forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 10:49:48

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658437 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Biedni, dyskryminowani palacze...
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Biedni, dyskryminowani palacze...  (Przeczytany 12781 razy)
Tomkiewicz
Go


Email
Biedni, dyskryminowani palacze...
« : 2006-11-23, 14:29:36 »

http://wiadomosci.onet.pl/1373747,2677,1,1,kioskart.html

Zastanawiam się, dlaczego osoby twórcze sami przyznają, że bez papierowa nie mieliby takiej inspiracji, nie odnieśliby takich sukcesów. Zastanawiam się, dlaczego tak wiele osób zawdzięcza swoje osiągnięcia właśnie... paleniu. W artykule nie był poruszony jeszcze jeden temat, a mianowicie, przekonanie wielu kobiet, że zawdzięczają swoją szczupłą sylwetkę papierosom. Sama znam kobiety, które bały się rzucić palenie "bo przytyją". Ostatnio w Stanach ukazała się kolejna książka o walce ze złymi nawykami w odżywianiu się. Między innymi podaje się w niej przykład Francuzek, które, wg opinii autora, zawdzięczają swoje zgrabne sylwetki, no właśnie, PAPIEROSOM!

Marishka
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Biedni, dyskryminowani palacze...
« Odpowiedz #1 : 2006-11-23, 16:46:52 »

Swego czasu można było przeczytać, że:

Koncerny tytoniowe w zmowie z Hollywood

Bohater filmu, wyciąga papierosa i zapala go. Okazuje się, że ta banalna czynność nie pojawiała się przypadkowo; w ten sposób koncerny tytoniowe zachęcały widzów do palenia - podała agencja Reutersa.

Dr Staley Glantz z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco dotarł do tajnych dokumentów, które niezbicie wskazują na wieloletnie powiązania hollywoodzkich wytwórni filmowych z firmami produkującymi papierosy.

"Przemysł tytoniowy zrozumiał wagę umieszczania w filmach papierosów i zachęcania za ich pomocą do palenia" - uważa Glantz.

Jak informuje naukowiec, tylko koncern tytoniowy Philip Morris umieścił w latach 1978-1988 swoje produkty w co najmniej 191 filmach, w tym m.in. takich przebojach jak: "Szklana
pułapka", "Krokodyl Dundee", "Wall Street", czy "Grease".

źródło: lewica.home.pl
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Biedni, dyskryminowani palacze...
« Odpowiedz #2 : 2006-11-23, 18:14:22 »

 Co do "papierosowych" filmów. Świetnym przykładem może być "The Ninth Gate" Polańskiego.  Johnny Depp kurzy tam jak smok. Sięga co chwilę po papierosa. Nie pozostaje to bez wpływu na odbiorcę, zwłaszcza takiego jak ja - byłego palacza.

T
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Biedni, dyskryminowani palacze...
« Odpowiedz #3 : 2006-11-23, 18:41:54 »

Ja tez lubilam sobie kiedys popalic  Smile zwlaszcza kiedy szkicowalam  Smile .ale juz nie pale ,a jak mi ktos dmuchnie dymem papierosowym na chodniku to nie wiem co bym temu komus zrobila,albo na przystanku.Powinni zabronic palenia w miejscach publicznych ,bo mnie to wkurza.Kiedys stalam z dziecmi na przystanku ,doslownie ze dwie minuty ,a kolo nas palily jakies kobity i w momencie przesiaknelysmy tym smrodem.
NIE CIERPIE PAPIEROSOW ! i tego smrodu  Evil or Very Mad
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Biedni, dyskryminowani palacze...
« Odpowiedz #4 : 2006-11-23, 18:53:30 »

A co do "Wrót"...
I to bez filtra! kurzy te papierochy ten Dean Corso. Ale jak Balkan jak się pomylił Shocked - bardzo ciekawy ten film!. A może jednak z filtrem... Rolling Eyes
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Biedni, dyskryminowani palacze...
« Odpowiedz #5 : 2006-11-23, 18:58:51 »

