forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2017-10-23, 00:58:26

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pi─ç nale┼╝y tyle, na ile mamy ochot─Ö i wtedy, kiedy mamy ochot─Ö.
492114 wiadomoÂci w 3928 w▒tkach; wys│ane przez 58 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Lucaes
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  MLEKO CICHY MORDERCA
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: MLEKO CICHY MORDERCA  (Przeczytany 77796 razy)
Jona
GoŠ

Email
Odp: MLEKO CICHY MORDERCA
« Odpowiedz #20 : 2006-12-12, 12:43:56 »

(siwizna, jak zorientowaliscie si─Ö, to dla mnie zbytnio rozbudowany szlak glukoneogenezy).

a jakby  to powiedzie─ç  j─Özykiem zrozumia┼éym  dla prostaczka  to  jak to jest z siwizna ,w┼éosy siwieja od  tego co  jest w mleku???

kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #21 : 2006-12-12, 15:09:10 »

Jona ,nie tylko a w mleku,glukoza znajduje sie w kazdym produkcie.Ziemniaki to kostka cukru,chleb to nastepna kostka,owoce,warzywa/marchew,buraki/itd.itp.Warto przeczytac wyklad dr Ron Rosendale , www.resmedica.pl na temat szkod wyrzadzonych przez nadmierna ilosc glukozy znajdujacej sie w ustroju czlowieka.
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #22 : 2006-12-12, 17:13:36 »

Siwizna zale┼╝y w linii prostej (wprost proporcjonalnie) od nadmiaru w─Öglowodan├│w (i produkt├│w glukogennych).
Oczywi┼Ťcie najtrudniej j─ů zlikwidowa─ç diet─ů. Technicznie najpierw naprawia si─Ö d├│┼é kr─Ögos┼éupa, potem "pi─Ötra" wy┼╝sze. Sk├│ra i jej przydatki (w┼éosy) naprawiaj─ů si─Ö na ko┼äcu.

MORGANO
GoŠ

Email
« Odpowiedz #23 : 2006-12-12, 18:29:31 »

Wielkim dla mnie zaskoczeniem jest mowa o jakie┼Ť siwiznie.
Nigdy nie widziałem żadnej siwizny. To może mleko pływa także na daltonizm
i trudno rozróżnić kolory. To jeszcze jeden dowód, że należy się prawidłowo odżywiać.
Bo ja widz─Ö tylko i wy┼é─ůcznie SREBRNE W┼éOSY Very Happy  Very Happy  Very Happy
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #24 : 2006-12-12, 23:25:04 »

Dobra, to robimy z nich złote?
Ewa
GoŠ

Email
« Odpowiedz #25 : 2006-12-13, 03:38:32 »

Cytuj z: Elmo
Nie pilas mleka kilka lat -to normalne ,ze zanika wytwarzanie potrzebnych do tego enzymow
Chyba tak jest, jak m├│wisz. Troche mi szkoda tej utraconej zdolno┼Ťci Smile To jest ograniczenie.
Ewa
GoŠ

Email
« Odpowiedz #26 : 2006-12-13, 03:47:03 »

Cytuj z: Lekarka
Jak nie znajduję objawów nietolerancji glukozy i trójglicerydy poniżej 70mg% TO SKŁADAM BROŃ
No widzisz, Lekarko, ca┼ée ┼╝ycie pi┼éam samo mleko, a tr├│jglicerydy mia┼éam w okolicach 60. Ko┼Ťci mocne, z─Öby te┼╝ zdrowe, siwych w┼éos├│w nie mam (kiedy dopiero zaczyna┼éam ┼╗O, moje kolezanki juz siwia┼éy).
Zawsze jednak lubiłam tłuszcze i nie przesadzałam z cukrami.
Może zbyt skupiasz się na samym mleku? Może ono bardziej drazni tych, co nie jedza tłuszczów?
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #27 : 2006-12-13, 09:38:55 »

Ewo,jedna jaskolka wiosny nie czyni.Ja mimo,ze pol mojego zycia pilam mleko to nastepne pol bede jednak rotowac!!!Obecnie rotuje nie tylko mleko  lecz  wszystkie  jego produkty. Razz
kristan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #28 : 2006-12-13, 11:16:34 »

