forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 16:23:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
659742 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  jĄKANIE
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: jĄKANIE  (Przeczytany 14117 razy)
zdrowa
Go


Email
jĄKANIE
« : 2006-11-25, 11:28:27 »

Tak sobie myślę: czy jąkania nie dałoby się wyleczyć prądami selektywnymi?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: jĄKANIE
« Odpowiedz #1 : 2006-11-25, 15:26:23 »

Jako "zabieg uspokajający" PS na głowę do 7mA 15-30 min. Ileś razy.
Wolę zalecać dietę niżejwęglowodanową.
Tłuszcze mają działanie uspokajające.
Dzieci często "podchwytują" temat diety rozdzielnej...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: jĄKANIE
« Odpowiedz #2 : 2006-11-25, 17:04:04 »

A to jąkanie ,to u dziecka? Bo jesli tak, i zaczelo sie szybko ,to po miesiacu ,dwoch przejdzie.Moja corka kilka lat temu tez sie zaczela jakac ,na poczatku to bylo takie niezauwazalne ,potem jednak zaczela sie bardzo jakac,bardzo jej to przeszkadzalo,denerwowala sie ,ze nie potrafi wypowiedziec slowa i nam tez.W koncu poszlam z nia do psychologa i powiedzial ,ze u dzieci czasem sie to zdarza i samo minie,nie chcialo mi sie w to wierzyc ,ale odczekalismy i minelo samo  Very Happy .
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: jĄKANIE
« Odpowiedz #3 : 2006-11-25, 17:16:59 »

I nikt się nie zastanowił SKĄD to jąkanie się "wzięło"? Pewnie z powietrza...
Ot tak samo się zjawiło i samo sobie odeszło...

M
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: jĄKANIE
« Odpowiedz #4 : 2006-11-25, 17:30:03 »

I nikt się nie zastanowił SKĄD to jąkanie się "wzięło"? Pewnie z powietrza...
Ot tak samo się zjawiło i samo sobie odeszło...

M
Nie wiem Marishko ,czytalam ,ze gdy dziecko sie czegos przestraszy to zaczyna sie jakac.Cos co dla nas jest normalne dla dziecka wcale nie musi.
Ja u mojego dziecka wiazalam to z tym ,ze podbiegl do niej pies i i najzwyczajniej pewnie mu sie chcialo bawic ,ale ona sie przestraszyla ,bo to bylo znienacka  Shocked ,nie planowane,wiec dziecko ,to pewnie jakos przezylo  Confused
Ale juz nie pamietam czy po miesiacu czy dwoch samo sobie odeszlo.Coraz mniej sie jąkala az w koncu przestala ,a ja sie balam ,ze jej to nie przejdzie wiec poszlam do psychologa.Bo naprawde ,to bylo fatalne.Dziecko sie denerwowalo ,bo nie moglo normalnie wypowiedziec jednego slowa,a ja sie martwilam  :?Ale wszystko sie dobrze skonczylo.Teraz jej sie buzia nie zamyka  Very Happy ,caly czas musi cos mowic  Smile
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: jĄKANIE
« Odpowiedz #5 : 2006-11-25, 18:13:08 »

I nikt się nie zastanowił SKĄD to jąkanie się "wzięło"? Pewnie z powietrza...
Ot tak samo się zjawiło i samo sobie odeszło...

M
        Marishka  nichil ex kreative   .Moj kolega z dziecinstwa tez sie jakal i tez mu samo przeszlo nawet nie zauwazylismy kiedy  . A drugi kolega z dziecinstwa jakal sie jak klamal   moze tu jest przyczyna  pozdro dla wszystkich   Cool Cool
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: jĄKANIE
« Odpowiedz #6 : 2006-11-25, 18:27:00 »

Elmo fajny awatar ja tez chcialbym taki  Podesli mi programik do obrobki zdjec   Mr. Green hehe (żart) hehe
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: jĄKANIE
« Odpowiedz #7 : 2006-11-25, 18:36:39 »

lutonn ty mi nie pisz ,zebym ci podeslala programiki ,bo pewnie masz ich od groma  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: jĄKANIE
« Odpowiedz #8 : 2006-11-25, 20:06:19 »

A to jąkanie ,to u dziecka? Bo jesli tak, i zaczelo sie szybko ,to po miesiacu ,dwoch przejdzie.Moja corka kilka lat temu tez sie zaczela jakac ,na poczatku to bylo takie niezauwazalne ,potem jednak zaczela sie bardzo jakac,bardzo jej to przeszkadzalo,denerwowala sie ,ze nie potrafi wypowiedziec slowa i nam tez.W koncu poszlam z nia do psychologa i powiedzial ,ze u dzieci czasem sie to zdarza i samo minie,nie chcialo mi sie w to wierzyc ,ale odczekalismy i minelo samo  Very Happy .
To osoba dorosła chłopak 27 lat. Jąka się od dziecka dokładnie nie wiem. Podobno czegoś się wystraszył. To kolega mojej córki.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: jĄKANIE
« Odpowiedz #9 : 2006-11-25, 20:23:47 »

No wlasnie ,jedna z przyczyn jakania sie jest jakies przezycie dziecka,w sumie to ten psychlog mowil ,ze czesto mija samo po jakims czasie ,chyba ,ze jest inna przyczyna i ja sie wlasnie balam ,ze jej to nie minie ,ale naszczescie to minelo ,bo bylo naprawde fatalnie -jeszcze raz to napisze.
Wlasnie sobie przypomnialam ,ze moja kolezanka wtedy mi powiedziala, ze jej siostra tez sie zaczela jakac jako dziecko i jej to nie przeszlo i ja sie tak tego nasluchalam i chodzilam przez 2 miesiace i myslalam tylko czy jej to przejdzie  Confused
Co do PS, to raczej ja sie nie wypowiem ,nie wiem czy moga pomoc ,ale kto wie ...,w sumie to ciekawe...
Pozdrawiam
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: jĄKANIE
« Odpowiedz #10 : 2006-11-25, 20:24:34 »

To osoba dorosła chłopak 27 lat. Jąka się od dziecka dokładnie nie wiem. Podobno czegoś się wystraszył.

