forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 13:31:44

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658449 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 32 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna  (Przeczytany 335661 razy)
sylwiazłodzi
Go


Email
Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« : 2006-10-31, 11:20:04 »

Mam syna z cechami autystycznymi .na Forum Autyzm.pl jest duzo diet jakich mamy uzywają ale nic o diecie optymalnej. Czy dr.Kwasniewski pisze coś na ten temat albo zetknął się z tymi chorobami. Sa diety bez weglowodanów i inne a nawet na tym forum ie ma takiego tematu.Są gorsze przypadki niz mojego dziecka i wiem,że matki szukają wszystkiego ale o tej diecie optymalnej zupełna cisza. Napiszcie coś może wskażę im również ten kierunek.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #1 : 2006-10-31, 19:12:55 »

Miałam tylko jeden "przypadek" takiego dziecka. Udzielałam porady przez telefon. Było z padaczką i okazało się, że choroba (nie wiem która) zależy od zboż i produktów mlecznych. Padaczka ponoć ustąpiła. Niestety nie udaje się proowadzić mlecznych do jego diety - od razu reakcja z mózgu -padaczka. Nadal jest na diecie bezmlecznej i bez zboż, na DO. Opiekuje się nim Jacek Kruszyński , tel. podam na priv. Na logikę autyzm zależałby od mleczych. Możemy sprawdzić.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #2 : 2006-11-02, 09:36:29 »

Ja mleko już wykluczyłam gdy znalazłam forum o autyżmie głownie matek -www.autyzm.pl.Tam sa diety bez węglowodanów, cukrów,zbóż itp. Ale sa na tyle ciężkie przypadk ,że moje to jakby było zdrowe. Dziękuję za odpowiedź. Napiszę innym o tej diecie a jak ją zacznę i zobaczę skutki powiadomie Pania o tym. 
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #3 : 2006-11-02, 12:36:58 »

Wykluczenie samego mleka nic nie daje. Z punktu widzenia alergologii (i z mojego) obniżenie produkcji przeciwciał następuje tylko po rotacji produktów mlecznych.
Mleczne (masło, sery, śmietanę, lody, mleko, jogurt, kefir) co 4-7 dni. Dzieci wolą jadać co 5 dni w jednym posilku. Poprawy należy oczekiwac po 21-28 dniach.
Można zastosować produkty mleczne tłustsze - zawierają mniej alergenu białkowego. Taką formę postępowania (bita smietana, budyń z dodatkowym masłem) zalecam u osob, które "mogą zejść ze zboż". Samo stosowanie tłustych produktow mlecznych (przysłowiowe mleko prosto od krowy) nie daje tak spektakularnych wyleczeń w innych chorobach. Zatem postępowanie takie jest korzystne, a oczekiwanie wyleczenia może być późniejsze/niepewne.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #4 : 2006-11-02, 12:43:25 »

W innym dziale przeczytałam, że masz bóle głowy. Zrób jadanie produktów mlecznych o Siebie co 7 dni. Dni mleczne wpisuj w kalendarz. Tak będzie łatwiej. TO CO WYWOŁUJE U CIEBIE BÓLE GŁOWY JEST PRZYCZYNĄ AUTYZMU. Ta też można znaleźć "winowajcę". Zaczynając diagnostykę od Siebie! Dietami zajmuje się od 17,5 roku. Flora, Benecol nie zawierają masła.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #5 : 2006-11-06, 10:23:15 »

