forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 19:45:33

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658463 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna  (Przeczytany 335665 razy)
kodar
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #520 : 2010-03-24, 20:11:35 »

Sylwia,moze ciebie i inne mamy zainteresuje?:

""""Najnowsza książka autorstwa prof. Simona Barona-Cohena spekuluje, że "brytyjski Einstein" Paul Dirac cierpiał na autyzm. Autor książki, będący ekspertem w sprawach autyzmu, ostrzega, że badanie prenatalne wykrywające to schorzenie może spowodować, że tacy geniusze, jak np Dirac, już nigdy się nie urodzą""""

Wiecej znajdziesz w necie. Razz Very Happy
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #521 : 2010-03-24, 21:07:57 »

dzięki kodar


Eeee, tam, biorąc pod uwagę jaka jest wiedza o jedzeniu i konserwantach i szczepionkach etc. to na pewno będzie kogo leczyć.

Co dla Mnie jest zasmucające.

Sad 
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #522 : 2010-03-29, 20:08:34 »

Krystyna Opty jakimś cudem znalazłam twój wpis o filmie "Pokonać autyzm". Niestety w najbliższym czasie już Go nie będzie na Planete.pl

Dziękuję

Właśnie Go odszukuję  by był z polskimi napisami by Go obejrzeć. Mam jedno pytanie skąd wiesz, że mówią tam o leczeniu dietą niskowęglowodanową? Oglądałaś? Bo w opisach filmu nic o tym nie piszą?


Krysiu Kochana jeśli mogę tak z podziękowaniami się do Pani zwrócić jestem uparta i co jakiś czas wpisuję w google słowa autyzm i low carb albo podobnie by natknąć się na coś nowego w temacie w jakim piszę od 3 lat. I znalazłam Panią Smile



Dziękuję, dziękuję.

Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #523 : 2010-04-09, 22:27:04 »

Bartek nauczył się jeździć na rowerze.


Very Happy
Very Happy
Very Happy
Very Happy
Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #524 : 2010-04-10, 09:28:18 »

Sylwio,

gratuluję  Smile  Bartek zadowolony?
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #525 : 2010-04-10, 20:31:37 »

Sylwio, wydaje mi się, ze to ja Ci polecałam ten film, ale moze Krystyna Opty też o nim pisała. Nie pamiętam już szczegółów ale kuracja łaczyła rózne elementy: dietę, psychoterapię klasyczną rehabilitację. W przypadku kazdego dziecka inny element był bardziej istotny, dla kazdego trzeba było znależć indywidualną terapie, ale w KAŻDYM przypadku następowało wyleczenie, czego życzę Twojemu dziecku. Znajdź ten program, bo warto.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #526 : 2010-06-15, 21:36:40 »

No to by mi konto się tutaj nie zdezaktywowało dopisuję o synu.

W szkole kończy rok szkolny z innymi dziećmi co uważamy za sukces bo dzieci autystyczne rzadko do tego dochodzą. Pomijam czy to zależy od "stopnia autyzmu" czy od diety, witamin itp. Nie ma problemu z siedzeniem w ławce, z jakimiś stymulacjami choć wiemy, że czasami mówi do siebie na lekcjach ale właśnie to też chcemy wyeliminować dietą. Mówi się generalnie, że dzieci autystyczne mają stymulacje, że jakies zostają, że rodzaj stymulacji się zmienia. Traktuje się to jako coś co jest a pojedyńcze przypadki wyleczeń autystów opierają się w dużej mierze na leczeniu dużą ilością witamin i suplementów. Ja stosuję tylko dietę i często nie omijam jakichś słodyczy, kisielu, lodów, gorzkiej czekolady czy czipsów. Dlatego być może wolniej to następuje. Ale minęły już 3 lata więc Ja tez wiem dużo więcej niż kiedyś i nie chcąc czasami rezygnować z takich przekąsek ograniczyłam owoce, których obecnie nie dostaje Bartek codziennie. Ich odstawienie polepszyło wygląd i reakcje  skóry na plecach i pupie w ten sposób, że obecnie po zjedzeniu np. gorzkiej czekolady ale cały czas bez owoców nie swędzą go plecy a na pupie nie dostaje pojedyńczych krostek.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że mogłabym nie podawać mu słodyczy, chrupek etc. a podawać co jakiś czas owoce ale cóż tak się złożyło, że trochę od innej strony zaczynałam dietę , chciałam by mógł jeść pewne produkty a dopiero obserwacje moje to wszystko co chciałam zmieniają. Może za jakiś czas  spróbuję coś jeszcze. Przez wakacje będzie mniej okazji w szkole by nie jadł i nie pił dodatkowych soczków, czy ciastek na wycieczce czy spotkaniu klasowym. 

