forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-19, 04:28:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
657704 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Skurcze nóg
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Skurcze nóg  (Przeczytany 56587 razy)
kelin211
Go


Email
Odp: Skurcze nóg
« Odpowiedz #20 : 2019-08-06, 17:28:32 »

Zaraz admin cos doradzi albo sie w....i bardziej:D
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23470


WWW
Odp: Skurcze nóg
« Odpowiedz #21 : 2019-08-07, 10:40:35 »

Magnez (rzadziej potas) + cukierek werterek - powinno wystarczyć, ale to działanie "na oślep", choć w 99,999% skuteczne.
Jak nie pomoże - biochemia krwi - i wszystko jasne.
Niektórzy też w ciemno zalecają dawkę ubichinonu, ale jak raz wejdzie w mitochondrium, to raczej go nie opuszcza, więc "suplementacja" jest problematyczna, bo w odzwierzęcych koenzymu q10 jest dostatek. Moda w każdym razie jest.
Jakby co, to ja się na tym nie znam, tylko to z cudzych doświadczeń... Wink
Zapisane

Octaver
Go


Email
Odp: Skurcze nóg
« Odpowiedz #22 : 2019-08-07, 12:47:06 »

Magnez (rzadziej potas) + cukierek werterek - powinno wystarczyć, ale to działanie "na oślep", choć w 99,999% skuteczne.
Jak nie pomoże - biochemia krwi - i wszystko jasne.
Niektórzy też w ciemno zalecają dawkę ubichinonu, ale jak raz wejdzie w mitochondrium, to raczej go nie opuszcza, więc "suplementacja" jest problematyczna, bo w odzwierzęcych koenzymu q10 jest dostatek. Moda w każdym razie jest.
Jakby co, to ja się na tym nie znam, tylko to z cudzych doświadczeń... Wink
1. Ten cukierek - Werther's Original?  Laughing
2. "Ziółka i inne naturalne preparaty można z umiarem stosować. Dla starszych wiekiem czasem zalecam koenzym Q10, który nie jest ani witaminą, ani lekiem - a naturalnym składnikiem dobrym dla organizmu, usprawniającym przemianę energii. Oprócz korzystnego wpływu na serce i umysł pomaga także w parodontozie."(Jan Kwaśniewski)
Czy jesteś w stanie powiedzieć, po czym poznać, że komuś może pomóc koenzym Q10? Czy wypowiedź Doktora dotyczy tylko osób na ŻO, czy osobom na tradycyjnej diecie/diecie japońskiej też można zalecić spożywanie koenzymu Q10?
Zapisane
Zofia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2290


Odp: Skurcze nóg
« Odpowiedz #23 : 2019-08-07, 12:53:34 »

Ostatnio w trosce o nerki zapomniałam o podrobach. Może to grzech? Sad
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23470


WWW
Odp: Skurcze nóg
« Odpowiedz #24 : 2019-08-07, 21:06:26 »

Podroby to raczej dla bardzo zabiedzonych i schorowanych, ale jak kto zrozumie, że trzeba codziennie, to można, ale z umiarem.  Cool
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23470


WWW
Odp: Skurcze nóg
« Odpowiedz #25 : 2019-08-07, 21:43:42 »

Magnez (rzadziej potas) + cukierek werterek - powinno wystarczyć, ale to działanie "na oślep", choć w 99,999% skuteczne.
Jak nie pomoże - biochemia krwi - i wszystko jasne.
Niektórzy też w ciemno zalecają dawkę ubichinonu, ale jak raz wejdzie w mitochondrium, to raczej go nie opuszcza, więc "suplementacja" jest problematyczna, bo w odzwierzęcych koenzymu q10 jest dostatek. Moda w każdym razie jest.
Jakby co, to ja się na tym nie znam, tylko to z cudzych doświadczeń... Wink
1. Ten cukierek - Werther's Original?  Laughing
2. "Ziółka i inne naturalne preparaty można z umiarem stosować. Dla starszych wiekiem czasem zalecam koenzym Q10, który nie jest ani witaminą, ani lekiem - a naturalnym składnikiem dobrym dla organizmu, usprawniającym przemianę energii. Oprócz korzystnego wpływu na serce i umysł pomaga także w parodontozie."(Jan Kwaśniewski)
Czy jesteś w stanie powiedzieć, po czym poznać, że komuś może pomóc koenzym Q10? Czy wypowiedź Doktora dotyczy tylko osób na ŻO, czy osobom na tradycyjnej diecie/diecie japońskiej też można zalecić spożywanie koenzymu Q10?