Dot.tylko mleka surowego.
"Dieta optymalna, dieta idealna" autorzy pisz─ů cyt:
"Australijski uczony Joseph de Vardas wykaza┼é,┼╝e niestrawiona frakcja bia┼éek zawartych w mleku,czyli kazeina,ulega procesom gnilnym,kt├│rych produktami s─ů amoniak i inne toksyny.W niesprzyjaj─ůcych warunkach przedostaja sie one do krwi i powoduj─ů zatrucia.To fakt medyczny".... i dalej ..."Kiedy dr Benjamin Spock-jeden z najwiekszych wsp├│┼éczesnych pediatr├│w-og┼éosil,┼╝e krowie mleko przyczynia sie do dziec─Öcej oty┼éo┼Ťci, powoduje anemi─Ö, choroby serca,zaburzenia przemiany materii, a nawet cukrzyce i alergie".....
Kazeina to bia┼éko z kt├│rego zbudowane s─ů rogi i kopyta-nieco wczesniej podalem ze enzymy do trawienia mleka zanikaja w trzecim roku ┼╝ycia i trwaj─ů  do do jego konca- poprawiam --nie zycia tylko ROKU. W czwartym praktycznie juz  ich nie ma czy to sie komus podoba czy nie.
Ubolewam ,ze nie moge na chwile obecna znale┼Ťc i zacytowac powyzszego.Jednak niebawem to nast─ůpi-musze znale┼Ť─ç tylko chwile czasu.Pozdrawiam.
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #29 : 2006-12-13, 11:45:37 »

Ewa, masz racj─Ö.
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #30 : 2006-12-13, 11:46:36 »

Tłuszcz chroni.
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #31 : 2006-12-13, 15:05:59 »

Z tym "zanikaj─ůcym enzymem" to mo┼╝e nie do ko┼äca tak jest. My┼Ťl─Ö, ┼╝e du┼╝─ů rol─Ö odgrywa tu og├│lna dieta te┼╝. Ja, na przyk┼éad, nie mia┼éam ┼╝adnych problem├│w z produktami mlecznymi do 24 roku ┼╝ycia. P├│┼║niej moja dieta radykalnie si─Ö zmieni┼éa (dosz┼éo bardzo du┼╝o w─Öglowodan├│w) i przez nast─Öpne 10 lat nie tolerowa┼éam ┼╝adnych produkt├│w mlecznych (mas┼éa te┼╝) nawet w ┼Ťladowej ilo┼Ťci. Opr├│cz jogurt├│w. Jad┼éam zab├│jcze ilo┼Ťci W, ma┼éo (na dodatek przewa┼╝nie bardzo chude mi─Öso, kurczaki) B i do┼Ť─ç du┼╝o T. Po przej┼Ťciu na ┼╗O problemy znik┼éy po mniej ni┼╝ 2 tygodniach i przez kolejne miesi─ůce nadrabia┼éam zaleg┼éo┼Ťci w spo┼╝ywaniu nabia┼éu, szczeg├│lnie twarogu i ┼Ťmietanki. Mleka nie pij─Ö (wol─Ö ┼Ťmietank─Ö), ale nie w─ůtpi─Ö, ┼╝e z nim te┼╝ nie mia┼éabym problem├│w. Co do rotacji, to obecnie dzieje si─Ö to w spos├│b naturalny - s─ů okresy, kiedy poprostu nie mam najmniejszej ochoty na nabia┼é (przez dobrych kilka dni).

My┼Ťl─Ö, ┼╝e to w┼éa┼Ťnie nieprawid┼éowy stosunek T i W + dodatkowe W z mleka powoduje ow─ů "nietolerancj─Ö". Niestety, inne znane mi osoby, kt├│re "nietoleruj─ů" mleczne nigdy nie zgodziliby si─Ö na przetestowanie tej teorii bo nie byliby w stanie ograniczy─ç spo┼╝ywanie W.

M
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #32 : 2006-12-13, 16:26:35 »

dzieje si─Ö to w spos├│b naturalny - s─ů okresy, kiedy poprostu nie mam najmniejszej ochoty na nabia┼é (przez dobrych kilka dni).

Tak w┼éa┼Ťnie powinno by─ç w efekcie docelowym.

My┼Ťl─Ö, ┼╝e to w┼éa┼Ťnie nieprawid┼éowy stosunek T i W + dodatkowe W z mleka powoduje ow─ů "nietolerancj─Ö".

Nie tylko.

Niestety, inne znane mi osoby, kt├│re "nietoleruj─ů" mleczne nigdy nie zgodziliby si─Ö na przetestowanie tej teorii bo nie byliby w stanie ograniczy─ç spo┼╝ywanie W.

Zbieranie danych ma odbywa─ç si─Ö za pbop├│ln─ů zgod─ů.

