forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 00:11:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  MLEKO CICHY MORDERCA
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: MLEKO CICHY MORDERCA  (Przeczytany 237059 razy)
Ewa
Go


Email
Odp: MLEKO CICHY MORDERCA
« Odpowiedz #40 : 2006-12-17, 23:24:35 »

A ja po kawie od 1. razu dostałam trzęsionki, więc jej w ogóle nie piję.
Zapisane
mati474
Go


Email
Odp: MLEKO CICHY MORDERCA
« Odpowiedz #41 : 2007-01-12, 18:51:50 »

A ja w wielu źródłach wyczytałem że mleko jest złe be itp zabójca i sądze że jest w tym dużo racji o to sie spierać nie chce i nie musze ale...

chodzi mi o przetwory mleczne w części artykułów nie wspomniano o przetworach mlecznych a w drugiej części wspomniano że można je jeść bo są o wiele lepiej przyswajalne...

Np.jako przykłąd podam bodajże gruzinów chyba gdzieś słyszałem że dużo kefiru piją itp itd i żyją bardzo długo i lekarze chyba to temu przypisują(oczywiście może być i 10 innych przyczyn ale mniejsza)

Np.Tombak pisze że mleko zabójca ale przetwory mleczne są już całkiem ok bo bakterie w nich sie znajdujące rozłożyły już to z czym z takim trudem nie możemy sobie poradzić.

Czy zna ktoś jakieś informacje o szkodliwości przetworów mlecznych czy da sie im coś zarzucić??

Zgłosze sie też do Pani Ewy z tym pytaniem bo ona jako jedna z nielicznych osób na razie 1 jaką widze chyba oprócz mleka mówi że wszelki nabiał jest zły i żeby rotować...
Co można zarzucić przetworom mlecznych z kulturami bakterii??

Bardzo mi zależy na odpowiedzi bo jem te przetwory często .
Dzieki z góry
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: MLEKO CICHY MORDERCA
« Odpowiedz #42 : 2007-01-12, 18:58:56 »

wychodzi na to, że Gruzini kefiru nie rotowali, a długo żyli.  Surprised
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: MLEKO CICHY MORDERCA
« Odpowiedz #43 : 2007-01-12, 19:13:48 »

  Mati, pozwolę sobie podać tylko jedna sugestię. Swego czasu jadłem jedynie smalec jako wiodące paliwo. Do tego były podroby, mięso oraz jajka.
    Muszę Ci powiedzieć, że takiej poprawy, jaką wtedy zauważyłem, nie zaobserwowałem już nigdy potem. Znamienne było, że przy późniejszym spożyciu serów i śmietanki czułem się coraz bardziej dyskomfortowo oraz gwałtownie zwiększył się u mnie apetyt na cukry proste, podczas , gdy będąc na smalcu, uzupełniałem skrobią ww -  a tabliczka czekolady potrafiła przeleżeć tydzień. Przetwory mleczne  proponuję traktować drugorzędnie. Nie mam na to żadnych argumentów poza osobistym samopoczuciem, więc nie traktuj mojej w tej materii wypowiedzi zbyt wiążąco.

Tomek

Zapisane
mati474
Go


Email
Odp: MLEKO CICHY MORDERCA
« Odpowiedz #44 : 2007-01-12, 20:33:51 »

Więc moze cos w tym jest...

A masło Tomek co powiesz jadłeś wtedy też masło czy sam smalec.

Czy masłu też można coś zarzucić??

Dzięki
Pozd.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: MLEKO CICHY MORDERCA
« Odpowiedz #45 : 2007-01-12, 20:39:10 »

 Mati, wówczas jadłem tylko smalec. Nie używałem masła.
 
Ach, byłbym zapomniał. Mówi się, że ludzie z deficytem witaminy c maja problemy z krwawiącymi dziąsłami. Miałem ten problem kiedy jadłem wszystko, piłem soki itd - jak każdy "normalny" człowiek. Dziąsła krwawiły wciąż, a przestały od tego "smalcowego okresu". Krwawienie już nigdy się nie pojawiło, pomimo kompletnego wykluczenia owoców, soków i małej dawki warzyw.

Tomek
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: MLEKO CICHY MORDERCA
« Odpowiedz #46 : 2007-03-04, 06:50:56 »

Kolejna informacja -onet.pl   
"Nasi przodkowie nie mogli strawić mleka
Jeszcze kilka tysięcy lat temu mleko nie było dobrze trawione przez ówczesnych mieszkańców Europy - informuje pismo "Proceedings of the National Academy of Sciences".
Jak sugerują prowadzone przez naukowców z University College w Londynie oraz niemieckiego uniwersytetu w Mainz badania DNA wyizolowanego ze szkieletów z okresu neolitu, żaden z żyjących wówczas dorosłych nie mógł sobie poradzić z trawieniem zawartego w mleku cukru - laktozy. Jednak gdy pojawiła się mutacja umożliwiająca wytwarzanie enzymu laktazy i trawienie laktozy, rozpowszechniła się bardzo szybko, co jest przykładem działania ewolucji.

