forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2019-04-20, 18:29:28

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
554991 wiadomoÂci w 4010 w▒tkach; wys│ane przez 59 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: przemko321
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Biedni, dyskryminowani palacze...
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Biedni, dyskryminowani palacze...  (Przeczytany 5950 razy)
Tomkiewicz
GoŠ

Email
Biedni, dyskryminowani palacze...
« : 2006-11-23, 14:29:36 »

http://wiadomosci.onet.pl/1373747,2677,1,1,kioskart.html

Zastanawiam si─Ö, dlaczego osoby tw├│rcze sami przyznaj─ů, ┼╝e bez papierowa nie mieliby takiej inspiracji, nie odnie┼Ťliby takich sukces├│w. Zastanawiam si─Ö, dlaczego tak wiele os├│b zawdzi─Öcza swoje osi─ůgni─Öcia w┼éa┼Ťnie... paleniu. W artykule nie by┼é poruszony jeszcze jeden temat, a mianowicie, przekonanie wielu kobiet, ┼╝e zawdzi─Öczaj─ů swoj─ů szczup┼é─ů sylwetk─Ö papierosom. Sama znam kobiety, kt├│re ba┼éy si─Ö rzuci─ç palenie "bo przytyj─ů". Ostatnio w Stanach ukaza┼éa si─Ö kolejna ksi─ů┼╝ka o walce ze z┼éymi nawykami w od┼╝ywianiu si─Ö. Mi─Ödzy innymi podaje si─Ö w niej przyk┼éad Francuzek, kt├│re, wg opinii autora, zawdzi─Öczaj─ů swoje zgrabne sylwetki, no w┼éa┼Ťnie, PAPIEROSOM!

Marishka
SzymonNM100
GoŠ

Email
Odp: Biedni, dyskryminowani palacze...
« Odpowiedz #1 : 2006-11-23, 16:46:52 »

Swego czasu można było przeczytać, że:

Koncerny tytoniowe w zmowie z Hollywood

Bohater filmu, wyci─ůga papierosa i zapala go. Okazuje si─Ö, ┼╝e ta banalna czynno┼Ť─ç nie pojawia┼éa si─Ö przypadkowo; w ten spos├│b koncerny tytoniowe zach─Öca┼éy widz├│w do palenia - poda┼éa agencja Reutersa.

Dr Staley Glantz z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco dotar┼é do tajnych dokument├│w, kt├│re niezbicie wskazuj─ů na wieloletnie powi─ůzania hollywoodzkich wytw├│rni filmowych z firmami produkuj─ůcymi papierosy.

"Przemys┼é tytoniowy zrozumia┼é wag─Ö umieszczania w filmach papieros├│w i zach─Öcania za ich pomoc─ů do palenia" - uwa┼╝a Glantz.

Jak informuje naukowiec, tylko koncern tytoniowy Philip Morris umie┼Ťci┼é w latach 1978-1988 swoje produkty w co najmniej 191 filmach, w tym m.in. takich przebojach jak: "Szklana
pułapka", "Krokodyl Dundee", "Wall Street", czy "Grease".

źródło: lewica.home.pl
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2006-11-23, 18:14:22 »

Co do "papierosowych" film├│w. ┼Üwietnym przyk┼éadem mo┼╝e by─ç "The Ninth Gate" Pola┼äskiego.  Johnny Depp kurzy tam jak smok. Si─Öga co chwil─Ö po papierosa. Nie pozostaje to bez wp┼éywu na odbiorc─Ö, zw┼éaszcza takiego jak ja - by┼éego palacza.

T
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2006-11-23, 18:41:54 »

Ja tez lubilam sobie kiedys popalic  Smile zwlaszcza kiedy szkicowalam  Smile .ale juz nie pale ,a jak mi ktos dmuchnie dymem papierosowym na chodniku to nie wiem co bym temu komus zrobila,albo na przystanku.Powinni zabronic palenia w miejscach publicznych ,bo mnie to wkurza.Kiedys stalam z dziecmi na przystanku ,doslownie ze dwie minuty ,a kolo nas palily jakies kobity i w momencie przesiaknelysmy tym smrodem.
NIE CIERPIE PAPIEROSOW ! i tego smrodu  Evil or Very Mad
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2006-11-23, 18:53:30 »