Cukierek ma być z cukru prostego.
Nie jestem w stanie powiedzieć po czym poznać, bo niedobór q10 jest trudny do wykrycia objawowo, a jedynie pewną metodą wykrycia jego niedoboru (jeśli już nie jest za późno) jest chromatografia cieczowa z detekcją UV.
Q10 (dokładniej ubichinol - CoQ10H2) jest tak ważny (jako antyoksydant (poza transportem elektronów na łańcuchu oddechowym), chroni białko, lipidy błonowe i DNA, szczególnie przed reaktywnym tlenem, a także regeneruje alfa-tokoferol), że nie może go braknąć, dlatego łatwo jest biosyntetyzowany (podobnie jak glutation), jeśli nie brakuje kwasu foliowego i innych witamin grupy B, których niedobór może wystąpić przy niewłaściwym składzie flory bakteryjnej jelit lub doustnej antybiotykoterapii. Także suplementacja staruszków i zabiedzeńców schorowanych szczególnie przewlekle, którym nawet ziółka pomagają jest wskazana, szczególnie w chorobie nowotworowej - o czym raczej pisać nie powinienem, bo się na tym nie znam!  Cool
Zapisane

Ukko
Go


Email
Odp: Skurcze nóg
« Odpowiedz #26 : 2019-08-11, 21:25:28 »

Jeżeli chodzi o jakie tablety z magnezem, to chyba na tańszej opcji (tlenek magnezu) lepiej się wychodzi jeżeli  chodzi o suplementacje, niż jakieś diglicynianiany magnezu... Smile
https://www.algaecal.com/expert-insights/magnesium-oxide-delivers-more-magnesium-with-far-fewer-pills/
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Skurcze nóg
« Odpowiedz #27 : 2019-08-12, 06:25:57 »

Szkoda, że tkanki mózgowej nie ma w tabletkach, ech! Very Happy
Zapisane
Zofia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2290


Odp: Skurcze nóg
« Odpowiedz #28 : 2019-08-12, 08:06:37 »

Jeżeli chodzi o jakie tablety z magnezem, to chyba na tańszej opcji (tlenek magnezu) lepiej się wychodzi jeżeli  chodzi o suplementacje, niż jakieś diglicynianiany magnezu... Smile
https://www.algaecal.com/expert-insights/magnesium-oxide-delivers-more-magnesium-with-far-fewer-pills/

Dla uruchomienia pamięci wystarczyło wejść na Forum!!!! poczytać, włączyć myślenie zastosować i już po SKURCZACH. A już się bałam, że wróciły katorgi z przed Diety Optymalnej. Laughing
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 23470


WWW
Odp: Skurcze nóg
« Odpowiedz #29 : 2019-08-12, 08:17:53 »

Zaraz minie czterdzieści lat, jak z Krzymowskiego uczyłem się o ślizgowej teorii skurczu - wtedy to było dość nowe, świeżo wprowadzone do nauczania. Jakby co, to do skurczu niezbędny jest m.i. wapń, a do rozkurczu ATP. Przy czym wapnia raczej nigdy nie brakuje.  Cool
Zapisane

Zofia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2290


Odp: Skurcze nóg
« Odpowiedz #30 : 2019-08-12, 09:01:51 »

Zaraz minie czterdzieści lat, jak z Krzymowskiego uczyłem się o ślizgowej teorii skurczu - wtedy to było dość nowe, świeżo wprowadzone do nauczania. Jakby co, to do skurczu niezbędny jest m.i. wapń, a do rozkurczu ATP. Przy czym wapnia raczej nigdy nie brakuje.  Cool
Otóż to! Zwiększyłam żółtka i zjadłam zapomnianą wątróbkę i móźdzek. No i przypomniałam sobie "historię choroby". O niej mimo wszystko, nie można zapominać.  Very Happy
Zapisane
Ukko
Go


Email
Odp: Skurcze nóg
« Odpowiedz #31 : 2019-08-12, 12:42:39 »

Coś koło 5 lat stażu na wysokim tłuszczu i móżdżku nigdy nie jadłem. Trzeba będzie się rozejrzeć, jak będę następnym razem na targu. Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 69991


Odp: Skurcze nóg
« Odpowiedz #32 : 2019-08-12, 12:51:41 »

A wyglądasz, jakbyś wszystkie rozumy zjadł... Laughing [żart] Wink
Zapisane

madre
Go


Email
Odp: Skurcze nóg
« Odpowiedz #33 : 2019-08-12, 13:30:20 »

 Laughing
Męskie szowinistyczne świnie jadały wieprzowy móżdżek.
Dzień dobry. Laughing
Zapisane
Ukko
Go


Email
Odp: Skurcze nóg
« Odpowiedz #34 : 2019-08-12, 14:08:16 »

A wyglądasz, jakbyś wszystkie rozumy zjadł... Laughing [żart] Wink
Yyy (ślini się)
OoOo motylek.. oddala się goniąc... 
 Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 69991


Odp: Skurcze nóg
« Odpowiedz #35 : 2019-08-12, 15:24:40 »

Zapisane

Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 21 zapytaniami.