Mleko ma jako pokarm wiele zalet - na przykład w stanie świeżym nie zawiera bakterii ani pasożytów, jest też dostępne prze cały rok, jeśli hoduje się bydło.
 
Mimo wszystko, jak zwracają uwagę dietetycy, także i w dzisiejszych czasach w Europie około 10 procent mleka nie toleruje - po jego wypiciu mają wzdęcia, bóle brzucha i biegunkę. W Afryce czy Azji większość ludzi nie potrafi trawić laktozy. Mogą jednak jeść ser, pić jogurt oraz mleko o obniżonej zawartości laktozy."


Dziad swoje ,a baba swoje
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: MLEKO CICHY MORDERCA
« Odpowiedz #47 : 2007-04-22, 22:06:43 »

Ciekawe co na ten temat maja do powiedzenia np niemowlaki czy Masajowie albo Hunzowie ,trza ich jakos ostrzec .Powtarzam poraz kolejny kazdy pokarm jest szkodliwy dla organizmu zalezy to od tego w jakich ilosciach go spozywamy i w jakich proporcjach z innymi produktami . Dawniej jako dziecko jedlismy duzo jajek jak to na wsi bywalo i bardzo czesto dostawalismy wysypki ale to nie byla wysypka od jajek tylko ze byly one spozywane z chlebem  Shocked Laughing Razz Cool Laughing
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: MLEKO CICHY MORDERCA
« Odpowiedz #48 : 2007-04-23, 00:56:37 »

Ja też te bomble pamiętam .
    a po truskawkach miałam wysypki a po marchewkowym soku byłam opalona Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: MLEKO CICHY MORDERCA
« Odpowiedz #49 : 2007-04-23, 07:47:06 »

Rudka  Very Happy  ,po marchewkowym soku opalona byłaś po...Beta-karotenie    Tak?.. Question Rolling Eyes   Laughing Moje dzieci jak były małe i dawałam im sok marchewkowy ,to miały taka ładną opaloną cerę  .   

Ja jakoś Lutonn wysypki nie pamietam po jajkach  Mr. Green
I pamiętam ,że piłam mleczko prosto od krówki ,jeszcze z pianką  Laughing  Cool .
A i chleb był inny niż teraz  Mr. Green
Wysypkę to Ty Lutonn miałeś pewnie od pokrzyw ,tylko tego nie skojarzyłeś  Mr. Green Exclamation Twisted Evil  Laughing

A co do reszty sie zgodzę ,że wszystko w nadmiarze szkodzi  Cool  Laughing
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: MLEKO CICHY MORDERCA
« Odpowiedz #50 : 2007-04-23, 08:50:46 »

...niemowlaki czy Masajowie albo Hunzowie...

Mleko słodkie jest szkodliwe dla zdrowia, ale nie ze wzglęgu na "laktozową nietolerancję" - nie ma czegoś takiego, bo u każdego odpowiednią procedurą można z dużym prawdopodobieństwem zlikwidować tę "chorobę". Ukwaszone mleko i jego przetwory tracą "zabójcze" Wink właściwości mleka, między innymi dzięki powastawaniu mleczanu wapnia - swoistej "demineralizacji" mleka.
Niemowlaki piją mleko krowie wyłącznie z głupoty własnych rodziców, a M&H świeżego mleka krowiego nie pijają. Pierwsi ze smakiem zajadają skrzep kazeinowy z mleka pełnego wymieszany z krwią, a drudzy przetwory mleczne.
Ale, ani u jednych, ani u drugich nie stwierdzono mutacji likwidującej "nietolerancję laktozy". Blisko 100% rasy żółtyej i czarnej "choruje"  na tę przypadłość z wyjątkiem... pasterzy i naszej Zuzi (Mustela ...), która pod wpływem spożycia laktozy od dwóch lat (mając obecnie trzy) - powinna już nie żyć. Od czasu, gdy pije śmietankę - nie jada czekolady i innych słodkości. Rzadkie odchody przeszły jej po 2-3 tygodniach i dziś pija laktozę do woli ograniczonej jedynie rozsądkiem właścicieli zwierzątka Cool
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: MLEKO CICHY MORDERCA
« Odpowiedz #51 : 2007-04-23, 09:04:16 »


 Blisko 100% rasy żółtyej i czarnej "choruje"  na tę przypadłość z wyjątkiem... i naszej Zuzi (Mustela ...), która pod wpływem spożycia laktozy od dwóch lat (mając obecnie trzy) - powinna już nie żyć. Od czasu, gdy pije śmietankę - nie jada czekolady i innych słodkości. Rzadkie odchody przeszły jej po 2-3 tygodniach i dziś pija laktozę do woli Cool

...tzn ,że Zuzia (Mustela) miała "nietolerancję" i jej przeszła? (miała rzadkie odchody)
czy nie miała "nietolerancji"?... ,bo nie zabardzo rozumię...
A jak miała ,to co Toan zrobiłeś ,że jej przeszło?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: MLEKO CICHY MORDERCA
« Odpowiedz #52 : 2007-04-23, 09:16:07 »

co Toan zrobiłeś ,że jej przeszło?

