forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:26:02

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658445 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Nowy gatunek!.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nowy gatunek!.  (Przeczytany 13371 razy)
toan
Go


Email
Nowy gatunek!.
« : 2006-11-24, 09:36:03 »

Na naszych oczach rodzi się nowy gatunek - Homo "Obesity" - http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/6176942.stm
Okazuje się, że już dziś szczupłe, zdrowe dziecko - to prawie "PATOLOGIA" Shocked Wink
A wszystko zaczęło się od "genetycznego makijażu" (spowodowanego dietą korytkową - o czym "nawet fizjologom  Wink się nie śniło")  - http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=667.0
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Nowy gatunek!.
« Odpowiedz #1 : 2006-11-24, 10:34:51 »

ehhhh Toan ,wiecznie cos wkleisz po angielsku...Owszem ,znajdzie sie tu kilka osob ,ktorzy znaja na tyle angielski ,ze moga poczytac ,ale np. ja co znam tylko " I don't speak english"  Very Happy  ,nie poczytam ,nie mniej jednak chce cos napisac .Otoz szczuple dziecko w dzisiejszych czasach ,to nie prawie patologia tylko czysta patologia.
Jak juz pisalam na forum ,bylam moja corka w szpitalu ,moja corka jest "drobnej " budowy ,w sumie to jest " normalna".Ale oczyiscie w/g lekarzy jak ja zobaczyli byla niedozywiona!!!.Az jej zlecili tej mojej " bidulce" vibowit"  Shocked .A poetem sie zaczela " jazda"  Shocked Wymyslanie chorobsk!
Pierwsza wystapila celiakia  Very Happy ,chciano robic jej gastroskopie i pobierac wycinek ,na co sie kategorycznie nie zgodzialam i oczywiscie wyszlam na wyrodna matke ,ktora nie chce szukac przyczyn takiej "drobnej " budowy.Pytam sie tych matoł...." " czy moja corka ma anemie albo niedokrwistosc????" odpowiedz brzmiala NIE!!!
Hb miala 13,8   erytrocytow 4,56.To pytam sie po jasna cholere to badanie i meczenie dziecka?
Potem byly jeszcze inne chorobska ,takie ,ze szkoda gadac!!!
A coz na naród!!! A grobasy ,male dzieci ,ktore wazyly wiecej ode mnie byly okazem zdrowia ,one nie potrzebowaly vibovitu  Shocked
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Nowy gatunek!.
« Odpowiedz #2 : 2006-11-24, 10:56:51 »

Mój optymalny wnuczek-Norbert skonczył 18 -go 5 m-cy.Swoim wyglądem i zachowaniem szokuje wszystkich.Lekarz w Irlandii postanowil zapraszac corkę z nim do kontroli co drugi raz.W drugim , a na dobre w trzecim m-cu gaworzyl na głos.W niedziele "pochwalił" sie,że juz potrafi wymówic na głos-"atata".a "ama"-oczywiscie słuchając go w słuchawce tel.byliśmy z małżonką zszokowani /pozytywnie/. Jeszcze nigdy nie chorował i nie miał zadnych nawet drobnych dolegliwości.
No ale Ania juz w szpitalu omijała zalecenia lekarzy i ukratkiem ściągala pokarm aby zachować go na długo.Oficjalnie tam tego robić nie wolno-wiadomo-zapalenie piersi i odstawka dziecka od najlepszego z najlepszych.
Po wyjsciu ze szpitala do chwili obecnej/mysle ze tak szybko sie nie skonczy/ otzymują non stop próbki pokarmów z przeróznych firm- no i oczywiscie kazda jest najlepsza.
Oczywiscie co robi piecioletnia optymalna mama, mozna sie tylko domyslic.
W grudniu nas odwiedzą, wiec przekonam sie na własne oczy i uszy co "wyprawia" mój optymalny wnuczek.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Nowy gatunek!.
« Odpowiedz #3 : 2006-11-24, 11:09:09 »

ehhhh Toan ,wiecznie cos wkleisz po angielsku...