Kochana Pani doktor!
informuje,że od piątku jestem na diecie dr.Kwasniewskiego. Niestety nie wiem, jak zrobić,żeby mój syn na nia przeszedł bo skoro trzeba pić herbatę z cytryną to on moze mieć trudnośći.Nie wiem czy mozna chociaż słodzić mu te herbatę takim ziołem o nazwie STEVIA? Dziś spróbowalam i wypił tak z półszklanki tej herbaty z cytryną. A kiedy widzi,że robię sobie na patelni placuszki to woła,że chce mięso ,które bardzo lubi. Do tej pory STEVIA nie działała na niego negatywnie w ogóle a ponieważ uwielbia słodycze to np. sernik z tej diety byłby dla niego wprost idealny. Bo zwykłych słodyczy juz prawie nie je. A mimo to i tak po jedzeniu ma zmienne nastroje i staje się zły a rano gdy ma iść do przedszkola wręcz kopie i siada na podłodze. Czy ta waga każdego składnika jest taka istotna ,że np. 100 g zasmażanej marchewki a 30 g masła jak jest podane w przepisach? Bo wtedy na początku muszę kupić wagę aby móc sie zorientować ,ile czego jem dopiero po pewnym czasie pewnie się wszyscy uczą bardziej na oko zamiast wagi łyżka tego, kawałek tamtego?Szczególnie nie chcę mu zrobić rewolucji bo mój mąż nie jest chętny aby syn zaczął tak jeść. Jesli więc zobaczy białe pieczywo i będzie chciał zjeść kromkę czy zwykłą parowkę to czy nie zaszkodzi mu to czasami. Mam nadzieję,że mój mąż po pewnym czasie sam poprosi o te dietę bo będzie miał ochotę tak jeść.Na razie jednak jest zdrowy i nic go nie zmusza do zmian a waży ponad 100 kilo.   
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #6 : 2006-11-07, 20:38:49 »

Nie trzeba pić na DO herbaty z cytryną!
Zioła - o.k. Choć są rożna zdania. W końcu pomidor/pietruszka to też zioło.
Daj mu mięso jak lubi! Sama dziś zjadłam metkę tatarską wołową na obiad.Śn Jajko+leczo(pomidor, papryka, pieczarki, pora, smalec). Kolacja - bigos (więcej w nim kapusty, smalcu niż kiełbasy/mięsa).Też czekolada.
Czekolada na śniadanie dla dziecka - o.k. A ile radości!
Sernik optymalny super!
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #7 : 2006-11-10, 11:35:58 »

Do lekarki
Poszłam do sklepu gdzie kupilam okulary . Stwierdzili,że warstwa ochronna się zdarła i byc moze mam uczulenie na nikeil bo już nawet złoty kolor starł się i moja skóra ociera się zwyly metal-nikiel. Czytałam trochę o tym uczuleniu ale,żeby przez dwa lata działalo to tak silnie na cały organizm to chyba nie. Dziś wypilam jogurt wlasnej roboty podany w diecie na kandydozę z wiejskiego mleka i małego jogurtu z probiotykami(pół szklanki) i juz miałam gazy. Jestem tak na polowie na diecei DO i na diecei na kandidę.Czytając twoje inne posty znalazłam ,że zboża uczulają a w takim razie może spróbuję płacki na smalcu ale bez masła zamiast chrupkiego pieczywa. Może to masło dodatkowo nie było dobre. Do tego żółtka z gotowanych jajek i mięso własnej roboty. Piszesz,że dieta DO pomaga na candidę.Nie wiem już w takim razie co myśleć bo wg pierwszych 6 tygodni zalecanej diety dr.Janusa nalezy wystrzegać się produktów słodkich np.czekolady,cukru, majonezu. Potem przez rok mozna 1 produkt na dzień wporwadzać i patrzeć jak organizm reaguje. A Ty piszesz,że nawet czekolada. Przeczytałam też,że nie ma przejscia stopniowego tylko od razu trzeba przejść na DO. Jeszcze jedno jest tu też mowa o niskim indeksie glikemicznym.Wg.diety, dr.Janusa nalezy jeść te produkty co maja niski indeks. Tu jest on więc zgodny z DO. Tylko tyle jeszcze innych rzeczy jest inaczej.Aha zapomniałam napisać,że z tego wszystkiego to już nawet czuję jak cisnienie mi skacze(w ciąży miałam podwyższone i brałam Isoptin)Nie wiem też co myślisz o takiej Miksturze do picia: oliwa z oliwek plus aloes(rozcienczony z wodą w stosunku 1:1) plus sok z cytryny.Piłam to przez miesiąc. Czy mona to pić dalej razem z dietą ,w której bedę miała trochę DO i trochę diety na candidę. Przecież cukier jakoś muszę i tak dostarczać organizmowi bo zagłodzę siebie a nie cadidę(jesli ją mam) .Może więc nie można przesadzać. Sernik zjadłam wczoraj wieczorem wg przepisu DO tylko nie dałam do niego cukru i nie czułam żadnych sensacji, mimo,że on był moją kolacją więc gdyby cos było nie tak to chyba już bym to czuła w jelitach.Przepraszam za ewnetulane błędy ale piszę bez okularów bo muszę zrobić sobie drugie w plastikowych oprawkach.A mó prywatny okulistka jest taka dobra,że mimi opłat mam wizytę dopiero na 30 listopada. Leczę się u niej już od podstawówki.Pisałaś gdzieś o badaniu Ige , jak myślisz czy mozna by to badanie zrobić lubczy jeszcze jakieś inne, które mogłoby pokazać ogólnie ,że mój organizm sie buntuje jak to pisze J.K. choroby mam z autoagresji? 
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #8 : 2006-11-10, 19:12:31 »

