forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 23:34:25

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660338 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Sz.Panie <bruford> i kontestatorzy ŻO
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Sz.Panie <bruford> i kontestatorzy ŻO  (Przeczytany 34582 razy)
akselek
Go


Email
Sz.Panie <bruford> i kontestatorzy ŻO
« : 2006-11-12, 15:04:22 »

Szanowny Panie
Z lektury Pana wypowiedzi wnoszę, że jest Pan kontestatorem idei ŻO, ale nie do końca zdeterminowanym przeciwnikiem. Powiedziałbym, że droczy się Pan z tymi, którzy uważają się za wybrańców losu.

Jestem jednym z nich, ale różnię się od wielu z nich, którzy nie tolerują innego punktu widzenia i nie podejmują dyskusji merytorycznej, zamiast ataku werbalnego, niewiele mającego się do zasad polemiki.

Ja, że użyję skrótu, jestem optymalnym od 9 lat. Mam już <swoje> lata i poszukiwanie sposobu na resztę życia rozpocząłem, mając lat 60.
Od czterdziestego roku życia uwidoczniły mi się objawy choroby wieńcowej. Zaczęły się częste wizyty u lekarzy.
Lekarstwa kupowałem w torbach aptecznych a w domu miałem swoja półkę z medykamentami.
Jako uważny i zdyscyplinowany pacjent odżywiałem się <prawidłowo>, mając za wzór piramidkę żywieniową. Spożywałem dużo owoców, jarzyn i ograniczałem tłuszcze jako sprawców całego mojego nieszczęścia.
Po pewnym czasie zjawiły się inne dolegliwości: Ognisko zapalne prostaty, choroba dziąseł, zepsute zęby..i  takie tam jeszcze, charakterystyczne dla mojego wieku. Jedyną zaletą tych niedogodności było to, że miałem okazje przeczytać prasę albo część książki... w łazience. Smile
Do tego doszło jeszcze chromanie. Po przejściu ok. 300m musiałem odpocząć, by móc dalej iść. Spacerowałem, chodziłem, przegryzając jabłuszka, pachnące truskawki, winogrona a w domu odkrawałem tłuszcz z wołowinki a wieprzowina miała dla mnie zapomniany smak.
Znałem już wielu lekarzy kardiologów w Łodzi, którzy, nie powiem, zawsze mnie mile i z uśmiechem witali.
W końcu przeczytałem artykuł doktora Jana Kwasniewskiego. Nie miałem wyjścia: Już nic mi nie może zaszkodzić – pomyślałem.
Rok po przejściu na dietę optymalną, wyniki badań krwi wskazały wysoki cholesterol ale również wysoki poziom HDL i niski Trgl (ok. 45). Ustąpiły objawy chromania. Mogłem biegać. Przestałem wstawać w nocy i biegać do łazienki na siusiu. Ale.... dostałem zawału serca!
Krótki szok minął, gdy podczas koronorografii zobaczyłem stan swoich naczyń wieńcowych. Czyste, jak u niemowlaka – jak wyraził się lekarz podczas zabiegu (mam to nagrane na CD). Stwierdzono, że w jednym miejscu istniał zator – stary jak ja – powiedział lekarz i odrywająca się płytka częściowo zasklepiła  naczynie.

Gdyby nie ten przypadek, zwątpiłbym w skuteczność tej diety... no może trochę zwątpiłbym, bo inne choroby zniknęły tak, jak paradentoza, próchnica zębów.. no i nie mogłem już czytać gazet w łazience, na czym stracili wydawcy gazet. Laughing

W tym roku byłem u okulisty, który badał mi dno oka. był zachwycony, że <oczko ma pan  czyste jak lusterko – gratuluję> - powiedział.