A co do "Wr├│t"...
I to bez filtra! kurzy te papierochy ten Dean Corso. Ale jak Balkan jak się pomylił Shocked - bardzo ciekawy ten film!. A może jednak z filtrem... Rolling Eyes
Hana
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2006-11-23, 18:58:51 »

Czy Wy chcecie to i tak biedne panstwo jeszcze bardziej zubozyc?--przeciez TYTON I ALKOHOL daja najwiekszy zysk do kasy panstwa.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2006-11-23, 20:09:44 »

No to Hana ,jakie najlepiej lubisz kurzyc?  Very Happy  .Przyznaj si─Ö  Very Happy
Ja jak dawniej chcialam sie oduczyc palenia ,to slyszalam ze trzeba wypalic na raz jeden po drugim kilka papierosow .I tak tez zrobilam.Tylko mi sie chcialo wymiotowac .Ale za 2 dni znow zaczelam.
A przestalam jakies 8 lat temu ,tak poprostu ,rzucilam i juz nie palilam ,a potem zaszlam w ciaze i problem sie rozwiazal sam .Tak ,ze ja nie rozumie ludzi ,ktorzy chca rzucic ,a nie mog─ů.Ja palilam bo chcialam Confused  ,ale jak juz nie chcialam ,to przestalam, z dnia na dzien!  Very Happy  Very Happy  Very Happy I potem juz nigdy mnie nie ci─ůgn─Ö┼éo.
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2006-11-23, 20:55:42 »

Ja z kolei si─Ö zastanawiam, dlaczego nigdy nie mia┼é─ům ochoty/potrzeby by pali─ç? Nigdy nawet nie chcia┼éam spr├│bowa─ç...
Jak to jest, ┼╝e niekt├│rzy czuj─ů presj─Ö otoczenia i ulegaj─ů, a inni w og├│le si─Ö tym nie interesuj─ů? Mo┼╝e, ┼╝eby "zwalczy─ç" palenie, trzeba si─Ögn─ů─ç g┼é─Öbiej, do przyczyn powstania tego na┼éogu?

M
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2006-11-23, 21:07:10 »

W sumie ,to dla mnie palenie ,to nie byl jakis na┼éog ,tak sie teraz zastanawiam...Palilam sobie ,bo chcialam a nie wiem czemu chcialam   Question,lubilam chyba    Rolling Eyes ,a potem przestalam lubiec ,wiec przestalam palic  Smile
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2006-11-24, 15:00:36 »

Ja doskonale wiem, czemu pali┼éem. To wynik s┼éabo┼Ťci oraz potrzeba rytua┼éu. Jak doda─ç do tego pewien stopie┼ä warunkowania, to ju┼╝ wsyzstko jasne. Nie nalezy te┼╝ zapomina─ç o papierosie jako elemencie wspomagaj─ůcym przynale┼╝no┼Ť─ç do grupy lub wzmacniajacym z ni─ů to┼╝samo┼Ť─ç. TO STRASZNE. Wystarczy sobie mocno u┼Ťwiadomi─ç pewne rzeczy i po na┼éogu, tyle, ┼╝e to nie jest takie proste. JA si─Ö ze sob─ů w du┼╝ej cz─Ö┼Ťci pogodzi┼éem, st─ůd uda┼éo mi si─Ö rzuci─ç. Dlaczego mia┼ébym si─Ö wy┼╝ywa─ç na w┼éasnym ciele ? Za co ?

T
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2006-11-24, 18:41:50 »

Tomek ,wyglada na to ,ze mysmy tylko palili z obecnych tu forumowiczow  Cool
Krystyna*Opty*
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2006-11-24, 19:08:23 »

Tomek ,wyglada na to ,ze mysmy tylko palili z obecnych tu forumowiczow Cool

Ależ nie! Ja też paliłam. Caałe 25 lat...   Embarassed
I w ko┼äcu z powodu coraz cz─Östszego chrz─ůkania itp. rzuci┼éam palenie z dnia na dzie┼ä, 12 lat temu. A palenie rzuca┼éam tylko raz, a dobrze...┬á Smile
zreszt─ů diet─Ö poprawn─ů politycznie - te┼╝ ... Smile┬á
Jona
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2006-11-24, 20:02:38 »

I ja pali┼éam  i to sporo ponad 20 dziennie ,czy chcia┼éam - NIE ,ale niewiedzia┼ém jak sobie poradze bez ,no bo zycie by┼éo takie jakies
nerwy ,dzieci ,bieda,maz itd Sad
No i moze jeszcze jedno dzine myslenie - zastanawia┼éam sie ,ze je┼Ťli rzuce palenie to co zrobie z r─Ökami Shocked
dziwne to jakie┼Ť ,ale tak w┼é─ů┼Ťnie mysla┼éam -ten odruch reka usta wydawa┼é sie na┼éogiem.