Ja leczę dietą uczulenie na nikiel. Jest to dieta bez zbóż tłusta z rotowanymi mlecznymi. Ta dieta też likwiduje lamblie, candidę alb. (oczywiście cukry proste - w każdej wersji są mało korzystne; rzadko nie szkodzą).
Jak sie jest szczelnym (właściwie odżywionym) żaden Nikiel nie robi kuku.Żaden alergen NIE MA DOSTEPU.
Czekolada, cukier, majonez - rzeczywiście są inne lepsze rzeczy do jedzenia. Ja też te jadam. Jestem czlowiekiem.
Mikstura o.k.
Cytryna na DO jest rzeczywiście lepiej tolerowana niż na dietach zbożowych. Nie jestem jej zwolenniczką, bo wiele problemów wywołuje, od skóry po stawy.
Najważniejsze - dieta bez zbóż, tłusta, mleczne jadaj wg przepisów dra Kwaśniewskiego. Ja sie smieję z tego jak ktoś mówi, że mleko prosto od krowy i jogurt własny i z dobrej favryki. One zawierają to samo co łyżeczka masła! Prawie to samo, wystarczy jednak bym nie wyleczyła czegośtam (wszystkiego).
W- kasza gryczana, ziemniaki, warzywa, czekolada, owoce (ja nie mam zapotrzebowania na ostatnie 2 za często). Ostatnio kupiłam tapiokę.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #9 : 2006-11-10, 22:21:34 »

Pani doktor gdyby to nie był kłopot chciałabym zapytać  w jakim mieście pani przyjmuje. Dla mnie dojazd to nie problem, jeździłam dwa lata do pracy pod W-wę a teraz czasami jak muszę jeżdzę do Gdańska-centrala mojej firmy. Czy przyjęła by mnie Pani? Jestem dziś dodatkowo po Festiwalu Wróżb,Zdrowia i Niezwykłości w Łodzi gdzie postanowiłam zaryzykować czytając chyba nawet tutaj o badaniu oka.(badanie irydologiczne) Mam nawet ciekawe wnioski. Wg lekarza,który robił to badanie np.mam problem z lewą nerką i gdy zapytał mnie czy nie boli mnie lewe biodro czasami to potwierdziłam bo ból jaki czasami mam w lewej pachwinie nogi promieniuje aż do pośladka. Ale też inne rzeczy mi powiedział m.in,że alergia nigdy nie jest sama z siebie ,że to zawsze chory organizm,narząd daje objaw alergii bo ma problem w prawidłowym funkcjonowaniu. Mam np. podrażnioną trzustkę. Leczenie ziołami wg jego propozycji to jednak gwarantowana dziura w portfelu pokaźnych rozmiarów i mimo,że tak mało to ja jednak nie zarabiam w stosunku do najniższej pensji to wydatek rzędu 300 zł na różne zioła na różne dolegliwości to dla mnie już pokaźna kwota. Pozdrawiam. Nie chcę lekarza optymalnego z Łodzi bo nie znam go i nie wiem ile lat przyjmuje i jakie jest jego nastawienie. Pozdrawiam. Wypity jogurt działa "gazowo,wybuchowo" .Cały dzień mam gazy, przeszkadzało to mojemu organizmowi na tyle,że nie za bardzo był głodny.Czy kuracja Lacidofilem o ile dobrze przytaczam nazwę na 3 miesiące jako wskazanie przez irydologa to właściwy pomysł?1x1 na dzień.Czytałam,że sa lepsze i gorsze takie leki,z których najlepsze są te co rozkładają się dopiero w jelicie np. Pro Bactri4? Czy to prawda?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #10 : 2006-11-11, 09:28:17 »