Obecnie ma 69 lat. Myślę, że to sprawa niedoskonałości naszego kalendarza

Niech mi Pan powie, jako lekarz - tak zrozumiałem na podstawie Pańskich wypowiedzi – czy mogę uważać się za takiego wybrańcę losu, któremu, późno bo późno, ale udało się zdobyć wiedzę, do której dostępu bronili mi dotąd lekarze. A bronili i to z dużą determinacją.
Obowiązkiem lekarza jest poznać każdą wiedze, która może pomóc choremu. Niestety, wielu lekarzy nie toleruje innych poglądów poza tymi, które są wygodne bo nie burzą stereotypów.
Wiem coś o tym, ponieważ w pewnej dziedzinie wiedzy myślałem, że ja mam wyłaczną  racje, okazało się, że nie do końca tak było.
pozdrawiam
Dariusz
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Sz.Panie <bruford> i kontestatorzy ŻO
« Odpowiedz #1 : 2006-11-12, 15:40:58 »

Szanowny Panie Dariuszu,
To bardzo miły list, którego fragmenty (bez wstępu), a od cyt. "Ja, że użyję..." wydrukuję Tacie.
Dziękuję, że zechciał Pan napisać ten tekst, choć pewnie dla wielu nie będzie on miał znaczenia "dowodowego" - a Tata dokumentacji medycznej ma już wystarczająco dużo, ale jak w Pana i wielu innych przypadkach nie chodzi o "dowody", a o ludzkie życie i zdrowie.
Wiele osób, które uzyskało poprawę zdrowia stosując zalecenia Taty nie dyskutuje w Internecie na temat DO, bo to "rzucanie grochem o ścianę" i strata czasu, a te które dyskutują, często nie wytrzymują "presji chamstwa" oponentów, postępując również niestosownie.
Dlatego tu zawsze staram się dopilnować, aby przynajmniej dyskusja toczyła się z poszanowaniem godności dyskutantów, za co przy okazji wszystkim Użytkownikom tego Forum dziękuję, bo nie mam szczęśliwie zbyt wiele obowiązków jako admin.

Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Sz.Panie <bruford> i kontestatorzy ŻO
« Odpowiedz #2 : 2006-11-12, 16:16:02 »

1.Nic prostszego jak porozumieć się w kwestii przesłania dokumentacji medycznej co z całą pewnością pozwoli na obiektywną weryfikację Pański spostrzeżeń.Jeśli wyraża Pan taką wolę , proszę o sygnał.

Na marginesie wypowiedzi Toana:

1. Twórca DO ma tyle dokumentacji a publikuje jedynie tzw "świadectwa uzdrowienia"?A co za problem w opublikowaniu obiektywnej dokumentacji skoro "ma jej tak wiele"
2.Niestety , monopolu na "presję chamstwa" nie mają oponenci DO czego przykłady latwo można znaleźć także i na tym forum
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Sz.Panie <bruford> i kontestatorzy ŻO
« Odpowiedz #3 : 2006-11-12, 16:38:03 »

Przypuszczam tylko, że Twórcy DO, po wielu nieskutecznych próbach opublikowania w "naukowych czasopismach" kompletnie już nie zależy na publikacjach naukowych, bo zdecydowanie bardziej lubi publicystykę zdrowotną. Ona rozsądnym ratuje zdrowie.
A na przyszłość, gdybyś kiedykolwiek jeszcze poczuł się dotknięty na tym Forum - proszę o sygnał, będę reagował natychmiast w miarę możliwości.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Sz.Panie <bruford> i kontestatorzy ŻO
« Odpowiedz #4 : 2006-11-12, 16:53:02 »

 Coś nieprawdopodobnego !!

  Czy mnie pamięć nie myli , czy też widziałem Pańskie wpisy pod tym samym nickiem na innym forum ??? Chyba tak. 
    Panie Darku, jest mi niezmiernie miło z dwóch powodów. Po pierwsze, dlatego, że zgodził się Pan tu napisać, a po drugie - rozwiał Pan moje wątpliwości, które własciwie mógłbym ubrać w cudzysłów.
   Otóż, po zapopznaniu się z Pańskim przypadkiem z innego forum, niestety więcej tam nie zaglądałem. Tak więc , albo mi umknęło, albo nie doczytałem , co było przyczyną zawału , o którym Pan piszę. Pomyślałem właśnie, że to pewnie pod wpływem ustępowania zmian miażdżycowych coś musiało brzydko mówiąc "się odkleić" i spowodować zator, który tak czy siak należy nazwać zawałem. Pisze Pan o czystych wieńcach, o ustąpieniu dolegliwości. To balsam na moje uszy. Obraz konkretny i jasny. Tak, jak myślałem imć Bruford zażąda dokumentacji Smile

pozdrawiam, życząc dalszych niedopatrzeń w kalendarzu.

