądzach powie,że dziecko będzie mówić nawet jeśli widzi,że na razie nic nie mówi a normalny logopeda DOBRY najpierw sprawdzi jaka jest możliwość i coś powie. Ale z Katowic to nie znam. A wręcz mam nawet złe słowa na temat jednego z nich. Rodzice z pieniędzmi są ok. wtedy próbuje zawsze a czy wie,że jakieś dziecko będzie mówić czy nie to już inna historia.My mięliśmy szczęście do wszystkich, których znależliśmy a w szczególności do Pani. Very Happy

Teraz coraz trudniej mi Bartka obserwować bo skóra jest prawie ok. Chyba muszę kupić te tabele całe BTW.Wczoraj i dziś Bartek dostał arbuza i chyba to za duża dawka cukru. Strasznie roztrzepany. A brzoskwini na razie wokól mnie nie ma. Co jeszcze oprócz banana,jabłka i mandarynek mogę mu dać. ?Bo świeżych to teraz mały wybór.Winogrona sładkie, pomarańcze też. Brakuje mi pomysłów.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #85 : 2007-05-20, 22:08:19 »

Sylwio,na str 294-300 w lekarki ksiazce sa podane tabele,i arbuz swiezy ma w 100g  tylko 3g W. Smile
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #86 : 2007-05-20, 22:10:06 »

To dlaczego jest słodki,czy zawsze dużo W to dużo cukrów prostych czy czasami nie. Oj, chyba głupotę napisałam.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #87 : 2007-05-20, 22:11:46 »

Marchewka, fasolka szparagowa, marchewka z groszkiem z oliwą czy majonezem. Trzeba szukać po ubogowęglowodanowych produktach. Zupy, kalafior z oliwą itp.
Marchewka z jabłkiem z oliwą. Czipsy z boczku, czipsy ze słoniny... buraki, mojej córce robiłam "mleczko kokosowe" (kokos zmiksowany z wodą) jak była mała itd.
Jak to logopeda. Małe dzieci uczą się mówić BEZ logopedy  Shocked . Gdy są uważne. Trzeba zrobić z dziecka DIETĄ diecko uważne. Jedne dziecko z Dawnem (po zlikwidowaniu kataru DIETĄ) stało się tak uważne, że ...przesiadło się do pierwszej ławki. Katar mu przeszkadzał w ...tej uważności  Very Happy
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #88 : 2007-05-20, 22:13:37 »

Czyli próbwać z owoców przejść na warzywa.Majonezu nigdy nie próbował.Muszę sprawdzić.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #89 : 2007-05-20, 22:18:21 »

Owoce są zwykle ok. u dzieci. Dziecko może jeść je wszystkie. Obserwuj zachowanie dziecka (np. po ...winogronach).
Tylko tak układam posty by zaakcentować COŚ innego. Tłuszcz i produkty niskowęglowodanowe.
Obserwuj.
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #90 : 2007-05-20, 22:29:29 »

S± tacy, którzy po jajecznicy z 3 jaj czy 5 żółtek i jednego białka na smalcu za godzinę s± głodni Surprised .
Laughing Laughing Taak skąd ja to znam. Dla mojej córki /18lat/ 100g białka to pikuś. Celowo nieraz gotuje z dużą zawartością tłuszczu, a ona mi mówi, że jest głodna i nazeka, że przez dietę zgrubła/ oczywiście przesadza /.




Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #91 : 2007-05-21, 12:14:08 »

Są tacy, którzy po jajecznicy z 3 jaj czy 5 żółtek i jednego białka na smalcu za godzinę są głodni  Surprised .

