forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-19, 05:52:09

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
657704 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  jak wiele można wytłumaczyć z pomoca genetyki ?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: jak wiele można wytłumaczyć z pomoca genetyki ?  (Przeczytany 155654 razy)
lekarka
Go


Email
Odp: jak wiele można wytłumaczyć z pomoca genetyki ?
« Odpowiedz #40 : 2006-12-10, 09:58:56 »

Trochę horroru:
Znam jednego takiego optymalnego, którego żona też optymalna opuściła ...i wypłacała mu co miesiąc "pensję(?)/prezent/"alimenty niezasądzone".Nawet fajna sumka.
Gość się powiesił. Osoba, która tę sutuację znała (nie optymalna) powiedziała " jak ja bym miał tą forsę i spokój z Babą, w życiu by mnie nie znaleźli. Morze, Kanary, balangi..."
Zobaczcie jakie dwa rózne podejścia do problemu.
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: jak wiele można wytłumaczyć z pomoca genetyki ?
« Odpowiedz #41 : 2006-12-10, 12:15:00 »

Trochę horroru:
Znam jednego takiego optymalnego, którego żona też optymalna opuściła ...i wypłacała mu co miesiąc "pensję(?)/prezent/"alimenty niezasądzone".Nawet fajna sumka.
Gość się powiesił. Osoba, która tę sutuację znała (nie optymalna) powiedziała " jak ja bym miał tą forsę i spokój z Babą, w życiu by mnie nie znaleźli. Morze, Kanary, balangi..."
Zobaczcie jakie dwa rózne podejścia do problemu.

Otóż to. Dwa różne podejścia, bo chodzi o dwie różne baby i dwóch różnych facetów.
Współcześni ludzie coraz bardziej się od siebie różnią, bo różni się ich środowisko (w szerokim znaczeniu tego słowa), którego najistotniejszym elementem jest właśnie odżywianie.
Zapewne też te cztery osoby różniły się wiekiem, stanem zdrowia, ukształtowaną osobowością, no i stażem na DO (nie wspomnę o możliwości, że ich diety opty również się różniły)...  Neutral

Pozdrawiam
Krystyna

"Zwierzęta się wypasają; człowiek je; ale umie jeść tylko człowiek mądry."  A. Brillat-Savarin
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: jak wiele można wytłumaczyć z pomoca genetyki ?
« Odpowiedz #42 : 2006-12-10, 17:51:18 »

Trochę horroru:
Znam jednego takiego optymalnego, którego żona też optymalna opuściła ...i wypłacała mu co miesiąc "pensję(?)/prezent/"alimenty niezasądzone".Nawet fajna sumka.
Gość się powiesił. Osoba, która tę sutuację znała (nie optymalna) powiedziała " jak ja bym miał tą forsę i spokój z Babą, w życiu by mnie nie znaleźli. Morze, Kanary, balangi..."
Zobaczcie jakie dwa rózne podejścia do problemu.


Typowe, dla "plci brzydkiej".
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: jak wiele można wytłumaczyć z pomoca genetyki ?
« Odpowiedz #43 : 2006-12-10, 19:05:33 »

Płeć brzydka?
Nie wiem, czy pamiętacie muzyczny duet (małżenstwo) "Andrzej i Eliza"? Widziałam w TV wywiad z Andrzejem. Jacek Bromski w pewnym momencie zapytał go: "A gdzie podziewa się twoja brzydsza połowa?"
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: jak wiele można wytłumaczyć z pomoca genetyki ?
« Odpowiedz #44 : 2006-12-10, 22:24:48 »

Ależ oboje byli piękni  Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: jak wiele można wytłumaczyć z pomoca genetyki ?
« Odpowiedz #45 : 2006-12-12, 08:28:36 »

Każdy jest piękny na swój sposób  Very Happy -tak kiedyś pisał Tomek-chodzi o Toana.
Pozdrowka dla wszystkich  Very Happy
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: jak wiele można wytłumaczyć z pomoca genetyki ?
« Odpowiedz #46 : 2006-12-12, 13:45:10 »

 Właśnie po raz kolejny przeczytałem majstersztyk Kinga - "Gerald's Play". Autor umieścił tam postać psychopaty, na dodatek cierpiącego na akromegalię . Zniekształcenie ciała (wydłużone do kolan kończyny górne, nienaturalnie wypukłe czoło, bardzo wysoka czaszka itp.) robi "wrażenie". Taka typowa ofiara ułomności genetycznej. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym terminem lub naocznie miał "przyjemność" ? Pytam niejako na marginesie tego wątku.