Tomek
 
Zapisane
akselek
Go


Email
Odp: Sz.Panie <bruford> i kontestatorzy ŻO
« Odpowiedz #5 : 2006-11-12, 17:26:27 »

Istotnie, zabierałem głos na forum DobraDieta. Jednak ŻO jest mi bliskie. Tam zaglądam by wiedziec co się pisze w innych(?) srodowiskach związanych z dieta niskowęgl.
Myślę, że DobraDieta nie jest szkodliwa do tego stopnia by była zagrożeniem dla zycia czy zdrowia. To jest pewnego rodzaju schizma. Kto bedzie miał gorsze wyniki - wróci do nas..praktycznie, to ja nie widze zbytniej róznicy pomiędfzy tymi dwoma opcjami. Tam się proponuje zjadanie wiekszych ilosci składników pozywienia oraz suplementów a przeciez dr Kwasniewski nie uważa, że każdy z nas powinien chodzic z wagą w kieszeni.Ja nieraz  przekraczam te symboliczne liczby optymalne Laughing  To co zaleca nam dr Kwaśniewski - to jest katechizm. Nauczmy się go na pamięc i niech to będzie drogowskazem wskazującym droge. Iść musimy sami..jestesmy wolni.
pozdrowionko
Dariusz
pozdrawiam
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Sz.Panie <bruford> i kontestatorzy ŻO
« Odpowiedz #6 : 2006-11-12, 17:47:58 »

  Tak, jak myślałem imć Bruford zażąda dokumentacji Smile
 
A co w tym dziwnego?
Zapisane
akselek
Go


Email
Odp: Sz.Panie <bruford> i kontestatorzy ŻO
« Odpowiedz #7 : 2006-11-12, 17:50:07 »

Przypuszczam tylko, że Twórcy DO, po wielu nieskutecznych próbach opublikowania w "naukowych czasopismach" kompletnie już nie zależy na publikacjach naukowych, bo zdecydowanie bardziej lubi publicystykę zdrowotną. Ona rozsądnym ratuje zdrowie.
A na przyszłość, gdybyś kiedykolwiek jeszcze poczuł się dotknięty na tym Forum - proszę o sygnał, będę reagował natychmiast w miarę możliwości.
Zapisane
akselek
Go


Email
Odp: Sz.Panie <bruford> i kontestatorzy ŻO
« Odpowiedz #8 : 2006-11-12, 17:54:49 »

 Do Pana <toan>
Nie wiedziałem, że Pan jest synem Nauczyciela. Gratuluję
dariusz
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Sz.Panie <bruford> i kontestatorzy ŻO
« Odpowiedz #9 : 2006-11-12, 18:02:57 »

 Sądzisz, że w takich przypadkach sterta zapchanych terminologią papierzysków na coś się zda lub potwierdzi ? Kilka postów wyżej masz do czynienia z najbardziej konkretną "dokumentacją".  Uważasz, że wgląd w dokumentację zmieni cokolwiek ?  Słusznie, że poddajesz wszystko w wątpliwość, bo tak powinno być. Ale inaczej sprawy się mają, gdy masz do czynienia z dowodami. Ty jednak wolisz opisy. I wcale Ci się nie dziwię.
  Mam znajomą lekarkę. Młoda dziewczyna. Ledwo po studiach. Kilka dobrych lat temu zapytałem ją, czy aby na studiach nie uczą, że tłuszcze nasycone to doskonałe paliwo. Przytaknęła. Do tej pory nie wiem, czy zrobiła to z kurtuazji (czyt. zakłamania w tym przypadku) czy tak faktycznie uważała. Pisze o tym, bo niedawno spotkałem ją, niosąc ok. 30 jaj do domu. Przerażona , zapytała, co my Z Marishką robimy z tymi jajkami - przecież tam jest dużo cholesterolu. Odpowiedziałem jej z uśmiechem, że dzień bez cholesterolu to dzień stracony. Do tej pory nie rozumiem, o co jej chodzi.

T

Zapisane
akselek
Go


Email
Odp: Sz.Panie <bruford> i kontestatorzy ŻO
« Odpowiedz #10 : 2006-11-12, 18:07:00 »

Daję oto ten sygnał i jezeli będę mógł coś interesującego przekazać, to bardzo proszę. Mogę przekazać rozpoznanie szpitalne, zapis zabiegu na CD, badania wysiłkowe, wyniki badania krwi a na koniec możemy pobiegac po schodach jakiegoś wieżowca Laughing


1.Nic prostszego jak porozumieć się w kwestii przesłania dokumentacji medycznej co z całą pewnością pozwoli na obiektywną weryfikację Pański spostrzeżeń.Jeśli wyraża Pan taką wolę , proszę o sygnał.

