forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 18:36:34

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660202 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Czy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Czy  (Przeczytany 57970 razy)
A.G.Bednarczyk
Go


Email
Re: Czy
« Odpowiedz #20 : 2005-06-08, 21:33:34 »

Cytuj z: aratorn
Cytuj z: toan
aktywność fizyczna jest zdrowa?


Pięć dowodów na to, że jest niezdrowa Laughing
Po pierwsze człowiek się męczy, a jak się męczy, to go wszystko boli.
Po drugie, jak jest zmęczony, to mu się pić chce, a najczęściej nie ma wtedy pod ręką coca coli. (Ale mi się rymło Very Happy )
Po trzecie, kiedy się uprawia najprostszy sposób aktywności fizycznej, czyli biega, to patrzą na człowieka i pukają się w czoło-idiota! No, a kto chce by go sąsiedzi za idiotę mieli?
Po czwarte, ludzie nie po to wymyślają, jak sobie życie ułatwiać, żeby je sobie utrudniać. Po co iść piechotą, skoro można podjechać?
Po piąte, ruch wymaga silnej woli, a tej zawsze brakuje. No i po co się stresować, że się jej nie ma?
Czy nie lepiej oczekiwać cudu od Diety Optymalnej?
Jak nie pomoże, jest na kogo zwalić wszystkie swoje niepowodzenia. Very Happy


Jesteś dowcipny,podobało mi się.  Very Happy  Smile Czekam na następną dawkę humoru. Laughing

Grażyna.
Zapisane
adammo
Go


Email
Czy
« Odpowiedz #21 : 2005-06-08, 21:57:58 »

Co do sąsiadów, to u mnie wokół uprawiają sport, tylko jak patrzę jak 120 kg sąsiadka jedzie na rowerze do McDonalda i spowrotem, to nie wiem czy płakać, czy śmiać się Very Happy
Zapisane
aratorn
Go


Email
Czy
« Odpowiedz #22 : 2005-06-09, 07:57:30 »

Cytuj z: adammo
Co do sąsiadów, to u mnie wokół uprawiają sport, tylko jak patrzę jak 120 kg sąsiadka jedzie na rowerze do McDonalda i spowrotem, to nie wiem czy płakać, czy śmiać się Very Happy


To zależy-bliska sąsiadka? Wink Czy dalsza?
Przynajmniej utrzyma status quo. Szkoda tylko roweru. Laughing
Tomek
Zapisane
adammo
Go


Email
Czy
« Odpowiedz #23 : 2005-06-09, 13:12:34 »

Cytuj z: aratorn
To zależy-bliska sąsiadka? Wink Czy dalsza?
Przynajmniej utrzyma status quo. Szkoda tylko roweru. Laughing
Tomek


Wiesz bliska jak bliska, ale dwa domy dalej mieszka.
Masz rację, szkoda roweru, gdyż ma Gianta za 1700zł  Laughing
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Re: Czy
« Odpowiedz #24 : 2006-08-27, 19:21:04 »

Cytuj z: toan
aktywność fizyczna jest zdrowa?

Pięć dowodów na to, że jest niezdrowa Laughing
Po pierwsze człowiek się męczy, a jak się męczy, to go wszystko boli.
Po drugie, jak jest zmęczony, to mu się pić chce, a najczęściej nie ma wtedy pod ręką coca coli. (Ale mi się rymło Very Happy )
Po trzecie, kiedy się uprawia najprostszy sposób aktywności fizycznej, czyli biega, to patrzą na człowieka i pukają się w czoło-idiota! No, a kto chce by go sąsiedzi za idiotę mieli?
Po czwarte, ludzie nie po to wymyślają, jak sobie życie ułatwiać, żeby je sobie utrudniać. Po co iść piechotą, skoro można podjechać?
Po piąte, ruch wymaga silnej woli, a tej zawsze brakuje. No i po co się stresować, że się jej nie ma?
Czy nie lepiej oczekiwać cudu od Diety Optymalnej?
Jak nie pomoże, jest na kogo zwalić wszystkie swoje niepowodzenia. Very Happy