Tomek
                   
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: jak wiele można wytłumaczyć z pomoca genetyki ?
« Odpowiedz #47 : 2006-12-12, 16:14:52 »

naocznie miał "przyjemność" ? Pytam niejako na marginesie tego wątku. Tomek                   

A miało sie , miało.Z tym , że akromegalia nie jest chorobą genetyczną.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: jak wiele można wytłumaczyć z pomoca genetyki ?
« Odpowiedz #48 : 2006-12-12, 18:15:56 »

Mily Brufordzie jak to nie choroba genetyczna?Przeciez wszystkie choroby maja podloze genetyczne??Oto przyklad z TV niemieckiej.  75 letni mezczyzna poddaje sie zabiegowi rektoskopi/ogladanie  stanu jelit od wewnatrz/uzasadniajac,ze musi wykluczyc raka ,bo przeciez jego mama tez zachorowala i umarla na raka.Jest troche smieszne,ze czlowiek  dopiero po 70-tce, zastanawia sie  nad  odziedziczonymi genami.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: jak wiele można wytłumaczyć z pomoca genetyki ?
« Odpowiedz #49 : 2006-12-12, 18:26:44 »

Tomek,a tak opisuje  niemiecki Lexykon Medyczny akromegalie:ponad norme rosnace takie czesci ciala jak rece,stopy,broda,nos,jezyk.Przyczyna jest nadprodukcja hormonu wzrostu.Leczenie- operacja czaszki jak  rowniez radioaktywne naswietlania .Osobiscie spotykam codziennie na ulicy  dziewczynke z wielkimi dlonmi ,stopami i wydluzona twarza.Uczeszcza do normalnej szkoly.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: jak wiele można wytłumaczyć z pomoca genetyki ?
« Odpowiedz #50 : 2006-12-12, 20:05:25 »

 Kodar, to zupełnie niesamowite ! Nie spodziewałem się, że ktokolwiek z tego forum miał "na żywo" do czynienia z taką osobą. Ponoć to niezwykle rzadkie schorzenie, tak przynajmniej zdążyłem się dowiedzieć.

Tomek
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: jak wiele można wytłumaczyć z pomoca genetyki ?
« Odpowiedz #51 : 2006-12-12, 23:11:42 »

Ja jestem wrazliwa na ludzkie nieszczescia,moze dlatego,moj wzrok dociera tam ,gdzie kalectwo i szpetota.U jeszcze innej rodziny zauwazylam jak matka jej male dzieci i te troche wieksze,wszyscy jak jeden nie mieli palcow u rak.Tak zwany defekt genow,cala rodzina byla okaleczona.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: jak wiele można wytłumaczyć z pomoca genetyki ?
« Odpowiedz #52 : 2006-12-13, 03:20:31 »

Spotkałam kiedyś człowieka, który miał wszystkie narządy po odwrotnej stronie. To jeszcze rzadsze zjawisko. Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: jak wiele można wytłumaczyć z pomoca genetyki ?
« Odpowiedz #53 : 2006-12-13, 05:55:07 »

ja tez znalam czlowieka ,ktory mial serce po prawej stronie  Cool Ale nie wiem czy to sie zalicza az do takich dziwnych rzeczy,w ostatnich czasach spotyka sie dziwniejsze  Shocked
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: jak wiele można wytłumaczyć z pomoca genetyki ?
« Odpowiedz #54 : 2006-12-13, 09:27:49 »

Tomek,a tak opisuje  niemiecki Lexykon Medyczny akromegalie:.