Na marginesie wypowiedzi Toana:

1. Twórca DO ma tyle dokumentacji a publikuje jedynie tzw "świadectwa uzdrowienia"?A co za problem w opublikowaniu obiektywnej dokumentacji skoro "ma jej tak wiele"
2.Niestety , monopolu na "presję chamstwa" nie mają oponenci DO czego przykłady latwo można znaleźć także i na tym forum
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Sz.Panie <bruford> i kontestatorzy ŻO
« Odpowiedz #11 : 2006-11-12, 18:17:34 »

Daję oto ten sygnał

Prześlę wiad.na priv
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Sz.Panie <bruford> i kontestatorzy ŻO
« Odpowiedz #12 : 2006-11-12, 18:19:42 »

Sądzisz, że w takich przypadkach sterta zapchanych terminologią papierzysków

Czy czasami , tylko czasami rzecz jasna...lub nawet choć raz...nie przyszło Ci do głowy ,że z dokumentacji można wyciągnąć więcej danych niż Ci się wydaje  lub też , że po prostu nie umiałbyś jej zanalizować?
Jeśli chodzi o mnie , możesz dowolne rzeczy przyjmować "na wiarę".
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Sz.Panie <bruford> i kontestatorzy ŻO
« Odpowiedz #13 : 2006-11-12, 18:30:53 »

 Nie kwestionuję dokumentacji. Uważam, że jej sens stopniowo zanika, gdy masz do czynienia z regularnymi, niezmiennie pozytywnymi przypadkami wyleczeń.

T

ps Ja niczego nie przyjmuję "na wiarę"
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Sz.Panie <bruford> i kontestatorzy ŻO
« Odpowiedz #14 : 2006-11-12, 18:35:24 »

Nie kwestionuję dokumentacji. Uważam, że jej sens stopniowo zanika, gdy masz do czynienia z regularnymi, niezmiennie pozytywnymi przypadkami wyleczeń.

Nic tu nie zanika.Zwłaszcza jak się analitycznie podchodzi do "świadectw wyzdrowienia" choćby z "lactose intolerance"
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Sz.Panie <bruford> i kontestatorzy ŻO
« Odpowiedz #15 : 2006-11-12, 18:53:23 »

 Powrót do tego nieszczęsnego wątku w tym, mija się z celem . Może przypadki -kardio- bardziej Cię zainteresują. Skoro tak bardzo pragniesz wgladu w dokumentację, pewnie ja otrzymasz. Tez bym Ci ja wysłał na miejscu Autora wątku.

T
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Sz.Panie <bruford> i kontestatorzy ŻO
« Odpowiedz #16 : 2006-11-13, 01:00:55 »

Mnie tylko dziwi dlaczego przemily dok."Bruford"nie wdaje sie w dyskusje z takimi kompetentnymi ludzmi jak chociazby lekarka.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Sz.Panie <bruford> i kontestatorzy ŻO
« Odpowiedz #17 : 2006-11-13, 01:13:18 »

Mnie tylko dziwi dlaczego przemily dok."Bruford"nie wdaje sie w dyskusje z takimi kompetentnymi ludzmi jak chociazby lekarka.

jak jej nie było to płakał że nie  ma z kim dyskutować
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Sz.Panie <bruford> i kontestatorzy ŻO
« Odpowiedz #18 : 2006-11-13, 11:29:56 »

Powrót do tego nieszczęsnego wątku w tym, mija się z celem T

Nie mija się Very Happy. Egzemplifikuje mechanizm optyświadectw wyzdrowienia.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Sz.Panie <bruford> i kontestatorzy ŻO
« Odpowiedz #19 : 2006-11-13, 11:47:36 »

Mnie tylko dziwi dlaczego przemily dok."Bruford"nie wdaje sie w dyskusje z takimi kompetentnymi ludzmi jak chociazby lekarka.

No cóż , dziwić każdy się może Twisted Evil
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 17 zapytaniami.