M
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #33 : 2006-12-13, 16:28:23 »

Nie wyszło mi "cytowanie". Miało być pod każdtm Twoim zdaniem Marishka, moje.
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #34 : 2006-12-13, 16:32:52 »

Mog┼éabym te┼╝ na sobie "przetestowa─ç", powracaj─ůc do dawnego sposobu ┼╝ywienia si─Ö (czytaj, "koryta"), ale... jako┼Ť nie mam najmniejszej ochoty na takie ┼╝ywienie si─Ö Smile

M
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #35 : 2006-12-13, 21:10:37 »

Przychodz─ů do mnie z niby w┼éa┼Ťciwym BTW.
Wiadomo,że jak jada się żołtka/jaja to B:W może być inne niż jak jada się boczek.
Czasem "t┼éuszcz─ů wniebog┼éosy". Chodzi raczej o grzech ob┼╝arstwa B i W do jadanego t┼éuszczu(nie da si─Ö wysublimowa─ç t┼éuszczu z mas┼éa; ghee te┼╝ uczula leczonych przeze mnie nadwra┼╝liwych; czasem spotykam nietolerancj─Ö nawet wo┼éowiny z tej samej przyczyny=opisywane w ksi─ů┼╝kach). Tworzenie np. Immunoglobuliny E po zjedzeniu k─Ösa ZA du┼╝o.
U dzieciaczk├│w to - zjedz, za mam─Ö, tat─Ö, w├│jka, brata, swata itd.
Ten k─Ös uruchamia reakcje,a jadany nawykowo rozbudowuje szlaki. To mo┼╝e by─ç k─Ös (┼éy┼╝eczka bu┼éki, ┼éy┼╝eczka ┼Ťmietany, kt├│ra "dzia┼éa spustowo"). Taka specyfika alergologii. Ma┼éo bod┼║ca a objawy olbrzymie. Zdecydowana wi─Ökszo┼Ť─ç ciekawostek - ju┼╝ opisana. Alergologia/immunologia "rozci─ůga si─Ö" niestety na choroby z autoimmunoagresji, wszelkie procesy zapalne. Nawet reakcja w krostkach na wirus r├│┼╝yczki jest okre┼Ťlana - alergiczna. Reakcje w gru┼║licy - typ p├│zny. Gdzie cz┼éowiek si─Ö nie obr├│ci - tam immunologia.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #36 : 2006-12-15, 17:43:32 »

Ewo -lekarko ,czy ziemniakow tez organizm m├│g┼éby si─Ö oduczy─ç trawi─ç? jakos mi szkodz─ů  Shocked  ,moglabym je zaczac rotowac ? coz mam zrobic zeby m├│c  jesc ziemniaki? Dziwne z tymi ziemniakami  Shocked
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #37 : 2006-12-16, 11:54:16 »

Zamienii─ç/a─ç zbo┼╝a bezglutenowe na kasz─Ö gryczan─ů ( w jakim┼Ť systemie;wszystko jedno jakim), a potem pomy┼Ťle─ç o ziemniakach.
PO trzech dniach bez zb├│┼╝ (mo┼╝esz jada─ç inne rzeczy) ziemniaki POWINNY BY─ć TOLEROWANE!.
fewa
GoŠ

Email
« Odpowiedz #38 : 2006-12-16, 18:08:32 »

Ja zauwa┼╝y┼éam jak wypij─Ö kaw─Ö po obiedzie tzn.po ziemniakach to czuj─Ö niestrawno┼Ť─ç,w przeciwie┼ästwie do ┼Ťniadania .Zaraz po ┼Ťniadaniu jeszcze dobrze nie sko┼äcz─Ö je┼Ť─ç to ju┼╝ kawa si─Ö pazy.Mo┼╝e dlatego,┼╝e w obiedzie jest wi─Öcej W.
Ale si─Ö kiedy┼Ť u┼Ťmia┼éam jak by┼éam na imieninach i pi┼éam kaw─Ö,zamiast pocz─Östowa─ç si─Ö ciastem ,to si─Öga┼éam po w─Ödlin─Ö  Laughing Laughing
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #39 : 2006-12-17, 17:08:17 »

Fewa,ty moze jestes juz uczulona na kawe?├č Jezeli pijasz ja codziennie,zrob sobie na jakis czas  odpoczynek.Ja przed DO dostawalam natychmiastowe trzesionki po wypiciu paru lykow kawy.Teraz jest znacznie lepiej ,jednak gdy pije ja codziennie dolegliwosci wracaja,w zmniejszonym stopniu ale daja sie zauwazyc.
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.