Dawno w tym temacie nikt nie dawał odpowiedzi.Postanowilem też dodać swoje spostrzeżenia jestem na żywieniu optymalnym już 5 lat
moja choroba to P.O.CH.P.czyli przewlekla obdurakcyjna choroba płuc.Stopień mojej wydolności sportowej przed rozpczęciem D.O. Byla
zerowa ,bo do doktora J.K.wprowadzono mnie pod rączkę,bo nie mogłem się wogóle poruszać najmniejszy ruch wprowadzał mnie w duszność
,serce chciało wyskoczyć z klatki piersiowej.Doktor po przeglądzie  wyników moich badań ,zapytał krótko czy już rozpoczełem diete optymalną,i przekazał żeby naprawiło się to co się truło przez 25lat,nie wystarczy miesiąca ale długich lat stosowania Ż.O..Ato że do dnia dzisiejszego żyje i wydolność mojego organizmu wzrosla do tego stopnia że poruszam się sam wychodzę na spacery i jeżeli mogę przejść spokojnie 200m bez zatrzymywania to uważam za duży sukces .Początkowa waga mojego ciała 115kg przy wzroście 170cm bardzo powoli ,spadała,był okres początkowy krótkiego spadku potem waga stała w miejscu ,a po pięciu latach ważę obecnie 82kg i znowu mam okres że nie spadam z wagi.Ale już teraz wiem że najpierw muszą naprawiać się inne moje chore organy,a potem będzie i waga w normie..Narazie nie będę przedstawiał swoich wyników ,bo zawsze miałem mówione że zdegenerowane płuca się nie odrodzą .A moje wyniki poprawiły się na tyle że pulmunolog po obejżeniu ostatniego zdjęcia płuc nie mógł uwieżyć ,kazal po dwóch miesiącach powtórzyć badanie,gazometria moja też pokazuje że oczyszcza się mój organizm,co2 i o2 jest minimalnie powyżej normy ,a wykazywało na początku prawie śmiertelną dawkę.I dzisiaj dla wszystkich sceptyków mogę powiedzieć że nigdy nie zrezygnuję z potraw z jaj ,śmietany,sera,boczku,goloneczk iitd.Dopowiem jeszcze że mój lekarz obserwuje i wie że jestem na Ż.O.
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Re: Czy
« Odpowiedz #25 : 2006-09-03, 18:26:08 »


Cytuj
Ale już teraz wiem że najpierw muszą naprawiać się inne moje chore organy,a potem będzie i waga w normie.

Tak właśnie jest. Na ogół ludzie zupełnie nie kojarzą specyfiki reakcji organizmu na bodźce żywieniowe, a jak na ironię współczesna dietetyka to potwierdza i niestety wykorzystuje ceniąc w żywieniu tylko szybkie choć krótkotrwałe efekty w polecanych dietach wysokowęglowodanowych. Sztuka prawidłowego odżywiania to jeden z najbardziej skutecznych sposobów wpływania na organizm, przy czym niezbędny jest czas... duuuużo czasu, konsekwencji i cierpliwości.

Cytuj
Narazie nie będę przedstawiał swoich wyników ,bo zawsze miałem mówione że zdegenerowane płuca się nie odrodzą .

A mi osiem lat temu lekarze radzili polubić moje silne zawroty i nieznośne bóle głowy. Oto co "może" medycyna XXI wieku...   Shocked

Cytuj
A moje wyniki poprawiły się na tyle że pulmunolog po obejżeniu ostatniego zdjęcia płuc nie mógł uwieżyć ,kazal po dwóch miesiącach powtórzyć badanie,gazometria moja też pokazuje że oczyszcza się mój organizm,co2 i o2 jest minimalnie powyżej normy ,a wykazywało na początku prawie śmiertelną dawkę.

Brawo! Gratuluję zdrowotnych sukcesów.  Smile

Cytuj
I dzisiaj dla wszystkich sceptyków mogę powiedzieć że nigdy nie zrezygnuję z potraw z jaj ,śmietany,sera,boczku,goloneczk iitd.

Ja też tak mam    Smile

Cytuj
Dopowiem jeszcze że mój lekarz obserwuje i wie że jestem na Ż.O.

Gratuluję takiego lekarza.  Swego czasu gdy ja próbowałam przedstawić mojej rodzinnej lekarce powód mojego zdrowienia, okazała kompletną, acz uprzejmą obojętność...  Neutral

Krystyna

P.S. Nie zdziw się, jeżeli obecny tu lekarz Bruford uzna Cię za nawiedzonego optymaniaka, któremu się wydaje, że teraz mu się lepiej oddycha, albo mu się kiedyś wydawało, że z trudem oddychał i chodził...  Mad
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #26 : 2006-09-03, 19:09:55 »

Nie jadaj Jurek46 jednak chleba.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #27 : 2006-10-12, 20:41:11 »