Jeżeli chodzi o moje zdanie to jestem przeciw kuracjom z Lactobacillus acidofilus...
13 lat temu miałam okazję sprawdzać działanie leków zawierających To na swoim dziecku karmionym naturalnie.
Zamiana zielonej kupki na kupkę typu jajeczniczka przebiegała u mojej corki niezależnie od podania Tego leku, A ZALEŻAŁA OD MOJEJ DIETY.
Jeżeli po kefirze jest problem - sugeruję mleczne do rotacji. Zboża to be absolutne. Mozolenie się na prożno...
Nie wim czy dojrzałaś do rotacji mlecznych bo śmietana w DO, z tego co obserwuję, służy do "akceptacji" braku szlaku metabolizującego zboża.
To po prostu zamiana większego cukru na mniejszy cukier. Tak obrazowo. Śmietana jest korzystna (?) zatem na 6 tygodni. Młodym i mniej zaśmieconym mniej rzeczy szkodzi. Choć młodzi bardziej chętniej przejdą na rotację mlecznych. Są MŁODZI, latwo wchodzi do nich NOWE (mam nadzieje, że optymalne czyli tłuste).
Brak podatności na zmiany to - starzenie się. Ze starszymi czasem jest wogóle trudno. Oni nie proszą często o zmianę...Z nimi trzeba inaczej...
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #11 : 2006-11-11, 11:25:19 »

Cytuj z:     Sylwia
Piszesz,że dieta DO pomaga na candidę.Nie wiem już w takim razie co myśleć bo wg pierwszych 6 tygodni zalecanej diety dr.Janusa nalezy wystrzegać się produktów słodkich np.czekolady,cukru, majonezu.
Sylwia, grzyby, nowotwory odżywiają się cukrem, więc logiczne jest, że nie należy dostarczać im pozywienia. Nie chodzi o to, ze one szczególnie lubia czeloladę. Po prostu cukier, który znajdziesz w różnych produktach (lepszy cukier, który powoli dostaje się do krwi - to skrobia). Zywienie optymalne leczy te dolegliwości, bo zakłada jedzenie bardzo małych ilości węglowodanów i daje energię, która pozwała organizmowi zwalczać "obcych" Smile w organizmie. Poza tym ŻO regeneruje skórę, błony śluzowe. Jedz więc zgodnie z ŻO. Nie zapominaj o kolagenie np. skórkach wieprzowych, galaretach. Nie przesadzaj z jego  ilością, bo inne składniki są równie ważne w żywieniu.  Nie należy więc zjadać tego kolagenu litrami. Wystarczy malutka ilość codziennie lub co drugi dzień.

Na indeks glikemiczny nie ogladaj sie. Ziemniaki mają np. wysoki, a są polecane przez JK w optymalnej dawce z tłuszczem (czyli jak wszystko - nie dużo!)

Sylwia, ja na poczatku diety reagowałam wzdęciami np. na kapustę, a teraz mogę ją jeść bez przeszkód. Wzdęcia wywołuje u mnie mleko, ale nie kwaśna smietana. Przy grzybkach i fermentacji jaką one wywołują, rzedzywiście uważaj na cukry. Jedz tylko optymalne cukry w optymalnych ilościach Smile
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #12 : 2006-11-11, 22:50:06 »

