forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-19, 05:09:52

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
657704 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Słodycze bez cukru ?????
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Słodycze bez cukru ?????  (Przeczytany 28706 razy)
halem
Go


Email
Słodycze bez cukru ?????
« : 2008-02-17, 10:23:27 »

Witam,
Kupiłam cukierki bez cukru  Smile. Zawsze myślałam, że takie słodycze produkuje się dla osób chorych na cukrzycę i zamiast cukru zawierają substancje słodzące nie zawierające węglowodanów. Jakież było moje zdziwienie kiedy na etykiecie wyczytałam, że w składzie owszem cukru nie ma ale zawartość węglowodanów w 100g - 67% Shocked.
Czy to nadal oznacza, że produkt może spożywać osoba z problemem tolerancji glukozy Confused????
Pozdrawiam
Anna
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Słodycze bez cukru ?????
« Odpowiedz #1 : 2008-02-17, 12:30:41 »

... zamiast cukru zawierają substancje słodzące nie zawierające węglowodanów.

A co mogą zawierać substancje słodzące,jak nie węglowodany? Chyba nie tłuszcz ,bądź białko  Smile

Czujesz nieodpoartą ochotę na cukierki?  Smile Może zamiast nich, w których jest "niewiadomoco" warto siegnać po jakas dobrą gorzką czekoladę?
Zapisane
halem
Go


Email
Odp: Słodycze bez cukru ?????
« Odpowiedz #2 : 2008-02-17, 17:44:58 »

Witam ponownie,
Otóż są substancje , które chemicznie nie są cukrami ale dodane do potraw dają słodki smak. Taką substancją jest aspartam w składzie którego jest kwas asparaginowy, fenyloalanina i metanol. Żadna z tych substancji chemicznych nie jest cukrem więc nie wprowadza do organizmu węglowodanów.
Cukierki kupiłam kilka miesięcy temu i zjadłam dwa więc nie jest to sprawa "parcia" na słodycze. Z tego wyleczyłam się już wcześniej  Very Happy.
Pozdrawiam i życzę zdrowia
Anna
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Słodycze bez cukru ?????
« Odpowiedz #3 : 2008-02-17, 17:48:04 »

  Very Happy

No cóż ,dysponuję niewiedzą ,bo nie uzywam takich "tworów chemicznych"   Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Słodycze bez cukru ?????
« Odpowiedz #4 : 2008-02-17, 17:53:54 »

Tak z ciekawości zerknełam do netu ,żeby się czegoś więcej dowiedziec o aspartamie.Całego artykułu nie czytałam,bo nie mam teraz czasu,ale przeczytałam tyle:

"Nutrasweet lub Aspartam
Ze wszystkich dostępnych na rynku, Aspartam jest najbardziej niebezpieczną substancją dodawaną do żywności. Aspartam jest nazwą techniczną nazw handlowych: NutraSweet, Equal, Spoonful, and Equal-Measure.Aspartam został odkryty przez przypadek w 1965 , kiedy James Schlatter, chemik firmy G. D. Searle Company testował lek przeciw wrzodom żołądka. Aspartam został dopuszczony do stosowania w suchych produktach spożywczych w 1981 i w napojach gazowanych w 1983 roku.


Pierwotnie aspartam został dopuszczony do stosowania w produktach suchych już 26 lipca 1974 , ale sprzeciw wniesiony w sierpniu 1974 przez badacza neurologa Dr John W. Olney i prawnika organizacji "Consumer" James'a Turner'a, jak również wszczęte dochodzenie dotyczące praktyk badawczych firmy G.D. Searle spowodowały, że 5 grudnia 1974 US Food and Drug Administration (FDA - odpowiednik naszego PZH) zawiesił dopuszczenie. W 1985 firma Monsanto kupiła (za 3 mld $ - przy. tłum.) firmę G.D. Searle i przekształciła ją w dwie oddzielne firmy: Searle Pharmaceuticals i NutraSweet Company.

Widzisz coś tu jest nie tak! Dlaczego jakiś dodatek do żywności jest wprowadzany a następnie wycofywany, potem jednak znowu rozgrzeszany? Czym jest to spowodowane? Czytaj dalej, nie uwierzysz ...!