Kolezanka pojecha┼éa na Oaze i przyjecha┼éa wolna ! powiedzia┼éa  Jezus mi pom├│g┼é ,a nadodatek m├│wi - ty te┼╝ mozesz przestac.
Dla mnie by┼éo to nie mozliwe ,nie do przyjecia  .,a jednak zosta┼éam uwolniona .
20 min ┼╝arliwej modlitwy  ,nie powiem  najbardziej sie ba┼éam ┼╝eby  nast─Öpnego dnia rano nie zapalic.Zosta┼éam uwolniona juz ponad
20 lat.
Chwała Jezusowi. Very Happy
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2006-11-24, 20:15:39 »

No ,to znaczy ,ze jest wiele osob ,ktorzy rzucaja ten syf od reki.  Very Happy
Mnie wkurza jedno ,ze ludzie nie maja niby pieniedzy ,biora jakies zapomogi ,dzieci w szkole maja za darmo wszystko,narzekanie ,ze nie maja pieniedzy ,ale na papierosy sa,a przeciez nie sa chyba tanie ...ehhhh.
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2006-11-25, 14:22:58 »

I ja paliłam  i to sporo ponad 20 dziennie ,czy chciałam - NIE ,ale niewiedziałm jak sobie poradze bez ,no bo zycie było takie jakies
nerwy ,dzieci ,bieda,maz itd Sad

Zwr├│─ç uwag─Ö, co piszesz. Uto┼╝samiasz z problemami dzieci, m─Ö┼╝a itd. 

Ponadto,  sk─ůd pewno┼Ť─ç, ┼╝e Chrystus nie kurzy┼é jakiego┼Ť zielska ? Sk─ůd pewno┼Ť─ç, ┼╝e nie kocha┼é si─Ö z kobietami, ┼╝e nie pi┼é jakich┼Ť bliskowschodnich nalewek ? Sk─ůd wiadomo, ┼╝e nie u┼╝ywa┼é wulgaryzm├│w ?

T
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2006-11-25, 14:58:24 »

Jednego papierosa zapaliłam gdy miałam 16 lat.
Tak mi si─Ö spodoba┼éo, ┼╝e my┼Ťla┼éam ┼╝e to na┼é├│g i ...rzuci┼éam!
Potem nie miałam okazji (?), potrzeby.
Potem si─Ö ze mnie ┼Ťmiali i m├│wili, ┼╝e w t─ů tubk─Ö sie nie dmucha (jak pr├│bowa┼éam zapali─ç).
Podoba mi sie zapach papieros├│w (!?). Przeszkadza─ç mi zaczyna jak "mo┼╝na siekier─Ö zawiesi─ç w powietrzu".
To chyba brak rado┼Ťci nakierowuje na papierosy...
Ostatnio stosuj─Ö akupunktur─Ö u palaczki (z miernym skutkiem).
No i palacze to w─Öglowodano┼╝ercy... (┼Ťmietan─Ö zaliczam do w─Öglowodan├│w cho─ç ma┼éo ich tam, czy jak "m─ůdrzej" to brzmi do produkt├│w glukogennych bo na wielu szlakach uruchamiaj─ů tworzenie/blok spalania drog─ů glikolizy  - glukozy)
Hana
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2006-11-25, 21:09:15 »

No to Hana ,jakie najlepiej lubisz kurzyc?  Very Happy  .Przyznaj się  Very Happy

Jasne, ze kurzylam-jeden na miesiac nieraz dwa- musiala byc kawiarnia, kapelusz,wieczorowe ciuchy, ostry makijaz, pora wieczorowa, lufka czy fifka -dluga,-wyborowe towarzystwo --no i oczywiscie DOBRY PA....
jezeli to jest "lub kiedykolwiek bylo DOBRE", i cala noc spedzona na dyskusjach do niczego nie prowadzacych, szybko skapowalam, ze szkoda czasu i zostalam LAMISTRAJKIEM !
Strony: [1] Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.