Elmo! pół godziny dziennie bierz od córek "korki" z angielskiego i będziesz za rok...
BBC - w Internecie ładnie też uczy! - http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/

Przeglądałem stronę o cukrzycy typ 2 i wstępnie oglądaj - http://tiny.pl/r6ws
Na stronie dużo ciekawości na temat Diabetes type 2. Zastanawiające, czy to głupota, czy sabotaż, czy to tylko biznesssss.....
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Nowy gatunek!.
« Odpowiedz #4 : 2006-11-24, 11:43:17 »

Mój optymalny wnuczek-Norbert ...

Mawiają, że "wnuki kocha się bardziej od dzieci". Ale dumą ojca - syn, a dopiero dumą dziadka - wnuk!. Szczęśliwy ojciec, gdy ojciec o tym pamięta Wink Exclamation
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Nowy gatunek!.
« Odpowiedz #5 : 2006-11-24, 14:04:37 »

Elmo! pół godziny dziennie bierz od córek "korki" z angielskiego i będziesz za rok...
BBC - w Internecie ładnie też uczy! - http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/

Dzieki Toan za link ,moze sie w koncu wezme za nauke angielskiego  Cool ,biore sie juz od kilku lat i jakos sie wziasc nie moge  Confused .Najlepiej wszystko zwalic " dzieci nie dadzą "   Rolling Eyes
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Nowy gatunek!.
« Odpowiedz #6 : 2006-11-24, 15:08:48 »

...jakos sie wziasc nie moge... 

Edyta!
Ty się nie bierz - Ty to zrób!
Właśnie dziecko mi ze szkoły wróciło i jedziemy na rundkę rowerami, aby zdążyć przed zachodem!. Możemy nie jechać, bo powodów znalazło by się dużo, ale... jakoś nas gna!. "Odpoczniemy" w niedzielę.
Tak samo będzie z Twoją nauką języka - tylko zacznij!, a sama zobaczysz, że to będzie... przyjemny nawyk Question Wink
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Nowy gatunek!.
« Odpowiedz #7 : 2006-11-24, 15:55:17 »

Tak samo będzie z Twoją nauką języka - tylko zacznij!, a sama zobaczysz, że to będzie... przyjemny nawyk Confused

A ja dodam, że NIE TYLKO z nauką! Zawsze się czegoś boimy, ale ważne jest by ten lęk sobie uświadomić i mimo wszystko zrobić ten krok do przodu. Najgorsze jest chyba dać się sparaliźować tym lękiem i utkwić na zawsze w jednym miejscu.

Marishka
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Nowy gatunek!.
« Odpowiedz #8 : 2006-11-24, 16:54:19 »

... i utkwić na zawsze w jednym miejscu.

Nasze postępowanie nie może być również wbrew Naturze. Cool
Kiedyś, ktoś, gdzieś z dumą wyklepał czyjś cytat: "kamień, który się toczy, nie obrasta mchem".
Ale Naturą kamienia - jest właśnie LEŻEĆ I MCHEM OBRASTAĆ. Cool - No chyba, że się leży w rwącym potoku Confused Wink
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Nowy gatunek!.
« Odpowiedz #9 : 2006-11-24, 17:29:00 »

Ale Naturą kamienia - jest właśnie LEŻEĆ I MCHEM OBRASTAĆ. Cool - No chyba, że się leży w rwącym potoku Confused Wink

Toanie, chodziło mi o ROZWÓJ człowieka, jego osobowości, świadomości, a nie np. o ciągłą zmianę miejsca zamieszkania Smile

M
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Nowy gatunek!.
« Odpowiedz #10 : 2006-11-24, 17:49:32 »

Mary - tak to zrozumiałem, ale "pofilozofować" mi się zachciało, odnośnie ... nie ważne. Wink
Masz rację i na naukę, i ROZWÓJ człowieka, i w każdej dziedzinie - każdy wiek jest dobry.
Najważniejsze nie gnuśnieć - szczególnie umysłowo!, a to tylko od naszych chęci głónie zależy!
Ale Elmo nie pomyśl teraz, że to co napisałem jest kierowane do Ciebie lub pod Twoim adresem! - nie jest!
A każdy przecież może nauczyć się wielu rzeczy - jeśli tylko zechce!
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Nowy gatunek!.
« Odpowiedz #11 : 2006-11-24, 17:57:04 »

