forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 06:20:05

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660291 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Czy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Czy  (Przeczytany 57994 razy)
toan
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #60 : 2006-11-17, 12:38:37 »

Każdemu może się przytrafić gafa, ale nie będziemy z tego powodu robić "meczu tenisowego", ani głowy posypywać popiołem do końca życia. Laughing. Najważniejsze, że wyjaśniliśmy sprawę!
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #61 : 2006-11-17, 13:03:47 »

Toan w styczniu dokladnie 07.2004 roku zadales prowokujace do dyskusji pytanie "czy aktywnosc fizyczna jest zdrowa"za 1,5 miesiaca minie 3 (slownie trzy )lata , czyli wg. Ciebie jaka fizyczna aktywnosc jest najzdrowsza?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #62 : 2006-11-17, 14:12:01 »

najzdrowsza aktywnosc fizyczna to tak: miec gospodarstwo i "charować " na nim tak jak Bogumił z " Nocy i Dni" .  Very Happy

Ps.Bogumił to moj idol  Very Happy .Szkoda ,ze tak mało na swiecie jest takich" Bogumiłow"  Confused
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #63 : 2006-11-17, 14:29:11 »

wg. Ciebie jaka fizyczna aktywnosc jest najzdrowsza?

Nie wiem!
Ale wiem, co mi służy: -  gdy ciepło (wiosna, lato, jesień) : codziennie (6x w tygodniu) przed obiadem, bez względu na pogodę - rundka biegu po lesie - dystans 5,8 km w czasie 30-40 min. w zależności od warunków atm. W tegoroczne upały miałem najgorszy wynik - 48 min., ale nie chciałem się "ugotować". Czasem zamiast - jazda na rowerze około 15 km, ale wolę biegać.
W zimie: 2x bieg dystans letni, też bez względu na pogodę, ale do -20C i 3 x siłownia, ale bez przesady.
Gdy mam dość "reżimu" robię tygodniową przerwę, gdy czuję, że się należy. Na wyjazdach z domu (co się nie zdarza już tak często Laughing i unikam jak mogę Exclamation) również przerwa!.

Proszę się jednak tym nie sugerować, bo każdy sam w zależności od wieku i kondycji fizycznej powinien sobie dobrać "dawkę ruchu". No można ostatecznie się degenerować przed telewizorem - wolna wola Cool, ale to nie służy zdrowiu nawet na ŻO!.

Tak Elmo - masz rację - nie ma to jak życie wiejskie! - zdecydowanie sprzyja zdrowiu Cool.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #64 : 2006-11-17, 15:37:46 »

Tomek, mam dla ciebie ankietę. Proszę o uczciwe wypełnienie.

Jakie mam najbliższe plany?
a/ zjeżdżam do kopalni
b/ wstępuję do zakonu
c/ wypływam w rejs dalekomorski
d/ urządzam się na bezludnej wyspie
e/ lecę na księżyc
f/ zsyłam sie na roboty
g/ zmieniam płeć
h/ zamieszkam u BigBrothera
i/ inne (prosimy o krótką informację)
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #65 : 2006-11-17, 15:44:25 »

Moze Legia Cudzoziemska  Shocked   Question Idea
I kto teraz będzie "straszył" banem  Crying or Very sad
Mam nadzieje ,ze nie bedzie" samowolki " Rolling Eyes
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #66 : 2006-11-17, 17:15:05 »

Elmo, ja kto nie będzie samowolki. Teraz dopiero sobie użyjemy.

Kotlety sojowe a'la schabowe
Drożdże a'la móżdżek
Salceson Królewski (chuda szyneczka)
Chipsy bekonowe
Masełko MIX
Płatki owsiane a'la kotlety mielone
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #67 : 2006-11-17, 18:19:03 »

dziewczyny zapomnialyscie napisac jeszcze o tym ,ze bedziemy nareszcie propagowac wegetarianizm Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #68 : 2006-11-17, 18:23:31 »

Kodar ,czy ja mam Cie zbanować?  Laughing
Zartowalam   Very Happy ,wiem ,ze funkcje co do banowania pełni Toan  Very Happy . i oby nadal tak było  Very Happy
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #69 : 2006-11-17, 18:30:25 »