A tego, to nie powiem, bo ... Wiem, że trawją nieudolne prace nad szczepami Lactobacillus ...(R) i Mucor ...(R) przeżywającymi kwasotę żołądka. Nawet w JAMA o tym pisali Laughing
Pierwsze mają "dokwasić " mleko, a drugie wytworzyć reninę za żołądkiem i teoretycznie jest po problemie..., ale kto da sobie zagrzybić przewód pokarmowy Exclamation Mr. Green
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: MLEKO CICHY MORDERCA
« Odpowiedz #53 : 2007-04-23, 09:24:31 »

To moim zdaniem ,wszystko zalezy od flory bakteryjnej jaką ,kto ma .
A to z kolei zalezy też od pożywienia i wiele innych rzeczy,związków.
Moim zdaniem dawniej nie było nietolerancji ,bo ludzie spozywali więcej naturalnych przetworów typu kapusta kiszona ,ogórki kiszone ,mleko kwaśne.
To niby mało ważne rzeczy ,ale bardzo ważne dla wzbogacenia naszej flory, aby tam mogła należycie trawić pokarm oprócz enzymów.Nie wchodzę głębiej ,bo się na tym nie zabardzo znam  Cool
No cóż ...błędne koło .Antybiotyki i inna chemia zrobiły co miały zrobić  Confused   Shocked  Evil or Very Mad Mr. Green
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: MLEKO CICHY MORDERCA
« Odpowiedz #54 : 2007-04-23, 09:38:31 »

To moim zdaniem...

dzięki rozszyfrowaniu "gnoma" ludzkiego nie ma już prostych rozwiązań dla "nauki". Jest tylko "ciężka forsa" do zbicia. Cool
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: MLEKO CICHY MORDERCA
« Odpowiedz #55 : 2007-04-23, 10:19:15 »


...Jest tylko "ciężka forsa" do zbicia. Cool

A no ,tak jest ,teraz tylko od nas samych zależy ,co wybierzemy  Cool   Rolling Eyes

Jest masa proboityków w aptece  Mr. Green Idea Exclamation do wyboru do koloru ,nie potrzeba zawracać sobie głowy kiszeniem kapusty  Mr. Green
A i enzymy z grzybów można kupić,żeby nie mieć problemów z trawieniem  Mr. Green

Wszystko jest pod kontrolą  Laughing ....przemysłu farm.....,aby "lepiej" człowiekowi się żyło  Cool Evil or Very Mad Crying or Very sad Mr. Green
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: MLEKO CICHY MORDERCA
« Odpowiedz #56 : 2007-04-23, 12:57:43 »

co Toan zrobiłeś ,że jej przeszło?

A tego, to nie powiem, bo ... Wiem, że trawją nieudolne prace nad szczepami Lactobacillus ...(R) i Mucor ...(R) przeżywającymi kwasotę żołądka. Nawet w JAMA o tym pisali Laughing
Pierwsze mają "dokwasić " mleko, a drugie wytworzyć reninę za żołądkiem i teoretycznie jest po problemie..., ale kto da sobie zagrzybić przewód pokarmowy Exclamation Mr. Green

Nie rozumię ni w ząb  Sad  Mr. Green Opracowałeś jakiś patent na niestrawność  Idea Mr. Green
A po co renina? i co to za szczepy Mukor - jak je można wyhodować( w czym)? i za co odpowiadają? Wytłumacz prostemu człekowi  Smile  Mr. Green

Ale piszesz szyframi  Evil or Very Mad Crying or Very sad Mr. Green
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: MLEKO CICHY MORDERCA
« Odpowiedz #57 : 2007-04-23, 19:16:18 »

Nie rozumię ni w ząb  Sad  Mr. Green :

Ja też nie, bo czytałem tylko "abstracta" Cool
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: MLEKO CICHY MORDERCA
« Odpowiedz #58 : 2007-04-24, 01:24:44 »

Toan ,wychowaliśmy sie na mleku i kupe ludzi na nim egzystuje ,
    ja zawsze lubiłam zupy mleczne i budynie [teraz juz nie jem],czy to znaczy,ze
 obecnie matki nie powinny dzieciom dawać zupy mlecznej?
    Moja matka dalej lubi a już po 80-tce .
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: MLEKO CICHY MORDERCA
« Odpowiedz #59 : 2007-04-24, 09:20:34 »

Toan ,wychowaliśmy sie na mleku i kupe ludzi na nim egzystuje ,
    ja zawsze lubiłam zupy mleczne i budynie [teraz juz nie jem],czy to znaczy,ze
 obecnie matki nie powinny dzieciom dawać zupy mlecznej?
    Moja matka dalej lubi a już po 80-tce .


Moja bebcia też całe życie piła mleko krowie ,a teraz od tak kilkunastu lat  kozie.Mleko kozie dodaje do kawy ,.robi sobie twarożki itp.
I żyje 85 lat już na mleku .Oczywiście nie na samym mleku.
Gdzie tkwi ta trucizna w mleku?
Chodzi o laktozę?

Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 18 zapytaniami.