Dziękuję za odpowiedzi na forum i te prywatne.Właśnie ponownie odnalazłam info o żurawinie i doszłam do wniosku,że jesli mogłabym go nadal go pić na DO to z chęcią będę kontynuwoać bo na jakiś czas przerwałam a widać ,że to też mi pomagało.Pomaga m.in. sok z żurawiny na wiele chrób-badania nawet przeprowadzali na zagranicznych uniwersytetach na co pomaga.Przesyłam link jak ktoś nie słyszał.W co wątpię bo wy wszystko wiecie:).
http://www.zum.org.pl/files/Zurawina%20-%20nowe%20spojrzenie.pdf
pozdrawiam
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #13 : 2006-11-12, 13:30:30 »

Sylwia, no pewnie, że mozna pić sok z Żurawiny. Mozna tez ja jesć. Ma mało cukru. Jest wspaniała na dolegliwości pęcherza. Oczyszczgo z bakterii. Pod wpływem jej substancji bakterie są "sparalizowane" i nie są w stanie czepiać się błon śluzowych. Dzieki temu łatwo mozna je wypłukać z pęcherza.
A ich kwas pewnie tez działa zabójczo na grzyby.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #14 : 2006-11-13, 00:33:06 »

Sylwia dopasuj proporcje DO do siebie,pilnuj zalecanej ilosci weglowodanow,rotuj mleczne ,unikaj  wszystkich prod.sbozowych to wtedy i zurawina Ci pomoze./albo nie bedziesz jej wogole potrzebowala/Dotatkow w postaci zurawiny i innych  potrzebuja tylko ci ,co zle stosuja ZO.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #15 : 2006-11-13, 00:51:34 »

Sylwia ja tez nie przeforsowalam DO u moich synow ,wlasnie przez lepiej wiedzacego meza.Walczylam uparcie jednak zrezygnowalam bo sama sie psychicznie wykanczam.Wzielam sie na inny sposob.Staram sie chleb zamieniac na bulki,robie produkty,ktore dzieci jedza bez pieczywa.Jak chca pieczywa podtykam frytki lub popkorn lub smazone ziemniaki na boczku z cebula.Pozwalam na dzem ale tylko do omletow.Kupuje tylko wedliny i miesa ,ktore w swoim skladzie zawieraja  jak najwiecej tluszczu.Zredukowalam owoce,ktore maz kupuje.Wywalczylam te ,ktore maja najmniej cukru.Mysle,ze wdrazajac powoli a systematycznie inne produkty osiagniesz wiecej niz forsujac na sile.Moj mlodszy chodzi do przedszkola i nie mam wplywu na to ,co akurat wybierze na  sniadanie.Moge tylko przypominac a dajac przyklad w domu mam cicha nadzieje,ze bedzie wybieral te wartosciowsze produkty.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #16 : 2006-11-13, 13:37:46 »

Cytuj z:      Kodar
Dotatkow w postaci zurawiny i innych  potrzebuja tylko ci ,co zle stosuja ZO.
Ależ troszkę owoców na ŻO trzeba zjadać. Żurawina świetnie sie do tego nadaje.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #17 : 2006-11-13, 22:48:29 »

Dziękuję,ja tę żurawinę piję bo słyszałam o jej wpływie na Helicobacter.Pylori.Zresztą od momentu eliminacji cukru przed 1,5 miesiącem kiedy to była zurawina dla mnie strasznie kwaśna dziś nie czuję tego i jest dla mnie w miarę słodkim napojem.Poza tym piję zalane suszone owoce żurawiny przegotowaną wodą jak herbatę.Może spróbuję jeść owoce bo do tej pory były dla mnie za kwaśne.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #18 : 2006-11-15, 11:44:33 »

Spróbuj świeżą żurawinę. Ja nigdy nie jestem pewna tego, co piję, jeśli to gotowe w kartonikach w sprzedaży.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #19 : 2006-11-15, 20:24:53 »

To są same suszone owoce w torebkach foliowych, które daję się łyżeczkę na szklankę i zalewa wrzątkiem. Ale dziś policzyłam cenę i opłaca bardziej  kupić żurawinę luzem w sklepach sieci ze zdrową żywnością.Nie wiem czy moge tu podawać jej nazwę. Są te sklepy w dużych miastach. Jak mogę to podam w następnym poście. Pozdrawiam.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 32 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 18 zapytaniami.