To znaczy ,ze co? ruch jest szkodliwy dla zdrowia  Shocked .Nie wiem czy sie smiac czy plakac.Wspojrzcie na dzieci: gdy tylko staną na nogi ,nie chodza tylko biegają,moga tak caly dzien ,a potem sa zdrowo zmeczone i spokojnie zasypiaja.Chyba lepsze jest to ,niz przesiadywanie dzieci przed TV i oglądanie glupich bajek.To chyba raczej z tego w pozniejszym czasie wezmą sie wszelkie chorobska.Ruch to zycie.I mam tu na mysli zdrowa prace ,np. na wsi na polu ,a nie jakies bieganie po asfalcie, czy cos w tym rodzaju ,w spalinach.Czlowiek został stworzony po to ,by pracowac,fizycznie ,no ale poprzez ta nasza nauke człowiek sobie tak"ułatwił" zycie,ze suma sumarow,zaszkodziło mu to.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #28 : 2006-10-12, 23:00:07 »

To znaczy ,ze co? ruch jest szkodliwy dla zdrowia  Shocked .Nie wiem czy sie smiac czy plakac.
.Czlowiek został stworzony po to ,by pracowac,fizycznie ,no ale poprzez ta nasza nauke człowiek sobie tak"ułatwił" zycie,ze suma sumarow,zaszkodziło mu to.

po pierwsze nie bluźnij

człek nie był stworzony do pracy - w raju pracować  nie musiał
praca jest karą  daną człekowi po utracie raju

po wtóre  powtarzasz kit wciskany przez pasożytów  żerujących na cudzej pracy

po trzecie
człek ma się ruszać kiedy ma na to ochote a nie katować się ruchem
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #29 : 2006-10-13, 06:39:09 »

Dzien dobry  Smile .Zaglądnełam do tego wątku wcześnie rano ,i co widzę  Shocked .
Ali? twoim zdaniem ,niby człowiek miał nic nie robić w raju ,bo miał mieć wszystko podane na tacy? .Uzyłeś mocnych słow,myląc się przy tym.Czy ty w ogole przeczytales moj post? .Owszem tak! Bog stworzyl ,nas zebysmy praowali.Ale nie mam czasu o tym teraz pisac ,bo musze wychodzic ,pozniej.
Bog stwarzajac raj i czlowieka ,tez sie"napracowal" w koncu siodmego dnia musiał odpoczac i to samo mialo ,byc z czlowiekiem .
Ale wiesz co? Watek o Bogu juz zalozyl Daniel i Marek .Ja ci tylko wspomnialam o Bogu ,bo sam zaczales ,jesli chcesz pisac o NIm zmien watek!pogadaj z Markiem lub z Danielem na temat. papapa.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #30 : 2006-10-13, 06:43:49 »

Aha ,jeszcze jedno Ali,guzik mnie obchodzi czy ty pracujesz czy nie,dla mnie mozesz lezec caly dzien do gory brzuchem,jesc mi na szczescie nie dajesz  Very Happy  ,bo jak wiadomo na jedzenie trzeba sobie zapracowac  Laughing  Mr. Green .
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #31 : 2006-10-13, 08:28:14 »

       ali    napisał:
Cytuj
po pierwsze nie bluźnij

człek nie był stworzony do pracy - w raju pracować  nie musiał
praca jest karą  daną człekowi po utracie raju   
Dokoncze to,co mialam dokonczyc .Jesli Ali chodzi o to dlaczego Bog Stworzyl czlowieka to w Biblii napisano jasno .Masz i czytaj  Very Happy :
Potem Bog ich poblogosławił i rzekł do nich Bog:
"Bądźcie płodni i stancie sie liczni oraz napelnijcie ziemię i opanujcie ją ,a także podporządkujcie sobie ryby morskie i latające stworzenia niebios,i wszelkie żywe stworzenie,ktore sie porusza po ziemi".
To jest ksiega Rodzaju tzw.Pierwsza Mojżeszowa 1:28.
Tak wiec widac ze ,Bog powierzyl czlowiekowi ciekawa prace,powierzyl  sprawowanie życzliwej władzy nad wszelkim stworzeniem,mięli dbac o cudowne rajske mieszkanie.Ponadto Bog polecil Adamowi i Ewie"napelniac ziemię i czynic ją sobie poddaną".Razem ze swymi potomkami mieli poszerzac granice raju,az cala nasza planeta stalaby się zachwycajaco piekna. To tyle Ali.Masz moja odpowiedź.I czyżby Bog powierzyl czlowiekowi lezenie na trawce i bujanie w oblokach  Laughing  Rolling Eyes  Laughing twoim zdaniem?  Shocked  .Zastanow sie zanim nastepnym razem palniesz glupote hehehe.
Ale luuuudzie liiiiiiiiittttooooosssciiiiiiii ,czy ten wątek też musi byc o Bogu???????? chcecie wszystkie watki zrobic podobne juz do kilku innych wątkow???.To w "migrenie" tez zaczniecie pisac o Bogu?
Ja tylko dalam odpowiedz do Ali.Papapapapa.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #32 : 2006-10-16, 00:57:01 »