Toan, widzę, że masz całkiem pokaźne grono tzw. groupies. Tylko się nie wygadaj na temat swoich planów, bo a nuż wszystkie za Tobą tam pojadą Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #70 : 2006-11-17, 18:33:31 »

 Rolling Eyes  Idea
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #71 : 2006-11-17, 19:06:44 »

Proponuje elmo na admina ,wiem ze ma jakas szafe a w niej teczki na kazdego i nikt jej nie podskoczy i co najwazniejsze ma udokumentowane pochodzenie;a mianowicie w jej genach jest 30% genow orangutana albo szympansa -zapomnialem Shocked ale zawsze to" naczelni" noo co!!?? nie !? wolno??!! hehe Mr. Green
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #72 : 2006-11-17, 19:12:29 »

... i co najwazniejsze ma udokumentowane pochodzenie;a mianowicie w jej genach jest 30% genow orangutana albo szympansa -zapomnialem Shocked ale zawsze to" naczelni" noo co!!?? nie !? wolno??!! hehe Mr. Green
Ale to tylko 30% ,ty lutonn masz, z tego co wiem z moich teczek, a z twoich danych 60% genow.Masz wieksze szanse gdziebys się nie pojawił  Laughing  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #73 : 2006-11-17, 19:16:57 »

 Nie smiej sie elmo z lutonna to ze moi przodkowie pochodza od koczkodana napewno to masz w teczce , ciekawe od kogo pochodzi Bruford  stawiam na pawiana Mr. Green Mr. Green
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #74 : 2006-11-17, 19:22:00 »

... ciekawe od kogo pochodzi Bruford  stawiam na pawiana Mr. Green Mr. Green
Niestety lutonn nie moge ujawnic danych Brufcia, to są osobiste sprawy  Exclamation Mr. Green Mr. Green
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #75 : 2006-11-17, 19:23:41 »

Czyzby w prostej lini od V-ce premiera????
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #76 : 2006-12-31, 10:59:04 »

aktywność fizyczna jest zdrowa?

Wracając do tematu - "Listen to your body" - http://www.cnn.com/2006/HEALTH/diet.fitness/12/22/fitness.overtraining.ap/index.html

Wysiłek fizyczny jest niezbędny dla poprawnego funkcjonowania mózgu i reszty organizmu, ale tylko przy założeniu, że ta reszta jest zdrowa. A jeśli ta reszta jest upośledzona przez chorobę, czy można zadbać o poprawne myślenie?.
I to, na co zwracałem już uwagę - intensywność wysiłku dla poprawy własnego zdrowia - MUSI być dostosowana do wydolności własnego organizmu, jeśli nie chcemy sobie zaszkodzić. Przecież nikt nie zmusza nas do zdobycia medalu w maratonie - w Pekinie Shocked
Godzina dziennie wysiłku - to raczej za dużo,  pół godziny, ale intensywnie - wystarcza. Ale to moje prywatne zdanie poparte jedynie obserwacją, a nie badaniami naukowymi Very Happy
A co wy dziś zrobiliście, aby zadbać o własne zdrowie?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #77 : 2006-12-31, 11:10:24 »

Toan ,a moje zdanie jest takie:
Brak ruchu  ,zle odzywianie ,sa przyczyna chorób ,no i moze czynniki nie za bardzo od nas zalezne, jak wypadki.
Trudno ,zeby ktos bardzo otyly pobiegl w maratonie ,albo trudni ,zeby ktos z ZZSK tez pobiegl.
Jak juz ktos jest chory, to musi oczywiscie dobierac intensywnosc wysilku fizycznego do swojej choroby.

Ale bardzo wazny jest ruch dla prawidlowego krazenia i ukrwienia narzadow.
Nawet ludzie, ktorzy sa w spiączce sa cwiczeni przez rehabilitantow.
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #78 : 2006-12-31, 12:16:17 »

No moze raczej choroba sie dobiera do wysilku fizycznego a to tak na marginesie Laughing Laughing Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Czy
« Odpowiedz #79 : 2006-12-31, 14:14:18 »

No moze raczej choroba sie dobiera do wysilku fizycznego a to tak na marginesie Laughing Laughing Laughing

Ot co ,lutonn  Very Happy Wydoiłeś juz krowy ?  Very Happy Ja już  Cool
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 17 zapytaniami.