Aspartam odpowiada za ponad 75 % doniesień o niekorzystnych reakcjach na dodatki do żywności przekazywanych do FDA. Wiele z tych reakcji jest bardzo poważnych włącznie z atakami padaczki i zgonami, jak to ostatnio ujawniono w raporcie US Department of Health and Human Services (odpowiednik naszego Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej) z lutego 1994.(1) Kilka z 90 różnych udokumentowanych symptomów wymienionych w raporcie jako powodowane przez aspartam to: Bóle głowy / migreny, zawroty głowy, napady epilepsji, nudności, drętwienia, skurcze mięśni, przybieranie na wadze, wysypki, depresje, zmęczenie, drażliwość, częstoskurcz serca, bezsenność, problemy z widzeniem, utrata słuchu, palpitacje serca, trudności z oddychaniem, ataki niepokoju, niewyraźna wymowa, utrata smaku, szum w uszach, zawroty głowy, utrata pamięci i bóle stawów. Badacze i lekarze studiujący niekorzystne działanie aspartamu stwierdzili, że jego spożywanie może się przyczynić do wywołania lub pogorszenia stanu w następujących chorobach chronicznych:(2) guzy mózgu, stwardnienie rozsiane, epilepsja, chroniczny syndrom zmęczenia, choroba parkinsona, choroba alzheimera, opóźnienie umysłowe, chłoniak, wady wrodzone, fibromyalgia, i cukrzyca(!). Aspartam jest kombinacja trzech substancji chemicznych: Kwasu asparaginowego, fenyloalaniny i metanolu. Książka, Prescription for Nutritional Healing, (Zalecenia dla Leczenia Poprzez Żywienie) napisana przez James i Phyllis Balch , wymienia aspartam wśród "trucizn chemicznych." Jak sam zobaczysz, jest on właśnie jedną z nich."

http://www.mafiapress.pl/d_1686_Nutrasweet_lub_Aspartam.html
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Słodycze bez cukru ?????
« Odpowiedz #5 : 2008-02-19, 14:48:38 »

Taką substancją jest aspartam ...
Produkt rakotwórczy.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Słodycze bez cukru ?????
« Odpowiedz #6 : 2008-02-19, 15:45:52 »

Witam,
Kupiłam cukierki bez cukru  Smile. Zawsze myślałam, że takie słodycze produkuje się dla osób chorych na cukrzycę i zamiast cukru zawierają substancje słodzące nie zawierające węglowodanów. Jakież było moje zdziwienie kiedy na etykiecie wyczytałam, że w składzie owszem cukru nie ma ale zawartość węglowodanów w 100g - 67% Shocked.
Czy to nadal oznacza, że produkt może spożywać osoba z problemem tolerancji glukozy Confused????
Pozdrawiam
Anna

Radze te "cukierki"wyrzucic do kosza, wszystkie produkty z napisem "bez cukru"--sa raczej NIEJADALNE.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Słodycze bez cukru ?????
« Odpowiedz #7 : 2008-02-21, 09:31:42 »

Wszystko beztłuszczowe i bezcukrowe to z reguły straszna przetworzona chemia.

Ja przez pierwsze miesiące diety opty miałem sny jak wstaję w nocy i obżeram się cukerkami Laughing Dziś mi się niedobrze robi na sam widok, zapach czekolady czy ciastka. Jestem już jak eskimos Laughing
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Słodycze bez cukru ?????
« Odpowiedz #8 : 2008-02-24, 16:48:03 »

Wszystko beztłuszczowe i bezcukrowe to z reguły straszna przetworzona chemia.

Ja przez pierwsze miesiące diety opty miałem sny jak wstaję w nocy i obżeram się cukerkami Laughing Dziś mi się niedobrze robi na sam widok, zapach czekolady czy ciastka. Jestem już jak eskimos Laughing
to znaczy taki maly i gruby,czy taki skosnooki, Cool Smile
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Słodycze bez cukru ?????
« Odpowiedz #9 : 2008-02-25, 09:29:26 »

Eskimos to taki gość co zamiast chleba wcina gotowane ryby Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Słodycze bez cukru ?????
« Odpowiedz #10 : 2008-02-25, 17:20:28 »

Eskimos to taki gość co zamiast chleba wcina gotowane ryby Smile
Eskimos,to taki gosc,co ma sadlo zamiast zeber Laughing
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Słodycze bez cukru ?????
« Odpowiedz #11 : 2008-02-26, 21:39:23 »