Dokoncze to,co mialam dokonczyc .Jesli Ali chodzi o to dlaczego Bog Stworzyl czlowieka to w Biblii napisano jasno .Masz i czytaj  Very Happy :

przeczytaj  wpierw to trzecie przykazanie
które mówi że masz robić to na co masz ochote a nie męczyć się pracą
i o to mi idzie

poniatno??
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #33 : 2006-10-16, 10:42:09 »

Ali rob sobie co chcesz  Laughing ,dla mnie mozesz nic nie robic,mozesz sobie lezeć od rana do wieczora na kanapie i dłubać w nosie Laughing .A z tego co wypisujesz wnioskuje ,ze ciebie męczy ,to co robisz .Musisz byc baaaardzo nieszczesliwy  Sad .Czekaj na raj ,gdzie nie bedziesz musial nic robic hehehe.
Aha...nie paniatno  Laughing
Papusia  Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #34 : 2006-10-16, 11:21:21 »

Dieta Kwasniewskiego uczy nas wyboru w jedzeniu.Optymalne jedzenie sprawia ,ze stajemy sie wolnymi ,pozbawionymi nalogow ludzmi.Czyli jezeli mamy potrzebe/a wiem z wlasnego doswiadczenia,ze mamy/to pracujemy fizycznie lub cwiczymy.Mamy wolny wybor a co wybierzemy to juz nasza sprawa.Takie zachowanie podkresla lekarka w swojej ksiazce.Kazdy ma wolna reke nawet Ali.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #35 : 2006-10-16, 11:31:46 »

kodar 
Cytuj
Optymalne jedzenie sprawia ,ze stajemy sie wolnymi ,pozbawionymi nalogow ludzmi.Czyli jezeli mamy potrzebe/a wiem z wlasnego doswiadczenia,ze mamy/to pracujemy fizycznie lub cwiczymy. 
To moze Ali raczej "jedzie" na węglowodanach skoro uważa ,ze praca jest karą  Rolling Eyes .
Owszem Ali ma wolny wybor,tak jak napisalam mnie guzik obchodzi czy Ali pracuje i czerpie z tego radosc czy tez pracuje i jest to dla niego przeklenstwem  Sad .Moze wybral zly zawod  Rolling Eyes ,ale niech nie pisze ,ze Bog stworzyl czlowieka aby ow nic nie robił  Shocked Papa.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Re: Czy
« Odpowiedz #36 : 2006-10-16, 12:53:20 »

[P.S. Nie zdziw się, jeżeli obecny tu lekarz Bruford uzna Cię za nawiedzonego optymaniaka, któremu się wydaje, że teraz mu się lepiej oddycha, albo mu się kiedyś wydawało, że z trudem oddychał i chodził...  Mad
\

Bzdurzysz , niestety.......
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #37 : 2006-11-16, 12:05:04 »

I tu jesteś w będzie! Często bywa, że ruch jest wybitnie szkodliwy dla zdrowia (naukowo potwierdzone). Joga owszem dla każdego i w każdym wieku!
co ty toan wygadujesz ,oczywiscie w szczegolnych przypadkach tak ale ogolnie to jest zdrowy,  jajka tez sa nie zdrowe tak naukowo potwierdzono ,umiar we wszystkim taka moze byc "prawda" Laughing Mad Cool
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #38 : 2006-11-16, 12:07:57 »

Tak! brufus!? Cool
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #39 : 2006-11-16, 13:55:17 »

co ty toan wygadujesz

Luton,
sam się sobie dziwię, po jakiego "grzyba" wygaduję takie rzeczy?. Najlepiej dla mnie osobiście by było, abym wreszcie po czterdziestu latach - zajął się czymś, co rzeczywiście lubię Shocked. Po przemyśleniu sprawy - bez żalu - jestem już po takiej decyzji, o czym się wkrótce nie tylko Ty przekonasz!. Cool No ileż lat można znosić upokorzenia i chamstwo w imię idei Confused. Nie można wymagać od każdego, aby był jak lek. med. Jan Kwaśniewski Sad.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 17 zapytaniami.