Ta,może i są .I po zjedzeniu 5 żółtek za godzinę znów coś zjedzą(też może 5 żółtek) a potem wychodzi co wychodzi.
Przejedzenie ,otyłość,przeciążenie i choróbska i potem kogo wina? Kwasniewskiego....
I szukanie ....różnych odmian...
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #92 : 2007-05-21, 21:03:08 »

Do lekarki:
Pani Ewo "ja nie wiem wszystkiego" i właśnie to zawsze dobrze ukrywam.Wiadomo jedna z rzeczy u DDA do naprawienia. I strach. Co się stanie jak Bartek dostanie majonez, a co będzie jutro jak dziś na obiad dostał 2 młode ziemniaki i kapustę młodą bez mięsa,edlinę parówki,frytki  itp. Tysiące takich pytań. Gdybym trochę już na sobą nie pracowała miała by Pani moje emaile pewnie co drugi dzień.
Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #93 : 2007-05-22, 20:54:23 »

Witam

Tutaj znajduje się historia wyleczenia dziecka z Autyzmu Wczesnodziecięcego dzięki żywieniu optymalnemu nawet wynika badań dostępne są w Arkadii : http://www.arkadiazdrowia.com/optymalni/2003/sierpien1.pdf

Jeszcze sprawa natury technicznej gdyby powyższa strona nie chciała się otworzyć wówczas, należy wejść tu http://www.arkadiazdrowia.com/prasa.htm  i ściągnąć cały artykuł o tytule : Medycyna Konwencjonalna uznaje efekty działania żywienia optymalnego w leczeniu autyzmu wczesnodziecięcego i epilepsji.

Pozdrawiam
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #94 : 2007-05-22, 22:18:22 »

Czy teraz aby było mi łatwiej wiedzieć ile Bartek zjada W mogłabym oprzeć liczenie W na jego masie ciała pomnozonej razy 2. Czyli 42 g W dziennie.Mogłabym na tym oprzeć etap dochodzenia do właściwej ilości W próbując od tej wyliczonej wartości obserwować go i ewentualnie tę ustaloną granicę próbować sprawdzać w górę lub w dół.Bo reakcje skórne na pupie też już bardzo się poprawiły. A dziś zobaczyłam tylko poza pupą jeden wyprysk na nodze. Czy może ustalić mu coś w rodzaju eliminacji.Dawać rzeczy,które nie szkodzą i jeden produkt dziennie, który MOŻE zaszkodzić. Chyba,że to przez to ,że zjadł dziś pół brzoskwini a generalnie nie chciał dużo jeść(gorąco) i tym samym zjadł mało tłuszczu.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #95 : 2007-05-23, 12:01:33 »

Można przyjąć taką dawkę W dla dziecka.
Moi mali pacjenci i ich mamy zwykle nie mają wag i nie chcą liczyc W. Udaje mi się ich wyleczyć bez konieczności posiadania wagi a zatem nie mam na dziś możliwości dokładnej weryfikacji dawki W u dziecka.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #96 : 2007-05-23, 21:03:49 »

To nawet nie o dokładną wagę chodzi ale chcę sprawdzic jak pod względem W wychodzi to co dostaje do tej pory banan,jabłko, sok do picia, bo może przesadzam z czymś a mogłabym mu dawać mniej.Może przez to jeśli ma za dużo W miałby lepsze zachowanie niż teraz,może jeszcze więcej by się otworzył do nas i mówił, odpowiadał na więcej pytań nie był taki roztrzepany. Policzę w tablece od Morgano i mniej więcej będę wiedziała. I jeśli mu zmniejszę W to napiszę jakie widzę zmiany. Przez te 3 miesiące przyzwyczaił się,że dostaje sok,banana lub jeszcze jabłko, więc może teraz trzeba go na trochę odzwyczaić aby dostał warzywa , frytki, i inne owoce w mniejszej ilości jakie zaraz będą. Napisała Pani ,że katar nie pozwalał się skupić dziecku może Bartkowi nie pozwala na to jeszcze czasami za dużo W. .Dziękuję bardzo cały czas za rady.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #97 : 2007-05-24, 15:50:07 »

Niedługo będą truskawki i czereśnie.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #98 : 2007-05-24, 16:05:17 »

Jak kupne to cala tablica Mendelejewa, chyba, ze swojego "chowu"/z wladnej dzialki.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #99 : 2007-05-24, 16:12:19 »

Jak chodziłam do szkoły ,to pewien nauczyciel nam-uczniom powiedział ,kiedy rozpoznać ,że jakiś owoc jest zdrowy(nie chemiczny).
Otóż wtedy ,gdy " mieszka" w nich robak.Jak jemu nie zaszkodziło to i nam nie zaszkodzi (chodzi o sztuczne nawożenie).
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 32 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 17 zapytaniami.