czytałam na temat aspartamu, ksylolitu i tym podobnych substancji słodkich ale bez tzw. cukru. Odradzam. Jeśli juz byś musiała to w ostateczności stevia bo to roślina która ma słodki smak. Podobnie eksperymenty z innymi substancjami jak syrop klonowy który ma też bardzo dużo weglowodanów w 100gramach. Lepiej jak już musisz zrobić sobie jakiś przepis optymalny ze zwykłym cukrem czy jak wcześniej napisali gorzką czekoladą. Aha cukier trzcinowy niesety jak i ten z buraków to 100% cukru w cukrze czyli jakoś tak prawie 100 %weglowodanów w 100gramach. Jak będziesz jeść dobrze a co jakiś czas zjesz coś nie tak to powinnaś się czuć dobrze. Niezaśmiecany organizm szybciej i lepiej radzi sobie z czymś gorszym jak jesz to co jakiś czas. Pyszna jest np. śmietana 36 kremówka wolno podgrzewana z kostkami gorzkiej czekolady, z dosypanym kakao do smaku. Podgrzewana aż do rozpuszczenia się czekolady. Albo sernik na zimno ale nieoptymalny, ja nie liczę proporcji BTW więc Ci nie podam. 3 serki homogeniozwane waniliwoe  do których dodajesz 3 galaretki rozpuszczone wg przepisu na opakowaniu mieszasz chociażby łyżką az do rozpuszczenia się galaretki z serkiem na jedolitą masę i wlewasz do foremki i wstawiasz do lodówki do stężenia mniej więcej trwa to 2 godziny. Jak stężeje kładiesz owoce jakie chcesz i zalewasz 1 galaretką i znów do lodówki. Jak dla mnie słodki. Zajada się nim mój syn, ktry też już od roku nie zna smaku słodkiej herbaty ale lubi zjeść coś słodkiego.  Nie jem tego sernika co tydzień i nie zjadam całego więc mi nie szkodzi. Pozdrawiam.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Słodycze bez cukru ?????
« Odpowiedz #12 : 2008-02-27, 16:45:42 »

czytałam na temat aspartamu, ksylolitu i tym podobnych substancji słodkich ale bez tzw. cukru. Odradzam. Jeśli juz byś musiała to w ostateczności stevia bo to roślina która ma słodki smak. Podobnie eksperymenty z innymi substancjami jak syrop klonowy który ma też bardzo dużo weglowodanów w 100gramach. Lepiej jak już musisz zrobić sobie jakiś przepis optymalny ze zwykłym cukrem czy jak wcześniej napisali gorzką czekoladą. Aha cukier trzcinowy niesety jak i ten z buraków to 100% cukru w cukrze czyli jakoś tak prawie 100 %weglowodanów w 100gramach. Jak będziesz jeść dobrze a co jakiś czas zjesz coś nie tak to powinnaś się czuć dobrze. Niezaśmiecany organizm szybciej i lepiej radzi sobie z czymś gorszym jak jesz to co jakiś czas. Pyszna jest np. śmietana 36 kremówka wolno podgrzewana z kostkami gorzkiej czekolady, z dosypanym kakao do smaku. Podgrzewana aż do rozpuszczenia się czekolady. Albo sernik na zimno ale nieoptymalny, ja nie liczę proporcji BTW więc Ci nie podam. 3 serki homogeniozwane waniliwoe  do których dodajesz 3 galaretki rozpuszczone wg przepisu na opakowaniu mieszasz chociażby łyżką az do rozpuszczenia się galaretki z serkiem na jedolitą masę i wlewasz do foremki i wstawiasz do lodówki do stężenia mniej więcej trwa to 2 godziny. Jak stężeje kładiesz owoce jakie chcesz i zalewasz 1 galaretką i znów do lodówki. Jak dla mnie słodki. Zajada się nim mój syn, ktry też już od roku nie zna smaku słodkiej herbaty ale lubi zjeść coś słodkiego.  Nie jem tego sernika co tydzień i nie zjadam całego więc mi nie szkodzi. Pozdrawiam.
Sylwia,a moim chlopcom smakuje galaretka,wymieszana ze smietana kremowka, do tego mrozone maliny lub truskawki.Galaretki sa b.slodkie dlatego dodatek serkow powieksza zawartosc cukru w deserze.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Słodycze bez cukru ?????
« Odpowiedz #13 : 2008-02-28, 21:30:28 »

kodar-galaretka ze smietanką ale zostawiasz ją do stężenia czy galaretka ma tylko  nadać  smak smietanie? Pytam bo kucharka ze mnie mierna.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Słodycze bez cukru ?????
« Odpowiedz #14 : 2008-02-29, 00:04:35 »

kodar-galaretka ze smietanką ale zostawiasz ją do stężenia czy galaretka ma tylko  nadać  smak smietanie? Pytam bo kucharka ze mnie mierna.
wiesz,ja robie galaretke w/g opakowania,dodajac jednak mniej wody, troche schladzam i lacze ze smietana,na spod naczynia klade owoce jagodowe i zalewam galaretka polaczona ze smietana<calosc do lodowki i to tyle.Robie  podobnie jak ty,tylko zamiast serkow daje smietane. Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Słodycze bez cukru ?????
« Odpowiedz #15 : 2019-11-19, 18:02:01 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 69991


Odp: Słodycze bez cukru ?????
« Odpowiedz #16 : 2019-11-19, 18:38:58 »

Ja myślę, że to nie chodzi o karpie, tylko o duże sumy... Wink
Zapisane

Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 21 zapytaniami.