Czy Wy chcecie to i tak biedne panstwo jeszcze bardziej zubozyc?--przeciez TYTON I ALKOHOL daja najwiekszy zysk do kasy panstwa.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Biedni, dyskryminowani palacze...
« Odpowiedz #6 : 2006-11-23, 20:09:44 »

No to Hana ,jakie najlepiej lubisz kurzyc?  Very Happy  .Przyznaj się  Very Happy
Ja jak dawniej chcialam sie oduczyc palenia ,to slyszalam ze trzeba wypalic na raz jeden po drugim kilka papierosow .I tak tez zrobilam.Tylko mi sie chcialo wymiotowac .Ale za 2 dni znow zaczelam.
A przestalam jakies 8 lat temu ,tak poprostu ,rzucilam i juz nie palilam ,a potem zaszlam w ciaze i problem sie rozwiazal sam .Tak ,ze ja nie rozumie ludzi ,ktorzy chca rzucic ,a nie mogą.Ja palilam bo chcialam Confused  ,ale jak juz nie chcialam ,to przestalam, z dnia na dzien!  Very Happy  Very Happy  Very Happy I potem juz nigdy mnie nie ciągnęło.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Biedni, dyskryminowani palacze...
« Odpowiedz #7 : 2006-11-23, 20:55:42 »

Ja z kolei się zastanawiam, dlaczego nigdy nie miałąm ochoty/potrzeby by palić? Nigdy nawet nie chciałam spróbować...
Jak to jest, że niektórzy czują presję otoczenia i ulegają, a inni w ogóle się tym nie interesują? Może, żeby "zwalczyć" palenie, trzeba sięgnąć głębiej, do przyczyn powstania tego nałogu?

M
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Biedni, dyskryminowani palacze...
« Odpowiedz #8 : 2006-11-23, 21:07:10 »

W sumie ,to dla mnie palenie ,to nie byl jakis nałog ,tak sie teraz zastanawiam...Palilam sobie ,bo chcialam a nie wiem czemu chcialam   Question,lubilam chyba    Rolling Eyes ,a potem przestalam lubiec ,wiec przestalam palic  Smile
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Biedni, dyskryminowani palacze...
« Odpowiedz #9 : 2006-11-24, 15:00:36 »

 Ja doskonale wiem, czemu paliłem. To wynik słabości oraz potrzeba rytuału. Jak dodać do tego pewien stopień warunkowania, to już wsyzstko jasne. Nie nalezy też zapominać o papierosie jako elemencie wspomagającym przynależność do grupy lub wzmacniajacym z nią tożsamość. TO STRASZNE. Wystarczy sobie mocno uświadomić pewne rzeczy i po nałogu, tyle, że to nie jest takie proste. JA się ze sobą w dużej części pogodziłem, stąd udało mi się rzucić. Dlaczego miałbym się wyżywać na własnym ciele ? Za co ?

T
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Biedni, dyskryminowani palacze...
« Odpowiedz #10 : 2006-11-24, 18:41:50 »

Tomek ,wyglada na to ,ze mysmy tylko palili z obecnych tu forumowiczow  Cool
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Biedni, dyskryminowani palacze...
« Odpowiedz #11 : 2006-11-24, 19:08:23 »

Tomek ,wyglada na to ,ze mysmy tylko palili z obecnych tu forumowiczow Cool

Ależ nie! Ja też paliłam. Caałe 25 lat...   Embarassed
I w końcu z powodu coraz częstszego chrząkania itp. rzuciłam palenie z dnia na dzień, 12 lat temu. A palenie rzucałam tylko raz, a dobrze...  Smile
zresztą dietę poprawną politycznie - też ... Smile 
Zapisane
Jona
Go


Email
Odp: Biedni, dyskryminowani palacze...
« Odpowiedz #12 : 2006-11-24, 20:02:38 »

I ja paliłam  i to sporo ponad 20 dziennie ,czy chciałam - NIE ,ale niewiedziałm jak sobie poradze bez ,no bo zycie było takie jakies
nerwy ,dzieci ,bieda,maz itd Sad
No i moze jeszcze jedno dzine myslenie - zastanawiałam sie ,ze jeśli rzuce palenie to co zrobie z rękami Shocked
dziwne to jakieś ,ale tak włąśnie myslałam -ten odruch reka usta wydawał sie nałogiem.