"Zmiany miejsca zamieszkania"-to tez ROZWOJ SWIADOMOSCI I OSOBOWOSCI bo to droga do NOWEGO , a idac nie "gnusniejemy"ani fizycznie ,ani umyslowo.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Nowy gatunek!.
« Odpowiedz #12 : 2006-11-24, 17:59:25 »

Najważniejsze nie gnuśnieć - szczególnie umysłowo!
Racja... gnusnienie ,szczegolnie umyslowe ,to najgorsza rzecz pod sloncem,nie ma nic gorszego jak zatrzymanie sie w miejscu  Confused
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Nowy gatunek!.
« Odpowiedz #13 : 2006-11-24, 18:06:34 »

A jeszcze gorsze jest "cafanie się do tyłu" jak mawiają klasycy na pewnej szerokości geograficznej.  Zresztą jak zwał, tak zwał. Wink
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Nowy gatunek!.
« Odpowiedz #14 : 2006-11-24, 18:17:14 »

A jeszcze gorsze jest "cafanie się do tyłu" jak mawiają klasycy na pewnej szerokości geograficznej.  Zresztą jak zwał, tak zwał. Wink

Jasne! Ale zależy też jakie to cofanie się jest. Bo może tak czasem być, że robimy krok do przodu i dwa do tyłu. Myślę, że to nadal jest rozwój (pełny wątpliwości, ostrożności, a jednak ROZWÓJ) i TAKIM "cofaniem się" nie należy zniechęcać się. O wiele bardziej niebezpieczne jest szybka, świadoma ucieczka do tyłu...

M
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Nowy gatunek!.
« Odpowiedz #15 : 2006-11-24, 18:20:47 »

jak zwał, tak zwał. Wink

Alzheimer - podobno pewny - gdy się "głową nie rusza".
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Nowy gatunek!.
« Odpowiedz #16 : 2006-11-24, 18:26:57 »

Miałem na myśli unicestwienie szarych komórek poprzez nieświadome oddziaływanie, np. jednym odcinkiem M jak miłość dziennie. Po rocznej "kuracji" osobnik osiąga nieosiągalne dla ogółu stany świadomości, gdzie różnica między cafać się, cofać czy cafać się do tyłu wydaje się li wyłącznie błahostką w porównaniu z tym, czy pani XY na jubileuszu pana YX pokazywanym w TV założyła bieliznę i dlaczego nie...  Confused
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Nowy gatunek!.
« Odpowiedz #17 : 2006-11-24, 18:32:11 »

... M jak miłość ...

Z "Filipinki" , z działu "Humor" -
Dzieci:
Mamo, Mamo pozwolisz nam oglądać z Tobą "M jak miłość"?.
Mama:
NIE - bo będziecie się śmiać!!!
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Nowy gatunek!.
« Odpowiedz #18 : 2006-11-24, 20:31:19 »

Ale Elmo nie pomyśl teraz, że to co napisałem jest kierowane do Ciebie lub pod Twoim adresem! - nie jest!
Toan nie mysle tak! ,wiem co potrafie ,wiem co moge robic ,tylko czasem dopada mnie handra,tak juz mam  Confused

A co do tego cofania sie ,to przypadkiem czy ja sie nie cofnelam   Rolling Eyes sluchajac Bee Gees  Shocked  ,moze powinnam isc z duchem czasu i sluchac Moniki Brodki  Shocked  Very Happy
to zarcik  Very Happy , nie przestane ich sluchac  Very Happy ani J .Lennona  Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Nowy gatunek!.
« Odpowiedz #19 : 2006-11-25, 11:09:28 »

Toan jeszcze raz dzieki za ten link.Wczoraj jeszcze nie mialam programu ,zeby odsluchac ,ale dzis juz mam i jest super  Very Happy Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 18 zapytaniami.