Czy próbował kiedykolwiek wrócić do tych wspomnień, doszukać się tego, co go wystraszyło? Jeśli w jakiś sposób dotrze do sedna tego dziecięcego (jak przypuszczam) lęku, ogarnie go, przeżyje raz jeszcze, zrozumie CO to było i że to już nie jest straszne (albo, że było to straszne i ktoś był temu winien), to może to okazać się pomocne. Takie traumy są wynikiem jakichś mocnych przeżyć z dzieciństwa i ważne jest by się do nich dokopać.

M
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: jĄKANIE
« Odpowiedz #11 : 2006-11-25, 20:58:01 »

To osoba dorosła chłopak 27 lat. Jąka się od dziecka dokładnie nie wiem. Podobno czegoś się wystraszył.

Czy próbował kiedykolwiek wrócić do tych wspomnień, doszukać się tego, co go wystraszyło? Jeśli w jakiś sposób dotrze do sedna tego dziecięcego (jak przypuszczam) lęku, ogarnie go, przeżyje raz jeszcze, zrozumie CO to było i że to już nie jest straszne (albo, że było to straszne i ktoś był temu winien), to może to okazać się pomocne. Takie traumy są wynikiem jakichś mocnych przeżyć z dzieciństwa i ważne jest by się do nich dokopać.

M

Ja wlaściwie z Nim nigdy o tym nie rozmawiałam. Wiem tyle co od córki. Ale na święta będą to z Nim porozmawiam bo bardzo chce coś z tym zrobić. Wierzę że się uda.



Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: jĄKANIE
« Odpowiedz #12 : 2006-11-25, 21:23:33 »

Jako "zabieg uspokajający" PS na głowę do 7mA 15-30 min. Ileś razy.
Wolę zalecać dietę niżejwęglowodanową.
Tłuszcze mają działanie uspokajające.
Dzieci często "podchwytują" temat diety rozdzielnej...

Tak właśnie myślałaam, DO też. Ale możnaby spobować.
Będzie dopiero w święta to coś pomyślimy.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: jĄKANIE
« Odpowiedz #13 : 2006-11-26, 00:59:23 »

"Zdrowa" (fajny nick Smile), ŻO wzmacnia cały organizm, komórki nerwowe, optymalnie odżywia mózg, oczyszcza, uodparnia, regeneruje. Jeśli po drodze naprawi sie coś, co nie jest całkiem zniszczone i da się naprawić, a co np. wywołuje jąkanie, to pomoże na jąkanie. Każde wzmocnienie organizmu daje szansę na polepszenie zdrowia fizycznego i psychicznego, a także humoru.

Pytasz, czy ŻO pomoze na jąkanie. A jeśli nie? To znaczy, ze nie warto go stosować? Po prostu warto sie zdrowo odżywiać, a potem czerpać zdrowotne korzyści.
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: jĄKANIE
« Odpowiedz #14 : 2006-11-26, 08:56:34 »

"Zdrowa" (fajny nick Smile), ŻO wzmacnia cały organizm, komórki nerwowe, optymalnie odżywia mózg, oczyszcza, uodparnia, regeneruje. Jeśli po drodze naprawi sie coś, co nie jest całkiem zniszczone i da się naprawić, a co np. wywołuje jąkanie, to pomoże na jąkanie. Każde wzmocnienie organizmu daje szansę na polepszenie zdrowia fizycznego i psychicznego, a także humoru.

Pytasz, czy ŻO pomoze na jąkanie. A jeśli nie? To znaczy, ze nie warto go stosować? Po prostu warto sie zdrowo odżywiać, a potem czerpać zdrowotne korzyści.




Wiem że ŻO warto stosować. Odżywiam się tak 9-ty rok I tego nie zmienie.Tylko się zastanawiam czy prądy selektywne nie pomogłyby wyleczyć z jąkania.
I tylko tyle.



Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: jĄKANIE
« Odpowiedz #15 : 2006-11-26, 10:27:44 »

Tomkiewicz ma rację. Problem trwa, gdy nie przeżyjemy sytuacji stresowej do końca. Trzeba ją zrozumieć (=zaakceptować).
No i DO!
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: jĄKANIE
« Odpowiedz #16 : 2006-11-26, 11:34:17 »

T.T  ja uwazam,ze kazdy z nas ma jakies mocne przezycia w dziecinstwie za soba a jednak nie u kazdego  z nas zakonczyly one sie jakaniem .Moze  te przezycia trafiaja do dzieci slabiej odzywionych czy moze jest inne wytlumaczenie.??
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: jĄKANIE
« Odpowiedz #17 : 2006-11-26, 12:41:27 »

Jest jeszcze coś takiego jak przypadek, albo słabe miejsca organizmu. U jednego zareaguje żoądek, a u drugiego serce lub wątroba.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: jĄKANIE
« Odpowiedz #18 : 2006-11-26, 17:14:17 »

A trzeci ma biegunkę...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: jĄKANIE
« Odpowiedz #19 : 2006-11-26, 19:45:43 »

a czwarty zaparcia...
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 17 zapytaniami.