Przyczyną jest gruczolak przysadki.Objawy są jeszcze lokalne : bóle głowy i zmiany pola widzenia , choroby wtórne to głownie cukrzyca i nadciśnienie tętnicze oraz uporczywe bóle stawów.Dwie typowe cechy budowy są szczegółnie uderzające : znaczna akcentacja całego masywu żuchwy i budowa dłoni.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: jak wiele można wytłumaczyć z pomoca genetyki ?
« Odpowiedz #55 : 2006-12-13, 14:07:33 »

Taka typowa ofiara ułomności genetycznej. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym terminem lub naocznie miał "przyjemność" ? Pytam niejako na marginesie tego wątku.                   
Cytuj
Rzeczywiście niegenetycznej. Raz ok.21 lat temu widziałam taką osobę. Na internie jako "przedstawienie przypadku" studentom. Potem (z racji rzadszego przebywania na internach?) nigdy.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: jak wiele można wytłumaczyć z pomoca genetyki ?
« Odpowiedz #56 : 2006-12-15, 01:54:58 »

Przerażający przykład wykorzystania genów dla zaspokojenia egoistycznych zachcianek rodziców. Według mnie, jest to rodzaj maltretowania dziecka... zanim jeszcze zostanie poczęte. Tylko dla tego, że rodzice pragną kontynuować swoje ułomne "tradycje".

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,74419,3785044.html

 Marishka
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: jak wiele można wytłumaczyć z pomoca genetyki ?
« Odpowiedz #57 : 2006-12-15, 12:39:31 »

Tak..., przeczytałam. Im bardziej wkracza sie w poprawianie Natury, paradoksalnie, większe anomalie nas czekają. Natura to cała wielka filozofia....

Udoskonala sie operacyjnie ludzi w imię postępu i zdrowotności. Nastepnie usprawiedliwieniem takich ingerencji jest poprawianie dużych defektów urody. Potem tnie się ludzi w celach kosmetycznych. Za jakis czas w dobrym tonie będzie się pociąć, zeby mieścić się w kanonie.  Jeszcze później ludzie nieskorygowani będą obśmiewani przez społeczeństwo (np. podobnie jak owłosione nogi kobiet). Za 100 lat korekcja wygladu będzie obowiązkowa i traktowana jako naturalna potrzeba naszego organizmu. Very Happy

Z dietą było podobnie. Ludzie zdecydowali kiedys, ze tłuszcz jest niezdrowy i wyrugowali go z żywienia. Teraz, po latach, uważają, ze jedzenie tłuszczu jest czymś nienormalnym.  Confused
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: jak wiele można wytłumaczyć z pomoca genetyki ?
« Odpowiedz #58 : 2006-12-15, 13:13:11 »

A ja sie zastanawiam nad tym: Jest sobie kobieta w ciazy i nagle z jakichs przyczyn rodzi wczesniaka,a aparatury teraz sa coraz to doskonalsze i ratuja nawet kilkumiesieczne wczesniaki.Powiklaniami moga byc wady sluchu czy wzroku ,nie wiem jeszcze co.I tu sie zaczyna problem.Bo "natura nie chciala" takiego  czlowieka -jest to przykre ,ale tak jest.Natomiast czlowiek ingeruje w to ratujac zycie.
Dla jednostki jest to dobre ,poniewaz matka sie cieszy ,ze dziecko zostalo uratowane ,bez wzgledu na ewentualne problemy zdrowotne dziecka.
Dla gatunku jednak jest to złe .Niech każdy sobie sam na to odpowie, dlaczego...

Dawniej jak ktos byl chory ,poprostu umieral ,a teraz za wszelka cene ratuje się czlowieka nie patrzac na skutki,ale tak jak pisze ,ze dla jednostki jest to dobre ,bo kazdy chce zyc,ale nie dla gatunku.

Dawniej jak kobieta nie mogla miec dzieci ,to nie miala i koniec kropka-widoczne nie" nadawala sie" do tego aby podtrzymywac gatunek.
Teraz robi sie doslownie wszystko ,aby jednak doszlo do zaplodnienia, wbrew naturze.
Czlowiek za to zaplaci ,za to ingerowanie w prawa natury ,niestety.

To co jest przykre dla jednostki nie musi byc przykre dla natury ,a wrecz bywa odwrotnie.

Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: jak wiele można wytłumaczyć z pomoca genetyki ?
« Odpowiedz #59 : 2006-12-15, 14:09:17 »

 Ewo, raz jeszcze przeczytaj uważnie. Nie chodzi o poprawianie, korektę lecz o tworzenie ułomnych dzieci na życzenie rodziców. Jak Wy czytacie ????

Tomek
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 17 zapytaniami.