Patrząc na Bartka i wiedząc, że oprócz ćwiczeń w fundacji Navicula i w zajęć  z logopeda od 2006 roku i diety , którą i tutaj opisałam mogę stwierdzić, że to wszystko powoduje ,że dziecko 3,5 letnie , u którego stwierdzono autyzm ma podobne szanse na wyleczenie jak dziecko młodsze.  Bardzo dużo zależy od tego czy dieta jaką wprowadziliśmy powoduje, że dziecko PRZESTAJE CHOROWAĆ.  Gdy brak jest chorób nie ma zatrzymania się rozwoju, nie ma konieczności podawania ŻADNYCH leków czy witamin ( TYLKO DIETA) i dziecko cały czas stopniowo idzie do przodu.

Uważam też po swoich doświadczeniach w stosowaniu diety na sobie i innych dorosłych, że to nieprawda, że dorosłym autystom dieta niskowęlgowodanowa nie pomoże- uważam, że pomoże. Efekty mogą być na początku mało widoczne ale uważam, że w miarę upływu czasu byłby coraz większe- organizm jest po prostu dłużej zaburzony i musi minąć więcej czasu by się unormował.

Może ktoś się zdecyduje wdrożyć podobną u dorosłych autystów? W najgorszym przypadku będą zdrowi fizycznie na nowej diecie.

Pozdrawiam. Sylwia 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #527 : 2010-06-15, 21:59:13 »



W szkole kończy rok szkolny z innymi dziećmi co uważamy za sukces bo dzieci autystyczne rzadko do tego dochodzą.

Gratulacje dla Bartka i Rodziców.. Very Happy

Cytuj

.... pojedyńcze przypadki wyleczeń autystów opierają się w dużej mierze na leczeniu dużą ilością witamin i suplementów. Ja stosuję tylko dietę..


Ja uważam, że jeśli dziecko (obojętnie czy chore, czy zdrowe, czy nawet dorosły) otrzymuje wartościowe pożywienie, w którym są  wszystkie witaminy i minerały, to organizm najlepiej wie ile czego potrzebuje i tyle pobiera z pożywienia, a resztę wydala. Organizm jest mądrzejszy od lekarzy i zawsze dąży do zdrowia...często my mu w tym przeszkadzamy..
Zapisane

CzarnaJulka
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #528 : 2010-06-19, 15:04:51 »

... Bardzo dużo zależy od tego czy dieta jaką wprowadziliśmy powoduje, że dziecko PRZESTAJE CHOROWAĆ. 
Twoje doświadczenia mogą wskazywać na to, że autyzm jest chorobą spichrzeniową.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #529 : 2010-06-21, 19:31:58 »

.. że autyzm jest chorobą spichrzeniową.
Co to znaczy 'spichrzeniową'?
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #530 : 2010-07-03, 21:17:12 »

chyba o to chodzi ale dla mnie to czarna magia, ważne dla mnie ,że dieta pomaga, już jest druga mama, która się o tym przekonuje i piszemy razem w podsumowaniu na forum sąsiedzkim DD.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lizosomalne_choroby_spichrzeniowe


pozdrawiam,

świadectwo szkolne i opis badania psychologicznego od psychologa  robione w maju i czerwcu to kolejne opisy świadczące o tym, że rozwój Bartka idzie do przodu.