Kolezanka pojechała na Oaze i przyjechała wolna ! powiedziała  Jezus mi pomógł ,a nadodatek mówi - ty też mozesz przestac.
Dla mnie było to nie mozliwe ,nie do przyjecia  .,a jednak zostałam uwolniona .
20 min żarliwej modlitwy  ,nie powiem  najbardziej sie bałam żeby  następnego dnia rano nie zapalic.Zostałam uwolniona juz ponad
20 lat.
Chwała Jezusowi. Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Biedni, dyskryminowani palacze...
« Odpowiedz #13 : 2006-11-24, 20:15:39 »

No ,to znaczy ,ze jest wiele osob ,ktorzy rzucaja ten syf od reki.  Very Happy
Mnie wkurza jedno ,ze ludzie nie maja niby pieniedzy ,biora jakies zapomogi ,dzieci w szkole maja za darmo wszystko,narzekanie ,ze nie maja pieniedzy ,ale na papierosy sa,a przeciez nie sa chyba tanie ...ehhhh.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Biedni, dyskryminowani palacze...
« Odpowiedz #14 : 2006-11-25, 14:22:58 »

I ja paliłam  i to sporo ponad 20 dziennie ,czy chciałam - NIE ,ale niewiedziałm jak sobie poradze bez ,no bo zycie było takie jakies
nerwy ,dzieci ,bieda,maz itd Sad


  Zwróć uwagę, co piszesz. Utożsamiasz z problemami dzieci, męża itd. 


 Ponadto,  skąd pewność, że Chrystus nie kurzył jakiegoś zielska ? Skąd pewność, że nie kochał się z kobietami, że nie pił jakichś bliskowschodnich nalewek ? Skąd wiadomo, że nie używał wulgaryzmów ?
   
T
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Biedni, dyskryminowani palacze...
« Odpowiedz #15 : 2006-11-25, 14:58:24 »

Jednego papierosa zapaliłam gdy miałam 16 lat.
Tak mi się spodobało, że myślałam że to nałóg i ...rzuciłam!
Potem nie miałam okazji (?), potrzeby.
Potem się ze mnie śmiali i mówili, że w tą tubkę sie nie dmucha (jak próbowałam zapalić).
Podoba mi sie zapach papierosów (!?). Przeszkadzać mi zaczyna jak "można siekierę zawiesić w powietrzu".
To chyba brak radości nakierowuje na papierosy...
Ostatnio stosuję akupunkturę u palaczki (z miernym skutkiem).
No i palacze to węglowodanożercy... (śmietanę zaliczam do węglowodanów choć mało ich tam, czy jak "mądrzej" to brzmi do produktów glukogennych bo na wielu szlakach uruchamiają tworzenie/blok spalania drogą glikolizy  - glukozy)
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Biedni, dyskryminowani palacze...
« Odpowiedz #16 : 2006-11-25, 21:09:15 »


No to Hana ,jakie najlepiej lubisz kurzyc?  Very Happy  .Przyznaj się  Very Happy

Jasne, ze kurzylam-jeden na miesiac nieraz dwa- musiala byc kawiarnia, kapelusz,wieczorowe ciuchy, ostry makijaz, pora wieczorowa, lufka czy fifka -dluga,-wyborowe towarzystwo --no i oczywiscie DOBRY PA....
jezeli to jest "lub kiedykolwiek bylo DOBRE", i cala noc spedzona na dyskusjach do niczego nie prowadzacych, szybko skapowalam, ze szkoda czasu i zostalam LAMISTRAJKIEM !
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.023 sekund z 18 zapytaniami.