Bartek ma już :  przeciętny poziom rozwoju umysłowego (II=88, skala słowna II=79,skala bezsłowna II=100)

opinia i opis ze świadectwa tutaj:

Wysłany: Pon Cze 28, 2010 20:57         
Opinia psychologiczna Bartosza Kowalskiego ze szpitala ICZMP

Wysłany: Pią Cze 25, 2010 14:42         
Wyniki klasyfikacji rocznej Bartosz Kowalska

link: http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=17115&postdays=0&postorder=asc&start=105

pozdrawiam


Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #531 : 2010-07-03, 21:31:16 »

czarna julka dziękuję, znalazłam inny tekst łatwiejszy i coś niecoś zrozumiałam.

Metabolizm jest zauważany w autyźmie tak jak dieta ale nie taka , która powoduje, że dzieci stają się zdrowe inaczej niż mój syn( póki co zdrowe w sensie ciała i coraz lepiej funkcjonujące psychicznie i w rozwoju emocjonalnym)

pozdrawiam.

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #532 : 2010-07-04, 00:10:18 »

Pani Sylwio, koncentrację znakomicie poprawia umiejętność żonglowania piłeczkami. Może więc warto by Pani lub/i Mąż, oraz Bartek pouczyli się tego żąglowania? Państwo po to by Bartek miał wzór oraz miał z kim ćwiczyć.

Poza tym - serdeczne gratulacje!
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #533 : 2010-08-27, 10:24:20 »

Kilka nowości: Bartek chodzi na treningi piłki nożnej z innymi dziećmi, radzi sobie nieżle, nigdy nie trenował ani nawet dużo nie grał. Raz tylko nie chciał skakać na jednej nodze ale tata mu pokazał co ma zrobic i potem sie cieszył, że jednak potrafi.

ALE PONIEWAZ BARDZO SIĘ CIESZĘ Z INNEGO POWODU TO MUSZĘ OGŁOSIĆ,  że wydrukowano opis Leczenia Bartka dietą niskoweglwodanową w "Poradniku Dobrego Zdrowia".

Mam nadzieję, że dzięki temu inni rodzice spróbują u swoich dzieci tej diety.

http://www.poradnikdozdrowia.pl/

Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #534 : 2010-08-27, 10:32:07 »

... Shocked Shocked Shocked--nie wydtukowalo im sie to przez pomylke? przeciez cukier i miod to samo zdrowie Cool...
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #535 : 2010-08-27, 10:33:26 »

Kilka nowości: Bartek chodzi na treningi piłki nożnej z innymi dziećmi, radzi sobie nieżle, nigdy nie trenował ani nawet dużo nie grał. Raz tylko nie chciał skakać na jednej nodze ale tata mu pokazał co ma zrobic i potem sie cieszył, że jednak potrafi.

ALE PONIEWAZ BARDZO SIĘ CIESZĘ Z INNEGO POWODU TO MUSZĘ OGŁOSIĆ,  że wydrukowano opis Leczenia Bartka dietą niskoweglwodanową w "Poradniku Dobrego Zdrowia".

Mam nadzieję, że dzięki temu inni rodzice spróbują u swoich dzieci tej diety.

http://www.poradnikdozdrowia.pl/ 


Gratulacje!!!


Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #536 : 2010-08-27, 10:36:48 »

... Shocked Shocked Shocked--nie wydtukowalo im sie to przez pomylke? przeciez cukier i miod to samo zdrowie Cool...

czyli nie jesteś z tego zadowolony, że wydrukowali? czy miałeś ochotę na miód i Ci zaszkodził po zjedzeniu i przekonałeś, że jednak naprawde szkodzi?


 Very Happy
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #537 : 2010-08-27, 10:58:31 »

 Rolling Eyes Wink Laughing Cool
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #538 : 2010-08-27, 11:14:33 »

Strasznie się wzruszyłem czytając ten tekst, bo wreszcie Bartuś będzie pełnoprawnym członkiem Komuny Chrześcijańskiej!
GRATULACJE!!!
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Autyzm,ADHD itp. a Dieta optymalna
« Odpowiedz #539 : 2010-08-27, 13:05:30 »

Pani Sylwio,

chciałam ten tekst przesłać koleżance pod francuską granicę, której znajoma ma autystycznego synka, ale pod linkiem jest jedynie zajawka. Całego Pani nie ma?
Zapisane
Strony: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 20 zapytaniami.